Jump to content


Photo

VIRUS ALERT


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
23 replies to this topic

#1 voja i

voja i
  • Members
  • 3,917 posts

Posted 15 December 2004 - 16:33

Kako ovde [spanija] juce i danas hara Email-Worm.Win32.Zafi.d [symantec: W32.Erkez.D@mm ], pade mi na pamet da mozda ne bi bilo lose da upozoravamo jedni druge u ovakvim slucajevima.

ako vam stigne ovakve poruka (jezik u zavsnosti od vaseg domena), iako je sa poznate vam adrese, ne otvarajte attachment:


Edited by voja i, 15 December 2004 - 16:35.


#2 voja i

voja i
  • Members
  • 3,917 posts

Posted 31 December 2004 - 00:33

Windows XP users Phelled by new Trojan
By Ashlee Vance in Chicago
Published Thursday 30th December 2004 19:56 GMT

A new Trojan horse - named Phel - that punishes users of Microsoft Windows XP operating system is in the wild.

Security software firm Symantec has issued a bulletin warning Windows XP users to be on the look out for the program, which is distributed as an .html file. The malicious code can attack systems running XP Service Pack 2. The vuln was first found in October, and Microsoft is busy trying to catch up to it.

"Microsoft is taking this vulnerability very seriously, and an update to correct the vulnerability is currently in development," the company told ComputerWorld. "We will release the security update when the development and testing process is complete, and the update is found to effectively correct the vulnerability."

Symantec warns that users will see two Internet Explorer windows pop up when an .html file with Trojan.Phel.A is opened. If the code does its worst, the Trojan will automatically be executed every time a Windows user turns on his machine.

More information from Symantec is available here.

Edited by voja i, 31 December 2004 - 00:35.


#3 incognito

incognito
  • Members
  • 7,771 posts

Posted 31 December 2004 - 00:43

Svako ko otvori attachment sa .exe, .com, .bat, .cmd, .pif, .msi, .lnk i slicnim ekstenzijama, bez obzira na posiljaoca i sadrzaj emaila - zasluzio je da dobije virus...

Dodatak:

2 Voja - Zar jos uvek ima normalnih ljudi koji koriste IE, Outlook (Express) i sl.? wacko.gif

Edited by incognito, 31 December 2004 - 00:45.


#4 voja i

voja i
  • Members
  • 3,917 posts

Posted 31 December 2004 - 00:56

QUOTE(incognito @ 31 Dec 2004, 00:43)
2 Voja - Zar jos uvek ima normalnih ljudi koji koriste IE, Outlook (Express) i sl.?  wacko.gif

ja ne, ako na to mislis.
[doduse, napisao si normalnih]


ali sigurno minimum 80% forumasa koristi bar jedan od nabrojanih.

Edited by voja i, 31 December 2004 - 00:59.


#5 Hawk

Hawk
  • Members
  • 4,763 posts

Posted 31 December 2004 - 05:51

Sto mi ovo nesto poznato...wink.gif

#6 kapetance

kapetance
  • Members
  • 23 posts

Posted 31 December 2004 - 08:59

Skrenuli ste nesto sa teme huh.gif
Ja koristim Outlook Expres i to zbog Hotmaila
Probao sam Thunderbird fino radi al ne proverava postu na Hotmailu.
A ne volim da koristim dve aplikacije ako mogu jednu.


A sad tema
Milion i jedan put je receno da ne treba otvarati dodatke uz postu.
Ali cik objasnite to nekom ko ne ume ni paint da koristi
Ima puno ljudi koji imaju racunar i zele na internet ali pojma nemaju.

I srecna Nova ko slavi biggrin.gif

Edited by kapetance, 31 December 2004 - 12:23.


#7 gastarbeiter

gastarbeiter
  • Members
  • 1,942 posts

Posted 31 December 2004 - 11:02

QUOTE(incognito @ 31 Dec 2004, 00:43)
2 Voja - Zar jos uvek ima normalnih ljudi koji koriste IE, Outlook (Express) i sl.? wacko.gif

Ima, ja ali ja sam jos od ranije nenormalan! smile.gif

Salim se, ali zaista koristim Outlook Express, ide mi na nerve, znam da je ko svajcarski sir a prosto ne znam za koji drugi program da se odlucim. A moracu.

Za Voju: super ti je ova ideja sa ovim topikom. U poslednje vreme kad se okacim na forum, prvo sto pogledam je ovaj deo foruma. Jebes politiku.

#8 voja i

voja i
  • Members
  • 3,917 posts

Posted 31 December 2004 - 11:22

QUOTE(gastarbeiter @ 31 Dec 2004, 11:02)
Za Voju: super ti je ova ideja sa ovim topikom. U poslednje vreme kad se okacim na forum, prvo sto pogledam je ovaj deo foruma. Jebes politiku.

10x.

ja batalio jos davno, i mnogo se bolje osecam. i sto je najbolje od svega, oni koji mi idu na ... hm, recimo nerve, ni ne svracaju na forume koje pratim sada.

p.s.
jel' SpinRite zavrsio rekuperaciju diska? rolleyes.gif

Edited by voja i, 31 December 2004 - 11:33.


