Jump to content


Photo

O patriotama i braniteljima srpstva


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
122 replies to this topic

#16 st.anger

st.anger
  • Members
  • 4,198 posts

Posted 15 January 2005 - 16:50

QUOTE(incognito @ 15 Jan 2005, 17:31)
Nisu dosli divlji - divlje smo mi stvorili, podivljali su zato sto smo mi tako hteli i dozvolili... Hrani kuce da te jede...


Možda nije najpametnije da pišem ovaj post ali...

Kada je riječ o tim "divljim" mislim da je potrebno reći da je točno da su takvi stvarani i podržavani u tom ne bih rekao divljaštvu nego bahatoj sirovosti.
Takav profil ljudi se decenijama kadrovirao u "organe bezbednosti i narodnu miliciju" po Hrvatskoj, čak u "društveno političke radnike" i kulturu.

#17 swordfish

swordfish
  • Members
  • 1,649 posts

Posted 15 January 2005 - 16:53

o to sa udenicima iz istorije, pa to je prava zanimljivost. Sad kad budem dolazila ima bas da pogledam kako je obradjen period 1991-2000..... ph34r.gif

#18 swordfish

swordfish
  • Members
  • 1,649 posts

Posted 15 January 2005 - 16:57

QUOTE(st.anger @ 15 Jan 2005, 16:50)
QUOTE(incognito @ 15 Jan 2005, 17:31)
Nisu dosli divlji - divlje smo mi stvorili, podivljali su zato sto smo mi tako hteli i dozvolili... Hrani kuce da te jede...


Možda nije najpametnije da pišem ovaj post ali...

Kada je riječ o tim "divljim" mislim da je potrebno reći da je točno da su takvi stvarani i podržavani u tom ne bih rekao divljaštvu nego bahatoj sirovosti.
Takav profil ljudi se decenijama kadrovirao u "organe bezbednosti i narodnu miliciju" po Hrvatskoj, čak u "društveno političke radnike" i kulturu.

isti slucaj, vojska, policija, opstinari, predsednici opstina, njihova udruzenja, obrazovanje, muzika, kultura, sa glavnim zastitnicima u politickim vrhovima. Ko ce koga ako ne svoj svoga wink.gif

edit: on je iz mog kraja, znamo se.....

#19 mile curcic

mile curcic
  • Members
  • 10,837 posts

Posted 15 January 2005 - 18:32

QUOTE(Henry Chinaski @ 15 Jan 2005, 12:59)
Za pocetak, napominjem da ja takve o kojima pisem, uzivo izbegavam cak i da vidjam. Sta ja imam sa takvim kreaturama, da necu mozda da sa njima pijem mlako pivo i brlju pred prodavnicom i pricam o Kosovima, nejaci i srpstvu (ovo je ujedno odgovor Cetniku na njegova glupa pitanja) . Elem, ja sam primetio na ovim nasim internet diskusijama i u TV emisijama da su gotovo svi ovi koji se deklarisu kao neke vajne 'patriote, "srboljubi i otadzbinoljubi" u stvari ostecena roba i poremecene licnosti, sa izuzetkom par ljudi, koji su se i sami od takvih uklonili kad su ih procitali, kao sto je uradio recimo izvesni Ben Akiba sa pocetka foruma. Imam i dokaze za to. Evo ga na primer onaj zakonodavac od juce. On u startu svoje sugradjane smatra lopovima koji svi do jednog pokusavaju da muvaju, varaju, podmicuju i tako dalje. Istina je da takvih ima, ali ih je recimo jedno 15 - 20%, i onda ce oni zbog njih maltretirati 80% postenih ljudi zaumnim propisima. Onda ide bata Mile, bez uvrede. Nas ti Mile u startu odbacuje istinitost iskrene emotivne ispovest onog coveka koga su maltretirale dve dziberske dzukele iz cista mira, i insinuira da je taj post provokacija ciji je cilj da zavadi razne drustvene grupe, u ovom slucaju izbeglice i starosedeoce u Vojvodini. Isto to radi od pocetka foruma svojim konstrukcijama o tome kako su neki ovde placeni da pisu na forumu. O Pobunjeniku ne vredi trositi reci, kao ni onim jadnicima iz Obreza, isto vazi i za Vucelica, Mrkonjica itd. Sta hocu da kazem? Svaki covek uglavnom posmatra druge ljude prema sebi, pa tako sto rece Milovan, lopov smatra da su svi drugi ljudi lopovi itd. Kad normalnom i mentalno zdravom coveku neko nesto kaze, on bi kao normalan covek trebalo da smatra da ovaj prica istinu. Ako je u pitanju poremecena licnost, takva osoba ce kad joj neko nesto kaze, ko god da je i sta god da joj kaze, smatrati da ovaj laze i pokusava da je prevari. Ovo je klasican simptom paranoje. Eto zasto se desilo ovde to sto se desilo i desava se i dalje. Ovde takvi mentalno poremeceni cine bar jedno 40% stanovnistva. I ovo nisu rasisticke gluposti i fasizam, nego u ozbiljnim knjigama ima istrazivanja o mentalnim oboljenjima kod raznih etnickih grupa, pa se tako na primer pri naseljavanju Amerike medju norveskim iseljenicima u velikom procentu javljala sizofrenija. Na ovom podrucju definitivno postoji odredjeni poremecaj licnosti. A ne moze se ocekivati od bolesnih ljudi da se ponasaju kao zdravi. Njih kao bolesnike treba i tretirati i uopste ne treba obracati paznju na ono sto pricaju ili rade. Bice da je jedini lek (ako se izuzme konacno resenje wink.gif ) cekati da takvi odu da mirisu travu odozdo. Treba ih ignorisati, izbegavati svaki stvarni kontakt sa njima, kad ih nije moguce izbeci treba im povladjivati jer se mentalno obolelima povladjuje, i treba ih sto je moguce vise musti. Ovde ubrajam i takozvanu drzavu. Hocete Kosova, sankcije, srpstvo, kurcenje i ostale gluposti? Evo vam sve to, ali necete to raditi mojim parama.

