Jump to content


Photo

Crna Gora i prijatelji


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
527 replies to this topic

#16 milovan

milovan
  • Members
  • 4,995 posts

Posted 31 October 2004 - 21:42

Kad smo se mi i u chemu sastavljali izuzev sporta i vojske,
prvi nam donijeli slavu a drugi bruku , stid i sramotu.

Podizemo porez na vikendice, 400% vishe za strance
i shaljemo studente na svjetskim priznatim univerzitetima,
za sve ima reshenje.

Trenutno sredjujemo katastar.

#17 sbshogun

sbshogun
  • Members
  • 499 posts

Posted 31 October 2004 - 21:47

Jeli to 400% više za strance po europskim standardima? laugh.gif A,studente vam samo čekaju na svjetski priznatim univerzitetima,eno i za rukav vuku.A i letos na moru sve go švaba,englez i amerikanac,ma jebe se vama za srbe i srbiju.

#18 milovan

milovan
  • Members
  • 4,995 posts

Posted 31 October 2004 - 22:04

Danska je chlan EU, niko ko nema dozvolu za boravak i rad ne moze kupiti parche zemlje ili vikendicu.

Jedan je porez za kuce u kojima se stanuje na stalno a mnogo veci za vikendice, po Evropskim standardima.

#19 harper lee

harper lee
  • Banned
  • 10,556 posts

Posted 31 October 2004 - 22:53

Srbija najbolje moze pomoci Crnoj Gori ako se uopste ne bude mesala u to kakav ce status Crnogorci izboriti za sebe, i to iz najmanje dva razloga:

1) procenat onih koji su za nezavisnost je isuvise blizu procentu onih koji su za zajednicu sa Srbijom. To je eksplozivna smesa u koju Srbija, sa svojom tradicionalno trapavom politikom ne sme niposto da bude ukljucena.

2) gde god se Srbija aktivno umesala u poslednjih 15-ak godina napravila je belaj ogromnih razmera, sa uzasnim posledicama.

Djukanovic igra veoma jednostavnu igru, koju je jos Djindjic brzo provalio. Igra se zove "daj da ne pravim referendum, nego se vi slozite sa mnom da je najbolje da mi proglasimo zajednicu nezavisnih drzava i tako, kabinetski, resimo tu stvar bez trzavica". Tako dobija drzavu i de facto, izbegava neizvesni referendum, koji, i ako ga dobije, samo ce da uvede Crnu Goru u vrlo nestabilnu i opasnu politicku situaciju i, last but not least, spasava svoju politicku karijeru za vjek vjekova. Kad to nije proslo Djindjicu kojeg je bolelo uvo za odnose sa Crnom Gorom, tesko ce proci pored Kostunice koji inace intimno misli da je Crna Gora samo rezervna srpska drzava.

U svakom slucaju, cak i najdemokratskija vlast u Srbiji ne bi smela da se upetljava u ovo pitanje, a kamoli ova vlast koja sve cesce pozajmljuje literaturu iz radikalske biblioteke. To samo stetu moze da napravi. Mnogo je bolje i zdravije klimati glavom na ono sto o tome misli Evropska Unija. Dosta smo mislili svojom glavom o regionalnoj politici i nista nismo pametno smislili. Ni po sebe, ni po druge.

#20 Slaven

Slaven
  • Banned
  • 18,018 posts

Posted 31 October 2004 - 23:10

QUOTE(Tanaja @ 31 Oct 2004, 18:53)
vala imaš pravo za ovo gori šta si reka/rekla rolleyes.gif

..nadodajem:

"Ako su mogli Nijemci i Francuzi, nakon toliko ratova u svojoj povijesti, otvoriti granice i surađivati, pa čak i prednjače i u demokraciji i u europskom udruživanju, onda možemo i mi koji nikad nismo ratovali na ovom prostoru. S Crnom Gorom nikad nismo ratovali", rekao je Mesić.

...joj šta volin svoga precjednika e

neka mu Tereza Kesovija zareve neku od svojih da se malo siti nekih vrimena

URED PREDSJEDNIKA: IZJAVA J. KOSOR JE SKUPLJANJE POENA

Ured predsjednika Republike današnju je reakciju potpredsjednice Vlade Jadranke Kosor u kojoj je odbacila izjavu predsjednika Stjepana Mesića da ´Hrvatska i Crna Gora nikad nisu ratovale´ ocijenio ´jeftinim skupljanjem političkih poena´.

