Jump to content


Photo

BEZBEDNOST SAOBRAĆAJA


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
430 replies to this topic

Poll: Koji metod je po vama najefikasniji (238 member(s) have cast votes)

Koji metod je po vama najefikasniji

  1. Stroije kazne (39 votes [16.60%])

    Percentage of vote: 16.60%

  2. Stroija kontrola (26 votes [11.06%])

    Percentage of vote: 11.06%

  3. I jedno i drugo (153 votes [65.11%])

    Percentage of vote: 65.11%

  4. Ni jedno ni drugo - stanje je OK (17 votes [7.23%])

    Percentage of vote: 7.23%

Vote Guests cannot vote

#421 beeva

beeva
  • Members
  • 440 posts

Posted 15 May 2007 - 02:04

QUOTE(cika tale @ 14 May 2007, 22:10) <{POST_SNAPBACK}>
Danas, na ibarskoj magistrali:

Ispred mene vozi devojka, Yugo. Na zadnjem staklu nalepila papir na kome piše: "Početnik".

Skroz draga scena.



Jako dobra stvar.Ocigledno takve stvari se kod nas rade po preporuci dobronamjernih instruktora, ali nikako institucionalno.
Kad bi svakog 5og opcetnika ubijedili da vozi oprezno i ima isti natpis, imali bi bolje efekte nego zahvaljucu bilo kom poluzakonu oko koga se raznorazne sujetne grupe bore.

P.s U Bih pocetnici prve 2 godine imaju slicnu oznaku po novom zakonu koji sve vise zazivljuje, tj postovanje istoga, iako jos nisu objavili prve efekte od istoga.

#422 vzlatic

vzlatic
  • Members
  • 42 posts

Posted 30 May 2007 - 20:58

Procitajte pa procenite!
Saobracajna situacija je sledeca:
Ulica Dušanova u Beogradu, ko nije bio - dve trake u jednom, dve trake u drugom smeru, plus tramvajske šine sa obe strane. Široka je to ulica. Semafor ima i sa desne i sa leve strane, nema onaj viseći. 7h i 30 min, subota, nema gužve. Paralelno vozimo brzinom oko 50 km/h ja i jedan golf II. Sa desne strane je zaustavljen tramvaj (ispostaviće se da stoji na semaforu) i zaklanja semafor, atmosfera opustena ni ja ni "kolega", zbog tramvaja, ne konstatujemo semafor. U poslednjem trenutku, krajičkom oka pimećujem crveno svetlo na semaforu sa leve strane ulice, kočim i zaustavljam se na pešačkom. "Kolega" u golfu nije bio te sreće sudara se na sred ulice sa devojkom u tojoti.

Saobraćajci a mozda i mnogi drugi će reći drasticno kršenje propisa , prolazak kroz crveno i izazivanje saobraćajne nesreće, "kolega" ne zna šta ga je snašlo, ima razbijen auto a uskoro neće imati dozvolu neko vreme, devojka u tojoti ni kriva ni dužna takođe neće imati vozilo neko vreme, a ja zahvaljujem bogu sto sam SLUČAJNO primetio semefor jer bih ja bio taj koji bi najgore prošao (bio sam sa desne strane) i pitam se koliko je sličnih nezgoda na istom mestu bilo, koliko je tu NOVCA PROSUTO nadam se ne i života i zašto nema tog visećeg semafora na sred puta? Postoji li neki propis, tehničko uputstvo, šta god koje to definiše? Rećiće te ko vas j_be sto niste gledali semafor, ja sam sa ČA tablicama, "kolega" sa NS ne moramo da znamo da tu postoji semafor , neko je trebao da nam omogući da ga VIDIMO, jedini ja trenutno znam da kolega u golfu i nije toliko kriv za udes... mad.gif

