Jump to content


Photo

Upadi VOJNE POLICIJE u stanove


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
135 replies to this topic

#16 milovan

milovan
  • Members
  • 4,995 posts

Posted 16 January 2005 - 23:25

QUOTE
undefined
Такође и Миловану одговор: ја поново не верујем да ће било ко имати проблема, ко је војну обавезу регулисао на време. А то се ваљда подразумева код одговорних грађана?!



Odgovori mi iskreno,
Da imash sina stasalog za vojsku,
bili ga povjerio ovim generalima da chuva strazu ratnim zlochincima???

#17 mile curcic

mile curcic
  • Members
  • 10,837 posts

Posted 16 January 2005 - 23:58

То је оно што ја покушавам већ дуже време објаснити.
Без обзира да ли ја лично имам сина стасалог за војску, и без обзира на моја осећања приликом његовох одласка (чак и без обзира да ли бих покушао да у његовом случају изиграм закон!!!), моје политичко мишљење о војсци, и обавези према њој, не сме ни мало да буде под тим утицајем.
То називам интелектуалним поштењем.
(приметићеш да у случају који сам горе ставио у заграду, поступам крајње непоштено, али задржавам интелектуално поштење!)
Овакво интелектуално поштење не може се очекивати од масе. Она је склона да истину тумачи од потребе до потребе, али ако овај синдром захвати све слојеве друштва, такво друштво је обрало бостан.
Или другим речима: криво си ми поставио питање трпајући у њега мог сина.
Требао си га уопштити, и питати за све оне које чека војна обавеза.

#18 nostradamus

nostradamus
  • Members
  • 132 posts

Posted 17 January 2005 - 00:11

QUOTE
Без обзира да ли ја лично имам сина стасалог за војску, и без обзира на моја осећања приликом његовох одласка (чак и без обзира да ли бих покушао да у његовом случају изиграм закон!!!), моје политичко мишљење о војсци, и обавези према њој, не сме ни мало да буде под тим утицајем.  То називам интелектуалним поштењем.

Postenje je postenje a misljenje je misljenje.JA mislim da si ti vesto izbegao odgovor na pitanje koje ti je postavljeno.Ja da imam sina za vojsku upotrebio bih sve svoje znanje,veze...da ga od tog zla sacuvam.
U ostalom ministar Davinic je rekao da vojni obveznici koji su u inostranstvu mogu mirno za vreme praznika da borave u zemlji i da nece biti proganjani.To je bio slucaj i u vreme kada je Tadic bio vojni ministar.E, a rec je rec.Dakle Davinic je ministar bez ikakvog uticaja i niko ga ne j... 2%.

#19 milovan

milovan
  • Members
  • 4,995 posts

Posted 17 January 2005 - 02:11

QUOTE(nostradamus @ 17 Jan 2005, 01:11)
Postenje je postenje a misljenje je misljenje.JA mislim da si ti vesto izbegao odgovor na pitanje koje ti je postavljeno.Ja da imam sina za vojsku upotrebio bih sve svoje znanje,veze...da ga od tog zla sacuvam.
U ostalom ministar Davinic je rekao da vojni obveznici koji su u inostranstvu mogu mirno za vreme praznika da borave u zemlji i da nece biti proganjani.To je bio slucaj i u vreme kada je Tadic bio vojni ministar.E, a rec je rec.Dakle Davinic je ministar bez ikakvog uticaja i niko ga ne j... 2%.

Vi ste to bolje objasnil od mene,
u potpunosti se slazem sa vashim stavom.

