Jump to content

Photo
- - - - -

Indie-Go!

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
1324 replies to this topic

#1 loveless

loveless
  • Members
  • 761 posts

Posted 30 November 2004 - 13:05

da li mislite da bi neko mesto, da nije radionica, bilo srecniji izbor za indie-go vece? ja tamo uopste ne cujem muziku. akademija mi je, pak super, samo tamo ne mozes da razgovaras, sto ce reci da uvek imam problem da namamim svoje penzos-prijatelje unutra. i da li mi se cini da je tamo ukupno 10 ljudi starijih od 22, 23 godine?

#2 moz

moz
  • Members
  • 477 posts

Posted 30 November 2004 - 13:19

Dobro je dok ukupno ima vise od deset ljudi...

#3 loveless

loveless
  • Members
  • 761 posts

Posted 30 November 2004 - 13:28

QUOTE(moz @ 30 Nov 2004, 13:19)
Dobro je dok ukupno ima vise od deset ljudi...

biggrin.gif ah, i to je istina. kapiram da bi neko malo adekvatnije/lepse? mesto moglo da privuce jos ljudi. tamo u radionici je pakao kad je guzva, a jos manje valja da je prazno.

#4 moz

moz
  • Members
  • 477 posts

Posted 30 November 2004 - 19:44

Iskreno, ne mislim da je toliko problem u mestu, koliko u konceptu dogadjanja, u smislu prevazidjenosti. NE mislim da muzika ne valja, ili tako nesto, jednostavno mislim da je svaki pokusaj KST i Off Line revival-a besciljan. Ok, neko ce doci da se podseti 'starih dobrih dana', ali to ce biti jednom, eventualno dvaput. A i ranije nije bilo mnogo bolje, najveci deo ljudi je dolazio iz pozeraja, slicno kao oni koji danas koji idu na splavove, folkoteke i sl (ne secam se tacno kako su sve okarakterisani ljudi koji NE dolaze na 'proslave' tipa indie-go).
Ali je ipak najgore to sto danas apsolutno ne postoje kvalitetni bendovi koji bi takve veceri (alternativne) 'izgurali'. A sedeti, pijuckati nesto i voditi konverzaciju, to se stvarno moze i u (prokazenom) kaficu.

#5 truch

truch
  • Members
  • 1,065 posts

Posted 30 November 2004 - 22:46

ZA MOZ-a :

Da li si bio ozbiljan u izboru lp-ova godine???

znam da masim topic, ali i vi isto... vec postoji jedan indie-go indie-go indie-go topic

#6 moz

moz
  • Members
  • 477 posts

Posted 30 November 2004 - 23:30

Da li si bio ozbiljan u izboru lp-ova godine???

Nego sta - glavu dajem, Jimmyja ne dajem! biggrin.gif

#7 -izm

-izm
  • Members
  • 852 posts

Posted 01 December 2004 - 01:57

QUOTE(moz @ 30 Nov 2004, 20:44)
Ali je ipak najgore to sto danas apsolutno ne postoje kvalitetni bendovi koji bi takve veceri (alternativne) 'izgurali'.

teske reci.
to postojanje kvalitetnih bendova se ionako svede na pitanje popularnosti.a nemojmo opet tu pricu hit hit hitovi il ylt.

,nisam bila subotom u radioni(ak je indie-go premesten tamo i na taj dan), zadnji put kad se tamo zadesih na indiju bese veoma lepo i izguzvano.kako je dosla ova zimoca bas mi nedostaje akademicarski petak.eto.

#8 moz

moz
  • Members
  • 477 posts

Posted 01 December 2004 - 02:49

teske reci.
to postojanje kvalitetnih bendova se ionako svede na pitanje popularnosti.

Ne, ja sam mislio na konkretno kvalitetne bendove - originalne, uvezbane, interesantne, a ne ajde-da-sviramo-neku-tamo-garaznu-muziku-dok-ne-nadjem-ribu/frajera/posao/zavrsimfakultet/kupimkola-pa-se-onda-secam-lepih-rokenrol-vremena...
Popularnost nikako nije pokazatelj kakvoce bendova, sto se, je li, itekako dobro vidi u praksi...

#9 -izm

-izm
  • Members
  • 852 posts

Posted 01 December 2004 - 03:00

uz malopredjasnje dodatu kasicicu ironije wink.gif
naravno da popularnost nije nikoji pokazatelj
al na indigu ima sve manje indija
pa to nekim ljudima smeta
a i staj je kog djavola taj indi?

