Jump to content


Photo

Price o Canetu


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
160 replies to this topic

#1 zzzzz

zzzzz
  • Members
  • 2,055 posts

Posted 30 December 2004 - 23:42

Postoji daleko vise vrsta viceva nego sto ljudi pretpostavljaju. Postoje cak oblasti ove alternativne umetnosti koje dobijaju imena po glavnim junacima (vicevi o Perici, Muju i Hasu, Sosi i Lali itd.). Medjutim jedina autenticna vrsta viceva o licnosti koja zaista postoji jesu vicevi (anegdote, urbane legende...) o Zoranu Kosticu - Canetu. Cuo sam sa zaista najrazlicitijih strana bar desetak pricica o Canetu koje poentu imaju u Canetovom neponovljivom beogradskom naglasku, te ove anegdote valja pricati naglas, tako se stice utisak. Na zalost, trenutno se secam svega cetiri-pet komada, ali bice valjda toga jos, u svakom slucaju bitno je da ove price verovatno nisu tacne, ali nesto mi govori da u njima postoji bar zrnce istine. Elem...

*****************************
Cane sedi na stanici u nekoj nedodjiji na periferiji Beograda, cekajuci poslednji autobus za civilizaciju. Dolazi autobus, u njega ulazi neka riba, a Cane ostaje na stanici, iako sledeci bus dolazi tek za par sati. Riba koja je usla vidi da on ne ulazi pa mu kaze: "Hajde, sta cekas, nema autobusa do jutra."
Cane odgovara: "S tobom, grobe, nikad!"

*****************************
Dolazi Canetu Zdravko Colic i kaze mu "E, Cane, meni se dopada to sto vi radite, mogli bismo mi zajedno da napravimo neki koncert, nesto mozda snimimo..."
"Hej, covek. Na cemu si?"

*****************************
Koncert u Nisu, Cane izlazi na binu i vidi neke blago ruralne tipove u prvim redovima. Pogleda ih onako popreko i kaze: "Gde ste, seljani. Dosli ste koncert, a? Sto ne idete na njivu, da orete?"
I ovi ga razbiju.

*****************************
Zove Cane neku ribu telefonom. Javlja se njena baba i pita ko je.
"Ovde Cane, mogu li dobiti Jelenu?"
"Evo, samo malo, Bane."
"Ne, nije Bane. Cane. Kao cvrkut ptica."

******************************
Pouzdano postojeca Canetova izjava: "Lise te svega, pa licis na lisaj."

#2 Flopnik

Flopnik
  • Members
  • 200 posts

Posted 31 December 2004 - 00:52

Skinuto sa nekog log-a sa irc-a:
Koncert u Kanadi:
<w> mada je cane izvredjao toronto
<w> kao... dno dna!
<w> pocelo njegovo standardno shibanje s publikom
<w> "sta je bre emigranti......"
<b> HAHAHAHHAHAHAHAHAHAHAHHAHA
<b> car
<w> "i treba da ste emigranti, dziberchine....."
<w> biggrin.gif
<b> HIHIHIHIHIHIHIHIHIHIHI
<w> naravno
<w> shabani se primili
<w> ne znaju canetove fore
<w> i provokacije
<b> kralj
...
Koncert u Hrvatskoj:
<w> odmah na pocetku
<w> "cao familijo!...."


#3 wagabund

wagabund
  • Members
  • 1,617 posts

Posted 31 December 2004 - 03:21

kusta doveo dzoni depa u beograd, povodom premijere arizona drim ili tako neshto...dzoni svira sa brejkersima u skcu. pre nego shto ce opaliti po numeri johnny be good, cane najavi drugara iz amerika i kaze mu pri tom;
sviraj dzoni, tvoja devojka ce nocas biti moja.

#4 Garozzo

Garozzo
  • Members
  • 43 posts

Posted 31 December 2004 - 03:47

QUOTE
Dolazi Canetu Zdravko Colic i kaze mu "E, Cane, meni se dopada to sto vi radite, mogli bismo mi zajedno da napravimo neki koncert, nesto mozda snimimo..."
"Hej, covek. Na cemu si?"


