Jump to content

Photo
- - - - -

Indie-Go!

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
1324 replies to this topic

#31 loveless

loveless
  • Members
  • 761 posts

Posted 06 December 2004 - 10:31

QUOTE(moke @ 3 Dec 2004, 17:10)
smile.gif

izvini, kakvi su ti to 'pozitivno sjebani' ljudi? [morao sam ovo da pitam, smesno mi, al' ne podsmevam se, no se kezim, prvi put citam tako nesto]

smile.gif
ah. tesko mi je da to objasnim u pisanoj formi, i verovatno necu ni uspeti. kad se kaze da je neko sjeban, onda to obicno ima negativnu konotaciju. to 'pozitivno' sam morala da dodam, da bih napravila razliku. vecina ljudi koje poznajem je 'sjebana' na neki nacin, mislim, iz raznih razloga. zemlja u kojoj zivimo, nacin na koji zivimo, za pocetak. ja mislim da je inace tesko ziveti i ostati totalno netaknut i cist, ali ko OVDE zivi i nista ga ne dotice, taj je...ne znam. mislim, ne bih se menjala s njima svejedno. to mi deluje kao da su u pitanju roboti. pored te pocetne tacke, tu idu i, na primer, preterana osetljivost, nesigurnost, sklonost ka introspekciji i tako te stvari. obicno su ljudi 'sjebani' na taj nacin, skloniji razmisljanjima i sa izrazenom svescu, meni zanimljiviji za druzenje. nasuprot njima imas one koji pripadaju 'lightweight' kategoriji, koji te gledaju kao da si frik kad god se slucajno odvazis da kazes nesto na neku malo zahtevniju temu, dakle, da ne pricas o vremenu, shopping-u, koga si video i gde (tzv. 'plaza-konverzacije'). njih izbegavam, jer s njima ne mozes da pricas nista sto bi mi zapravo znacilo u zivotu....kapiram da nisam bas najbolje objasnila, ali zato je coveku data moc govora, mislim, za neke stvari su neophodni elementi kao sto su izraz lica ili recenicna intonacija.

nego, moz, totalno zvucis kao jedan moj prijatelj koji, doduse, ne zivi u beogradu vise, i to mi je simpaticno...

udaljili smo se od teme...mislim, bas dosta smo se udaljili, tako da neke postove ni ne shvatam...htedoh vam reci da sam cula ce indie-go od sada biti u FILIJU petkom, sto je super. em mi je jos blize kuci, em je bolje mesto. ja bas mislim da indiego (kao i ono sto je pre bilo petkom u filiju, tipa 'datapanic' ili kakosetoveczvalo) jos dobija na znacaju ako uzmes u obzir kontekst desavanja, mislim, preovladjujuca stremljenja ovog grada i zemlje.
e a kome se ne svidja neka ne kvari meni to sto se radujem tome. u petak me ceka strava vece - fensi prijem u hajatu, a onda fili. ne moze da bude dosadno, pogotovo ako budem isto obucena na oba mesta smile.gif .

#32 hristodulo

hristodulo
  • Members
  • 1,144 posts

Posted 06 December 2004 - 15:28

jeste, dobro si cula:

indie-go! petkom od 22 u klubu fili (general zdanova 32, bgd)!

pored "evergrin" indie muzickog izbora, imacemo i male poklone za nasu najverniju publiku...

smile.gif

#33 loveless

loveless
  • Members
  • 761 posts

Posted 06 December 2004 - 15:37

QUOTE(hristodulo @ 6 Dec 2004, 15:28)
jeste, dobro si cula:

indie-go! petkom od 22 u klubu fili (general zdanova 32, bgd)!

pored "evergrin" indie muzickog izbora, imacemo i male poklone za nasu najverniju publiku...

smile.gif

jao, meni je ovo dovoljan poklon! smile.gif
nadam se da cete to lepo izreklamirati. nego, presing svira u subotu u filiju.

#34 truch

truch
  • Members
  • 1,065 posts

Posted 06 December 2004 - 17:21

kao i mnogo puta do sada, bicu hejter(Hristo je vec navikao wink.gif )....razlozi zasto retko idem na Indie-GOlaće....
Veciti hitovi, skinuti sa topica TOP 10 za 'bro jutro, uvek na Indie-go Play listama :
Smiths - The Boy With The Thorn In His Side - ultimativni pop hit svih vremena...
REM - The One I Love - kad se probudis uz pomisao na voljenu osobu...
Housemartins - Happy Hour - izmami osmeh i najvecim mrgudima...
Boo Radleys - Wake Up Boo - naslov sve govori, boo je neciji pas valjda..?
Cardigans - Rise & Shine - ustaj i sijaj... super da se stavi na mobilni telefon...
Ash - Shining Light - ti si kao sunce, koje nam zivot daje, tako velika i zuta...
House Of Love - Shine On - ona sija, ja samo upijam njene reci... su prica...
Wannadies - You & Me Song - sta reci za ovu pesmu, osim: savrseno... uvek i zauvek...
Levellers - What A Beautiful Day - mamurno budjenje, sinoc ste otvorili bocu vina vise
Frente - Accidently Kelly Street - za budjenje nedeljom, kad nema sta da se radi...