#20 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 17 January 2005 - 03:17

QUOTE(mile curcic @ 16 Jan 2005, 21:17)
Господине Магрипа, иако су другови из градског супа били, како кажете, учтиви, а ја бих рекао коректни, ипак сте ви тај који је направио грешку.
Ви сте добро знали какав вам је ратни распоред, или како се то већ зове, и кад сте одлазили у иностранство, морали сте отићи на своју ратну адресу да се посаветујете како да се реши новонастали проблем (јер, очигледно никакав ратни план не може да рачуна с вама, најмање недељу дана, или још дуже, од момента објављивања мобилизације).
Ја верујем да би већ тада били ослобођени било какве војне резерве и да би остала само општа обавеза јављања надлежним органима у случају агресије на Србију.
Надаље, верујем да би и та декларативна обавеза била укинута у тренутку кад сте постали страни држављанин.
Ето видите како се све лако и брзо могло средити само да сте мислили о свим вашим обавезама кад сте напуштали земљу.

Такође и Миловану одговор: ја поново не верујем да ће било ко имати проблема, ко је војну обавезу регулисао на време. А то се ваљда подразумева код одговорних грађана?!

Kao prvo .Mile jesi li regulisao svoju obavezu i sta uopste radis u Holandiji?
Sto se mene tice znao sam koji mi je ratni raspored a otisao sam u zemlju koja nema diplomatske odnose sa SFRJ. Bivsi liegionar Juzne Afrike, nakon toga zaposlen u "Executive outcomes".
Danas profesor na univerzitetu.
poenta je u time da li vojna policija ima zakonsko pravo da upada ljudima u kuce. Ja svoju obavezu nisam regulisao po zakonu i ne osecam odgovornim pred zakonom zemlje ciji drzavljanin vise nisam.Moja je obaveza prema USA u potpunosti regulisana ako te zanima.

Edited by MAGRIPA65, 17 January 2005 - 03:30.


#21 mile curcic

mile curcic
  • Members
  • 10,837 posts

Posted 17 January 2005 - 09:56

QUOTE(MAGRIPA65 @ 17 Jan 2005, 03:17)
Kao prvo .Mile jesi li regulisao svoju obavezu i sta uopste radis u Holandiji?
Sto se mene tice znao sam koji mi je ratni raspored a otisao sam u zemlju koja nema diplomatske odnose sa SFRJ. Bivsi liegionar Juzne Afrike, nakon toga zaposlen u "Executive outcomes".
Danas profesor na univerzitetu.
poenta je u time da li vojna policija ima zakonsko pravo da upada ljudima u kuce. Ja svoju obavezu nisam regulisao po zakonu i ne osecam odgovornim pred zakonom zemlje ciji drzavljanin vise nisam.Moja je obaveza prema USA u potpunosti regulisana ako te zanima.

Не видим сврху враћања питања на моју страну.
Код мене је ствар потпуно другачија; после распада Југославије, Миле Ћурчић није на списку грађана ниједне земље настале из тога распада.
Код вас је потпуно другачија ситуација.
Ви се, вероватно, годинама нисте одазивали на позив за резерву. Војне власти нису мале појма који је разлог томе. Зато су први пут, кад су добили информацију од цивилних власти да сте код куће, дошли да истраже о чему се ради. И као што и сами кажете, били су љубазни.
А нису морали.
Могли су да вас задрже док се не објасни зашто нисте регулисали своје обавезе на начин како је законом предвиђено.
Јер, колико ја знам, и поред тога што имате америчко држављанство, имате и српско, осим ако се нисте исписали из њега.

#22 Recycle Bin

Recycle Bin
  • Members
  • 6,759 posts

Posted 17 January 2005 - 10:00

Pa ima svrhe vratiti pitanje na tvoju stranu.

Lako je tebi da izigravas patriJotu odatle. Iz Holandije.
Sta tebe briga ako neki covek mora da ide da provede 9 meseci u vojsci i da mozda upropasti zivot sebi. Tebe to ne dotice.

Umesto da jednom priznas da je Srbija "zemlja" koja lici na karikaturu zemlje i da maltene nista ne valja tamo, ti uvek branis neke praistorijsku politiku i nacine misljenja.
Ajde malo se solidarisi sa covekom koga juri policija zato sto ne zeli da ide u vojsku.

Pa sta ako je to po zakonu. Zakon nije u redu ! Treba to promeniti pod hitno i uvesti profesionalnu vojsku pa ko zeli nek ide a ko ne zeli neka ne ide.

