Jump to content


Photo

Ne pravi se pita od "ONOGA" pop RISTO


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
68 replies to this topic

#31 TBPTKO

TBPTKO
  • Members
  • 454 posts

Posted 14 January 2005 - 23:41

Оног филмаџију wink.gif ?
Зар историја и философија нису озбиљне науке?

#32 Ari0ch

Ari0ch
  • Members
  • 929 posts

Posted 15 January 2005 - 00:16

QUOTE(TBPTKO @ 14 Jan 2005, 22:41)
Зар историја и философија нису озбиљне науке?

Istorija i filoZofija, a bogami, i psihijatrija jesu i svi mogu da se bave teolozima, narocito ovi potonji, ali sama teologija nikako nije nauka.

#33 Rajo

Rajo
  • Members
  • 4,382 posts

Posted 15 January 2005 - 01:04

[quote]„N„p ј„u„t„~„€ј „

#34 milovan

milovan
  • Members
  • 4,995 posts

Posted 15 January 2005 - 03:16

QUOTE(TBPTKO @ 14 Jan 2005, 19:32)
На једној страни имамо канонског епископа др Амфилохија, професора Богосл.факултета Унивезитета у БГ, човјека цењеног у црквеним и научним круговима и на другој страни гомилу партијаца који су рушили цркве, затварали козе у њих, 50 година вршили атеизацију, па сад глуме демократе, православне атеисте и симпатизере ЦПЦ којој се на челу налази распоп, са ожењеним калуђером и два клептомана. ph34r.gif
Ко ће пре у Европу?

E moj Tvrtko,

Fino si utvrdio gradivo,
ti "ugledni nauchnici" ugledni krugovi koji nijesu drugovi, nego gospoda, sa uglednim popom Ristom,
srozashe nash balkanski ugled toliko nisko,
da civilizovani narodi zaziru od nas, kao da smo gubavi.

#35 Domazet

Domazet
  • Members
  • 2,253 posts

Posted 15 January 2005 - 03:29

QUOTE(Rajo @ 14 Jan 2005, 19:04)
Prijatelj Arkana i postovalac lika i djela Radovana Karadzica, podrzavao jedno vrijeme Soba, pa Mila Djukanovica, guslar sa dubrovackog ratista, covjek koji je na Bozic pozvao da se pristalice crnogorske nezavisnosti ekserima prikucaju za Vezirov most u Podgorici, koji narod drzave u kojoj zivi naziva govnima pred TV kamerama, covjek koji umjesto ljubavi siri mrznju....

Duga je lista
Rista Mefista

Zalosna je crkva u kojoj se cijene ovakvi likovi. O nauci da ne govorimo - koja to nauka moze da cijeni ono sto Amfilohije propovijeda? Mozda naucni radovi koji tretiraju podrsku SPC ratnim zlocincima? blink.gif

Opasan ovaj Goshpar Rajko F. Djurashkovic...Shta kaze, Amfilohije nazviva narod govnima!? Da li to znachi da je u Crnoj Gori na vlasti narod?

#36 leone

leone
  • Members
  • 3,630 posts

Posted 15 January 2005 - 04:34

Eto cuda, kod Tvrtka i filozofija postala nauka blink.gif

Tvrtko, izgleda da ti mnogo "citas" ovu Ristovu "nauk(U)"!! Pa trpaj sve u jedno vrecu, ne vidi se sa nebesa.

#37 Rajo

Rajo
  • Members
  • 4,382 posts

Posted 15 January 2005 - 09:15

QUOTE(Domazet @ 15 Jan 2005, 02:29)
QUOTE(Rajo @ 14 Jan 2005, 19:04)

Prijatelj Arkana i postovalac lika i djela Radovana Karadzica, podrzavao jedno vrijeme Soba, pa Mila Djukanovica, guslar sa dubrovackog ratista, covjek koji je na Bozic pozvao da se pristalice crnogorske nezavisnosti ekserima prikucaju za Vezirov most u Podgorici, koji narod drzave u kojoj zivi naziva govnima pred TV kamerama, covjek koji umjesto ljubavi siri mrznju....

Duga je lista
Rista Mefista

Zalosna je crkva u kojoj se cijene ovakvi likovi. O nauci da ne govorimo - koja to nauka moze da cijeni ono sto Amfilohije propovijeda? Mozda naucni radovi koji tretiraju podrsku SPC ratnim zlocincima? blink.gif

Opasan ovaj Goshpar Rajko F. Djurashkovic...Shta kaze, Amfilohije nazviva narod govnima!? Da li to znachi da je u Crnoj Gori na vlasti narod?