#9 henrik larsson

henrik larsson
  • Members
  • 6,231 posts

Posted 31 December 2004 - 11:28

QUOTE(gastarbeiter @ 31 Dec 2004, 11:02)
QUOTE(incognito @ 31 Dec 2004, 00:43)

2 Voja - Zar jos uvek ima normalnih ljudi koji koriste IE, Outlook (Express) i sl.?  wacko.gif

Ima, ja ali ja sam jos od ranije nenormalan! smile.gif

Salim se, ali zaista koristim Outlook Express, ide mi na nerve, znam da je ko svajcarski sir a prosto ne znam za koji drugi program da se odlucim. A moracu.

Za Voju: super ti je ova ideja sa ovim topikom. U poslednje vreme kad se okacim na forum, prvo sto pogledam je ovaj deo foruma. Jebes politiku.

Probaj recimo pocomail, krdo opcija, ima ugrađenu varijantu da proveriš šta ima na serveru, ne treba ti mailwasher, malo poznat ali mnogo jak i užasno konfigurabilan.

Edited by henrik larsson, 31 December 2004 - 11:29.


#10 incognito

incognito
  • Members
  • 7,771 posts

Posted 31 December 2004 - 12:18

Thunderbird je fenomenalan mail klijent, a verovatno najbolji newsgroup reader... I Thunderbird i Mozilla Mail su bazirani na konceptu starog Netscape Messenger-a koji je dugo vazio za jednog od najboljih email, a definitivno najbolji newsgroups klijenta... Zbog njega je i Netscape 4.x ziveo tako dugo (bez obzira sto u ono vreme IE zaista jeste bio daleko bolji)...

Skini Thunderbird, neces se pokajati!

#11 gastarbeiter

gastarbeiter
  • Members
  • 1,942 posts

Posted 02 January 2005 - 00:59

QUOTE(voja i @ 31 Dec 2004, 11:22)
10x.

ja batalio jos davno, i mnogo se bolje osecam. i sto je najbolje od svega, oni koji mi idu na ... hm, recimo nerve, ni ne svracaju na forume koje pratim sada.

p.s.
jel' SpinRite zavrsio rekuperaciju diska? rolleyes.gif

Nemoj da ureknes!

Da iskoristim priliku pa da i tebi i svima koji su mi pomogli oko problema sa diskom a i ostalima koji svracaju u ovu jos uvek mirnu oazu pozelim sve najbolje u 2005-oj.

Probao sam sve programe koji su mi na ovom forumu savetovani i samo je Get Data Back uspeo da uradi posao! Trajalo je, medjutim ni deo vremena koliko sam pokusavao sa drugim programima, ali se isplatilo. Mislim da sam uspeo da povratim skoro sve podatke. Onome sto nisam mogao da povratim a videlo se uglavnom su bili sisitemski fajlovi. Sta se u sustini desilo sa diskom u cemu je kvar pojma nemam. Bitno mi je da sam dosao do radova koje sam radio.
Drago mi je da ste se svi potrudili da mi pomognete a ja bih trebao da iz ovoga izvucem pouke. Trebace mi sad dosta vremena (kojeg ustvari i nemam) da sve sistematizujem i sredim, obrisem sve dupli i n-tikate.
Jos jednom hvala svima i srecno!

#12 voja i

voja i
  • Members
  • 3,917 posts

Posted 10 February 2005 - 13:01

Upozorenje korisnicima Noretonovih programa (NAV, SW, etc)

#13 incognito

incognito
  • Members
  • 7,771 posts

Posted 10 February 2005 - 13:38

Uz rizik da se ponavljam, zar ima zaista nekog normalnog (ili nenormalnog) ko koristi Norton paletu? Definicija Symantec-ovog Norton paketa moze da se ukratko napise kao: glomazni programi koji sluze jedino da pojedu resurse na masini i ucine rad na kompjuteru sto manje komfortabilnim. Koristi od istih paketa ne postoje!

Kad naletim na neki Symantec-ov program kod nekoga uvek se zapitam ko uopste radi kao programer u toj kompaniji. Pa ono je strasno. Onakve memory/resources-eating programe nisam pisao ni kad sam pocinjao sa programiranjem. puke.gif

#14 Hefestus

Hefestus
  • Members
  • 6,822 posts

Posted 10 February 2005 - 17:25

QUOTE(incognito @ 10 Feb 2005, 14:38)
Uz rizik da se ponavljam, zar ima zaista nekog normalnog (ili nenormalnog) ko koristi Norton paletu? Definicija Symantec-ovog Norton paketa moze da se ukratko napise kao: glomazni programi koji sluze jedino da pojedu resurse na masini i ucine rad na kompjuteru sto manje komfortabilnim. Koristi od istih paketa ne postoje!

Kad naletim na neki Symantec-ov program kod nekoga uvek se zapitam ko uopste radi kao programer u toj kompaniji. Pa ono je strasno. Onakve memory/resources-eating programe nisam pisao ni kad sam pocinjao sa programiranjem. puke.gif

Za norton se slazem, ubi masinu. Ja koristim AVG (free), najmanje resursa + Bat.
Ali za noton programere gresis. Ta glomaznost je trend ne samo kod Nortona, Adobe, Microsoft, Macromedia .....
NC sam koristio jos na XT masinama, a sada imamo Win Comander.

Moraju da uzmu na nesto pare smile.gif

#15 henrik larsson

henrik larsson
  • Members
  • 6,231 posts

Posted 10 February 2005 - 17:41

Norton Ghost je ok, a i ima jednu jedinu svrhu smile.gif