Jump to content


Photo

Heartbreak High


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
194 replies to this topic

#1 Hawk

Hawk
  • Members
  • 4,763 posts

Posted 01 November 2004 - 22:14

Od danas pocinje reprizno emitovanje Nestasnih godina.


Stankom, 22:30h, repriza sledeceg dana u 14:30h


Bas sam se nalozio da posle 8 godina gledam Nikosa Pulosa, Kona, Drezika, Anitu i ekipu.


'ste gledali ranije?

#2 hansolo

hansolo
  • Members
  • 1,290 posts

Posted 01 November 2004 - 22:19

da, ali bas nisam sigurna da bih opet... unsure.gif unsure.gif unsure.gif

#3 Hawk

Hawk
  • Members
  • 4,763 posts

Posted 01 November 2004 - 22:22

QUOTE(hansolo @ 1 Nov 2004, 22:19)
da, ali bas nisam sigurna da bih opet... unsure.gif unsure.gif unsure.gif

Ehhhhhh....... biggrin.gif


Ja bas jedva cekam.



Jos kada bi se neko dosetio da reprizira Beverli Hils... wink.gif

#4 lignjoslav

lignjoslav
  • Members
  • 183 posts

Posted 01 November 2004 - 23:42

To Hawk,legendo.Ovo definitivno zaslužuje topik.
Već sam elaborirao na temu NESTAŠNE GODINE na topiku SERIJE.
Da podsetim RTV STANKOM radnim danom 22:30(repriza sutradan u 14:30)
Od 1997. do 2004. ništa se nije promenilo,i dalje seriju gledam sa istim interesovanjem.
Evo baš završena 1. epizoda koja dokazuje zašto ova serija održava pažnju i deset godina posle njenog nastanka(1994).
Teme koje prva epizoda obrađuje nikad ne zastarevaju,a i ove prve epizode izazivaju neki sjajan osećaj kod mene dok ih gledam koji ne mogu da objasnim.

Jednom rečju SJAJNO!

#5 Hawk

Hawk
  • Members
  • 4,763 posts

Posted 01 November 2004 - 23:46

Eh, bas mi je prijala prva epizoda.


I-de-mo da-lje! cool.gif

#6 lignjoslav

lignjoslav
  • Members
  • 183 posts

Posted 02 November 2004 - 00:08

Mislim da je druga,takođe sjajna,epizoda ona kad svi oni protestuju i da sve to ima veze sa Džodi i njenom muzikom(preslatka Džodi=Abi Tucker wub.gif)da ne prepričavam sve,sećate se?A možda i nije to 2. epizoda,ali nešto mi se čini da jeste.

#7 dzishn

dzishn
  • Members
  • 1,533 posts

Posted 02 November 2004 - 04:36

uf kako dobra serija!!

mada ne znam el bih mogla opet

u prvom krugu gledanja je bilo neverovatno - u 11 uveche izbacujem sve iz dnevne sobe, moji su znali za opsesiju te na moje bezrechno menjanje kanala sa ma kog filma ili chega god oni gledashe na 3k nikada nisu reagovali
45 minuta, brez reklama, chistog raja
a onda, josh se ni shpica ne zavrshi, zvoni telefon, zove josh opsesivnija ortakinja (ja ipak nisma plakala kad je nick umro, a bogami bilo ih je shto su sutradan doshli u shkolu u crnilu laugh.gif ), te se josh sat vremena preprichavam epizoda koju smo upravo obe odgledale i nagadja "joj kako li ce se to zavrshiti?? unsure.gif "

onda je neki kanal, zaboravih vec ko, mozhda art, kreno da daje celu stvar ispochetka, pa su se paralelno pratile i "nove" i "reprizirane" epizode

doshlo dotle da je i keva nako preko pegle pratila sa mnom i sve se smeshkala, i njoj se svidjala serija smile.gif

a sve je pochelo tako naivno - sasvim sluchajno krajem tog leta nabasah na seriju pomislih ju vidi simpa... posle kukala kako nisma gledala od pochetka al se u repriznom prikazivanju utvrdilo da sam ono sluchajno nabasala bash na prvu epizodu

a i posle su neshto skenjali stvar
mislim nije bilo loshe al bgate ona anita i drezik joj spram dzhodi i nika, bre mala deca


daj nedajte da topic zamre, ocu chujem "dozhivljaje" sad, x godina kasnije biggrin.gif