Pa, Brajo, majka mu stara, doktor si necesovih nauka, nijesi nepisemen da ne znas. Na vlasti su oni koje je izabrao narod - ta vlast predstavlja vecinsku Crnu Goru. Daklem, Amfilohije je govnima nazvao tu vecinsku Crnu Goru. Mislim, iako se zeli neko kritikovat, nije lijepo da on kao visoko svjesteno lice koristi govor mrznje i nekulture. I to ispred TV kamera. ohmy.gif

Amfilohije umjesto da bude model ljubavi i morala, on, nazalost, sluzi kao model iskazivanja mrznje i nekulture. Kako da covjek postuje takvog cojeka? Da je coban pa bi ruzno bilo, a ne mitropolit. Pa opet prije neki dan kad se nalagao Badnjak ispred Cetinjskog manastira pred svijema velica Radovana Karadzica, covjeka optuzenog za najgore zlocione u Evropi poslije II Svjetskog rata.

Nego, dr Brajuskiovicu, mozda si se ti kao deklarisani postovalac onog sto je radio Radovan Karadzic u Bosni zbog toga javio da branis Amfilohija? Radovan, Amfilohije i Brajo - borci za srpstvo? Ili su te malo zasvrbjele usi pa dosao malo na tretman? blink.gif

#38 TBPTKO

TBPTKO
  • Members
  • 454 posts

Posted 15 January 2005 - 13:36

Теологија је скуп наука, али не схватам зашто философија није наука када има Фил.факултета, доктораната философије...
Да оду у Русију, Св.Гору или Јерусалим Амфилохије би свуда био примљен и могао да богослужи, док би Мираша изјурили.

#39 harambasa

harambasa
  • Members
  • 4,057 posts

Posted 15 January 2005 - 22:59

Rajo's Greatest SHits

1) covjek koji je na Bozic pozvao da se pristalice crnogorske nezavisnosti ekserima prikucaju za Vezirov most u Podgorici
2) koji narod drzave u kojoj zivi naziva govnima pred TV kamerama
3) guslar sa dubrovackog ratista
4) covjek koji umjesto ljubavi siri mrznju

#40 Rajo

Rajo
  • Members
  • 4,382 posts

Posted 16 January 2005 - 00:15

2 forum B92's greatest shit:


1.
QUOTE
"Da u Novoj Godini bude vise novih hramova, novih fabrika, bolnica i skola, da bude sto manje muvlje pameti u Crnoj Gori i medju Crnogorcima. Da je sto manje onih koji se klanjaju prokletom caru Dukljaninu i neka svaki Crnogorac paganskog cara Dukljanina prikuje cekicem za Vezirov most. Da da Bog da bude sto manje laznih akademika i laznih istoricara. Neka Bog podari obnovu naseg svestenstva i obnovu onih koji vode ovaj narod da ga ne zavode".


Dakle, radilo se o "Srpskoj Novoj godini", ne Bozicu.

http://www.aimpress....02-pubs-pod.htm


2. "Ne pravi se pita od ONOGA" je bio odgovor na pitanje sto misli o drzavnom projektu Crne Gore - a po svim anketama taj projekat podrzava vise od pola gradjana Crne Gore. Jasno je sto je mislio kad je rekao "od onoga" (uostalom, sam se potrudio da to ne ostane nejasno), kao i na koga je mislio - na one koji podrzavaju nezavisnu Crnu Goru. Dakle, na vise od pola gradjana Crne Gore - drzave u kojoj je on vrhovno svjesteno lice SPC. Ova ulicarska izjava je jedna od najskandaloznijih izjava nekog svjestenika koje sam ikad cuo. I to pred TV kamerama. Nevjerovatno ph34r.gif

3. i 4.
QUOTE
Amfilohije Radović, kao jedan od predvodnika SPC, proizvodio je rat, učestvovao u ratu i poslije rata nastavio da se bori za ideje koje su dovele do rata. Guslama je bodrio vojnike na dubrovačkom ratištu dok su granatirali drevni grad, boravio na brdima oko Sarajeva dok je s njih sijana smrt i pustoš, dovodio Arkana i prijatelje da sa okana Cetinjskog manastira drže upereno oružje na one koji su protestovali protiv rata i zloupotrebe crkve. Nakon rata produžio da briše istorijske tragove suživota različitosti na crnogorskom tlu, kao što su crkve sa dva oltara, da širi mržnju prema Crnoj Gori.