´Bilo bi dobro kada bi se potpredsjednica Vlade i kandidatkinja HDZ-a za predsjednicu Republike Jadranka Kosor najprije informirala, pa tek onda komentirala izjave´, stoji u prioćenju iz Ureda predsjednika.

U priopćenju se tvrdi da je predsjednik Mesić rekao kako ´Hrvatska nikada nije ratovala s Crnom Gorom ni sa Srbijom do ovoga rata, koji je izazvao Milošević´.

´Predsjednik je to izjavio u kontekstu europske suradnje, govoreći o tome da - ako su u udruženoj Europi Francuska i Njemačka mogle otvoriti granice i surađivati, pa čak i prednjače u demokraciji i u europskom udruživanju - možemo to i mi´, stoji u priopćenju koje je potpisala pročelnica Odjela za informiranje Ureda predsjednika Danijela Barišić.

Također se kaže da su ´crnogorski političari svoje isprike kazali upravo na sastanku s predsjednikom Mesićem, i to Milo Đukanović u Dubrovniku 2000., a predsjednik Srbije i Crne Gore Svetozar Marović nakon sastanka s predsjednikom Mesićem u Beogradu 2003., što je potpredsjednica Vlade Kosor i osudila govoreći u ime HDZ-a´.

Ured predsjednika ocjenjuje kako ´u tom kontekstu i ne čudi izjava političarke koja tada nije razumjela dalekosežnost izgovorene isprike, kao što ni danas očito ne razumije proces europskog ujedinjavanja i paralele koju je predsjednik Mesić povukao uzimajući za primjer Francusku i Njemačku te Hrvatsku i Srbiju i Crnu Goru´.

´Skupljanje političkih poena na tobožnjoj brizi za dostojanstvo branitelja nije ništa drugo nego jeftino prikupljanje poena u predizbornoj kampanji, a ovaj klasični primjer zamjena teza je naprosto podcjenjivanje birača´, stoji u priopćenju.

Potpredsjednica Vlade i ministrica hrvatskih branitelja Jadranka Kosor danas je ´odlučno´ odbacila Mesićevu izjavu kako ´Hrvatska i Crna Gora nikada nisu ratovale´.

´Odlučno odbacujem izjavu predsjednika Mesića koja znači pokušaj revizije Domovinskog rata, koji je bio obrambeni, pravedan i osloboditeljski´, stoji u priopćenju ministrice Kosor. Dodala je kako je poznato da je Hrvatska bila žrtva velikosrpske agresije u kojoj su sudjelovale srpske i crnogorske snage te JNA.

´Kad bi sve bilo tako kako kaže predsjednik Mesić, zašto su se onda neki crnogorski političari ispričali Hrvatskoj? I oni su priznali ono što predsjednik Hrvatske negira´, stoji među ostalim u priopćenju Jadranke Kosor.

Predsjednik Mesić je navedenu izjavu dao u subotu nakon sastanka s ministrom vanjskih poslova Crne Gore Miodragom Vlahovićem, govoreći o dobrobiti koju donosi ujedinjavanje Europe. ´Ako su mogli Nijemci i Francuzi, nakon toliko ratova u svojoj povijesti, otvoriti granice i surađivati, pa čak i prednjače i u demokraciji i u europskom udruživanju, onda možemo i mi, koji nikad nismo ratovali na ovom prostoru. S Crnom Gorom nikad nismo ratovali´, rekao je Mesić. Dodao je kako ´Hrvatska ni sa Srbijom nije ratovala, osim ovog zadnjeg rata, koji je izazvao Milošević´.

#21 Rajo

Rajo
  • Members
  • 4,382 posts

Posted 31 October 2004 - 23:11

QUOTE(harper lee @ 31 Oct 2004, 21:53)
Srbija najbolje moze pomoci Crnoj Gori ako se uopste ne bude mesala u to kakav ce status Crnogorci izboriti za sebe, i to iz najmanje dva razloga:

1) procenat onih koji su za nezavisnost je isuvise blizu procentu onih koji su za zajednicu sa Srbijom. To je eksplozivna smesa u koju Srbija, sa svojom tradicionalno trapavom politikom ne sme niposto da bude ukljucena.

