Jump to content

Photo

Planeta Nibiru

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
197 replies to this topic

#151 Mioba

Mioba
  • Sleepers
  • 4,859 posts

Posted 15 November 2006 - 17:32

QUOTE(ex-jugosloven @ 13 Nov 2006, 13:21)
posvetimo se gradnji mostova prijateljstva sa Nibiruom.

gde je sad mrkonjić kad nam najviše treba

#152 Mr.Smith

Mr.Smith
  • Members
  • 3,104 posts

Posted 15 November 2006 - 18:40

...dok se vi preganjate da li je potrebno pinovati ili ne, te da li je tema ozbiljna ili ne, ima nas koji smo okrenuti preduzetnistvu...

...elem, prodajem plac od pet ari na niburuu (iliti niburi...niburai...niburutu), gradnja dozvoljena, uknjizeno u zemljisne knjige. ko 'oce moze sam da vidi, teren je rasciscen (mislim nema drveca i slicnog), voda je mali problem ('ce se snadjes), priroda je nedirnuta i komsije vas nece smetati...

samo ozbiljne ponude, molim

#153 Dunadan

Dunadan
  • Members
  • 12,305 posts

Posted 15 November 2006 - 19:31

ma izesh tvoj plac. ne kupujem nishta dok ne shmeknem urbanistichki plan. samo mi josh fali da kupim plac pa da se ispostavi da je na kraju varoshi i da mi je buska stanica na dvajes minuta peshke.

#154 Mr.Smith

Mr.Smith
  • Members
  • 3,104 posts

Posted 15 November 2006 - 19:55

QUOTE(Dunadan @ 15 Nov 2006, 13:31)
ma izesh tvoj plac. ne kupujem nishta dok ne shmeknem urbanistichki plan. samo mi josh fali da kupim plac pa da se ispostavi da je na kraju varoshi i da mi je buska stanica na dvajes minuta peshke.

...iz opstine su mi rekli da je gradnja kosher... za prevoz ne brini, sve sto treba da uradis je da odskocis snazno drzeci stenu od dve tone (da ne odletis previse), i eto te u albukerkiju...drugo, posto je plac na juznoj strani, imas sunce po jedno dvajes' minuta dnevno svih 8257 dana u godini...

#155 Dunadan

Dunadan
  • Members
  • 12,305 posts

Posted 15 November 2006 - 22:17

QUOTE(Mr.Smith @ 15 Nov 2006, 19:55)
...iz opstine su mi rekli da je gradnja kosher... za prevoz ne brini, sve sto treba da uradis je da odskocis snazno drzeci stenu od dve tone (da ne odletis previse), i eto te u albukerkiju...drugo, posto je plac na juznoj strani, imas sunce po jedno dvajes' minuta dnevno svih 8257 dana u godini...

uf. ne zelim da ti kishim na paradi, al na kojoj si ti to planeti kupio plac? ako je gravitacija ultra mala to onda moze biti samo Pluton. zar ne vidish da je NibIra (pogreshio si i u spelovanju) ko Saturn bez prstenova.
mora da je interstelarni teretnjak kojim si prijehao da obavish kupoprodaju zastao da si natanka gorivo na Patrljku, a ti pomislio da je to finalna destinacija.
eh, shta se desi kad chovek ne uradi research. i shta cesh sad? ako na placu nema nafte mozesh samo da plachesh.
a bash zbog biljaka i trazim parcelu negde na ekvatoru, tu su tijekom cele godine ujednacheni uslovi; minus 500 u hladu, minus 467 na suncu. divota. nabavila sam neke polarne alge, mislim da ce im prijati klima.

#156 Mr.Smith

Mr.Smith
  • Members
  • 3,104 posts

Posted 16 November 2006 - 00:01

...sto jes', jes' ...sad vidim da je plac na Plutonu, sa pogledom na Nibiru...(gore levo) - pazi, imas sve prednosti male planete, minus zagadjenje i nasrtljivi nibirijanci - sta ces vise...jes' da nema drveca, ali, da znas kako izgleda nibirijsko ljudozderno puzece drvo (carnivorum magnum nibiriansis) , ne bi se mnogo bunila...

edit...ubacuje se 'u' ko da je u pitanju uran

Edited by Mr.Smith, 16 November 2006 - 00:02.

#157 Varvarin

Varvarin
  • Members
  • 929 posts

Posted 16 November 2006 - 01:42

QUOTE(Dunadan @ 15 Nov 2006, 21:17)
a bash zbog biljaka i trazim parcelu negde na ekvatoru, tu su tijekom cele godine ujednacheni uslovi; minus 500 u hladu, minus 467 na suncu. divota. nabavila sam neke polarne alge, mislim da ce im prijati klima.

