Jump to content


Photo

Da li pokupite izmet za vasim psom?


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
19 replies to this topic

Poll: Vlasnici pasa, da li pokupite izmet za vasim psom? NB Nema laganja (28 member(s) have cast votes)

Vlasnici pasa, da li pokupite izmet za vasim psom? NB Nema laganja

  1. Da, uvek (5 votes [17.86%])

    Percentage of vote: 17.86%

  2. Ponekad (1 votes [3.57%])

    Percentage of vote: 3.57%

  3. Ne, ali imam grizu savesti (7 votes [25.00%])

    Percentage of vote: 25.00%

  4. Ne i ne pada mi na pamet to da radim (12 votes [42.86%])

    Percentage of vote: 42.86%

  5. Imam svoje dvoriste u kome pas obavlja te stvari (3 votes [10.71%])

    Percentage of vote: 10.71%

Vote Guests cannot vote

#1 modestyblaise

modestyblaise
  • Members
  • 398 posts

Posted 14 January 2005 - 11:52

Prvo da kazem da obozavam zivotinje i da imam dve macke u stanu a volim i pse.

Svi znamo kako se u Beogradu mora hodati veoma pazljivo u svakom trenutku i koliko opreza i vestine nam treba da stignemo do kuce cistih cipela. U Beogradu nisam NI JEDNOM videla nikoga da pokupi govance svog psa. Sto naravno ne znaci da ne postoji niko ko to radi. Volela bih da ovaj poll pokaze da li uopste postoji takav. Da imam psa, cini mi se da bi me bilo sramota da ostavim govance za njim. Zapravo bih se osecala kao da sam se ja licno p...rala na sred trotoara ili parka i otisla. Da li neko oseca nesto slicno?

Dok sam zivela preko, NIKADA nisam videla pseci izmet na trotoaru, niti u travi a x puta sam videla vlasnike kako uredno sa kesicama u rukama setaju ljubimce i kupe govanca i bacaju ih u najblizu kantu za smece (ili specijalnu kantu za tu namenu). O kaznama da ne pricamo.

Znam da je u Parizu taj problem veoma veliki zbog velikog broja pasa i oni to resavaju nekim masinama koje idu i kupe izmet. Apatridi, kako je kod vas?

Dakle, u pitanju je gest koji ne kosta nista, osim par minuta vremena vlasnika psa i male neprijatnosti prilikom transporta izmeta do korpe za smece ili kontejnera. Da li je moguce da je to toliko tesko uraditi? Ili nasa bezobzirnost prema onima koji zive ipak preteze?

#2 Aule@

Aule@
  • Sleepers
  • 688 posts

Posted 14 January 2005 - 15:29

Zhivim na novom beogradu u kraju gde trave ima 'de otjesh i mislim da ne moram da kupim za psetom zato shto ljudi gaze po trotoaru,a ne po travi(naravno da ako se po*ere na trotoar da tju pokupiti).
Gledano sa ekoloshke strane zdarvo je ne pokupiti govno zato shto tje se razlozhiti i nadjubriti zemljishte-ako bacimo govno u kantu zavrshitje na deponiji..
Ovo je shto se tiche nas koji zhivimo skoronaperiferiji.U gradu je zelenih povrshina malo,pa mora da se kupi za dzhukcima..
E sad ne znam zashto sam ovo isprichao..

#3 Skadi

Skadi
  • Members
  • 1,557 posts

Posted 14 January 2005 - 15:41

E, sad si se nalupetao... zdravo je ne pokupiti pseće govno... rolleyes.gif Prvo, trava ne služi samo da kuce seru, nego i da ljudi sede, leže, deca se igraju itede. Drugo, kereća kaka je nikakvo đubrivo, tako da ni to ne pije vodu.

