Jump to content


Photo

BEZBEDNOST SAOBRAĆAJA


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
430 replies to this topic

Poll: Koji metod je po vama najefikasniji (238 member(s) have cast votes)

Koji metod je po vama najefikasniji

  1. Stroije kazne (39 votes [16.60%])

    Percentage of vote: 16.60%

  2. Stroija kontrola (26 votes [11.06%])

    Percentage of vote: 11.06%

  3. I jedno i drugo (153 votes [65.11%])

    Percentage of vote: 65.11%

  4. Ni jedno ni drugo - stanje je OK (17 votes [7.23%])

    Percentage of vote: 7.23%

Vote Guests cannot vote

#1 dacha011

dacha011
  • Members
  • 456 posts

Posted 14 January 2005 - 10:12

Povela se žestoka polemika oko oduzimanja vozila kao kazne za one najgore vozače! Hajde da vidimo šta mislite o saobraćaju kod nas, i da li država treba da primeni sve mogućnosti da unese red u sve haotičniji saobraćaj!

#2 djvaske

djvaske
  • Members
  • 1,333 posts

Posted 14 January 2005 - 10:14

Kakva država - takav i saobraćaj.

#3 Henry Chinaski

Henry Chinaski
  • Members
  • 19,241 posts

Posted 14 January 2005 - 10:25

Aferim! Neces ti mene zajebavati na svakom koraku birokratijom i setati danima od saltera do saltera bez razloga kao u Procesu, a ja cu te postovati. Za mene je takva drzava goli qrac, sto bi rek'o Dzoni Stulic, i to sto me ona maltretira ja cu sebi debelo naplatiti sa kamatom, na odredjene nacine, a oni neka me uhvate ako mogu (za patku) i neka dokazu to sto treba da se dokazuje, ako mogu. Bata zakonodavac totalitarista koji bi samo nesto zabranjivao a nista olaksavao, procitaj na drugom topiku pametno sto si trazio, a ako treba mogu da ga ponovim i ovde, pa da vidimo.

P.S. Ja takve koji su vlas' najvise volim kad se pojave ovde da kontaktiraju sa "narodom", kao sto je dolazio vas ministar ekolog koji je zabranio uvoz polovne bele tehnike i kompjutera i automobila, pa utekao kad je video sta "narod" misli vama i vasim potezima. To je prava stvar, a ne zatvaranje u neke kabinete i gubljenje kontakta sa realnoscu.

Edited by Henry Chinaski, 14 January 2005 - 10:32.


#4 urosmi

urosmi
  • Members
  • 542 posts

Posted 14 January 2005 - 11:41

Bezbednost saobracaja je direktna posledica 'vozacke (ne)kulture' i odrazava 'stanje uma' (citaj nervoza, rasejanost, agresivnost, bahatost, sebicnost) vozaca. Toliko o saobracaju u nas'.

Efektno bi bilo uvodjenje dozvola sa poenima (ko u Francuskoj), gde se nakon par sitnih prekrsaja gubi dozvola na duze vreme (do tri godine), te mora opet da se polaze.....
Takodje treba poboljsati saobracajnu infrastrukturu i postaviti veci broj kamera na rizicnim tackama (policajci su potkupljivi, kamera ne laze).....
I za kraj povecati kazne, a kao primer za to bih naveo kazne za nevezivanje pojaseva. Kada sam nakon duzeg perioda dosao u Srbiju i video efekat povecanja kazne na vozace (citaj skoro svi uredno vezani), shvatio sam da nasem coveku samo parama treba pretiti.

#5 minka

minka
  • Banned
  • 1,886 posts

Posted 14 January 2005 - 11:47

QUOTE(urosmi @ 14 Jan 2005, 11:41)
...i video efekat povecanja kazne na vozace (citaj skoro svi uredno vezani), ...

jel' si ti siguran da si bio u srbiji... wink.gif

2 topic starter

nemas sve potrebne odgovore na pollu pa nem mogu da ti odgovorim svojim glasom... dry.gif

#6 urosmi

urosmi
  • Members
  • 542 posts

Posted 14 January 2005 - 11:56

QUOTE
QUOTE (urosmi @ 14 Jan 2005, 11:41)
...i video efekat povecanja kazne na vozace (citaj skoro svi uredno vezani), ... 


jel' si ti siguran da si bio u srbiji... 


Siguran, siguran.... to je bilo tamo 2002 ili 2003...ne mogu da se setim sada.....
Naravno da nisu bas svi imali pojaseve ali u odnosu na predjasnju situaciju pomak je bio neverovatan!
Pretpostavljam da je ta situacija trajala taman koliko su trajale i rigorozne kontrole, te su se u medjuvremenu stvari vratile na staro.....
Onda kada sam ja bio tu, taj propis je tek bio uveden (pocinjalo se sa primenom istog)....

#7 minka

minka
  • Banned
  • 1,886 posts

Posted 14 January 2005 - 12:15

QUOTE(urosmi @ 14 Jan 2005, 11:56)
QUOTE
QUOTE (urosmi @ 14 Jan 2005, 11:41)
...i video efekat povecanja kazne na vozace (citaj skoro svi uredno vezani), ... 


jel' si ti siguran da si bio u srbiji... 