#423 martinj

martinj
  • Members
  • 1,540 posts

Posted 30 May 2007 - 23:03

QUOTE(vzlatic @ 30 May 2007, 21:58) <{POST_SNAPBACK}>
Procitajte pa procenite!
Saobracajna situacija je sledeca:
Ulica Dušanova u Beogradu, ko nije bio - dve trake u jednom, dve trake u drugom smeru, plus tramvajske šine sa obe strane. Široka je to ulica. Semafor ima i sa desne i sa leve strane, nema onaj viseći. 7h i 30 min, subota, nema gužve. Paralelno vozimo brzinom oko 50 km/h ja i jedan golf II. Sa desne strane je zaustavljen tramvaj (ispostaviće se da stoji na semaforu) i zaklanja semafor, atmosfera opustena ni ja ni "kolega", zbog tramvaja, ne konstatujemo semafor. U poslednjem trenutku, krajičkom oka pimećujem crveno svetlo na semaforu sa leve strane ulice, kočim i zaustavljam se na pešačkom. "Kolega" u golfu nije bio te sreće sudara se na sred ulice sa devojkom u tojoti.

Saobraćajci a mozda i mnogi drugi će reći drasticno kršenje propisa , prolazak kroz crveno i izazivanje saobraćajne nesreće, "kolega" ne zna šta ga je snašlo, ima razbijen auto a uskoro neće imati dozvolu neko vreme, devojka u tojoti ni kriva ni dužna takođe neće imati vozilo neko vreme, a ja zahvaljujem bogu sto sam SLUČAJNO primetio semefor jer bih ja bio taj koji bi najgore prošao (bio sam sa desne strane) i pitam se koliko je sličnih nezgoda na istom mestu bilo, koliko je tu NOVCA PROSUTO nadam se ne i života i zašto nema tog visećeg semafora na sred puta? Postoji li neki propis, tehničko uputstvo, šta god koje to definiše? Rećiće te ko vas j_be sto niste gledali semafor, ja sam sa ČA tablicama, "kolega" sa NS ne moramo da znamo da tu postoji semafor , neko je trebao da nam omogući da ga VIDIMO, jedini ja trenutno znam da kolega u golfu i nije toliko kriv za udes... mad.gif


Znam taj semafor... Jedno 2-3 puta ga nisam konstatovao... Na srecu, bez posledica...

#424 vzlatic

vzlatic
  • Members
  • 42 posts

Posted 01 June 2007 - 08:37

QUOTE(martinj @ 31 May 2007, 00:03) <{POST_SNAPBACK}>
Znam taj semafor... Jedno 2-3 puta ga nisam konstatovao... Na srecu, bez posledica...


Hvala ti za potvrdu. Znači da je nepregledno i kome da se žalimo? Ili kome da se žali ovaj nesrećnik što će ostati bez dozvole, ili kad se usvoji novi zakon pa na to još dobije i kaznene poene. To ne može da se reši pozivanjem na povećanu opreznost i KAŽNJAVANJEM mi smo samo ljudi i imamo pravo da nam malo i popusti koncentracija a sistemu ne sme da popusti koncentracija. U uredjenim državama traže se takva kritična mesta i nalazi se način kako da se izbegnu ovakve situacije a kod nas? Mi kao da vozimo po minskom polju nikad ne znamo kada ćemo da se iznenadimo i ko će da nas iznenadi...

#425 bsbsbsbs

bsbsbsbs
  • Members
  • 108 posts

Posted 05 June 2007 - 11:08

Koliko ja znam (rodjeni Dorcolac, vozim vec 18 godina) svi semafori u Dusanovoj (Dobracina, Zmaj Jovina, kralja Petra-Dubrovacka) su sa dve strane, tako da tramvaj moze da zakloni ovaj sa desne strane, ali onda se vidi ovaj levi. Mada mozda i gresim, bas cu da pogledam.

