Jump to content

Photo
- - - - -

Indie-Go!

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
1324 replies to this topic

#16 zaghy

zaghy
  • Members
  • 109 posts

Posted 01 December 2004 - 22:43

QUOTE(moz @ 1 Dec 2004, 17:08)
... Na stranu to sto nijedan od tih bendova ne donosi apsolutno nista novo, originalno, a kamoli pesme koji bi imale neku vecu vrednost od one dnevne...

ne razumem šta je tebi konkretno problem, to što ti INDIEGO u nekom smislu pretsavlja revival veče?

sva muzika je tamo relativno nova i ima DOSTA muzike koje nećeš čuti na MTViju, a ni u KSTu tako da to ne pije vodu. možda podrayumevaš, odnosno podrazumevaš pod INDIE muzikom neku drugu muziku koja se ne pušta tamo? niko te ne tera da ideš tamo, a ako možeš napravi bolje veče.

Sve se nekako svodilo na 'hajde da pravimo alternativno vece?

na kraju krajeva, zašto je ovo loš koncept?
iako mislim da ne odgovara ovom dešavanju.

#17 nikfit

nikfit
  • Members
  • 263 posts

Posted 02 December 2004 - 02:04

ja sam za varijantu kvalitet, shto se
mene tiche bitno mi je da kod kuce mogu
da slusham 'sometimes' toggle repeat.
Pogotovo od kad je Sofijica snimila film:
lost in translation, impresionirala me ona
scarlett, a sve se odvija u kolima...
ona naslonila glavu na zadnjem sedishtu i gleda
onako, pitomo kroz window, a sometimes ide, ide....

#18 loveless

loveless
  • Members
  • 761 posts

Posted 02 December 2004 - 17:43

QUOTE(zaghy @ 1 Dec 2004, 22:43)
na kraju krajeva, zašto je ovo loš koncept?

pitanje je na mestu. sustina je u stvarima tipa : druzenje + pice (drinks, da se razumemo) + okruzenje + muzika koja nekome vise odgovara od neke druge. ne znam sad kakav teskointelektualni koncept se ocekuje da stoji iza toga. mislim, ko ima bolja mesta za izlazak, neka ide tamo. dakle, za IZLAZAK, ne za OSTANAK na gajbi. ja sam vec rekla da je meni tamo najbolje, zivim sama, imam strava pogled, niko me ne smara, ja biram muziku i ko ce da dodje, ali nije poenta bas nikad ne izaci. ok je sresti neke drage ljude slucajno, ili dati novi kontekst pesmi koju vec znate..jao, ovo sad zvuci kao tesko lobiranje, ali nisam imala tu nameru...samo podrzavam sebe u nameri da izadjem sa gajbe a da to ne bude u besmislenom, bezlicnom kaficu medju namontiranim cicama i dosadnim frajerima, nego u nekom okruzenju gde mogu sebe da zamislim. a ne znam bolje mesto od onog gde se pusta interpol (a to nije kod mene), iako sam davno prevazisla ostrascenost po pitanju izbora i narucivanja pesama, i tako toga. i mene je cesto znala da smori 'komercijalnost' muzike ili cesto ponavljanje nekih 'hitova' na tim vecerima, ali zato je kafic-odeljak idealan za to.
moja poruka je, ako je do sada niste shvatili (a i ne cudi me zasto, imam utisak da sve vreme kucam istu recenicu) da ja vas sve razumem...
...ne, nije to poenta. ph34r.gif
da - hocu da kazem da nije to bas tako slozeno pitanje kao resenje problema u srbiji. malo opustenosti bi dobro doslo.

pitanje za moz-a: koji je to bend koji pominjes? trenje? je l' postoji uopste mogucnost da smo culi za njega?

#19 moz

moz
  • Members
  • 477 posts

Posted 02 December 2004 - 19:58

Ok, posto sam pretpostavljao da ce se to zavrsiti na 'ako ti se ne svidja, organizuj sam' i 'ako ti se ne svidja, nemoj da dolazis' raspravi, onda samo mogu da kazem da se slazemo da se ne slazemo, i toliko. (samo malo pojasnjenja, ipak, prvi argument mi ne stoji jer me suvise podseca na ono 'jedan srbin, dve partije, tri koalicije', odnosno, eto, imamo sto i nesto polnih, sorry, politickih stranaka, pa nam i nije nesto bolje, tako da i za ovo mislim da rasparcavanje i rasipanje veceri po muzickom ukusu, ma koliko bili slicni, ne vodi nikuda... sto se tice drugog argumenta, malo previse podseca na argumentaciju 'urbanih' ekipa i mesta za izlazak, ako ti se ne svidja, nemoj dolaziti)... rant over...
Bend koji mi se trenutno jedini svidja na sceni jeste 36 Daggers, kvalitetni su i rade ipak nesto drugacije od trenutnih trendova alternative. Ne kazem da su nesto posebno originalni (mada u nasim uslovima jesu), ali eto, dopada mi se, i na njihove koncerte bih uvek isao.
Muziku, inace, shvatam malo ozbiljnije nego sto bi trebalo, jer se njome bavim (doduse, na jedan malo drugaciji nacin), pa mi predstavlja malo vise u zivotu od jednostavne zvucne podloge za vreme izlaska i caskanja sa prijateljima. I znam da je to pre svega moj problem, niko mi nije kriv. Zato sam i spominjao 'koncept' takvih veceri, jednostavno, muziku nisam nikad dozivljavao kao samo jedan element veceri i izlazaka, vec kao samu sustinu.

