Jump to content


Photo

Crna Gora i prijatelji


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
527 replies to this topic

#1 st.anger

st.anger
  • Members
  • 4,198 posts

Posted 31 October 2004 - 17:34

Crnogorski ministar Miodrag Vlahović, koji je u Zagreb stigao zbog promocije knjige, a za dva dana dolazi u radni posjet.

Na pitanje hoće li Crna Gora tražiti potporu Hrvatske na putu stjecanja državne neovisnosti, ministar Vlahović odgovorio je da će se Crna Gora oslanjati prije svega na sebe.

"Ni od koga ne tražimo podršku, ali očekujemo da naši susjedi i osvjedočeni prijatelji, a Hrvatska je među najvećima, bolje poznaju situaciju kako bi u diplomatskoj komunikaciji s EU i SAD mogli objasniti i dubinu i nijanse problema koju Crna Gora danas ima u komunikaciji sa Srbijom, jer bi to moglo pomoći da Bruxelles i Washington zauzmu realističnije stajalište prema legitimnom zahtjevu Crne Gore", kazao je Vlahović.


Udruživanje Europe treba podržati, jer ako su u udruženoj Europi Francuska i Njemačka mogle otvoriti granice i surađivati, onda to mogu i zemlje na ovim prostorima koje nikad nisu ratovale, a Hrvatska NIKAD nije ratovala s Crnom Gorom, rekao je u subotu u Zagrebu predsjednik Republike Stjepan Mesić.

Edited by st.anger, 31 October 2004 - 17:42.


#2 milovan

milovan
  • Members
  • 4,995 posts

Posted 31 October 2004 - 17:39

Neka se osloni na Beograd od 1918, to je chvrst oslonac,
kuvaju nas u bosanski lonac.

#3 milovan

milovan
  • Members
  • 4,995 posts

Posted 31 October 2004 - 17:43

Shto vas boli qurac,
Dje mi trazimo prijatelje i oslonac,
O svome se jadu zabavite,
Crnu Goru od zla izbavite.

#4 stivlim

stivlim
  • Members
  • 1,526 posts

Posted 31 October 2004 - 17:54

Crna Gora ima moju moralnu podrsku da se osamostali, ali posle neka ne kukaju kad im uvedemo pasose, a njihove studente proglasimo strancima i ponasamo se shodno tome, nama zaista nije potrebno njihovo more, posto ima mnogo lepsih i jeftinijih gde te ne tretiraju kao stoku. Eto i ja sam prijatelj Crne Gore biggrin.gif

#5 Neba-B

Neba-B
  • Members
  • 51 posts

Posted 31 October 2004 - 18:00

Miodrag Vlahovic je covek koji toliko ponizava Crnu Goru gde god stigne da to vec postaje bljutavo. Nakon onog cuvenog: ,,razgovarao sam sa Predsednikom Busom pet minuta, rekao mi je da je cuo za Crnu Goru i da zna da je lijepa", sada i ovo o nevidjenom prijateljstvu sa Hrvatskom itd.

Nemam ja problem sa Hrvatskom, vec mi je naprosto taj Vlahovic retko odvratan lik na politickoj sceni SCG i, sto moram dodati, retko se srece covek koji toliko moze da se uvlaci drugom coveku da to postaje krajnje pateticno.

#6 Radovan

Radovan
  • Banned
  • 679 posts

Posted 31 October 2004 - 18:49

Samo palamudite o tom otcepljenju ajde kupite se vec jednom da i nama svane.

#7 Henry Chinaski

Henry Chinaski
  • Members
  • 19,241 posts

Posted 31 October 2004 - 19:35

To! Oslobodili smo se zlih ustasa, balija i ####a, samo jos da se oslobodimo zlih Crnogoraca i grupe 64 zupanije i ima da nam svane. Lele, kad mi tada napravimo bum, niko ravan nema da nam bude.