#23 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 17 January 2005 - 10:44

QUOTE(mile curcic @ 17 Jan 2005, 08:56)
QUOTE(MAGRIPA65 @ 17 Jan 2005, 03:17)

Kao prvo .Mile jesi li regulisao svoju obavezu i sta uopste radis u Holandiji?
Sto se mene tice znao sam koji mi je ratni raspored a otisao sam u zemlju koja nema diplomatske odnose sa SFRJ. Bivsi liegionar Juzne Afrike, nakon toga zaposlen u "Executive outcomes".
Danas profesor na univerzitetu.
poenta je u time da li vojna policija ima zakonsko pravo da upada ljudima u kuce. Ja svoju obavezu nisam regulisao po zakonu i ne osecam odgovornim pred zakonom zemlje ciji drzavljanin vise nisam.Moja je obaveza prema USA u potpunosti regulisana ako te zanima.

Не видим сврху враћања питања на моју страну.
Код мене је ствар потпуно другачија; после распада Југославије, Миле Ћурчић није на списку грађана ниједне земље настале из тога распада.
Код вас је потпуно другачија ситуација.
Ви се, вероватно, годинама нисте одазивали на позив за резерву. Војне власти нису мале појма који је разлог томе. Зато су први пут, кад су добили информацију од цивилних власти да сте код куће, дошли да истраже о чему се ради. И као што и сами кажете, били су љубазни.
А нису морали.
Могли су да вас задрже док се не објасни зашто нисте регулисали своје обавезе на начин како је законом предвиђено.
Јер, колико ја знам, и поред тога што имате америчко држављанство, имате и српско, осим ако се нисте исписали из њега.

Mile
budimo realni.Koliko mogu da primetim ti si srbin iz Hrvatske pa prema tome automatski i Hrvatski drzavljanin.jesi li regulisao obavezu prema doticnoj ili si se mozda odrekao drzavljanstva iste.Ja sam se licno odrekao drzavljanstva SCG uz cenu od $650 .Koliko su ti Hrvati trazili da se oslobodis drzavljanstva.Koliko barem ja znam kod njih je to besplatno.Bio Srbin ili Hrvat.Nemoj da prodajes tu teoriju o ne imanju drzavljanstva.Cak i ako si rodjen u Sloveniji oni ti garantuju drzavljanstvo.

#24 mile curcic

mile curcic
  • Members
  • 10,837 posts

Posted 17 January 2005 - 10:59

Уз дужно поштовање, мислим да нисте у праву.
Као прво, не допада ми се пракса да се општи закључци изводе из наших личних и тренутних интереса. То је управо оно што ја називам интелектуалним непоштењем.
Дакле, не може наша приватна ситуација, и интерес, да одређују шта је исправна политика у области одбране земље. Ако мислиш да Србији треба одбрамбена сила, онда не можеш себе да изузимаш од тих обавеза.
А што се мене, и мог држављанства, конкретно тиче, како сам схватио, хрватско држављанство морало је да се "реактивира", да то тако назовем.
Свако је био дужан да затражи домовницу, и тек тада је уписиван у хрватско држављанство.
Претпостављам да бих ја данас лако извадио тај документ (пре неколико година тешко су га добијали Срби!), али то нисам учинио, и не намеравам.
Дакле, ја нисам хрватски држављанин.
Ако ме неко убеди да јесам, онда је реч о неспоразуму, и ићи ћу одмах да затражим исписивање из регистра.

Edited by mile curcic, 17 January 2005 - 11:01.


#25 Slaven

Slaven
  • Banned
  • 18,018 posts

Posted 17 January 2005 - 11:06

QUOTE
Свако је био дужан да затражи домовницу, и тек тада је уписиван у хрватско држављанство.
Претпостављам да бих ја данас лако извадио тај документ (пре неколико година тешко су га добијали Срби!), али то нисам учинио, и не намеравам.
Дакле, ја нисам хрватски држављанин.
Ако ме неко убеди да јесам, онда је реч о неспоразуму, и ићи ћу одмах да затражим исписивање из регистра.


