Jump to content

Photo

Buducnost Srbije

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
71 replies to this topic

#31 Rooney

Rooney
  • Members
  • 1,420 posts

Posted 05 January 2005 - 12:51

Izvini Zagore, meni je izgledalo da je bio sarkazam u pitanju!

Sorry

#32 perkos

perkos
  • Members
  • 26,798 posts

Posted 05 January 2005 - 12:53

QUOTE(Rooney @ 5 Jan 2005, 11:51)

Sorry

Što nema odgovora Rooney na ona pitanja o životu u Severnoj Mitrovici?

#33 vojvodjanski_vuk

vojvodjanski_vuk
  • Members
  • 969 posts

Posted 05 January 2005 - 12:56

Dok su se neki borili protiv mrske radikalizacije, ovaj Ješić je očigledno radio na sređivanju stanja u svojoj opštini i rezultati nisu izostali. Valjda će birovi iz drugih mesta izvući neke pouke. Ako hoće da pobede na izborima, moraju da naprave nešto konkretno, a ne samo da budu protiv ovog ili onog.

#34 zagor

zagor
  • Members
  • 6,113 posts

Posted 05 January 2005 - 12:57

QUOTE(perkos @ 5 Jan 2005, 13:51)
QUOTE(zagor @ 5 Jan 2005, 11:47)
QUOTE(perkos @ 5 Jan 2005, 13:37)
QUOTE(zagor @ 5 Jan 2005, 11:31)
ph34r.gif
Kakve to veze ima sa ovim sto sam napisao ? huh.gif
Slusaj, ako vec ne mozes nista pametno da smislis i odgovoris, ne moras bas ni da lupetas i da se blamiras.  dry.gif

Samo ti dežuraj i ne sekiraj se,kad me napadaju i kritikuju takvi likovi
prosto uživam da se pojavljujem na forumu+znam da sam u pravu tongue.gif

Ne, ti si svestan da nisi u pravu, ali ne zelis to da priznas.

Btw, ja te ne napadam i ne kritikujem, ja te zalim. Ti si tipican primer coveka koga su Sloba, Seselj i ostali srpski nacisti iskoristili za svoje bolesne ciljeve, a onda ispljunuli i zgazili sad.gif

Kad ti kažeš,to mu je ko sveto pismo tongue.gif
Mnogo si mi ti pametan ko da te vladan pravio dok je utvrđivao stav.
Žali ti sebe i svoje skakavce meni vaše sažaljenje nije potrebno,zabrinuo
bih se kad bi se u nečem složio sa vama bolesnicima.

U redu je perkos, necemo vise. Mogu samo da ti kazem da mi je zao zbog svega sto ti se u zivotu desilo i da se iskreno nadam da ces jednog dana priznati ko su krivci za tvoju zivotnu nesrecu. sad.gif

Sve nabolje

#35 Rooney

Rooney
  • Members
  • 1,420 posts

Posted 05 January 2005 - 12:57

Pa nisam hteo da kvarim topic!
OK, kratko.
Struja nam nestaje veoma cesto mada je ne placamo od 99 jer KEK nema pristupa.
Inace nije lose, samo sto ponekad padne neka rucna granata na albanskim kucama ili se neko prebije. Inace sve je normalno.

Ne bi hteo da se ponovi 17-19 Mart. Kako je bilo za Srbe na celom Kosovu tako je bilo za nas Albance na severu Mitrovice.

#36 zagor

zagor
  • Members
  • 6,113 posts

Posted 05 January 2005 - 12:59

QUOTE(Rooney @ 5 Jan 2005, 13:51)

Sorry

Ma ok je bre...

#37 perkos

perkos
  • Members
  • 26,798 posts

Posted 05 January 2005 - 13:00

QUOTE(Rooney @ 5 Jan 2005, 11:57)
Pa nisam hteo da kvarim topic!
OK, kratko.
Struja nam nestaje veoma cesto mada je ne placamo od 99 jer KEK nema pristupa.
Inace nije lose, samo sto ponekad padne neka rucna granata na albanskim kucama ili se neko prebije. Inace sve je normalno.