#10 loveless

loveless
  • Members
  • 761 posts

Posted 01 December 2004 - 11:44

QUOTE(moz @ 30 Nov 2004, 19:44)
Iskreno, ne mislim da je toliko problem u mestu, koliko u konceptu dogadjanja, u smislu prevazidjenosti. NE mislim da muzika ne valja, ili tako nesto, jednostavno mislim da je svaki pokusaj KST i Off Line revival-a besciljan. Ok, neko ce doci da se podseti 'starih dobrih dana', ali to ce biti jednom, eventualno dvaput. A i ranije nije bilo mnogo bolje, najveci deo ljudi je dolazio iz pozeraja, slicno kao oni koji danas koji idu na splavove, folkoteke i sl (ne secam se tacno kako su sve okarakterisani ljudi koji NE dolaze na 'proslave' tipa indie-go).
Ali je ipak najgore to sto danas apsolutno ne postoje kvalitetni bendovi koji bi takve veceri (alternativne) 'izgurali'. A sedeti, pijuckati nesto i voditi konverzaciju, to se stvarno moze i u (prokazenom) kaficu.

ja uopste nisam shvatila ovaj komentar. mislim, sta je tacno tvoj predlog? to o kvalitetu muzike je arbitrarna stvar.suludo bi bilo, ipak, da dj-evi pustaju samo muziku staru 10 godina i vise, tj. bendove koji su prosli taj sud vremena i dokazali nam da su kvalitetni. tu samo mozes da se oslonis na dj-a.
mislim, meni je draze da cujem i franz ferdinand, u ciji vrhunski kvalitet jos uvek nisam ubedjena, nego da po kojekakvim kaficima u koji izadjem da se sretnem s prijateljima slusam onu jebenu mediokritetsku muziku za liftove ili, nedajboze, neki tehno. meni to smeta - i to je totalno subjektivno.

ako vec izlazim iz kuce, gde je najbolje, volim da se osecam sto blize tome kako se osecam kod kuce. kao, ne moras da se cujes sa 10 ljudi pre izlaska, nego samo dodjes i uvek je neko tu. kad izadjem, na toj veceri ipak nekako vidim ljude, ukljucujuci i one meni nepoznate, sa kojima bih se radije nasla u istoj prostoriji nego s nekim drugima, sa kojima iz daleka vec vidim da nemam bas nista zajednicko.
sigurno da bi sve to moglo da bude daleko bolje, spektakularnije i tako to, ali nedostatak izbora i marginalizacija ovakve muzike i te, da kazem, celokupne subkulture, ne ostavlja bas previse prostora za luksuz. samo mislim da bi bilo ok da to ne bude toliko marginalizovano pa da se ne okupljamo po podrumima, nego na nekom malo gotivnijem mestu. zato mislim da je idealna ta kombinacija kafic-klub (tipa fili, secate se tamo kada je bio indie-go), jer to cini izlazak neobaveznijim, narocito za nas koji smo daleko od srednje skole pa smo manje nalozeni (mislim, ne moras da ides tamo sa ciljem nekog KST rivajvala, vec prosto - izadjes).
ako je citav koncept besciljan, sta onda od postojecih stvari u gradu ima smisla, sem povremenih koncerata?

p.s. izvinjavam se zbog novog topic-a na istu temu, tj istog topic-a, ne znam kako sada da se iskupim...

#11 hristodulo

hristodulo
  • Members
  • 1,144 posts

Posted 01 December 2004 - 15:22

hmmmm, radionica subotom i jeste zamisljena kao "sedeljka", znaci malo tisa i opustenija muzika, da se sedi i caska... vece ide bez ikakve reklame (osim od usta do usta), pa ipak je guzva...

akademija ide povremeno... od otvaranja nove sezone kluba (1-okt) uradili smo dve veceri, jednu u oktobru i jednu u novebru... obe su imale pristojnu reklamu, pa je i odziv publike bio adekvatan tome... trebalo bi i jedno vece u decembru da uradimo, ali se ne zna tacno kad...

razgovaramo sa jos dva kluba da napravimo redovnu "diskoteku" petkom, pa cemo da razglasimo kad definitivno budemo znali: gde, sta i kad...

znaci, indiega ce biti, na opstu radost i mestimicno gundjanje wink.gif

#12 loveless

loveless
  • Members
  • 761 posts

Posted 01 December 2004 - 15:46

QUOTE(hristodulo @ 1 Dec 2004, 15:22)
hmmmm, radionica subotom i jeste zamisljena kao "sedeljka", znaci malo tisa i opustenija muzika, da se sedi i caska... vece ide bez ikakve reklame (osim od usta do usta), pa ipak je guzva...

akademija ide povremeno... od otvaranja nove sezone kluba (1-okt) uradili smo dve veceri, jednu u oktobru i jednu u novebru... obe su imale pristojnu reklamu, pa je i odziv publike bio adekvatan tome... trebalo bi i jedno vece u decembru da uradimo, ali se ne zna tacno kad...