'ajde jos deset

New Order - Bizzare Love Triangle - stvarna situacija, a opet ispevana sa otpimizmom
Electronic - For You - nekog zoves izjutra: da se nadjemo negde, na ulici, moze sutra?
Pulp - Disco 2000 - za stare prijatelje, sa kojima se nalazis u dva kod fontane...
James - Sit Down - svi vi koji ste poludeli, sedite kraj mene...
Billy Bragg - Sexuality - ovo je za strica koji je igrao u crvenoj zvezdi...
La's - There She Goes - kad ne mozes da prestanes da mislis na nekoga...
Cranberries - Just My Imagination - posle suludih snova...
Primitives - Crash - i ova pesma bi mogla da bude naj pop himna svih vremena
Weezer - Buddy Holly - sanjas da si ozenjen sa madonom, ili bar mary tyler moore...
Fountains Of Wayne - I Want Alien For Christmas - ovom pesmom pocinjemo 1. januar...

...meni malo dosadili....

#35 loveless

loveless
  • Members
  • 761 posts

Posted 06 December 2004 - 17:55

QUOTE(truch @ 6 Dec 2004, 17:21)
kao i mnogo puta do sada, bicu hejter(Hristo je vec navikao wink.gif )....razlozi zasto retko idem na Indie-GOlaće....
Veciti hitovi, skinuti sa topica  TOP 10 za 'bro jutro, uvek na Indie-go Play listama :
Smiths - The Boy With The Thorn In His Side - ultimativni pop hit svih vremena...
REM - The One I Love - kad se probudis uz pomisao na voljenu osobu...
Boo Radleys - Wake Up Boo - naslov sve govori, boo je neciji pas valjda..?
Cardigans - Rise & Shine - ustaj i sijaj... super da se stavi na mobilni telefon...
Ash - Shining Light - ti si kao sunce, koje nam zivot daje, tako velika i zuta...
House Of Love - Shine On - ona sija, ja samo upijam njene reci... su prica...
Wannadies - You & Me Song - sta reci za ovu pesmu, osim: savrseno... uvek i zauvek...
Levellers - What A Beautiful Day - mamurno budjenje, sinoc ste otvorili bocu vina vise
Frente - Accidently Kelly Street - za budjenje nedeljom, kad nema sta da se radi...

'ajde jos deset

New Order - Bizzare Love Triangle - stvarna situacija, a opet ispevana sa otpimizmom
Electronic - For You - nekog zoves izjutra: da se nadjemo negde, na ulici, moze sutra?
Pulp - Disco 2000 - za stare prijatelje, sa kojima se nalazis u dva kod fontane...
James - Sit Down - svi vi koji ste poludeli, sedite kraj mene...
Billy Bragg - Sexuality - ovo je za strica koji je igrao u crvenoj zvezdi...
La's - There She Goes - kad ne mozes da prestanes da mislis na nekoga...
Cranberries - Just My Imagination - posle suludih snova...
Primitives - Crash - i ova pesma bi mogla da bude naj pop himna svih vremena
Weezer - Buddy Holly - sanjas da si ozenjen sa madonom, ili bar mary tyler moore...
Fountains Of Wayne - I Want Alien For Christmas - ovom pesmom pocinjemo 1. januar...

...meni malo dosadili....

e, tu se slazem u potpunosti. s tim sto je meni to vece kao ideja super, jer mi vise odgovara nego bilo sta drugo od ponude u gradu. da bi bilo blize idealnom da to moze da bude malo vise indie, a manje na granici sa mejnstrimom. dakle, ne "sto opskurnije, to bolje", nego nesto izmedju postojeceg i datapanika (uopste se ne secam da li se tako zvalo to vece u filiju koje je islo pre par godina kada su muziku pustali neki iz fonografa i prijatelji). mozda ne bas mogwai najduza pesma ili godspeedyoublackemperor, ali svakako mnogo manje i od ovog sweet popa (to ne slusam kod kuce...ovi cranberries ne znam uopste sta traze na listi). ok je pustati i pesme po blokovima. onda znas kada ti ne odgovara da se sklonis negde u miran kutak i pricas). sve pesme na prilozenoj listi (s izuzetkom nekih koje su nepodnosljivo sweet) su mi super, a verovatno i vecini, ali fora je da valjda treba cekati da ih se uzelis. ja sam valjda jedno vreme proredila dolaske posto me vise nije nista radovalo, nego mi je muzika odjednom bila previse moderna (jos kad cujem hives mad.gif ). mada, ponavljam, nisam vise toliko razmazena (mene je lako kupiti, pustis interpol ili afghan whigs i onda oprostim 10 pesama:), ima nesto i u ljudima koji dolaze tamo (i koji pustaju muziku, najvise), nije sve u muzici, sto ne znaci da nema prostora da se to poboljsa. i verujem da moze. mislim, ima tooooooooliko divne muzike...