http://www.monitor.c...a/a_738_03.html

Nije uopste tajna da je Amfilohije isao na dubrovacko ratiste i da je guslao dobrovoljcima. Postoje o tome izjave i fotografije Amfilohija koji gusla okupljenim vojnicima. A to da siri mrznju, pa to je jasno svakom normalnom. Svjedok sam da se u njegovom prisustvu pjevalo (mislim 1991. godine na Bozic (ili "srpsku" Novu godinu) ispred crkve Sv. Djordje u Podgorici: "Ko ce drugi, ja cu prvi da pijemo turske krvi". Jasno je kome je ta pjesma bila namijenjena. A pjevala se u gradu u kojem zivi nekoliko hiljada ljudi muslimanske vjere. Prosle godine u martu ispred novog hrama u Podgorici, na demonstracijama za zastitu srpskog jezika, opet u prisustvu Amfilohija, pjevala se pjesma "ubi, zakolji, da #### ne postoji". Ako mozemo da kazemo da Amfilohije nije reagovao zato sto nije cuo (ili se pravio da ne cuje) takve pozive na linc, onda je onaj poziv da svaki Crnogorac zakuje za Vezirov most cara Dukljanina bio ocigledan poziv na linc upucen od jednog mitropolita! Kad se digla prasina oko tog skandala, pa je i tadasnji americki ambasador Montgomeri trazio objasnjenje, Amfilohije i njegovi trabanti u Crnoj Gori su pozurili da daju objasnjenje da se radilo o nekakvoj simbolici, a ne pozivu na linc. Iako je svakom normalno pametnom Crnogorcu bilo jasno na koga je Amfilohije mislio. Na iste one koje je na novosadskoj TV nazvao govnima. Ako je i od Amfilohija, mnogo je. thumbdown.gif

Edited by Rajo, 16 January 2005 - 00:17.


#41 Domazet

Domazet
  • Members
  • 2,253 posts

Posted 16 January 2005 - 01:53

Kuku meni, pa je li moguce da je onih shto podrzavaju nezavisnu Crnu Goru toliko malo da bi ih Amfilohije sve mogao zakucati na Vezirov most(ic)?

#42 Rajo

Rajo
  • Members
  • 4,382 posts

Posted 16 January 2005 - 02:13

QUOTE(Domazet @ 16 Jan 2005, 00:53)
Kuku meni, pa je li moguce da je onih shto podrzavaju nezavisnu Crnu Goru toliko malo da bi ih Amfilohije sve mogao zakucati na Vezirov most(ic)?

Pa izgleda se prevario u racunu. tongue.gif

Nego, nesto utanjili ovi sto otvoreno izrazavaju podrzsku Karadzicu. Spade knjiga na dva slova: harambasha i Brajo sad.gif

#43 leone

leone
  • Members
  • 3,630 posts

Posted 16 January 2005 - 03:55

E moj Tvrtko, ne samo da si neznalica nego to jos i hvalis time pokusavajuci da objasnis neobjasnjivo, necu ti objasnjavati zasto, jer je bolje da to sam proucis ne valja sve nagotovo! Evo samo jedna natuknica; mogucnost dokazivanja.

A ovo sto postoji Filozovski fakultet, tu se ne predaje samo filozofija, mu dodje kao,potpuno zakopavanje u jos dupju rupu neznanja i bulaznjenja. Po tebi to sto postoji bogoslovski fakultet trebalo bi da znaci i da je teologija nauka, eto dokle te dovede tvoja logika o umnim popama.

#44 vladan

vladan
  • Members
  • 25,392 posts

Posted 16 January 2005 - 04:03

E moj Rajo: Onaj ko hoce da zna, zna jako dobro da je Amfilohije Radovic esencija srBskog klerofasizma, zlo u ljudskom liku, u sta smo se svi mnogo puta uverili.
A ko nece da to zna, ne vredi mu ni pricati.

#45 Domazet

Domazet
  • Members
  • 2,253 posts

Posted 16 January 2005 - 08:42

QUOTE(Rajo @ 15 Jan 2005, 20:13)
Pa izgleda se prevario u racunu. tongue.gif

Nego, nesto utanjili ovi sto otvoreno izrazavaju podrzsku Karadzicu. Spade knjiga na dva slova: harambasha i Brajo sad.gif

Goshpar Rajko,

Kako samo dvojica. Pa mora da ih ima vishe. Evo ja znam za bar josh dvojicu. Za vas i mene. Nije valjda potrebno da opet linkujem?