2) gde god se Srbija aktivno umesala u poslednjih 15-ak godina napravila je belaj ogromnih razmera, sa uzasnim posledicama.

Djukanovic igra veoma jednostavnu igru, koju je jos Djindjic brzo provalio. Igra se zove "daj da ne pravim referendum, nego se vi slozite sa mnom da je najbolje da mi proglasimo zajednicu nezavisnih drzava i tako, kabinetski, resimo tu stvar bez trzavica". Tako dobija drzavu i de facto, izbegava neizvesni referendum, koji, i ako ga dobije, samo ce da uvede Crnu Goru u vrlo nestabilnu i opasnu politicku situaciju i, last but not least, spasava svoju politicku karijeru za vjek vjekova. Kad to nije proslo Djindjicu kojeg je bolelo uvo za odnose sa Crnom Gorom, tesko ce proci pored Kostunice koji inace intimno misli da je Crna Gora samo rezervna srpska drzava.

U svakom slucaju, cak i najdemokratskija vlast u Srbiji ne bi smela da se upetljava u ovo pitanje, a kamoli ova vlast koja sve cesce pozajmljuje literaturu iz radikalske biblioteke. To samo stetu moze da napravi. Mnogo je bolje i zdravije klimati glavom na ono sto o tome misli Evropska Unija. Dosta smo mislili svojom glavom o regionalnoj politici i nista nismo pametno smislili. Ni po sebe, ni po druge.

thumbsup.gif
Evo kako treba da se postavi Srbija. Kamo srece da se u Srbiji razmislja na ovakav nacin. Odnosi izmedju Srbije i Crne Gore bili bi mnogo bolji. Nazalost, Srbija se kroz istoriju petljala u ono sto Crna Gora radi, vrlo cesto pomazuci one koji su protiv crnogorskoh vlasti. Tako je bilo od Obrenovica, za vrijeme kralja Nikole, Karadjordjevica, Milosevica...
Milo, o kom mislim sve najgore, vrlo vjesto koristi tu kartu "ugrozenosti od Srbije". I umjesto da mu Srbija tu kartu izbije iz ruku na nacin na koji je to harper objasnio, Srbija ko da namjerno radi da Milu ta karta ne ispane iz ruku. Ne mislim tu samo na politicare, vec i na petljanje SANU i crkve u "unutrasnje stvari" Crne Gore. "Svoga posla" je najbolja politika Srbije. A mi, kako nam ga bude. Nemote se mnogo brinut za nas. Od srpske brige nikom ne bi bolje, no svakom ta briga iskoci na nos wink.gif

Edited by Rajo, 31 October 2004 - 23:14.


#22 Slaven

Slaven
  • Banned
  • 18,018 posts

Posted 31 October 2004 - 23:15

QUOTE
Nemote se mnogo brinut za nas.
Od srpske brige nikom ne bi bolje, no svakom ta briga iskoci na nos 


smile.gif smile.gif

#23 Rajo

Rajo
  • Members
  • 4,382 posts

Posted 31 October 2004 - 23:30

A evo primjera "naopakog" stava:

QUOTE
Da li je more Srpsko to ipak moras da pitas ljude koji tamo zive.
Ima ih koji misle da jeste ima ih koji misle da nije.
Kako god od tog mora je inace korist za Srbiju tolika da bi stvarno bila nenadoknadiva steta da ga izgubimo.