Edited by loveless, 06 December 2004 - 17:59.

#36 lena lovich

lena lovich
  • Members
  • 530 posts

Posted 06 December 2004 - 21:43

jel Fili jos uvek vode cukijevi roditelji ili se on povratio?
Sta se desava ostalih dana?Nedeljom na primer?

#37 moz

moz
  • Members
  • 477 posts

Posted 07 December 2004 - 00:39

Bezljubavna, sta da ti kazem, pametan covek, valjda svako ko je imao dva grama mozga odavno vise nije u ovom qrcu koji bi neko u trenutku odusevljenja nazvao 'zemljom'... No, nema veze...
Nego, sjebani jesmo, zato cemo i doci da overimo indiego, eto, Hristodulo obecava neke poklone, mozda padne i koji striptiz, a? Cisto da se malo obogati program... biggrin.gif
Nego, Presing, pa zar to postoji?!? A i kako moze da se svira u Filiju, to je u stvari samo jedna velika proba za porodicu i prijatelje? Strasno, izgleda da se scena svela na bend koji ni onda nije imao svrhu, plus na povampirene KKN...
[/hateoff]

#38 moke

moke
  • Members
  • 2,958 posts

Posted 07 December 2004 - 01:03

QUOTE(loveless @ 6 Dec 2004, 11:31)
smile.gif
ah. tesko mi je da to objasnim u pisanoj formi, i verovatno necu ni uspeti. kad se kaze da je neko sjeban, onda to obicno ima negativnu konotaciju. to 'pozitivno' sam morala da dodam, da bih napravila razliku. vecina ljudi koje poznajem je 'sjebana' na neki nacin, mislim, iz raznih razloga. zemlja u kojoj zivimo, nacin na koji zivimo, za pocetak. ja mislim da je inace tesko ziveti i ostati totalno netaknut i cist, ali ko OVDE zivi i nista ga ne dotice, taj je...ne znam. mislim, ne bih se menjala s njima svejedno. to mi deluje kao da su u pitanju roboti. pored te pocetne tacke, tu idu i, na primer, preterana osetljivost, nesigurnost, sklonost ka introspekciji i tako te stvari. obicno su ljudi 'sjebani' na taj nacin, skloniji razmisljanjima i sa izrazenom svescu, meni zanimljiviji za druzenje. nasuprot njima imas one koji pripadaju 'lightweight' kategoriji, koji te gledaju kao da si frik kad god se slucajno odvazis da kazes nesto na neku malo zahtevniju temu, dakle, da ne pricas o vremenu, shopping-u, koga si video i gde (tzv. 'plaza-konverzacije'). njih izbegavam, jer s njima ne mozes da pricas nista sto bi mi zapravo znacilo u zivotu....kapiram da nisam bas najbolje objasnila, ali zato je coveku data moc govora, mislim, za neke stvari su neophodni elementi kao sto su izraz lica ili recenicna intonacija.

iscrpno objasnjenje, razumeo sam, to je ta klasa ljudi. rolleyes.gif
svidjas mi se. hajde da se vidimo u petak u filiju. salim se. rolleyes.gif

#39 hristodulo

hristodulo
  • Members
  • 1,144 posts

Posted 07 December 2004 - 01:14

QUOTE(lena lovich @ 6 Dec 2004, 22:43)
jel Fili jos uvek vode cukijevi roditelji ili se on povratio?

nema roditelja, nema "zakupaca", cuki hoce da vrati fili na stare staze slave... u subotu je presing, a za nedelju ne znam, mislim da ne radi, ali treba da proveris u petak kad dodjes na indiego smile.gif