razgovaramo sa jos dva kluba da napravimo redovnu "diskoteku" petkom, pa cemo da razglasimo kad definitivno budemo znali: gde, sta i kad...

znaci, indiega ce biti, na opstu radost i mestimicno gundjanje wink.gif

na veoma veliku radost. ovo moje nije bilo gundjanje, samo da se zna. vec zelja da se nesto tako super izvuce iz podruma. biggrin.gif

#13 hristodulo

hristodulo
  • Members
  • 1,144 posts

Posted 01 December 2004 - 16:00

nisam ni mislio na tebe wink.gif

#14 loveless

loveless
  • Members
  • 761 posts

Posted 01 December 2004 - 16:35

QUOTE(hristodulo @ 1 Dec 2004, 16:00)
nisam ni mislio na tebe wink.gif

znam smile.gif ...jos da mozes da znas ko stoji iza ovog niknejma, bio bi totalno siguran da sam na tvojoj strani. tongue.gif rolleyes.gif cool.gif

#15 moz

moz
  • Members
  • 477 posts

Posted 01 December 2004 - 17:08

Ono sto meni smeta i sto mi bode oci jeste neka vrsta isiljenosti takvih desavanja. Bio sam nekoliko puta na takvim desavanjima, od Ninovog off line ozivljavanja u KST-u, preko indiga u filiju i na akademiji i sl... Sve se nekako svodilo na 'hajde da pravimo alternativno vece? - hajde!' bez nekog realnog koncepta, ideje ili plana. Naravno, svaka cast organizatorima, znam koliko je to jeben posao, i da se bez nekog sireg kruga ljudi i podrske i ne moze biti ne znam koliko originalan, itd. Predlog kao takav nazalost nemam, jer to jednostavno nije stvar koja se moze resiti jednostavno - to je kao da pitas koji je moj predlog da se, recimo, resi stanje u Srbiji. Jedini pravi odgovor je da ljudi moraju sami promeniti svoja shvatanja, i samim tim ce i publika na indigo vecerima biti i brojnija, i kvalitetnija.
Sto se tice bendova koji se pustaju, bas dobro si ubola spominjuci Franz Ferdinand - koja je poenta odlaska na indie veceri, samo da bi cula nesto od cega ne mozes pobeci na mtv-u, radiju i sl? Svaka cast i Hives, i Franz F, Strokes-ima, White Stripes itd, ali to su ipak mtv bendovi, sad, nemam nista protiv mtv-ja i sl, ali jednostavno ne mogu njihove bendove da nazivam alternativnim. Da, znam sada sta sledi, pa i stare kajle su se vrtele na mtv-ju, ali poenta je u tome sto su svi ti bendovi iz stare 'garde' postojali i-ha-ha pre mtv-ja, mtv ih nije stvorio, nego je samo zaradio na njima (i oni na njemu). Ovaj danasnji isiljeni ulickani garazni rok ne bi bio nigde bez mtv-ja, jednostavno, oni su ih stvorili za potrebe ispunjavanja forme 'alternativne' muzike, koja je ustolicena posle pojave 'nirvane' (da li bi danas strokes-i mogli onako lose da drljaju i cukaju po gitarama iz fazona, da kurt i slicni nisu razbili led pre nekoliko godina?). Na stranu to sto nijedan od tih bendova ne donosi apsolutno nista novo, originalno, a kamoli pesme koji bi imale neku vecu vrednost od one dnevne.
Da li danas ima dobre muzike? Pa ima, mozda ne toliko kao ranije, ali sta cete, takav je period. Samo sto covek mora malo da se pomuci da je nadje, nece je cuti ni na mtv-u (dok ne procene da ce lepo da zarade), ni na b92, vec negde drugde. Daleko od toga da propagiram elitisticki pristup tipa 'ja slusam bendove za koje niko ne zna', ali jednostavno dobri bendovi se moraju traziti. Danas je to teze i lakse nego ikada, teze jer je izbor neverovatno veliki (zbog interneta), a lakse zato sto se o takvim bendovima moze mnogo vise i lakse danas saznati (opet zbog interneta).
U Srbiji trenutno, po meni, ima jedan dobar bend koji sam uspeo da lociram, i koji bih uvek isao rado da slusam i gledam. Ovo ostalo mi je prilicno mlako...
Sorry Hristodulo zbog mog ranting-a, ali eto, indigo i slicno bi moralo biti mnogo razvijenije, ne u smislu organizacije, vec u smislu ljudi koji bi bili nosioci takve scene (pa sad, ne mogu bas svi da budu organizatori i sl, neko ipak mora biti publika... wink.gif )