Jump to content


Photo

Najžešći rivalitet?


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
100 replies to this topic

Poll: Najei rivalitet... (158 member(s) have cast votes)

Najei rivalitet...

  1. Celtic - Rangers (56 votes [42.42%])

    Percentage of vote: 42.42%

  2. Olympiakos - PAO (26 votes [19.70%])

    Percentage of vote: 19.70%

  3. Milan - Inter (8 votes [6.06%])

    Percentage of vote: 6.06%

  4. Sporting - Benfica (2 votes [1.52%])

    Percentage of vote: 1.52%

  5. Real - Atletico (1 votes [0.76%])

    Percentage of vote: 0.76%

  6. Crvena zvezda - Partizan (39 votes [29.55%])

    Percentage of vote: 29.55%

Vote Guests cannot vote

#31 woocheeZZa

woocheeZZa
  • Members
  • 69 posts

Posted 16 November 2004 - 20:02

topic je interesantan, steta sto je "pokvaren" losim poll alternativama... napr. milan - inter? smesno, pa oni zajedno idu na tekme i piju kapucinere po terasicama...

dalje, vazno je razlikovati sledece pojmove:

1. derby (gradski derby) - susret gradskih rivala
ako je topic trebao pokriti to pitanje, neopreostivo je izostavljanje roma - lazio, river - boca, sevilla - betis (madridski nije ni blizu ovome)... u gradovima sa trijumviratom slavnih, bira se najzesci, mada to ne znaci da su druge kombinacije dosadne (galata i fener, besiktas iz drugog plana; pao i olympiakos, aek; aris i paok, iraklis; ferencvaros i ujpest dozsa, kispest honved...) u gradovima gde je broj timova jos veci, derbiji su po delovima grada, recimo arsenal - spurs u severnom londonu.

2. local derby- susret ekipa iz geografski bliskih gradova
u italiji je i inace utakmica najveceg rizika atalanta - brescia. u nemackoj je najpoznatiji lokalac shalke04 - borussia dortmund, u engleskoj sunderland - newcastle united, u francuskoj saint etienne - olimpique lyon... athletic bilbao - real sociedad je prijateljskog ozracja, nesto zesci je depor - celta...

3. rivalitet - dve ekipe od opstenacionalnog znacaja koje se izdvajaju po trofejima, popularnosti i medjusobnoj mrznji
man utd - liverpool (mada se ovaj negde ubraja u lokalne), psg - marseille, ajax - feyenoord, real madrid - barca, anderlecht - club brugge, porto - benfica, hajduk - dinamo, olimpija - maribor...

sve koje zanima ova tema, neka posete jedan odlican sajt OVDE!!!

NA KRAJU: NISTA, BAS NISTA NIJE UPOREDIVO SA ROMA-LAZIO (BLIZU JE JEDINO CELTIC - RANGERS)... PLEBS VS PATRICIJE, KOMUNISTI VS FASISTI, URBANO VS RURALNO, RADNICKO VS ARISTOKRATSKO...

Edited by woocheeZZa, 16 November 2004 - 20:21.


#32 SkewSoul

SkewSoul
  • Members
  • 151 posts

Posted 16 November 2004 - 20:13

Brate, derbi je Roma - Lazio, sve ostalo je boranija...

#33 Cofi

Cofi
  • Members
  • 360 posts

Posted 16 November 2004 - 22:02

a gde je Arsenal-Totenhem???,glas otisao Rangers-Celtic

Edited by Cofi, 16 November 2004 - 22:06.


#34 jagodanbg

jagodanbg
  • Sleepers
  • 15 posts

Posted 23 November 2004 - 23:16

QUOTE(Kolbas @ 11 Nov 2004, 18:21)
Betis-Sevilja
Njukastl-Sautempton
Rusin (Ruski Krstur)-Panonija (Lalić)...

nije newcastle - southampton vec newcastle - sunderland

#35 Kolbas

Kolbas
  • Members
  • 2,990 posts

Posted 23 November 2004 - 23:58

Moja greška prouzrokovana brzopletim pisanjem

#36 black top

black top
  • Members
  • 333 posts

Posted 26 November 2004 - 11:59

Pa, valjda je najveci derbi Jeovil-Torki wink.gif
Mada ni mec Lisovic-Vranic nije zanemarljiv cool.gif

#37 Cervantes

Cervantes
  • Members
  • 498 posts

Posted 03 December 2004 - 16:06

Mislim da je u Turskoj ipak najgore...
Tu su navijachi chak spremni da ubiju igracha iz protivnichke ekipe ako ovaj sluchajno zadje u pogreshan kraj grada... e to je rivalitet...

a Liverpool-Man Utd i Lazio-Roma vladaju...