#40 nikfit

nikfit
  • Members
  • 263 posts

Posted 07 December 2004 - 01:43

QUOTE(moke @ 7 Dec 2004, 00:03)
QUOTE(loveless @ 6 Dec 2004, 11:31)
smile.gif

iscrpno objasnjenje, razumeo sam, to je ta klasa ljudi. rolleyes.gif
svidjas mi se. hajde da se vidimo u petak u filiju. salim se. rolleyes.gif

svidjas mi se. hajde da se vidimo u petak u filiju. "salim se". rolleyes.gif
Chuj, shaleem se blink.gif
ja se ne shalim, loveless, hajde dodji kod mene da slushamo indie, cool.gif
weeeeee mi narezao dosta toga, mozda ti se neshto svidi:
trial of dead
ballboy
delays
ectogram
elf power
neutral milk hotel
ride
the mendoza linethe stills
the von bondies
tv on the radio
urusei yatsura
Ako ti se nishta od ovoga ne svidi, mozemo da slushamo
sometimes(toggle repeat) i da prichamo o Beogradu i
njegovim vrlinama kao i novonastalim manama.

#41 loveless

loveless
  • Members
  • 761 posts

Posted 07 December 2004 - 11:14

QUOTE(nikfit @ 7 Dec 2004, 01:43)
Chuj, shaleem se blink.gif
ja se ne shalim, loveless, hajde dodji kod mene da slushamo indie, cool.gif
weeeeee mi narezao dosta toga, mozda ti se neshto svidi:
trial of dead
ballboy
delays
ectogram
elf power
neutral milk hotel
ride
the mendoza linethe stills
the von bondies
tv on the radio
urusei yatsura
Ako ti se nishta od ovoga ne svidi, mozemo da slushamo
sometimes(toggle repeat) i da prichamo o Beogradu i
njegovim vrlinama kao i novonastalim manama.

e nemojte vi da se zajebavate sa loveless cool.gif

covek vam sve lepo objasni, i vidi sad kako mu se iskrenost vraca. jos neki ovde misle da ce na muziku da me namame. smile.gif
to sada moze jos samo bivsi narodni poslanik, dj hristodulo - lutka smile.gif

#42 Blek Stena

Blek Stena
  • Members
  • 49 posts

Posted 07 December 2004 - 11:18

nit' manjeg, nit' skupljeg piva. definitivno fili nije moja soljica caja. steta.

#43 loveless

loveless
  • Members
  • 761 posts

Posted 07 December 2004 - 11:22

QUOTE(moz @ 7 Dec 2004, 00:39)
Nego, Presing, pa zar to postoji?!? A i kako moze da se svira u Filiju, to je u stvari samo jedna velika proba za porodicu i prijatelje? Strasno, izgleda da se scena svela na bend koji ni onda nije imao svrhu, plus na povampirene KKN...
[/hateoff]

smile.gif
moram da reagujem, uprkost tvojoj duhovitosti. trenje, autopark, i tako to, jos uvek nisu umrli. i veliki prezir, mada spremaju album vec godinama... (jao, ovde vec ocekujem neke komentare od tebe...mozda je trebalo samo da precutim, kako me zivot nije nicemu naucio... wink.gif )
fili je super za sviranje, stojis pored clanova benda i svi se gurate, neko ti iskopa oko gitarom, ali sve se nastavlja normalno...ima tu nekog sarma.

#44 moz

moz
  • Members
  • 477 posts

Posted 07 December 2004 - 11:49

Sta znam, iznenadjen sam time da Presing postoji i dalje, oni su jos iz vremena dok sam ja jos pomno pratio domacu scenu, video sam onaj spot od pre recimo godinu dana, ali sam mislio da je to poslednji trzaj. Ni onda mi nisu bili nesto specijalni, a ni sad verovatno nisu nesto.
Ali nije mi jasno kako mogu da sviraju u Filiju, mislim, malo je glupo da takav bend svira tamo, ono sto sam ja gledao u Filiju live je bilo maltene akusticno, za dvadesetak ljudi... ovo ce biti puno pretpostavljam? Mada i dalje ne znam zasto bi to neko gledao, ali nema veze...

Iskreno sam bio iznenadjen kad sam saznao da je sa njima svirao Norman Cook (bas ili gitara), danas poznatiji kao Fatboy Slim...

#45 lena lovich

lena lovich
  • Members
  • 530 posts

Posted 07 December 2004 - 13:32

QUOTE(hristodulo @ 7 Dec 2004, 01:14)
nema roditelja, nema "zakupaca", cuki hoce da vrati fili na stare staze slave... u subotu je presing, a za nedelju ne znam, mislim da ne radi, ali treba da proveris u petak kad dodjes na indiego smile.gif

ha!Povratak otpisanih!Koji put!Veceras Radionica, petal Fili, pa ja ljudi ne pravim tolke pare!To je Presing, a ne Kiza Radovic.Aj se prebacite u nedelju, to je bas super dan za izlazak, za neradnike, ajde, ajde...