#20 Mogul is Stoned

Mogul is Stoned
  • Members
  • 994 posts

Posted 02 December 2004 - 20:16

Mislim da vi u Srbiji ne shvatate jednu BAZICNU STVAR.

Dok se vi pickarate, mrzite, sujetisete, muzicki-kulturoloski Smrad ove planete koji cveta u susednom dvoristu, vas polako ali sigurno gura u blato, i smeje vam se iz ledja.

Sta mislite da li se Irci tako pickaraju, kad su pitanju slicne stvari?

Edited by Mogul is Stoned, 02 December 2004 - 20:17.

#21 moz

moz
  • Members
  • 477 posts

Posted 03 December 2004 - 00:26

Dok se vi pickarate, mrzite, sujetisete
blink.gif

Nisam primetio ovde nikakve psovke i govor mrznje. Pod sujetisanjem verovatno mislis na neke ego tripove i slicno, ni to nisam primetio u nekoj zabrinjavajucoj meri na ovom topic-u.
Realno, bilo bi i glupo, jer ocigledno svi ovde posecujemo (manje vise) ista mesta, volimo (manje vise) iste stvari, verovatno se na neki nacin i znamo. Mrznja je krajnje nepotrebna.

muzicki-kulturoloski Smrad ove planete koji cveta u susednom dvoristu
blink.gif blink.gif

'Ajde, da ne bih prenagljivao sa zakljuccima, daj neku malo precizniju geografsku odrednicu.

vas polako ali sigurno gura u blato, i smeje vam se iz ledja
blink.gif blink.gif blink.gif

Samo mi nemoj reci da je u pitanju opet neka 3ABEPA.

Sta mislite da li se Irci tako pickaraju, kad su pitanju slicne stvari?

'De Irce sad iskopa...?!?

A sto se tice toga 'vi u Srbiji'... pa, pogledaj Henry-ev potpis (avatar mu je Superhik), to ti je jedini realan odgovor.

Edited by moz, 03 December 2004 - 00:27.

#22 Mogul is Stoned

Mogul is Stoned
  • Members
  • 994 posts

Posted 03 December 2004 - 02:58

3ABEPA.

Pa ako ne vidis nikakav problem u mentalnom razvoju, okoline u kojoj zivis, onda ne znam sta bi sa tobom pricao vise, a ti stereotipi, to je takodje klasicna Srbska varijanta.

Ajde, da ne bih prenagljivao sa zakljuccima, daj neku malo precizniju geografsku odrednicu.

pa susedno dvoriste upravo to , gradski autobus, radio, televizija, splavovi....to je tvoje oktruzenje.

'De Irce sad iskopa...?!?

Pa ceo kraj de zivim uglavnom Irci

'vi u Srbiji'

pa jeste li u srbiji ?

ili mozda imate prednost da svako jutro ustanete u Brand new spanking Country.

ono sto pricash nekome zvuci kao jebiga mi u danskoj treba da poboljsamo scenu, trebalo bi da pratimo sta rade Raveonettes pa da to primenimo

Medjutim to je Srbija.....to je ....SVETSKO CUDO

#23 loveless

loveless
  • Members
  • 761 posts

Posted 03 December 2004 - 10:16

ja nisam ovde primetila nikakav hejt. naprotiv, na neki nacin povezanost sa ljudima koji izlaze na ista mesta gde i ja, i koji slusaju slicnu muziku. i znam da ima razloga za to. samo zato i mislim da covek u srbiji ne treba da bude nesto spektakularno razmazen kada su mesta za izlaske u pitanju - mislim, na neki nacin je indie-go premija (ako slusas takvu vrstu muzike), jer ovde je preovladjuju sjebani ljudi (na pozitivno sjebanih, vec mentalno), ljudi sa svescu koja maltene ne postoji, ljudi kojima je ideal pink, splavovi ili, naspram toga, neki fensi kafici (to je kao kulturna elita). meni je sve to odvratno, i s njima nemam nista zajednicko. zato sam skapirala da vise necu da smaram sa zamerkama, jer to je kao 'selo gori, baba se ceslja' - srbija tone u seljastvo, a ja se bunim sto ne pustaju b stranu singla adorable izdatom na zelenom vinilu. . .ja tebe, moz, razumem vise no sto ti to izgleda - i daaaaaaaaleko od toga da je meni muzika koju volim podloga za razgovor, mozda sam sada malo opustenija jer sam nesto starija pa vise nisam opsesivna kao pre. ali da mi je podloga, zar ne mislis da bih onda otisla u bilo koji kafic? secam se kako sam se osecala kada nije bilo takve veceri poput indie-go ili kakve god slicnog usmerenja. cak i da ne izlazim tamo, osecaj da tako nesto postoji je divan. jedan grad velicine beograda je besmislen bez te opcije. to je kao neka uteha, i zato mi je beskrajno simpaticno mesto za izlazak. jos jednom bih da naglasim da ovde nema "H" od hejta. ja cak ne mrzim ni one sa splavova, samo bih da se evakuisu na drugu planetu.