Ne bi hteo da se ponovi 17-19 Mart. Kako je bilo za Srbe na celom Kosovu tako je bilo za nas Albance na severu Mitrovice.

Hvala na odgovoru i iskrenosti!
TUNG!

#38 Croqy

Croqy
  • Banned
  • 3,907 posts

Posted 05 January 2005 - 13:12

QUOTE(zagor @ 5 Jan 2005, 08:19)
Gorana poznajem skoro deset godina i jedino mogu dodati da ovakvi ljudi vracaju nadu da jos uvek ima sanse za Srbiju thumbsup.gif

"Gospodine Predsednice, vrlo rado bi se odazvao Vasem pozivu za veceru, ali sam bas bio zakazao neku klopu sa Cedomirom Jovanovicem." laugh.gif biggrin.gif smile.gif

Pooozdravi ga! smile.gif Car! cool.gif

Ovaj covek bi trebalo da bude primer, matrica ponasanja za nacin kako bi trebalo da se radi u svakoj optini u Srbiji.

"Javlja mi se", "vidim"... izuzetnu karijeru ovog coveka u Srbiji. smile.gif

#39 harper lee

harper lee
  • Banned
  • 10,556 posts

Posted 05 January 2005 - 15:02

QUOTE(Croqy @ 5 Jan 2005, 14:12)
Ovaj covek bi trebalo da bude primer, matrica ponasanja za nacin kako bi trebalo da se radi u svakoj optini u Srbiji.

"Javlja mi se", "vidim"... izuzetnu karijeru ovog coveka u Srbiji. smile.gif

Hmm, nadam se da si u pravu. Ali, sumnjam.

Naime, ovakvih i slicnih ljudi uopste nema malo u Srbiji. Kad covek razgovara sa vecinom lokalnih funkcionera, bilo da su sefovi lokalnih partija ili deo opstinske administracije, moze da cuje puno racionalnosti, zdravog razmisljanja o politici i posvecenost ispunjavanju onih ciljeva koji su adekvatni za nivo njihovih opstina. Problem je u tome sto vecini od njih stranke ispred kojih su na vlasti i drzavna uprava najcesce prave smetnju umesto da iskoriste svoje mogucnosti da im pomognu. A kvalitetni ljudi se rado vezuju za najvece stranke, jer logicno predpostavljaju da ce najvise postici u jakom okruzenju. I tu prave kljucnu gresku. Ispada da sto je stranka veca kod nas, to veci idioti sede na njenom celu.

Drugi problem je sto ako si na vlasti u lokalu ispred jedne stranke a ministarstvo koje ti je potrebno za neki posao drzi druga stranka, od bilo kakve saradnje mozes unapred da se oprostis. Dobar deo funkcionera kod nas ne moze da shvati da je nepotrebno spustati velike politicke price na lokal i, umesto toga, stvarati politicko okruzenje za lakse obavljanje poslova koji su vezani za lokalnu samoupravu.

Kakva je sansa onih koji se dokazu u lokalu da dobiju sansu na vecem prostoru? Gotovo nikakva. Vecina nasih sefova pati od "Titovog kompleksa", hoce stranku na dozivotno upravljanje, a da bi to postigli okruzuju se poltronima koji ce "CK glasanjem" da premosti privid demokraticnosti unutarstranackih izbora. Koja stranka (osim, zanimljivo, Jesiceve) u Srbiji je promenila predsednika a da nije bila prinudjena na to spoljnim okolnostima. Mi cak imamo stranke koje su na kukavnom procentu od svog osnivanja, godinama se ne pomeraju unapred, a jedan isti covek upravlja strankom, bez imalo grize savesti.