Ja sam provalio da je problem kada ides ka Kalemegdanu, a cekas semafor kod Dobracine. Redovno se desava da se upali zeleno kod Zmaj Jovine, a ljudi koji su zagledani u daljinu skapiraju da se njima upalilo zeleno i krenu kroz crveno. Desilo se i meni innocent.gif

#426 vzlatic

vzlatic
  • Members
  • 42 posts

Posted 11 June 2007 - 08:21

QUOTE(bsbsbsbs @ 5 Jun 2007, 12:08) <{POST_SNAPBACK}>
Koliko ja znam (rodjeni Dorcolac, vozim vec 18 godina) svi semafori u Dusanovoj (Dobracina, Zmaj Jovina, kralja Petra-Dubrovacka) su sa dve strane, tako da tramvaj moze da zakloni ovaj sa desne strane, ali onda se vidi ovaj levi. Mada mozda i gresim, bas cu da pogledam.


Ne citas pazljivo ima levi ali priznaces da nije bas lako uocljiv.

#427 vzlatic

vzlatic
  • Members
  • 42 posts

Posted 11 June 2007 - 08:33

NOVI MOMENTI
Ne odredjuje ponasanje u saobracaju izgleda samo ZOBS vec i svaki lokalni vladar. Elem, u Lucanima , mali gradic administrativni centar Dragaceva, predsednik Opstine propise a skupstina usvoji regulaciju saobracaja u centru grada. Postave zardinjere da bi fizicki zabranili prolaz, na parkingu pored zgrade opstine skupstinskom odlukom od dvanaest parking mesta sest odrede za vozila Opstine i .... naravno ne postave nikakav saobracajni znak koji ce to da regulise vec sirote policajce da dezuraju bukvalno 24 sata i brane parking mesta. Naravno milicija ko milicija brani, ne sest, vec svih dvanaest kao da su im ostavljeni u nasledstvo, a gradjani ko gradjani nisu duzni da citaju skupstinske odluke vec gledaju saobracajne znakove i tako se zabavljamo vec nekoliko dana...
I dalje se ponavlja isto zakonodavci pisu zakone , propise i odluke za sebe, vozaci se ponasaju kako mogu i ostaje nam jeftina zabava SVADJA SA POLICIJOM. Jos kada si u pravu ulepsa ti dan...

#428 bsbsbsbs

bsbsbsbs
  • Members
  • 108 posts

Posted 11 June 2007 - 12:01

QUOTE(vzlatic @ 11 Jun 2007, 09:21) <{POST_SNAPBACK}>
Ne citas pazljivo ima levi ali priznaces da nije bas lako uocljiv.


Jeste, izvinjavam se.

#429 cika tale

cika tale
  • Members
  • 312 posts

Posted 16 June 2007 - 19:00

Vozim danas iza policijskog Punta ka semaforu na kome je zeleno za nas. I oni (policajci) i ja vidimo da je auto kome je bilo crveno prošao kroz isto, skrenuo levo i prošišao pored nas (taj je imao HN tablice, golf III).

Prolazimo taj semafor, na sledećem nas zaustavlja crveno svetlo, pitam pandure da li su videli da je ovaj prošao na crveno.

Oni kažu: "Jesmo, šta da mu radimo".

?????

#430 bsbsbsbs

bsbsbsbs
  • Members
  • 108 posts

Posted 17 June 2007 - 17:36

Ma meni je ubedljivo najgore to sto vidim pandure koji voze sluzbene skutere na Adi Ciganliji bez kacige. Pa to je neopisivi bezobrazluk!!! To bi u normalnoj drzavi bio prvorazredni skandal, a kod nas je samo jos jedan dokaz bananizacije drzave!

#431 vzlatic

vzlatic
  • Members
  • 42 posts

Posted 18 June 2007 - 08:00

QUOTE(bsbsbsbs @ 17 Jun 2007, 18:36) <{POST_SNAPBACK}>
Ma meni je ubedljivo najgore to sto vidim pandure koji voze sluzbene skutere na Adi Ciganliji bez kacige. Pa to je neopisivi bezobrazluk!!! To bi u normalnoj drzavi bio prvorazredni skandal, a kod nas je samo jos jedan dokaz bananizacije drzave!


Fotografiši ih i daj na Topic "Drukajmo policiju".