Za ovu znam da je 100% tacna.
Kompletna verzija je:
Pre ovog (valjda) pretposlednjeg Colinog albuma i koncerta na Marakani, Colu menadzer posavetuje da mozda ne bi bilo lose da se napravi neko gostovanje na necijem albumu, ili na njegovom, mozda neko gostovanje na koncertu i sl. I da mu covek spisak od nekih 5-6 imena za koja je mislio da mogu da budu (medijski/finansijski) isplativa. I Cola iz tog ponudjenog spiska odabere bas Caneta.
Pozove coveka, i krene u prica "Slusaj Cane, mozda ne bi bilo lose da...bla bla bla... pa mozda gostovanje na nekom CD-u... bla bla bla... pa koncert... bla bla bla..."
E sad, glavna kvaka je da Cane ovo slusa PETNAEST minuta bez progovorene reci, i kad je ovaj zavrsio, sledi pomenuta replika "Colo, na cemu si?!" i spustanje slusalice. :-)

To je full verzija. :-)

#5 fancy

fancy
  • Members
  • 7,551 posts

Posted 31 December 2004 - 06:28

Iz prve ruke, dakle bio sam u prostoriji wink.gif

Negde 1990, svirali (Betmen) sa njima u Domu Omladine, i pred koncert u bekstejdžu se socijalizujemo - ja nešto filozofiram o bas žicama sa Munetom, Vojkan sa Antonom oko ne znam čega, tek se pojavljuje Cane odnekle i na nečije pitanje "De ti je riba..?" krene: "Poslao sam je kući da se obuje, došla je u patikama...". blink.gif Naravno, izgovoreno Cane-classique kroz nos biggrin.gif

Meni je bilo neopisivo simpatično pa sam dotičnu pošalicu (koja je i najverovatnije istinita) koristio više puta u životu smile.gif

Inače, provereno, u zadnjih i-haa godina Cane je baš pukao po pravoslavno-religioznom šavu...

#6 fancy

fancy
  • Members
  • 7,551 posts

Posted 31 December 2004 - 09:33

QUOTE(fancy @ 31 Dec 2004, 06:28)
dotičnu pošalicu (koja je i najverovatnije istinita) koristio više puta u životu smile.gif

Ah kako sam glupo napisao ovo... biggrin.gif

Istinita jeste jer sam je čuo lično, ali sam mislio istinita u fazonu da je zaista poslao ribu kući da obuče cipele laugh.gif

#7 Totenkopf

Totenkopf
  • Members
  • 114 posts

Posted 31 December 2004 - 09:59

Ja sam chuo 2 priche koje su proverene:

Negde '99 ili 2000 na koncertu u Beogradu neka devojka iz prvog reda pokusla da se popne na binu i da uruchi cvece Canetu. I kako se penjala Cane pochne da viche u mikrofon "Akrepe sidji sa scene" naravno kroz nos biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif I nista ta devojka cim je cula vrati se postidjeno u publiku.

Negde '80tih Brejkersi gostovali u Smedresvkoj Palanci 2 weekenda za redom. I prvi weekend publika je bila ziva i raspolozena medjutim sledeci weekend su bili smoreni malo. Naravno Cane nije propustio da kaze "Sta je ratari, umorili ste se od oranja" ponovo kroz nos biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif

#8 autsajder

autsajder
  • Members
  • 3,607 posts

Posted 31 December 2004 - 10:17

QUOTE(fancy @ 31 Dec 2004, 09:33)
Istinita jeste jer sam je čuo lično

najvjerovatnije ti vjerujemo wink.gif

#9 zagor

zagor
  • Members
  • 6,113 posts

Posted 31 December 2004 - 10:30

1991. za hrvatski muzicki casopis Heroina izjavio : "Ja sam glasao za Seselja, cale za Vuka i nista." puke.gif puke.gif puke.gif