Ovo je primjer imperijalistickog nacina razmisljanja od kojeg se jezi dobar dio Crne Gore. Problem je sto nije to samo stav nacionalno zatucanih "Radovana", vec i Kostunica ima vrlo slican stav.
Prije neku godinu su neki momci iz Srbije na plazi u Becicima provocirali u stilu "more je srpsko", dok nije dosla grupa Cetinjana s pistoljima i nacerala ih u more cerajuci ih da pjevaju "more je nase obala je vasa" ili tako nekako i drzala ih tako dok nije dosla policija. Ispostavilo se da se ne radi o pistoljima nego plasljivcima. I to nije, nazalost, jedini incident takve vrste. Na masu mjesta kroz Crnu Goru mogu se vidjeti natpisi "ovo je Srbija". To su provokacije koje samo smetaju odnosima Srbije i Crne Gore, a pomazu opstanku Mila na vlasti. Naravno, ne mislim da te provokacije dolaze samo iz Srbije, kod nas imamo masu naroda koja nece da cuje za odvajanje od Srbije - skoro pola Crne Gore tako misli. To je ta tragicna raspolucenost Crne Gore koja je ko kamen oko vrata i zbog cega ce Crna Gora imati problema sve dok ne udje u EU - jednog dana. Tada vise nece bit toliko vazno dje su granice i zato treba sve ucinjet da se sto prije udje u EU. Zato, Srbija da je pametna, uopste se ne bi mijesala u ono sto se radi u CG vec bi trabala raditi ono sto je harper napisao: "klimati glavom na ono sto o tome misli Evropska Unija. Dosta smo mislili svojom glavom o regionalnoj politici i nista nismo pametno smislili. Ni po sebe, ni po druge. " Amin rolleyes.gif

#24 Radovan

Radovan
  • Banned
  • 679 posts

Posted 31 October 2004 - 23:44

I ja se slazem da Srbija treba da vodi svoju politiku i da gleda svoja posla.Kao jedan od primarnih cijeva te politike treba da postavi i definisanje statusa Srbije kao nezavisne drzave i rasturanje ove stetne zajednice.
Srbija ne treba da se mesa u stvari CG, naprotiv ona treba sama da raspise referendum o nezavisnosti.Pogotovo sto je izvesno da Crnogorci to nece nikada uraditi (ajd dobro mozda i `oce ali ne vidim ja to cak ni srednje rocno).E sada ako gradjani odluce na tom referendumu da zele ovakvu zajednicu onda ... novi referendum za par godina ko KVebek .
P.S. Za ovog sto iz Danske uvodi poreze i salje studente na Oxford i Harvard samo napred majstore ja sam uz tebe ! wink.gif

#25 DJ_Vasa

DJ_Vasa
  • Members
  • 7,769 posts

Posted 31 October 2004 - 23:46

QUOTE(harper lee @ 31 Oct 2004, 23:53)
U svakom slucaju, cak i najdemokratskija vlast u Srbiji ne bi smela da se upetljava u ovo pitanje, a kamoli ova vlast koja sve cesce pozajmljuje literaturu iz radikalske biblioteke. To samo stetu moze da napravi. Mnogo je bolje i zdravije klimati glavom na ono sto o tome misli Evropska Unija. Dosta smo mislili svojom glavom o regionalnoj politici i nista nismo pametno smislili. Ni po sebe, ni po druge.

Nažalost, mnogi ne mogu da shvate da je politika zavirivanja u tuđe dvorište i čeprkanja po istom veoma opasna po Srbiju, ali i po ovaj region.

Edited by DJ_Vasa, 31 October 2004 - 23:48.


#26 Radovan

Radovan
  • Banned
  • 679 posts

Posted 31 October 2004 - 23:53

QUOTE(Rajo @ 31 Oct 2004, 22:30)
A evo primjera "naopakog" stava:

QUOTE
Da li je more Srpsko to ipak moras da pitas ljude koji tamo zive.
Ima ih koji misle da jeste ima ih koji misle da nije.
Kako god od tog mora je inace korist za Srbiju tolika da bi stvarno bila nenadoknadiva steta da ga izgubimo.


Ovo je primjer imperijalistickog nacina razmisljanja od kojeg se jezi dobar dio Crne Gore. Problem je sto nije to samo stav nacionalno zatucanih "Radovana", vec i Kostunica ima vrlo slican stav.
Prije neku godinu su neki momci iz Srbije na plazi u Becicima provocirali u stilu "more je srpsko", dok nije dosla grupa Cetinjana s pistoljima i nacerala ih u more cerajuci ih da pjevaju "more je nase obala je vasa" ili tako nekako i drzala ih tako dok nije dosla policija. Ispostavilo se da se ne radi o pistoljima nego plasljivcima. I to nije, nazalost, jedini incident takve vrste. Na masu mjesta kroz Crnu Goru mogu se vidjeti natpisi "ovo je Srbija". To su provokacije koje samo smetaju odnosima Srbije i Crne Gore, a pomazu opstanku Mila na vlasti. Naravno, ne mislim da te provokacije dolaze samo iz Srbije, kod nas imamo masu naroda koja nece da cuje za odvajanje od Srbije - skoro pola Crne Gore tako misli. To je ta tragicna raspolucenost Crne Gore koja je ko kamen oko vrata i zbog cega ce Crna Gora imati problema sve dok ne udje u EU - jednog dana. Tada vise nece bit toliko vazno dje su granice i zato treba sve ucinjet da se sto prije udje u EU. Zato, Srbija da je pametna, uopste se ne bi mijesala u ono sto se radi u CG vec bi trabala raditi ono sto je harper napisao: "klimati glavom na ono sto o tome misli Evropska Unija. Dosta smo mislili svojom glavom o regionalnoj politici i nista nismo pametno smislili. Ni po sebe, ni po druge. " Amin rolleyes.gif