Iskreno!

#26 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 17 January 2005 - 11:30

QUOTE(mile curcic @ 17 Jan 2005, 09:59)
Уз дужно поштовање, мислим да нисте у праву.
Као прво, не допада ми се пракса да се општи закључци изводе из наших личних и тренутних интереса. То је управо оно што ја називам интелектуалним непоштењем.
Дакле, не може наша приватна ситуација, и интерес, да одређују шта је исправна политика у области одбране земље. Ако мислиш да Србији треба одбрамбена сила, онда не можеш себе да изузимаш од тих обавеза.
А што се мене, и мог држављанства, конкретно тиче, како сам схватио, хрватско држављанство морало је да се "реактивира", да то тако назовем.
Свако је био дужан да затражи домовницу, и тек тада је уписиван у хрватско држављанство.
Претпостављам да бих ја данас лако извадио тај документ (пре неколико година тешко су га добијали Срби!), али то нисам учинио, и не намеравам.
Дакле, ја нисам хрватски држављанин.
Ако ме неко убеди да јесам, онда је реч о неспоразуму, и ићи ћу одмах да затражим исписивање из регистра.

Hteo ili ne po medjunarodnom pravu si jos uvek drzavljanin Hrvatske ukoliko nisi zatrazio otpust iz drzavljanstva.Holandija dozvoljava dvojno pa ako ga imas to nije prekinulo tvoju vezu sa maticom.

#27 Loren

Loren
  • Members
  • 459 posts

Posted 17 January 2005 - 11:47

Vidis Mile,
moj stav je bio mnogo ranije nego sto je vojska pokazala svoje pravo lice (vojska i drzava su uvek isti) da moj sin nikada nece otici i sluziti ovakvu vojsku.
Da sluzi ovu vojsku a u to vreme ti da SrBujes i filosofiras! Da sluzi vojsku i da ga imbecilni politicari salju u smrt za nepostojecu imovinu ili odavno izgubljenu zemlju!
Da sluzi vojsku, da ga ubiju i da proglase SAMOUBISTVO !?
E pa srpski-"decko" iz Hrvatske, nikada se on nece zrtvovati za ono sto ti smatras da treba!

#28 Alias

Alias
  • Members
  • 1,297 posts

Posted 17 January 2005 - 13:01

Ko,u ovakvoj "drzavi" u ovakvu "vojsku" ode sam,ili jos Tek gore,salje svoju musku decu,taj mora stvarno biti totalni idiot. Tek samozvani "intelektualni postenjacine"
mogu,iz sigurne zavetrine,davati legijalisticke savete za tudju decu.Oprobani metod.

#29 mile curcic

mile curcic
  • Members
  • 10,837 posts

Posted 17 January 2005 - 13:19

Овај ме алијас прати ко УДБа, јеботе!

Дећки, питање је, заправо, врло једноставно: сматрате ли ви да Србији нису потребне оружане снаге?

#30 Henry Chinaski

Henry Chinaski
  • Members
  • 19,241 posts

Posted 17 January 2005 - 13:53

Kakve to veze ima sa alkoholisanim vojnim licima iz vremena jagnjecih brigada, sa politicarima koji su izasli direktno iz neke epizode serije Leteci cirkus Montija Pajtona i sa proizvodnjom sesira? Ako Srbija treba da ima vojsku, treba da ima profesionalnu vojsku od recimo 50,000 vojnika koja ima da se formira u roku od recimo narednih 6 meseci, za koje vreme ima da se u radni odnos prime oni koji to zele, ako ispunjavaju uslove, a ostali da se raspuste kucama, civili (kao ja i ti) da se brisu sa spiska vojnih obaveznika i tako to. Ako se hoce ozbiljna vojska, a ako se hoce da pijandure piju za dzabe i izigravaju neke velicine i maltretiraju gradjane, onda ne znam.