#8 Indy

Indy
  • Members
  • 21,392 posts

Posted 02 November 2004 - 04:39

Ko hoce da se podseti, http://www.abc.net.au/heartbreak/

smile.gif

#9 dzishn

dzishn
  • Members
  • 1,533 posts

Posted 02 November 2004 - 05:10

QUOTE(Indy @ 1 Nov 2004, 22:39)
Ko hoce da se podseti, http://www.abc.net.au/heartbreak/

smile.gif

ih al ovo su sve ovi noviji likovi sad.gif
a mom srcu drazhi oni stariji tongue.gif

#10 lignjoslav

lignjoslav
  • Members
  • 183 posts

Posted 02 November 2004 - 23:53

Ipak sam tačno pretpostavio koja je 2. epizoda.Kakav sam mozak...

Fenomenalna The School Is On Fire epizoda u kojoj je započela jedna od najtragičnijih ljubavi u istoriji tinejdžerskih serija(Džodi+Nik završava se Nikovom smrću,ali o tome kad dođemo do kobne 38. epizode).

Kako dobra epizoda vratila me je u mladost,odma' čim se završila sam pustio da slušam Ajs Tija,Ajs Kjuba,Vanila Ajsa(mada Em Si Hamer je*e kevu) i ekipu i uživam.OLD SCHOOL RAP FOREVER!HAIL THE NINETIES!

IZJAVA EPIZODE:''Is Kylie rapping?I like Kylie!''by neki od profesora.

#11 lignjoslav

lignjoslav
  • Members
  • 183 posts

Posted 04 November 2004 - 00:39

Izgleda da ja jedini održavam ovaj topik.
Spremite se za dug post-Sve što ste hteli da znate o HEARTBREAK HIGH,a niste smeli da pitate(izvor informacija isključivo moje sećanje,a s obzirom kako dobro pamtim 99,9% su tačne)

HEARTBREAK HIGH(НЕСТАШНЕ ГОДИНЕ) premijerno bez posebne najave kod nas emitovana na 3K od (poslednje nedelje)avgusta 1997. do marta 1998.(prve 4 sezone) radnim danom u 23h(rep. 13.15h,kasnije 12.15h) a početkom 1998. od strane ART TV paralelno reprizirano prvih 100-tinak epizoda u 20.10h(rep.11.10h).
Poslednje 2 sezone emitovane nakon reprize starih 1999/2000. opet na 3K svakodnevno od 21h(rep.16h).

Australijska produkcija(zemlja Nika Kejva,Kajli i Povratka u Idn) serijal od 210. epizoda Gannon television sniman od 1994.,okončan 1999.zamišljen kao priča o tinejdžerima raznih narodnosti(Grci,Italijani,Libanci,Korejci...) čije se sudbine prepliću u lokalnoj školi Hartley High što je on u početku i bio.Svi glumci su naturščici.Ograničavam se na 1. sezonu jer je najbolja i posle nje je serija u konstantnom opadanju.
Bitno je i da je seriji prethodio film HEARTBREAK HIGH(1994) koji nije prikazan ovde.ZAŠTO?
Nosioci prve sezone(40 epizoda) su:
-Nik Pulos(Alex Dimitriades-Grk poreklom) tragičan lik,skončava kao boxer u 38. epizodi u jednoj od najdramatičnijih tv scena ikada,takođe usput preživljavajući smrt majke Irini i dosta ljubavnih muka(sa Džodi,a i Deni,a ova prva mu dođe glave)
-Džodi Kuper(Abi Tucker-muzički aktivna od 1992.možda se sećate neke njene pesme?Sama je autor pesama koje izvodi u seriji.)Nikova nesrećna ljubav,uzrok njihovog nesrećnog kraja Konov brat Roko,u seriji ostaje svega 15-ak epizoda posle Nikovog odlaska)
-Kristina Milano(Sarah Lambert)mlada Italijanke koja dolazi da predaje u školi Hartli,seriju napušta posle skoro 30. epizoda odlazeći na Bali ostavljajući veliki utisak na živote učenika)
Ovi su mi omiljeni,iako kratko u seriji ostavili su utisak na mene kao svi ostali pa na kvadrat,o ostalim likovima drugom prilikom.