Kojom skalom merish temperaturu? huh.gif

Temperature converter cool.gif

#158 Dunadan

Dunadan
  • Members
  • 12,305 posts

Posted 16 November 2006 - 02:51

QUOTE(Mr.Smith @ 16 Nov 2006, 00:01)
...sto jes', jes' ...sad vidim da je plac na Plutonu, sa pogledom na Nibiru...(gore levo) - pazi, imas sve prednosti male planete, minus zagadjenje i nasrtljivi nibirijanci - sta ces vise...jes' da nema drveca, ali, da znas kako izgleda nibirijsko ljudozderno puzece drvo (carnivorum magnum nibiriansis) , ne bi se mnogo bunila...

edit...ubacuje se 'u' ko da je u pitanju uran

radish sa nekretninama? ako radish onda morash da znash shta prodajesh, a ne tu smushen/zbunjen, prvo jedno pa drugo. a i za "puzece drvo" ti ne verujem. kad ne znash koji su gravitacioni uslovi na Nibiri, kako onda tek mozesh da znash kak'a im je flora.

QUOTE(Varvarin @ 16 Nov 2006, 01:42)
Kojom skalom merish temperaturu?   huh.gif

Temperature converter cool.gif

ok ok, smesti apsolutnu nulu u ladu i apsolutnu nulu plus trijestri stepena na suncu.
moze? wink.gif

Edited by Dunadan, 16 November 2006 - 03:28.

#159 Indy

Indy
  • Members
  • 21,392 posts

Posted 16 November 2006 - 04:21

QUOTE(Mr.Smith @ 16 Nov 2006, 04:40)
...dok se vi preganjate da li je potrebno pinovati ili ne, te da li je tema ozbiljna ili ne, ima nas koji smo okrenuti preduzetnistvu...

...elem, prodajem plac od pet ari na niburuu (iliti niburi...niburai...niburutu), gradnja dozvoljena, uknjizeno u zemljisne knjige. ko 'oce moze sam da vidi, teren je rasciscen (mislim nema drveca i slicnog), voda je mali problem ('ce se snadjes), priroda je nedirnuta i komsije vas nece smetati...

samo ozbiljne ponude, molim

Glede kupovine teritorija na planetama naslepo, vec sam ranije na temama o Titanu i Marsu prosledio komentare ovog gospodina , slavnog Melmachanina i prijatelja Nibirua...

#160 bluegene

bluegene
  • Members
  • 11 posts

Posted 08 December 2006 - 15:10

Ne kužim kak netko može prodavati 'zemlju' na nekim drugim planetima? Korist od toga je velika - čista zarada. Na Kewin Smith Showu stalno čujem tu reklamu, ali ok, on je biznismen, i reklama mu je plaćena pa je pušta...

Ali tko je tako lud (ili pametan?) da kupi zemljište na Mjesecu (ajde, blizu nam je), ili Plutonu???

A kaj se tiče Nibirua i njegovog postojanja -- šta je tu toliko čudno. Do otkrića Plutona, 1930. godine, znanstvenici stručnjaci iz astronomije su tvrdili da ne postoje drugi planeti u Sunčevom sustavu. Kad je otkriven Pluton (iako relativno malo tijelo), promijenili su mišljenje i rekli: "OK, budemo još samo njega ubrojali među planete." Sad su otkrivena još dva manja tijela (približne veličine kao Pluton, ali puno dalje od Plutona), i sad ima sve pada u vodu i pokušavaju to ispraviti tako da izbace Plutona iz klasifikacije planeta.

A šta je sa antičkom tehnologijom, ima li ona kakve veze sa posjetiteljima iz zvijezda?

I šta sa onim kartušama 'letećih objekata' iz piramide u Gizi? Pogledajte i sami procijenite.
>>> Tutankamon poginuo u avionu
>>> Stari Egipćani su koristili helikoptere i zrakoplove

#161 Loza

Loza
  • Members
  • 244 posts

Posted 02 January 2007 - 16:15

da li neko zna link gde se mogu procitati sve planete koje su otkrivene do sada?

Edited by Loza, 02 January 2007 - 16:15.

#162 Bustin

Bustin
  • Members
  • 4,490 posts

Posted 02 January 2007 - 21:44

QUOTE(Loza @ 2 Jan 2007, 15:15)
da li neko zna link gde se mogu procitati sve planete koje su otkrivene do sada?

u kojim dimenzijama?

#163 Freddy

Freddy
  • Members
  • 1,200 posts

Posted 03 January 2007 - 04:14

QUOTE(Loza @ 2 Jan 2007, 16:15)

Evo ti ovaj link pa malo pročešljaj. Ja nisam našao bolji sajt o kosmosu, a da je na srpskom. Svaka čast astronomskom društvu "Loznica"! smile.gif

Edited by Freddy, 03 January 2007 - 04:14.

#164 Loza

Loza
  • Members
  • 244 posts

Posted 03 January 2007 - 04:49

hvala freddy ali ne vidim da tu ima ista osim naseg sistema...a do sada je otkriveno oko 200 planeta...pa ako neko ima spisak svih I would really appreciate it.

#165 M. Fury

M. Fury
  • Members
  • 587 posts

Posted 03 January 2007 - 09:32

http://exoplanet.eu/catalog-all.php

http://en.wikipedia....a-solar_planets
http://en.wikipedia....rasolar_planets

Edited by mjeftic, 03 January 2007 - 09:37.