Siguran, siguran.... to je bilo tamo 2002 ili 2003...ne mogu da se setim sada.....
Naravno da nisu bas svi imali pojaseve ali u odnosu na predjasnju situaciju pomak je bio neverovatan!
Pretpostavljam da je ta situacija trajala taman koliko su trajale i rigorozne kontrole, te su se u medjuvremenu stvari vratile na staro.....
Onda kada sam ja bio tu, taj propis je tek bio uveden (pocinjalo se sa primenom istog)....

to je trajalo dok se nije ustalila praksa "evo ti 600 nemoj da pises"

#8 dacha011

dacha011
  • Members
  • 456 posts

Posted 15 January 2005 - 15:52

Medju policajcima ziasta ima svega i svacega! Ali kakvi smo mi (vozaci, pesaci...)? Pa kada bi mi bili OK, panduri ne bi imali zbog cega da uzimaju po 600 dindzi!!!

#9 1939

1939
  • Banned
  • 1,201 posts

Posted 15 January 2005 - 16:16

Batina je iz raja izasla. I jedno i drugo, razume se.

#10 NBG

NBG
  • Members
  • 242 posts

Posted 15 January 2005 - 19:36

Čuj kontrola?
Kao da živimo u normalnoj zemlji u kojoj saobraćajna policija radi svoj posao. Pa oni prvi krše sva moguća saobraćajna pravila.

#11 dacha011

dacha011
  • Members
  • 456 posts

Posted 17 January 2005 - 09:08

Ја мислим да уз садашње могућности, саобраћајна полиција нема начина да ефикасно контролише понашање возача и пешака. Али, уколико се уведу врло строге казне, као што су и на западу, и мањи број саобраћајаца би могао да држи ствар под контролом! Како? Па тако што ће се ретко ко усудити да учини прекршај када зна да може бити кажњен са нпр. 200 евра за пролазак на црвено + одузимање дозволе + казнени поени + разговор са психијатром + ...
У том случају и корупција би била отежана јер сигурно не би прошао са 600 динара мита, већ би и пандури повећали тарифе, што би такође утицало на одвраћање од чињења прекршаја!

#12 Loren

Loren
  • Members
  • 459 posts

Posted 17 January 2005 - 09:16

Resenje je da se potpuno zabrani saobracaj i postavi bodljikava zica na drumove!
Nema vozila, nema prekrsaja, nema zrtava i steta! Kratko i jasno, bili bi prva drzava sa ovakvom inovacijom u saobracaju.

#13 Ministar

Ministar
  • Members
  • 364 posts

Posted 17 January 2005 - 09:19

Samo vece kazne i nista drugo.Nema potrebe za vecim kontrolama od postojecih jer bi to preslo u maltretiranje, a svakako ne bi mogao da se pokrije bas svaki pesacki prelaz, ali bi zato vecim prilivom novca od kaznjavanja onih koji ne staju na p. prelaz ili prolaze na crveno ko da ne postoji( a ima ih ohohooooo), mogle da se nabave kamere za vece raskrsnice u gradu, pa ko voli da se slika za skupe pare nek prolazi na crveno.Zna "nas covek" da postuje red , al ako mu se da valjani razlog za to-citaj, ako se opali po dzepu, tu najvise boli.

#14 dacha011

dacha011
  • Members
  • 456 posts

Posted 17 January 2005 - 09:30

QUOTE(Loren @ 17 Jan 2005, 10:16)
Resenje je da se potpuno zabrani saobracaj i postavi bodljikava zica na drumove!
Nema vozila, nema prekrsaja, nema zrtava i steta! Kratko i jasno, bili bi prva drzava sa ovakvom inovacijom u saobracaju.

Обожавам оне који се жале како ништа не ваља, како је општи хаос и анархија, како је све у к**цу, а када треба да се уведе ред, онда први скоче да то нападну!

А шта је по теби решење мудри форумашу, да укинемо саобраћајна правила и казне, па да нам гине 5000 људи годишње у саобраћају?

#15 mile curcic

mile curcic
  • Members
  • 10,837 posts

Posted 17 January 2005 - 09:44

Мени се чини, али нисам потпуно сигуран, да је мера одузимања возила у Холандији могућа, и да се примењује онда кад суд процени да неко користи возило као оружје!
Иначе, потпуно се слажем, и подржавам државу Србију у пооштравању мера и казни за саобраћајне прекршаје.
Србија има лоше путеве, лоше аутомобиле, и лоше возаче. Све ово скупа доноси непотребно велики број жртава у саобраћају.
Нећу никада заборавити сцену од пре пар година, негде у брдима више Ужица. На сваких пар километара споменици погинулима, углавном младићима и девојкама, и унесрећени родитељи који су дошли у свакодневни обилазак места погибије своје деце; седе покрај пута на банкини, бришу споменик, или чупкају коров око њега.