#24 moz

moz
  • Members
  • 477 posts

Posted 03 December 2004 - 16:27

a ti stereotipi, to je takodje klasicna Srbska varijanta

Evo ti jedan odlican stereotip, kad ih vec spominjes:

Mislim da vi u Srbiji ne shvatate jednu BAZICNU STVAR

E sad, koji to 'mi' u Srbiji? Beogradjani? Vanzemaljci? Madjari? Rusini? NOB-ovci? Ili onako generalno si mislio, svi djuture? Pa posle pricaj o stereotipima...

pa jeste li u srbiji ?

Pa jesmo, i bas zato bi bilo mozda najbolje da nas svi ljudi dobre volje u rasejanju (poznatijem pod nazivom dijaspora) ostave da ili sami 'prezivimo', ili se sami 'ugusimo'. Hvala na konstruktivnim predlozima i pomoci, ali drzanje pridika i lekcija imamo i ovde ne pretek, nije nam potrebno jos toga iz uvoza.

2 loveless

He he he, 'selo gori, baba se ceslja' - jedna od mojih omiljenih 'izreka' smile.gif
Srbija ne tone u seljastvo, nego je vec (odavno) potonula, zato i kazem, nemamo vise sta da izgubimo, pa daj onda barem da se zezamo do daske biggrin.gif
Beograd je toliko besmislen, da mu ni indiego ne moze pomoci, IMHO. Ali to nema veze sa ovim topic-om.
Inace, Adorable-u nema pomoci, taman da je na zlatnom vinilu wink.gif Salim se naravno, gotivim Adorable do yaya.

mozda sam sada malo opustenija jer sam nesto starija pa vise nisam opsesivna kao pre

A ja sto sam stariji, to sam opsesivniji... ph34r.gif

#25 moke

moke
  • Members
  • 2,958 posts

Posted 03 December 2004 - 17:10

QUOTE(loveless @ 3 Dec 2004, 11:16)
... jer ovde je preovladjuju sjebani ljudi (na pozitivno sjebanih, vec mentalno), ...

smile.gif

izvini, kakvi su ti to 'pozitivno sjebani' ljudi? [morao sam ovo da pitam, smesno mi, al' ne podsmevam se, no se kezim, prvi put citam tako nesto]

#26 Mogul is Stoned

Mogul is Stoned
  • Members
  • 994 posts

Posted 03 December 2004 - 17:37

ja ipak mislim da oni koji u Srbiji uspevaju da ostanu potpuno normalni, verovatno spadaju u mentalno "cvrsce" ...takvima svaka cast wink.gif

#27 spooky rhodes

spooky rhodes
  • Members
  • 47 posts

Posted 04 December 2004 - 16:24

na stranu teme topica ciji je smisao sa razlogom presao iz "indie go u bg" do "ne volim nista sto postoji u njemu i okolini", iza svega toga se kriju cute-esne reci - 1 nick - loveless i 1 pesmica "sometimes" o kojima bi mozda i uistinu trebalo tipkati na racun krvavih i jedinih MBV

nepomicna stavka: nista indiegoovski epohalno se ne moze zbiti u bg kavezu. na kraju noci, zadovoljimo se postojecim ako je to moguce

ps. lost in translation - axa, kako odmice filmic scarlett je sve pristupacnija i simpaticnija dok ne opali "ponekad" kada je sve ful

#28 nikfit

nikfit
  • Members
  • 263 posts

Posted 06 December 2004 - 04:16

QUOTE(spooky rhodes @ 4 Dec 2004, 15:24)
ps. lost in translation - axa, kako odmice filmic scarlett je sve pristupacnija i simpaticnija dok ne opali "ponekad" kada je sve ful

Shta si hteo da kazesh s' ovim, objasni:

#29 nikfit

nikfit
  • Members
  • 263 posts

Posted 06 December 2004 - 04:22

p.s.
Neverovatno kako se ljudi raspravljaju oko nekih
ochigledno glupih stvari. Primetio sam da su te
situacije(imamo situaciju, zovite darkwood dub)
svugde prisutne, na svim forumima koje sam obishao
(a, nisam malo njih!!!)
Ono shto sam najvishe primetio jeste:
"Sve se lichno shvata"

#30 zaghy

zaghy
  • Members
  • 109 posts

Posted 06 December 2004 - 10:00

QUOTE(nikfit @ 6 Dec 2004, 04:22)
"Sve se lichno shvata"

pa ovde sve i treba lično da se shvata.

šta je uopšte objektivno, čim postoje ljudi koji posećuju to veče + neki koji bi to menjali u nešto drugo.