Takvi sefovi stranaka dozivljavaju stranke kao svoje privatno (ili porodicno)vlasnistvo i to nam predstavlja veliki problem kad oni, sticajem okolnosti dodju na neku drzavnu funkciju. Kao sto su se poistovecivali sa strankom tako se poistovete sa funkcijom, i tamo guraju ne ono sto je dogovoreno nego ono sto oni misle da treba. Jebalo ih njihovo slobodno misljenje.

Mora da postoji takvo politicko okruzenje u kojem ce ljudi kao sto je ovaj Jesic moci da napreduju, ukoliko se postenom analizom utvrdi da postize kvalitetne rezultate. Takvog okruzenja nema. Umesto toga, u vecini stranaka se pazljivo prate takvi "slucajevi" i, ukoliko se pokaze da je "slucaj" ambiciozan, na vreme mu se daje po usima.

#40 bob rock

bob rock
  • Members
  • 434 posts

Posted 05 January 2005 - 15:50

Jesic je pobedio zato sto je sposoban, i to nema veze sa izbeglim licama i starosedeocima - i oni su mahom kolonisti iz Bosne i Krajine. Tako da su izbegla lica dosla kod svojih rodjaka i zato je taj visoki procenat. Ujedno to pruza i bolje uslove za integraciju u novu sredinu onima koji ne mogu da se vrate. Po prezimenu slutim da su Jesicevi baba i deda iz Bosne, ali to nije vazno. Vazno je da li je sposoban ili nije.

Edited by bob rock, 05 January 2005 - 15:55.

#41 Henry Chinaski

Henry Chinaski
  • Members
  • 19,241 posts

Posted 05 January 2005 - 16:54

A jel' sposoban kao kad su tvoji drzali Zemun ili je mozda sposobniji?

#42 sonjal

sonjal
  • Banned
  • 3,375 posts

Posted 05 January 2005 - 17:03

QUOTE(bob rock @ 5 Jan 2005, 14:50)
oni su mahom kolonisti iz Bosne i Krajine.

Kolonisti su u Vojvodini uvek bili najsposobniji i to nam je nasa borba dala iz dva zadnja rata, ali Vojvodina i Zemun su najugledniji bili pre te ratne ujdurme.Pitajte stare Zemunce i jevrejske porodice(znam Albaharija i njegovu sestru), pa ce ti oni objasniti.

#43 Jerry

Jerry
  • Banned
  • 627 posts

Posted 05 January 2005 - 18:49

QUOTE(sonjal @ 5 Jan 2005, 17:03)
Kolonisti su u Vojvodini uvek bili najsposobniji i to nam je nasa borba dala iz dva zadnja rata, ali Vojvodina i Zemun su najugledniji bili pre te ratne ujdurme.Pitajte stare Zemunce i jevrejske porodice(znam Albaharija i njegovu sestru), pa ce ti oni objasniti.

Novi Sad je bio mnogo lepši pre 1990. godine ! To znam jer živim u NS !

#44 subidu

subidu
  • Members
  • 315 posts

Posted 05 January 2005 - 20:27

Dobio je stipendiju za magistarske studije iz javne uprave i menadžmenta u Americi.

Ovo je sustina uspeha Gorana Jesica. Njegov uspeh se ne zasniva samo na entuzijazmu, poznavanju Worda i Excela, znanju engleskog itd...

Srbija nema sansi da krene napred sve dok kontinuirano obrazovanje i usavrsavanje bude stihijsko, bez jasnog plana drzave koji je sve ove godine potpuno deklarativan, vrlo povrsan i bez jasnih smernica delovanja.

#45 bob rock

bob rock
  • Members
  • 434 posts

Posted 05 January 2005 - 20:58

QUOTE(sonjal @ 5 Jan 2005, 18:03)

Cek, sad kad se ispostavi da su za Jesica upravo glasali kolonisti i izbegla lica, pri cemu je on potomak istih, jel to znaci da sad on ne valja? Jel si to htela da kazes?
I