Jump to content

Photo

Planeta Nibiru

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
197 replies to this topic

#136 BGhost

BGhost
  • Banned
  • 1,978 posts

Posted 03 November 2006 - 18:30

QUOTE(Dunadan @ 3 Nov 2006, 11:16)
dajte bre, koja dvanaesta planeta? pa otkad Sunce i Mesec spadaju u planete? i shta bi sa Jupiterovim mesecima, sad su odjednom oni manje bitni od nasheg satelita.

Sto bi rekao Flegma, ovo je ozbiljna tema, ne glupiraj se.

#137 Dunadan

Dunadan
  • Members
  • 12,305 posts

Posted 03 November 2006 - 20:13

QUOTE(Downforce @ 3 Nov 2006, 16:41)
Ovo pinovanje je neka posalica...nadam se unsure.gif ...

ja mislim da je to ozbiljan korak napred u prihvatanju Bratske Planete.

QUOTE(BGhost @ 3 Nov 2006, 18:30)
Sto bi rekao Flegma, ovo je ozbiljna tema, ne glupiraj se.

I apologize, but all planets and pebbles must be taken into account.

#138 bluegene

bluegene
  • Members
  • 11 posts

Posted 10 November 2006 - 21:27

QUOTE(Dunadan @ 3 Nov 2006, 11:16)
biggrin.gif
dajte bre, koja dvanaesta planeta? pa otkad Sunce i Mesec spadaju u planete? i shta bi sa Jupiterovim mesecima, sad su odjednom oni manje bitni od nasheg satelita.
ma jok. zato su i izbacili Plutona, da bi se odrzao red u kosmosu i klasichan Sunchev sistem od devet planeta. + je Plutonov astroloshki uticaj minoran dochim se Nibiru znatno jache odrazava na chakre, gotovo koliko i Jupiter.

Dunadane, vidiš, Dvanaesti planet je tek naziv knjige, no to nije pravo brojanje planeta!

Sumerani - sigurno to znaš - su drevni narod koji je živio na području današnjeg Iraka (Mezopotamija). Imali su veliko znanje astronomije. Otkuda? Ne znamo, ali su u svojim pričama (koje sada zovemo - mitovi) napisali da su im Anunnakiji (samozvani "bogovi") dali to znanje (a i druga znanja: matematika, medicina, pravosuđe). Oni nisu brojali PLANETE sunčevog sustava već OBJEKTE u Sunčevom sustavu. A tu spadaju Sunce (zvijezda), Mjesec (Zemljin satelit - zašto baš on? zato jer im je on bio jedini satelit koji ih je stalno pratio tj. stalno su ga vidjeli, i promatrali, pa su ga radi toga ubrojali u te objekte), i ostali planeti (vanjski i unutarnji planeti). Također, kao i mi sada, podijelili su planete Sunčevog sustava na one ispod i iznad (vanjske i unutarnje). Te planete (prema njihovom shvaćanju) dijeli 'narukvica' - mi je zovemo asteroidni pojas - nalazi se između Marsa i Jupitera, a to je mjesto gdje bi trebao postojati planet (prema izračunu ne-znam-ime-matematičara).

Pitanja? Odgovori.

#139 Indy

Indy
  • Members
  • 21,392 posts

Posted 11 November 2006 - 00:54

Bravo - konacno neko da sa adekvatnom ozbiljnoscu pridje ovoj temi. thumbsup.gif

#140 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 11 November 2006 - 01:45

Dakle, nikoga ne cude beskonacnost gluposti na koje se u svetu iracionalnosti i lazne spiritualnosti mogu naci, ali mnogo vise cudi krajnje neukusna sala moderatora koji je pinovao ovaj topik. Takva besmislica se moze objasniti jedino pogubnim uticajem koji maligno tkivo nove programske sheme televizije B92 ima na korteks zaposlenih i u drugim sektorima korporacije B92. Drugim recima, ostaje da se nadamo da i ovaj pdf nece trajno podleci velikobratizaciji(=idiotizaciji) kao i veci deo ostatka foruma...

#141 Anduril

Anduril
  • Members
  • 5,593 posts

Posted 11 November 2006 - 23:00

QUOTE(Schrodinger @ 11 Nov 2006, 01:45)
Dakle, nikoga ne cude beskonacnost gluposti na koje se u svetu iracionalnosti i lazne spiritualnosti mogu naci, ali mnogo vise cudi krajnje neukusna sala moderatora koji je pinovao ovaj topik. Takva besmislica se moze objasniti jedino pogubnim uticajem koji maligno tkivo nove programske sheme televizije B92 ima na korteks zaposlenih i u drugim sektorima korporacije B92. Drugim recima, ostaje da se nadamo da i ovaj pdf nece trajno podleci velikobratizaciji(=idiotizaciji) kao i veci deo ostatka foruma...

U potpunosti se slazem. U redu je da se nauka popularizuje, i da se cinjenice tumace pojednostavljeno i bez komplikovanih izraza i formula, ali planeta Nibiru zaista tu nema sta da trazi. Mesanje nauke i mistike je stetno i pogubno za nase vreme, kada je jasna komunikacija nauke u drustvu vaznija nego ikada.
Ovakve gluposti su ujedno i razlog zasto retko posecujem pdf nauka, iako bi zaista voleo da ovaj pdf zivne na nekom visem nivou.