Ovde to nije standard, niti će nažalost ikada biti. Za početak, bilo bi zgodno da dvonošci prestanu da zaseravaju zelene površine, jer primerci koje sam preskakala u poslednjem trenutku je mogao da iskenja jedino baskervilski pas ph34r.gif

#4 tamburix

tamburix
  • Members
  • 333 posts

Posted 14 January 2005 - 15:51

Tako nešto je nemoguće u ovoj zemlji

#5 pixy

pixy
  • Members
  • 4,111 posts

Posted 14 January 2005 - 15:52

u centru Beograda je katastrofa

Ono malo zelene površine kod "Menhetna", na primer, je toliko načičkano psećim govancima da je to neverovatno - uvek pešačim kolovozom, pa šta bude

što se tiče parka kod Skupštine SCG, tu ne smem ni da prođem

naravno, video sam samo jednom osobu koja je kupila izmet za svojim psom

samo jednom....

#6 kinky kitten

kinky kitten
  • Members
  • 2,915 posts

Posted 14 January 2005 - 15:53

Ako su rezultati glasanja ovakvi na fb92, onda je definitivno nemoguće da se išta po tom pitanju promeni u Srbiji dry.gif

#7 darling

darling
  • Members
  • 284 posts

Posted 14 January 2005 - 16:02

Uvek pokupim. Nije da se hvalim. laugh.gif

U pocetku, kad sam pocela druzenje s psom, nisam, ali mi je bilo nelagodno. Onda se pas razboleo, pa sam morala da odnesem uzorak stolice, je l te, kod veta, i kad jednom to uradis, posle toga vise nije tesko.
Prvo sam skupljala samo sa ulice, a sad skupljam i iz parka.
Uvek u dzepu imam kesicu. Ako i nemam, osvrnem se oko sebe, nase ulice su pune kesa i papira koji se mogu upotrebiti u tu svrhu.

Gledala sam jednom univerzalnog sociologa Rataka Bozovica kako u UN kaze da skupllja za svojim psom; kao, njemu rekla jedna komasinica da gde vi profesore, to da radite. A on kao pokupi metlicom i lopaticom. Ko ogd kaze da cisti pseca govna metlicom i lopaticom laze. Sta posle uradi sa tim uprljanim instrumentarijem nikad covek ne moze da sazna.

U jednom Danasovom dodatku nekakva prevodilac, sta li je, kao velika gospodja, ono gradjanka, vodi dnevnik i napise da vodi psa da kaki i da joj je neprijatno i da kad ce vlast da smisli nesto da natera vlasnike pasa da skupljaju iza svojih kucica...
blink.gif

Ne podnosim kad mi neko cestita kad pokupim govno za svojim psom. Nekoliko puta mi se desilo da me ljudi zagledaju i komentarisu pohvalno. Takve teram u pm.

Edited by darling, 14 January 2005 - 16:03.


#8 m

m
  • Members
  • 1,696 posts

Posted 14 January 2005 - 17:59

Ja pokupim iz saksije, kad macka napravi bezobrazluk. Jel se to racuna?

#9 Dunadan

Dunadan
  • Members
  • 12,305 posts

Posted 14 January 2005 - 20:14

moj Charli izbacuje brabonjke koji se odmah stope sa okolinom tako da chim se pomeri sa mesta gde je obavio nuzdu, ladno ne mogu da pronadjem kaku.
i shto volem kad anketa nema zadovoljavajucu ponudu odgovora.
ne skupljam exkremente al niti me grize savest zbog toga niti sam tako kategorichna u tome da mi to ne pada na pamet. pada mi na pamet kad ugazim u govno sharplaninca ili rota, shto mi se redovno deshava.
hell! na terenu sam jednom ugazila i u kravlju balegu velichine tiganja za palachinke.
nisam videla, ko shto nikad ne gledam gde gazim, tako da je NS, zahvaljujuci meni oslobodjen psecih govana - sva zavrshe na mojim cipelama

Edited by DUNADAN, 14 January 2005 - 20:16.


#10 kurdi

kurdi
  • Members
  • 3,206 posts

Posted 14 January 2005 - 20:33

ne kupim ni za sobom.