P.S. I kao napomena, ako neki citaju. Smatrate da sam ja lopov gospodo zakonodavci, a ja kao ih onaj Miletov kalvinista kad mi slucajno zaracunaju manje cak i na pijaci, upozorim ih na to i platim stvarnu cenu? E onda od sad ima da vidite ko je lopov. Paru od mene vise dobiti necete, a i ono sto moram da vam platim, ja cu sebi naplatiti nazad i to sa kamatom, a kako sam pametniji od vas uhvaticete me vise Jajca. I veliki pozdrav od Henrija sa foruma B92, srecne vam sankcije, junaci!

Ничега не би било да је Душко......
Мислим, потурите јадан чланак, који не пије воду, а под насловом "Интимна исповест једне хуље", у којем се позива на линч читаве једне социјалне група у српском друштву, и кад неки учесници препознају намештаљку, Хенри отвори тему са философским концем шивену!

Питање: зна ли ко који Хенрујев прилог са овако експлицитним теоретисањем?

Уводно писмо на тој теми, ако је аутентично, требало је обрисати, а аутора удаљити са форума, дочим, ако је подметнуто од неких учесника овог форума, а препознаћемо од којих по томе што су одмах, и поред целог низа нелогичности у причи, безусловно поверовали у њу, онда је то само још један доказ да је фашизам стигао у Србију под маском борбе против фашизма.

#20 Henry Chinaski

Henry Chinaski
  • Members
  • 19,241 posts

Posted 15 January 2005 - 18:40

Slobotomija je hirurÜka intervencija na mozgu kojom prilikom se centri zaduzeni za postovanje progresa, znanja, rada, reda i zakona ireverzibilno odstranjuju.

Buduci da je ta hirurska intervencija na mozgu vrlo specificna, traje godinama i izvodi se kombinacijom TV programa, turbo folka, masom neresenih ubistava, neprestanom konfrontacijom sa svetskim liderima, krotkim cekanjem u redovima, itd, vidljivih tragova na prvi pogled nema i pacijent nije ni svestan da je bio podvrgnut operaciji.

Pacijent, tacnije subjekt, potom nastavlja normalno da zivi i funkcionise, savrseno nesvestan toga da je slobotomiran. Interesantno je da efekti ove intervencije jacaju sa protokom vremena, bez obzira na to sto je originalni autor ove metode odavno na zasluzenom odmoru, gde ce trajno i ostati.

Svoj prezir za sve ono sto je napredno u danasnjoj civilizaciji pacijent, tacnije subjekt, smatra necim potpuno prirodnim, spontanim, autenticno svojim. Karakteristicno za subjekta je prisustvo beskrajnog prezira prema svim institucijama, vera da je opsta korumpiranost prirodno stanje, odricanje sopstvene odgovornosti, nesposobnost za toleranciju bilo cega razlicitog, izuzetna svadljivost i konstantna bezrazlozna uvredenost.