Hail.gif Žika Muštikla Hail.gif Stankom Hail.gif repriza

#12 dzishn

dzishn
  • Members
  • 1,533 posts

Posted 04 November 2004 - 01:09

QUOTE(lignjoslav @ 3 Nov 2004, 18:39)
(sa Džodi,a i Deni,a ova prva mu dođe glave)

chekaj shto mu je dzodi doshla glave??
umro od neke vrste shloga, ne?

mada jes ga dobro iscimala s onim rokom, al vala i on i deni su zapetljali situvaciju u pm, i to vec u shta 3, 4oj epizodi, ne?

e, a bio je mi je super i onaj lik, kako se zvashe - kon?, nikov ortak, isto grk, dodje mu valjda i neki rodjak, kreten totalni, onako u pozitivnom smislu


ps. pomogla bih ti s topikom, al stankom neshto slabo vatam prekookeanski
al ako ti znachi - pratim (topik to jest) smile.gif

#13 lignjoslav

lignjoslav
  • Members
  • 183 posts

Posted 04 November 2004 - 23:46

Hvala svima koji prate topik.
Beše 4. epizoda-verovatno poslednja epizoda istinske sreće Nika i Džodi.
Za sutra spremite maramice(po 1. put,a biće ih...).
Stvari više nikad neće biti iste.
Džodi sutra napušta seriju i Nika(koji to ne podnosi najbolje) u pokušaju ostvarivanja muzičke karijere,no vraća se za 5 epizoda, u međuvremenu će prevariti Nika,pa će je on kad to sazna zabosti pesnicom,pa će se nakratko pomiriti,pa će oko 15. epizode Nik da za*ebe stvar sa Deni,pa opet kratko pomirenje uz velike muke...i tako počinje pakao koji kulminira uz boks,Roka,Lea i Nikovu smrt u ringu u dramatičnoj 38. epizodi.
Get ready...

#14 Dunadan

Dunadan
  • Members
  • 12,305 posts

Posted 05 November 2004 - 01:40

ju, lignjoslave, koja si ti faca! dokazao da si odgledao i verovatno napamet nauchio svaku lajnu u svakoj epizodi ove krasne, bejasmo-jedared-tinejdzeri serije.
shta sad koji andrak da gledam Hartbrejk Haj kad znam da ce Nik da umre u ringu u 38. epizodi?!

nishta, sad cu da chekam dok se ne pojavi Wet Panties Drezik i ona Srpkinja koja ima Kosovku Devojku u sred trpezarije i pravi "sok od suha sliva'

#15 dzishn

dzishn
  • Members
  • 1,533 posts

Posted 05 November 2004 - 07:52

QUOTE(DUNADAN @ 4 Nov 2004, 19:40)
nishta, sad cu da chekam dok se ne pojavi Wet Panties Drezik i ona Srpkinja koja ima Kosovku Devojku u sred trpezarije i pravi "sok od suha sliva'

laugh.gif laugh.gif laugh.gif

ju jebote a nju stvarno ludom napravishe
no posle je srecom rolleyes.gif uspela da se imfiltrishe u drushtvo, 'elte!, no i da se smuva s onim metom shonjavim - kako me samo nerviralo kad su sparili njega i onu eli, stivovu sestricu - ona slatka, on bilmez


ali ne, ne, ne, ne, ne
zhelim da uzhivam u tom nik'n'dzodi roller coasteru dok josh mogu - lignjoslave samo pishi, kud rekoh da ne znam el bih opet mogla choveche shpatulom bi me skidali sekrana laugh.gif