U jednoj od najgorih pesama svih vremena "Kreni prema meni" pevao : "Ti nisi Julija, ja nisam Romeo, nocas sam nesto gadno pojeo" puke.gif puke.gif puke.gif

Da li da spomenem i Nikolaja Velimirovica ? blink.gif

#10 HoldenCaulfield

HoldenCaulfield
  • Members
  • 1,364 posts

Posted 31 December 2004 - 10:32

Neki koncert, al' nemam pojma gde tongue.gif

"Sta je Vlasi, ledeno (kameno) doba?!" biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif

#11 wagabund

wagabund
  • Members
  • 1,617 posts

Posted 31 December 2004 - 12:41

QUOTE(zagor @ 31 Dec 2004, 10:30)
Da li da spomenem i Nikolaja Velimirovica ? blink.gif

jel i vladika prichao kroz nos?

#12 LayneStaley

LayneStaley
  • Members
  • 466 posts

Posted 31 December 2004 - 12:52

Pa ima prica kad su se dogovarali za turneju po Hrvatskoj iliti slicno gde je Cane pitao:˝A gde cemo da spavamo, u Jasenovcu?˝

Kad su se vracali kombijem sa neke svirke i prolazili pored novog groblja: ˝Antone 'oces da svratis do svojih?˝

#13 Papovac

Papovac
  • Members
  • 998 posts

Posted 31 December 2004 - 13:40

QUOTE(wagabund @ 31 Dec 2004, 13:41)
jel i vladika prichao kroz nos?

Kralju laugh.gif laugh.gif

#14 Elmo Lewis

Elmo Lewis
  • Members
  • 486 posts

Posted 31 December 2004 - 14:23

QUOTE(LayneStaley @ 31 Dec 2004, 13:52)
Kad su se vracali kombijem sa neke svirke i prolazili pored novog groblja: ˝Antone 'oces da svratis do svojih?˝

umirem od smeha smile.gif

a znate za ono na koncertu u Sloveniji: STA JE BRE HRVATI?
ili kad mu se na binu popela neka debela i on joj rekao: ISH BRE SVINJO JEDNA

#15 Nikola Kiric

Nikola Kiric
  • Members
  • 801 posts

Posted 01 January 2005 - 00:10

*****************************
Koncert u Nisu, Cane izlazi na binu i vidi neke blago ruralne tipove u prvim redovima. Pogleda ih onako popreko i kaze: "Gde ste, seljani. Dosli ste koncert, a? Sto ne idete na njivu, da orete?"
I ovi ga razbiju.

*****************************

ispravka: nije se desilo u Nisu, vec u Smederevskoj Palanci 31 Jula 1992, "basta KM-a". Cane je izasao i rekao: "Sta je seljani, jel' ste se umorili od oranja". Onda je bend poceo da "ore" - pokidali su najbolje od negde '86 kad sam ih gledao na Akademiji! Otvorili su sa "Ti moras biti moja (sad)" i dalje je samo pichilo.
elem, nazad na frku, posle svirke pridje Canetu mladji Rusalic brat, poznatiji kao Rusa ili Belac i zgrabi Caneta za okovratnik majice i zamalo da ga isprebija, ali je bio sprecen od prisutnih, nazalost.

i da dodam jos par anegdota za Caneta, kad smo vec kod toga:

1
pricao tip koga znam da je video Caneta kako u BG u nekoj ulici istovaruje ugalj u podrum, valjda je radio preko omladinske, sto cenim, nisu mu roditelji omogucili da se bavi muzikom (a da ne ispadne da sam ovde da kenjam o tipu koga i ne znam - prvi LP Partibrejkersa mi je mozda omiljeni album ikad objavljen kod nas).

2
hol SKC-a, Jun 1991, cekamo da udjemo na Gun Club. Cane zaskoci Djuleta Van Gogha, sve sto smo uspeli da cujemo je bilo "samo gramici, samo jedan gramcic"...