Za posebno uspele intervencije je karakteristicna vrlo specificna i dosad nedovoljno istrazena pojava, koja se sastoji u divinaciji, iliti obozavanju kultova i mitova sopstvene etnicke grupacije, do kojih subjektu, istovremeno i potpuno paradoksalno, nije ni najmanje stalo!

Osnovno sto ih karakterise moze se sumirati kao - destruktivni prezir prema postojecoj civilizaciji. Ako postoji nesto sto ih lako i brzo odaje, to je vecita sumnja u zvanicnu verziju.

© by Indy

#21 Croqy

Croqy
  • Banned
  • 3,907 posts

Posted 15 January 2005 - 18:42

QUOTE(tera @ 15 Jan 2005, 17:44)
On je rekao: “Da, ali oni nikada ne mogu da postanu predsednici
Pa o tome se i radi, ne stvara se ''početno'' društvo odozdo, nego odozgo, vlast mora da artikuliše i ciljeve i put dolaska do ciljeva.
...

Nemam ni zapetu da dodam citiranom tekstu.
Nemam nikakvu sumnju ni u to sto ti tera naglasavas kao primat.
Ali na neki nacin se mora siriti i svest o tome. Mislim da ovi Djindjicevi citati su najbolji put za to.

#22 mile curcic

mile curcic
  • Members
  • 10,837 posts

Posted 15 January 2005 - 19:02

QUOTE(tera @ 15 Jan 2005, 16:44)
Pa o tome se i radi, ne stvara se ''početno'' društvo odozdo, nego odozgo, vlast mora da artikuliše i ciljeve i put dolaska do ciljeva.

Одмах се види да је човек докторирао на Франкфурстској школи.

#23 TBPTKO

TBPTKO
  • Members
  • 454 posts

Posted 15 January 2005 - 19:34

QUOTE(st.anger @ 15 Jan 2005, 17:50)
QUOTE(incognito @ 15 Jan 2005, 17:31)
Nisu dosli divlji - divlje smo mi stvorili, podivljali su zato sto smo mi tako hteli i dozvolili... Hrani kuce da te jede...


Možda nije najpametnije da pišem ovaj post ali...

Kada je riječ o tim "divljim" mislim da je potrebno reći da je točno da su takvi stvarani i podržavani u tom ne bih rekao divljaštvu nego bahatoj sirovosti.
Takav profil ljudi se decenijama kadrovirao u "organe bezbednosti i narodnu miliciju" po Hrvatskoj, čak u "društveno političke radnike" i kulturu.

Решите проблем са Херцеговцима, па онда гледајте у туђе двориште. laugh.gif

#24 vladan

vladan
  • Members
  • 25,392 posts

Posted 15 January 2005 - 19:34

Miletovom tekstu dovoljan "kredibilitet" daje cinjenica da je deklarisani obozavalac Slobodana Milosevica - ne kao licnosti, nego onoga sto olicava taj sistem.
Uvodni post, za koji imam nesumnjive simpatije i razumevanje, slika je upravo onoga sto olicava sistem Slobodana Milosevica - on je, uostalom, stvorio te nesretnike koji su morali ili "morali" da izbegnu.

P.S. Zaboravio sam:
Ne budali, Tvrtko!

Edited by vladan, 15 January 2005 - 19:35.


#25 Slaven

Slaven
  • Banned
  • 18,018 posts

Posted 15 January 2005 - 19:51

QUOTE
TADIĆ SE ŽALI PETERSENU NA UVJETE U KOJIMA ŽIVE SRBI NA KOSOVU

Predsjednik Srbije Boris Tadić u pismu upućenom civilnom upravitelju UNa na Kosovu Sorenu JessenuPetersenu požalio se na problem opskrbe električnom energijom srpskih naselja na Kosovu te je zatražio da civilni upravitelj preuzme vodstvo u pronalaženju ´političkog rješenja´.

Kako su u subotu objavili izvori UNMIK-a u Prištini, Tadić je u pismu poslanom uoči Petersenova dolaska u Beograd najavljenog za ponedjeljak, istaknuo da je obustavom električne energije srpskim naseljima izazvana humanitarna kriza koja traje već tjednima.

Tadić se u pismu požalio da mnogi kosovski Srbi žive u enklavama koje podsjećaju na stara geta u središnjoj Europi i da su lišeni osnovnih ljudskih prava.

´Nije im osigurana sloboda kretanja, što povećava njihovu gospodarsku bijedu i, praktično, ukida im pravo na rad. Oni žive u stalnom strahu´, istaknuo je Tadić.

´Etničko čišćenje Srba...provedeno oružjem i spaljivanjem kuća i crkava, dopunjeno je suptilnijim oblikom etničkog čišćenja - oduzimanjem energije´, naveo je Tadić.