#11 Rostokovsky

Rostokovsky
  • Members
  • 3,260 posts

Posted 14 January 2005 - 21:03

postoji ogromna razlika u psecim govnima izmedju Amerike i Srbije.
u Americi se uglavnom na prosecnog psa trosi vise nego na prosecno dete u Srbiji a troskovi za lecenje su verovatno u odnosu 100:1 u korist americkog psa prema srpskom detetu.
psi se hrane preobilno i prekaloricno, raznim konzervama napravljenim od samlevenih zivotinja, uglavnom su predebeli, preveliki i bolesni od prekomernog zdranja pa su i njihova govna proporcionalno veca smrdljivija i groznija kad se nagaze. jedna od prvih lekcija po dolasku mi je bila da vlasnici pse takodje vise vole nego svoju a pogotovo tudju decu. ovo vazi i za nase ljude ovde, koji po dolasku naglo zavole pse kao da su sa njima celog zivota spavali u kucici i delili istu kost.
moze se slobodno reci da su pseca govna pravo lice vlasnika.

#12 Maltese

Maltese
  • Banned
  • 2,634 posts

Posted 14 January 2005 - 21:14

happy.gif

#13 Hippie

Hippie
  • Members
  • 4,385 posts

Posted 14 January 2005 - 21:27

QUOTE(3opge @ 14 Jan 2005, 21:03)
postoji ogromna razlika u psecim govnima izmedju Amerike i Srbije.
u Americi se uglavnom na prosecnog psa trosi vise nego na prosecno dete u Srbiji a troskovi za lecenje su verovatno u odnosu 100:1 u korist americkog psa prema srpskom detetu.
psi se hrane preobilno i prekaloricno, raznim konzervama napravljenim od samlevenih zivotinja, uglavnom su predebeli, preveliki i bolesni od prekomernog zdranja pa su i njihova govna proporcionalno veca smrdljivija i groznija kad se nagaze. jedna od prvih lekcija po dolasku mi je bila da vlasnici pse takodje vise vole nego svoju a pogotovo tudju decu. ovo vazi i za nase ljude ovde, koji po dolasku naglo zavole pse kao da su sa njima celog zivota spavali u kucici i delili istu kost.
moze se slobodno reci da su pseca govna pravo lice vlasnika.

potpuno tacno... kad sam cula jednu ovde kako doziva svog psa "dodji mami" tela sam da povratim.... prica svom rodjenom detetu kako da pazi na svoju seku, seku - psa ph34r.gif vodi je [psa] da bira poklon za svoj rodjendan.... ja pitam kako moze pas da izabere sebi poklon, ona kaze pa nanjusi... unsure.gif ne znam koliko je platila da se psu izvadi, ne znam sta bese, imala je neku operaciju.. itd itd.... ja volim pse, obozavam ih, ali mislim da je ovo do jaja preterano

e da, pas joj je dresiran da kaki vani negde na neko posebno mesto... a kad je hladno u posebnu wc solju rolleyes.gif

#14 1939

1939
  • Banned
  • 1,201 posts

Posted 14 January 2005 - 21:48

Letos dok sam blejao u Knez Mihajlovoj prisustvovao sam dogadjaju koji me je na trenutak asocirao na bolju buducnost:

Mladji gospodin je setao svog ljubimca koji se tik ispraznio po sred plocnika. Cim je spazio, vlasnik je uzeo maramicu, galantno pokupio stvar i bacio je u najblizu kantu. Neverovatno zar ne?

Onog momenta kada svi Srbi budu cistili djubre za sobom (i za svojim ljubimcem), znacu da smo Europa wink.gif

Edited by 1939, 14 January 2005 - 21:48.


#15 modestyblaise

modestyblaise
  • Members
  • 398 posts

Posted 17 January 2005 - 10:54

QUOTE(m @ 14 Jan 2005, 17:59)
Ja pokupim iz saksije, kad macka napravi bezobrazluk. Jel se to racuna?

Pa, racuna se samo ako je saksija na javnoj povrsini (odnosno nije kod tebe u stanu, niti u dvoristu). To sto ja izbacujem macija govanca iz stana se naravno ne racuna.


QUOTE
Ne podnosim kad mi neko cestita kad pokupim govno za svojim psom. Nekoliko puta mi se desilo da me ljudi zagledaju i komentarisu pohvalno. Takve teram u pm.


E pa po cenu da me oteras u pm, bas mi je drago da cujem da ima takvih kao sto si ti. Ali naravno takvi kao ti su u groznoj manjini pa je situacija ipak beznadezna.