#142 Dunadan

Dunadan
  • Members
  • 12,305 posts

Posted 13 November 2006 - 00:20

QUOTE(Anduril @ 11 Nov 2006, 23:00)
Mesanje nauke i mistike je stetno i pogubno za nase vreme, kada je jasna komunikacija nauke u drustvu vaznija nego ikada.

erm, jesmo Indi i ja jedini koji pinovanje Nibire kontaju ko zajebanciju?

#143 BGhost

BGhost
  • Banned
  • 1,978 posts

Posted 13 November 2006 - 00:24

QUOTE(Dunadan @ 13 Nov 2006, 00:20)

Ne samo pinovanje, sama tema je fino koncipirana zajebancija, samo to izgleda ne dopire do ozbiljnih ucenjackih umova.

#144 kingmaker

kingmaker
  • Members
  • 4,535 posts

Posted 13 November 2006 - 00:27

QUOTE(Anduril @ 11 Nov 2006, 23:00)
Ovakve gluposti su ujedno i razlog zasto retko posecujem pdf nauka, iako bi zaista voleo da ovaj pdf zivne na nekom visem nivou.

osim sto je pinovanje odlicna fora na racun ove teme, moze da se shvati i kao sala na racun forumdzija - za pdf nauka jednostavno ne postoji veliko interesovanje ovde, a ovo jeste jedna od najcitanijih tema.

ja sam na ovoj temi mnogo naucila.

#145 Dunadan

Dunadan
  • Members
  • 12,305 posts

Posted 13 November 2006 - 02:18

QUOTE(BGhost @ 13 Nov 2006, 00:24)
sama tema je fino koncipirana zajebancija

pazi shta prichash. na Nibiri lete glave i za manje dry.gif

#146 Varvarin

Varvarin
  • Members
  • 929 posts

Posted 13 November 2006 - 02:48

Ko ne razume Nibiru, taj ne razume nauku. dry.gif

Ajde sad ozbiljno,
lektira

Martin Mystery, the Detective of the Impossible has made a discovery off the coast of the Azores. A sunken port may point to the lost civilization of Atlantis. Unfortunately for Martin, strange men dressed all in black don't want his discovery made public and they're willing to kill in order to keep it a secret. You can be sure that this is one mystery that Martin won't turn away from.

dalje....

Martin's pursuit of Excalibur leads him on a wild goose chase across Europe. But he is not alone; loyal Java and the lovely Miss Hilda Schmesser accompany Martin as he attempts to fulfill his promise to Miss Schmesser's father and prevent the potent talisman from landing in the wrong hands.

Ovo nije u redu, Marti je bio u vezi sa Dejanom koja radi za UN.

i jos dalje....

After making an amazing discovery in Belize, Professor Howard has disappeared. The only clue left to point the way is a note he wrote to his daughter where he claimed that because of his discovery he would be punished by Ra. Not knowing what to do, Professor Howard's daughter turns to Martin Mystery for help. Now it's up to Martin to find the missing professor and solve the mystery of Ra!

Super tema, pokriva sve i genetski inzenjering i kvantnu teleportaciju i robote i istoriju....

#147 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 13 November 2006 - 06:07

QUOTE(Dunadan @ 13 Nov 2006, 00:20)

Ima razne zajebancije, dobre i lose. Ili vi to mislite da postoji jedna jedina vrsta zajebancije? Losa zajebancija je pricanje viceva o Ausvicu i Srebrenici, losa zajebancija je onaj holandski voditelj koji je otpusten zbog toga sto je u live emisiji sa ljudima sa specijalnim potrebama umro od smeha zbog glasa jednog od paraplegicara, losa zajebancija je velikibrat (brate), losa zajebancija je skrivena kamera na pinku. Losa zajebancija je i pinovanje ove teme. Samo toliko.

#148 BGhost

BGhost
  • Banned
  • 1,978 posts

Posted 13 November 2006 - 11:06

Sah je najbolja zajebancija.

#149 Indy

Indy
  • Members
  • 21,392 posts

Posted 13 November 2006 - 13:00

QUOTE(Dunadan @ 13 Nov 2006, 10:20)

Zajebanciju?! huh.gif

Sad si me zbunila, ja sam ozbiljno shvatio bavljenje ovom svevaznom temom.

#150 ex-jugosloven

ex-jugosloven
  • Members
  • 295 posts

Posted 13 November 2006 - 13:21

QUOTE(Dunadan @ 12 Nov 2006, 23:20)

Eto, dok trepnes neko dodje i proglasi i Nibiru i Temu i Pinovanje za zajebanciju.

Ipak, ja sam spokojan jer znam da ce rukovodstvo Planete Nibiru i njeno miroljubivo nanometarsko stanovnistvo umeti da prepoznaju dobronamerne postove, kojih ce na kraju krajeva uvek biti vise nego postova onih koji usled svog kontrolisanog uma nisu u stanju da otkucaju nista vise od nebuloza.

Umesto jalovih diskusija o tome zasto je Sunce planeta, posvetimo se gradnji mostova prijateljstva sa Nibiruom. Svet ce nam osvanuti u potpuno drugacijem svetlu.

Ko ne veruje neka pita one koji su ocigledno u stalnoj vezi sa Nibiruom.