Rajo,Rajo mnogo bre povrsno citas te postove...(mozda da se konsultujes sa Gajom i Vlajom)
Dakle da si citao sa razumevanjem a ne samo preleteo shvatio bi da ja mislim da je more onoga ko tamo zivi.Jedan opako zatucani nacionalisticki stav nema sta...
A ti sto tamo zive imaju razlicito misljenje o tome ko su i sta je cije.
Ako neko zivi tamo generacijama i oseca se Srbinom tesko da ce ti on reci da more nije srpsko.Opet sa onima koji se ne osecaju tako situacija je suprotna.Ti si iz mog stava izvukao neke sasvim pogresne i netacne premise.
Jedino ako Cetinje nije sislo na more (mada ja znam i momke sa Cetinja koji se ovde u BGD izjasnjavaju kao Srbi) sa sve plasljivcima.
Sta mislim o politici Srbije i njenom mesanju napisao sam u postu iznad.
Sto se tice zadnje recenice koju si citirao radilo se o cistoj ironiji ,nisam ocekivao da to svi ovde shvate ali vecina da.
P.S.Pozdravio te Kostunica!

#27 harambasa

harambasa
  • Members
  • 4,057 posts

Posted 31 October 2004 - 23:59

Знате зашто Цетињани јурцају 120 на сат низ серпентине?

Зато што јунак не умире у кревету! cool.gif

Цетињани у Бечиће и Паштровиће уопште могу само доћи као окупатори.

Наградно питање гласи ко је писац ових провокаторских стихова?
QUOTE
Без Боке је Српство било
ка' невјеста без ђердана
или момак без челенке
ил' без коња од мегдана
Ах, дивна је српска Бока,
може Босфор да засрами!
На свој земној површини
чиме она да се срами?


http://www.zib-bar.co.yu/bar.htm
Crnogorci! Prije trideset godina s najvećim oduševljenjem, a ispred mojih hrabrih vitezova, pozdravio sam prvi put ovo lijepo srpsko more. Začudili se njegovoj ljepoti, začudili se ovome divnome kraju koji mi se tada učini jednim od najljepših koje sam u svijetu vidio. I tada, kada stavih sablju u korice, zarekoh se da ću moju ruku ruci prirode pružiti da novi Bar s okolinom bude lijep i napredan..."

Edited by harambasa, 31 October 2004 - 23:59.


#28 Domazet

Domazet
  • Members
  • 2,253 posts

Posted 31 October 2004 - 23:59

QUOTE(Rajo @ 31 Oct 2004, 17:11)
...SANU...

Evo shta sam vam rekao. Nikad ne bi Goshpar Rajko onaj ruzni akronim namerno. Samo iz neobaveshtenosti...

#29 harambasa

harambasa
  • Members
  • 4,057 posts

Posted 01 November 2004 - 00:00

QUOTE(Radovan @ 31 Oct 2004, 21:45)
Ukoliko nekome nije jasno da je ova ``zajednica`` finansijski nepovoljna po preko svake mere izmozdenu Srbiji on je ili glup ili zivi u pecini.

Није проблем у заједници већ банди која тренутно влада Црном Гором то јест која учествује у заједничкој влади и провоцира сељачким форама како би иритирали Србију.

#30 Henry Chinaski

Henry Chinaski
  • Members
  • 19,241 posts

Posted 01 November 2004 - 00:03

Ti jos uvek nisi poceo da pijes litijum? Nije ti to dobro, znas.