Jump to content

Photo

O patriotama i braniteljima srpstva

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
122 replies to this topic

#121 Hromi Daba

Hromi Daba
  • Members
  • 5,761 posts

Posted 19 January 2005 - 22:12

Ma sve je to u redu Henry - nemam primjedbi, nego te to nisam pit'o. Nesto malo o onima sto su "to" i sto ih "naplavilo" i sto bi trebalo da se poteraju da ne zagadjuju. Samo to, sto se ostalog tice, seiri do mile volje, ne mislim da ti se mesam u pos'o. Evo vidim, dacu si pritegao sve pisti i moli za predah. Pitanje je da li ce posle tvoje intervencije i jedan salter ostati u rodini, cisto kao spomenik i secanje na ova zlehuda vremena. No, kako rece neki poznati mislilac, ne hebe lep no uporan. U to ime, pozdravljam tvoj trud i nastojanja za uvodjenje IT u mocvarne prostore zemlje salterije.

A sve ovo zato sto sam imao tu tuznu priliku da dve jako fine cure iz Drvara i jednog momka iz Sarajeva gostim jedno godinu dana nakon one posasti kad ih je pocistilo. Pa me malo streca sve to o ijekavici po autobusima i slicno.

I naravno, zato sto su mi se pokvarila kolica.

#122 Henry Chinaski

Henry Chinaski
  • Members
  • 19,241 posts

Posted 19 January 2005 - 23:55

Ne znam da li Daca pisti i ne zanima me. Daci i Dacama ove zemlje nema pomoci jer njima u glavi cuci po jedan mali balkanski totalitarista i ne da im mira. Oni vole sto su robovi tog balkanizma i svim silama se trude da budu civilizovani, al po njihovom, a ako svet to nece da uvazi, po njima to gore po svet. Oni su opisani u uvodnom postu. Koga je briga za takve. Ono sto je dobro u toj prici oko Dace je sto su neki ljudi napisali kako je to u njihovim zemljama, da ovi mladji ovde koji zbog patriota nisu videli, bar mogu da procitaju iz prve ruke kako se to radi u civilizaciji. A za ta tvoja kukumavcenja o nekima koje treba ili ne treba proterati me bas zabole kao i za njih. Koliko su oni brinuli o meni toliko i ja o njima i mislim da je to posteno. Ja njih ne znam, oni mene ne znaju i tako treba i da ostane.

#123 Hromi Daba

Hromi Daba
  • Members
  • 5,761 posts

Posted 20 January 2005 - 17:22

Henry:
"Ono sto je dobro u toj prici oko Dace je sto su neki ljudi napisali kako je to u njihovim zemljama, da ovi mladji ovde koji zbog patriota nisu videli, bar mogu da procitaju iz prve ruke kako se to radi u civilizaciji"

a odmah posle toga:

"A za ta tvoja kukumavcenja o nekima koje treba ili ne treba proterati me bas zabole kao i za njih. Koliko su oni brinuli o meni toliko i ja o njima i mislim da je to posteno. Ja njih ne znam, oni mene ne znaju i tako treba i da ostane."

Znaci - hinis poziciju "covek je ostrvo". Sta te onda briga za ove mladje? Oni puno brinu o tebi pa im ti vracas? Oni tebe znaju i ti njih? I jos izmedju redova preporucujes sumnjicavost i nepoverenje kad cuju drugaciji naglasak, prezime, mesto rodjenja. Demagogija je to velika, rekoh ja.