´Lišavanje Srba energije usred zime, u katastrofalnim uvjetima u kojima već žive, dovest će do daljnjeg egzodusa. Nerješavanje krize svodi se na prešutno odobravanje etničkog čišćenja´, ocijenio je predsjednik Srbije.


#26 Henry Chinaski

Henry Chinaski
  • Members
  • 19,241 posts

Posted 15 January 2005 - 19:54

Ovo pismo je pisao Mile, garant.

#27 mile curcic

mile curcic
  • Members
  • 10,837 posts

Posted 15 January 2005 - 20:00

Зар не видиш да је писмо писао неки Србин католик?
Ја сам шизматичар.
Али га потписујем.

#28 tera

tera
  • Members
  • 2,175 posts

Posted 15 January 2005 - 20:51

QUOTE(Croqy @ 15 Jan 2005, 18:42)
QUOTE(tera @ 15 Jan 2005, 17:44)
On je rekao: “Da, ali oni nikada ne mogu da postanu predsednici
Pa o tome se i radi, ne stvara se ''početno'' društvo odozdo, nego odozgo, vlast mora da artikuliše i ciljeve i put dolaska do ciljeva.
...

Nemam ni zapetu da dodam citiranom tekstu.
Nemam nikakvu sumnju ni u to sto ti tera naglasavas kao primat.
Ali na neki nacin se mora siriti i svest o tome. Mislim da ovi Djindjicevi citati su najbolji put za to.


Pa naravno, Croqy, da se mora širiti svest o tome. I Đinđićevi citati su ogromna stvar, abeceda, ali oni su za sada najbolji i - nedovoljni, jer ako pokušamo da se setimo svih ili svega što širi svest, sećanje me ili ne služi dobro, ili je ''knjiga spala'' na nekoliko slova.

Seti se Utisaka nedelje gostiju koji su dolazili i govorili, kod iste ove voditeljke koju zaista ne poštujem, ali dok je bilo u njenoj emisiji osoba koje su govorile modernu Srbiju, imalo je puno smisla gledati emisiju. Odavno je već ne gledam, mada ponekad okrenem kanal da vidim ima li promena - nema. GDE su svi ti gosti? Zašto više ne govore? ne tamo, bilo gde? Otišli, digli ruke...? (Videla sam Deretu nedavno, ali to je sada drugačije, sam je, nema energiju - svestan u kom smo stanju).

Peščanik odoleva. Ne mislim da će se promeniti Svetlana Lukić i S.Vuković i njihovi gosti, nego se 'plašim' da i za njih dve neće biti mesta i vremena, od silnog veselja, smeha, muzike, reklama, a ko zna zbog čega stvarno.
A i koliko je uticajan Peščanik!! Eh!

Šta još ima? Petar Luković koga čita 200 smile.gif ljudi. 'Vreme' ni ja ne čitam kao nekada.

Ovo je nekakvo međuvreme u kome će se ova vlast, ovo stanje ili zacementirati na duže, ili neće.

(Moj pesimizam je moj lični, i on ne utiče previše na razmišljanje o tome kako će se završiti 'stvar').

Socijalno, društvo se raslojilo. Tako da niko ne računa sa 'pobunom' te vrste.
Politički, ako neko ne postane opzicija, mi smo politički 'mrtvi'.
Nacionalizam ponovo jača, homogenizacija oko pogrešnog.

To da je svet digao ruke od nas, na žalost je istina. Ne interesujemo ih.
I to je porazno.

Ako pronađeš nešto što liči na optimizam, naime, nešto pozitivno čemu Srbija ide, volela bih da čujem. Ne samo ja, svi mi.

P.S. Čujem na vestima da su Č.J. isključili iz DS.
Eto.

Edited by tera, 15 January 2005 - 21:00.


#29 copkillah

copkillah
  • Members
  • 4,075 posts

Posted 16 January 2005 - 01:08

Henry, mene samo zanima šta ti još uvek tražiš u Srbiji? Mislim da bi ti život bio mnogo lepši bilo gde drugde, manje kiseline bi ti se lučilo i ne bi imao oko čega da se nerviraš smile.gif

#30 bob rock

bob rock
  • Members
  • 434 posts

Posted 16 January 2005 - 02:19

Karakteristicno za subjekta je ... odricanje sopstvene odgovornosti,nesposobnost za toleranciju bilo cega razlicitog, izuzetna svadljivost i konstantna bezrazlozna uvredenost.

Znaci kod Henrija, Slobotomija uspela.

More Henry, ne ori drumove.