#38 Andy

Andy
  • Members
  • 620 posts

Posted 04 December 2004 - 21:00

QUOTE(Cervantes @ 3 Dec 2004, 17:06)
e to je rivalitet...

Zaboravio si morbidan... wink.gif

#39 fanjo

fanjo
  • Members
  • 35 posts

Posted 05 December 2004 - 00:06

Old firm je institucija, sve ostalo su kopije smile.gif

#40 Miko

Miko
  • Members
  • 6 posts

Posted 08 December 2004 - 10:33

ja sam iz Hrvatske pa moram spomenuti da su kod nas dvoboji Dinamo-Hajduk dosta krvavi i sve krvaviji iz godine u godinu.. samo par detalja: prošle sezone nakon tekme, jedan ZG auto je završio u dobro organiziranoj zasjedi, u auto je ubačena zapaljena baklja i boysi u njemu su skoro zapaljeni. ista stvar se dogodila prije zadnje tekme u zg-u kad su torcidaši na naplatnim kućicama na ulasku u Zg razbili kombi boysa i skoro ga zapalili kao i njih. istu stvar ( premlaćivanje na mrtvo ime i piromanija ) su napravili i boysi poslije tekme nekim torcidašima van Zagreba.. čudi me što još nema mrtvih.. hajdukov bus se redovito kamenuje u zagrebu i još sto stvari..

nitko nije spomenuo benfica-porto, niti oni se ne vole..
od gradskih derbija još bi spomenuo liverpool-everton, bayern-munchen 1860 no oni nisu žestoki upravo suprotno

za mene najjači je ipak lazio-roma, e oni se mrze....

#41 pacey defender

pacey defender
  • Members
  • 1,308 posts

Posted 02 October 2006 - 16:55

Liga Barajevo>

Glumchevo Brdo - Baccevac
Guncate - Shiljakovac

#42 pa$a milet

pa$a milet
  • Members
  • 112 posts

Posted 02 October 2006 - 23:49

bogami turci su najluđi,tamo navijači ne idu bez seta noževa na utakmice,pogotovo ako su one 'jače'.
mada kakva su krljanja padala na west ham-milwall.sick mate smile.gif
e i hamburg|st.pauli
glasao za glazgovski derbi.

#43 ne RIISE

ne RIISE
  • Members
  • 236 posts

Posted 03 October 2006 - 19:43

Skoti su vrh ali mislim da u Djenovi isto tako opak derbi Samp i Djenova!!!

#44 curva Scirea

curva Scirea
  • Members
  • 227 posts

Posted 03 October 2006 - 20:23

Ne znam sta je mislio ovaj koji je davao predloge za glasanje, ali je Boca - River mnogo veci derbi od ovih pod brojem 3, 4, 5...ovaj u Srbiji je smeh, to uopste nije u rangu ozbiljnih meceva...

Old Firm je po meni najveci derbi na svetu jer je to mnogo vise od igre...prakticno sukob iz istorije prenesen na fudbalski teren...

Lazio - Roma je zestoko na tribinama ali ta utakmica obicno ne odlucuje nista...

PAO - Olimpijakos je odlican, a od engleskih Milvol - Vest Hem sa navijacke strane...i Arsenal - Totenhem zbog mrznje medju klubovima koju podrzavaju cak i umereni navijaci...

U Spaniji osim Real - Barsa i Betis - Sevilja ostalo je smeh...

U Nemackoj je najveci derbi HSV - Bajern, duel severa i juga...

U Francuskoj PSG - Marsej jer je verska i rasna netrpeljivost jaka...moja rodbina u Parizu nikada ne kaze Marsej ne zove imenom, vec jednostavno Arapi.

U Italiji, mozda sam subjektivan, ali je Juventus - Inter je veci derbi nego Inter - Milan, i takodje treba obratiti paznju na Palermo - Katanija zbog mrznje medju gradovima i Redjina - Mesina jer su navijaci veliki neprijatelji...

I da ne zaboravim jednom sam gledao Bari - Lece ( Puglia rivalstvo ) to je strasno, na tribinama i na terenu...

Smorio sam, ali je poenta da su ovi derbiji kao opcije lose izabrani, i da nije dovoljno samo gradsko rivalstvo da se neka utakmica proglasi derbijem...

Merseyside je nikakv derbi jer je cest slucaj da u jednoj porodici razliciti clanovi navijaju za Liverpul i Everton...zamislite tu situaciju Boka - River ili Old Firm biggrin.gif

#45 obor-knez

obor-knez
  • Members
  • 4 posts

Posted 03 October 2006 - 23:17

Boka - River, najzesci derbi ubedljivo.