#8 Mrgud

Mrgud
  • Members
  • 982 posts

Posted 31 October 2004 - 19:43

QUOTE(stivlim @ 31 Oct 2004, 17:54)
Crna Gora ima moju moralnu podrsku da se osamostali, ali posle neka ne kukaju kad im uvedemo pasose, a njihove studente proglasimo strancima i ponasamo se shodno tome, nama zaista nije potrebno njihovo more, posto ima mnogo lepsih i jeftinijih gde te ne tretiraju kao stoku. Eto i ja sam prijatelj Crne Gore biggrin.gif

Vidim, kukaju Slovenija, Hrvatska, BIH, Kosovo, Makedonija !!!!
Ubise se od kuknjave, Nece oni bez Srbije preziveti ni godinu dana! biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif

#9 Tanaja

Tanaja
  • Members
  • 64 posts

Posted 31 October 2004 - 19:53

vala imaš pravo za ovo gori šta si reka/rekla rolleyes.gif

..nadodajem:

"Ako su mogli Nijemci i Francuzi, nakon toliko ratova u svojoj povijesti, otvoriti granice i surađivati, pa čak i prednjače i u demokraciji i u europskom udruživanju, onda možemo i mi koji nikad nismo ratovali na ovom prostoru. S Crnom Gorom nikad nismo ratovali", rekao je Mesić.

...joj šta volin svoga precjednika e

neka mu Tereza Kesovija zareve neku od svojih da se malo siti nekih vrimena

#10 incognito

incognito
  • Members
  • 7,771 posts

Posted 31 October 2004 - 20:37

He he... je l' to na pomolu nova drzavna zajednica Montenegro and Croatia... Uuuu, kako bi Apple profitirao na njihovom imenu, ili obrnuto biggrin.gif

Sto se same teme tice, 'Otcijepi se Milo, nek ti je sa srecom...', jest' da je to napisao Bora u kasnom stadijumu balkano-cetnickog sindroma, inace neizlecive bolesti, ali mu je lepo rekao wink.gif

Ja iskreno navijam da se otcepe ako vec to zele, pa da prestanemo jedni drugima prebacivati vruc krompir... Jeste smesno da sada kad se svi ujedinjuju mi se cepamo, ali 'Ovo je ovde Balkan...'

#11 Radovan

Radovan
  • Banned
  • 679 posts

Posted 31 October 2004 - 20:45

Ukoliko nekome nije jasno da je ova ``zajednica`` finansijski nepovoljna po preko svake mere izmozdenu Srbiji on je ili glup ili zivi u pecini.
Mada znajuci Henryja mozda mu je samo dosadno pa malo da zapocne raspravu ,nesto ko kod Monti Pajtona.
Meni je pored svega jednostavno muka tog njihovog sranja o nezavisnosti ,pa ko im brani da se otcepe ?Neka putuju daleko im lepa kuca.
A koalicija sa hrvatima pa neznam ali mi zvuci skroz montenegrinski...

#12 Tanaja

Tanaja
  • Members
  • 64 posts

Posted 31 October 2004 - 20:49

Kakvo ujedinjavanje , kakva koalicija...
pa to je uvik bila Hrvatska .. samo Crvena biggrin.gif
.. tribamo samo još odlučit oćemo je uzet nazad... možda bude bilo više štete neg koristi dry.gif

#13 Sleepers

Sleepers
  • Members
  • 8,129 posts

Posted 31 October 2004 - 20:54

QUOTE
pa to je uvik bila Hrvatska .. samo Crvena


Ahhh,,,, ...............biseru. Gdje li ti je pamet narasla?

#14 Mrgud

Mrgud
  • Members
  • 982 posts

Posted 31 October 2004 - 20:58

Vrlo mi je interesantno da skoro svi zelite da CG ode iz zajednice ali nikako da kazete da se to pitanje pokrene u Srbiji. Zasto nebi Srbija jednom povukla korak i predlozila referendum o odlasku CG ??? Cega se Srbija boji, verovatno da ce postati kao Madjarska (samo teritorijalno) bez mora ??? Pa to more i nije srpsko!

#15 Radovan

Radovan
  • Banned
  • 679 posts

Posted 31 October 2004 - 21:02

QUOTE(Mrgud @ 31 Oct 2004, 19:58)
Vrlo mi je interesantno da skoro svi zelite da CG ode iz zajednice ali nikako da kazete da se to pitanje pokrene u Srbiji. Zasto nebi Srbija jednom povukla korak i predlozila referendum o odlasku CG ??? Cega se Srbija boji, verovatno da ce postati kao Madjarska (samo teritorijalno) bez mora ??? Pa to more i nije srpsko!

Neznam otkud ti ta ideja .Ja sam uvek bio za referendum u Srbiji.
Da li je more Srpsko to ipak moras da pitas ljude koji tamo zive.
Ima ih koji misle da jeste ima ih koji misle da nije.
Kako god od tog mora je inace korist za Srbiju tolika da bi stvarno bila nenadoknadiva steta da ga izgubimo. rolleyes.gif

Edited by Radovan, 31 October 2004 - 21:23.