Jump to content


Photo

Top Lista Nadrealista


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
30 replies to this topic

#16 zvonko

zvonko
  • Members
  • 757 posts

Posted 04 November 2004 - 20:43

QUOTE(Marvin (Paranoid Android) @ 4 Nov 2004, 20:32)
Ovo što je Zvonko naveo, obračun kod OK korala, toga nigde na ovome. Ako je zaista bilo 7-8 epizoda po 45-60 minuta, onda je Jugoton to propisno iseckao, jer sva ova tri dela traju 60 minuta. Nije vrag da je skoro pola originalnog drugog ciklusa nestalo zbog reizdanja Jugotona, i da ni u jednoj medijskoj kući na Balkanu ne postoji sve u originalu (a i prvi ciklus?!?). Imam na videokaseti kratak skeč "Fudo i cveće zla". To mora da je deo toga što je Jugoton isekao, jer skeč definitivno nije iz drugog ciklusa.

Treći serijal je imao bar 7 epizoda, mislim da su trajale oko 40-45 minuta, napraviću ovakav presek kad ih sve skupim, mislim da mi fali samo ona sa menjanjem novih valuta u Bosni...

Obračun kod OK korala je verovatno ovo što si naveo kao 'nagrada za najbolji vestern' - u glavnim ulogama Pregori Špek i Lizali Meri, krava Međeđa i te fore.....

I da, to na video kasetama je više bilo kao 'the best of'. Dakle u pravu si, jedan deo drugog serijala se ne nalazi na tim kasetama što znači da je šansa da se danas taj materijal nađe na DC++ gotovo minimalna jer su skečevi iz dvojke koji tamo cirkulišu u 99.9% slučajeva sa te tri VHS kasete... Inače te kasete su se u to vreme (početak 90-ih) prodavale kao alva tako da ih ima jaaaako puno ljudi

S druge strane, ne baš previše ljudi u SFRJ je imalo video rekordere 1988 godine kad je dvojka originalno prikazivana.

Što se tiče trojke situacija je nešto drugačija. Ona je premijerno u Bosni puštana krajem 1991, a u Srbiji i 1992 koliko se sećam. Pošto su Nadrealisti tad već bili svojevrstan brand name proizvod a i mnogo više ljudi je imalo pristup VCR-u - postoji i mnogo više kopija istog serijala.

I da još nešto - u jesen 2002. sam bio u Srbiji i na kratko u Sarajevu. U Srbiji su tad bili aktuelni oni prvi u nizu neuspelih izbora za predsednika (Koštunica vs. Labus), a u Bosni su bili parlamentarni izbori. I na državnoj TV Federacije BiH (naslednicom bivše TVSA) su pustili delove novogodišnje 1991 epizode (one koji se tiču izbora i te tematike). Očigledno je da je bio u pitanju master copy jer je slika bila kristalno čista.

Pretpostavljam da ako imaju tu epizodu u tako dobrom stanju da imaju i sve ostalo što su Nadrealisti snimili za TVSA.


Neko bi sve to mogao da baci na recimo 4-DVD-set i digne fine pare.

#17 Marvin (Paranoid Android)

Marvin (Paranoid Android)
  • Banned
  • 5,617 posts

Posted 04 November 2004 - 21:00

E vala baš! Znam da '88-me video rikorderi baš i nisu bili česti, ali majku mu, nije valjda da TVSA nema bar jednu dobru master kopiju?

Od trećeg serijala, znam da se prikazivao '91-'92, a onda još jednom na, da li Palmi, da li nekoj drugoj manjoj televiziji, usred nesretnih godina 94-95, ko bi se setio, tako da bi dosta ljudi trebalo to imati.

Evo skrpih nekako 6 epizoda trećeg ciklusa, ali se sećam nekih stvari koje fale - menjanje valuta, porodica Popušlić ali pre njihovog kućnog rata, kad se mama Popušlić vraća s pijaca gde je pazarila sveži sneg, i prolazi kroz carinsku kontrolu 5 nezavisnih država Trebevićke ulice... nikako još tu da nađem...

QUOTE
Neko bi sve to mogao da baci na recimo 4-DVD-set i digne fine pare.

Živa istina.

#18 Krampa

Krampa
  • Members
  • 4,481 posts

Posted 04 November 2004 - 21:23

E raja, ako neko slucajno pronadje radio emisije Primusa (ako se neko seca) neka se obavezno javi. To je zacetak celog nju primitivsa, sa pokojnim Draženom Ričlom iz Crvene Jabuke, dok su ovi jos svirali po gimanzijama i garazama.

Elem, sto se tice TLN-a mislim da mozes naruciti celi serijal preko muzickih sajtova tipa balkan media.

#19 Dunadan

Dunadan
  • Members
  • 12,305 posts

Posted 04 November 2004 - 22:31

uh, ne znam zashto mi se taj lapsus deshava ali redovno umesto Nadrealisti kazem Neandertalisti smile.gif

Djurine kucne ch'rolije laugh.gif

#20 Marvin (Paranoid Android)

Marvin (Paranoid Android)
  • Banned
  • 5,617 posts

Posted 04 November 2004 - 23:28

Krampo, siguran sam da sam na DC++ onomad video par fajlova Primusa... pogledaću sutra, pa javljam... a i za Balkanmediu ću proveriti...

Dražen Ričl je i glumio u prvom ciklusu TLN, zato toliko i jurim da nađem sve to...

#21 Marvin (Paranoid Android)

Marvin (Paranoid Android)
  • Banned
  • 5,617 posts

Posted 05 November 2004 - 10:50

Evo skinuh dve emisije Primus Radija, od 20 i 15 minuta. Ima ih na sve strane. Nazvane su "Strana A" i "Strana B".

Ovo je stvarno ludilo, ide sportski prenos šahovskog meča, a publika peva "You'll never walk alone"! laugh.gif laugh.gif laugh.gif

#22 Krampa

Krampa
  • Members
  • 4,481 posts

Posted 05 November 2004 - 15:52

QUOTE(Marvin (Paranoid Android) @ 5 Nov 2004, 11:50)
Evo skinuh dve emisije Primus Radija, od 20 i 15 minuta. Ima ih na sve strane. Nazvane su "Strana A" i "Strana B".

Ovo je stvarno ludilo, ide sportski prenos šahovskog meča, a publika peva "You'll never walk alone"! laugh.gif laugh.gif laugh.gif

Gde si skinuo?



Jel tu ima kada dodje plamen za olimipijadu?

"Bata brani u Sarajevu" - zajebancija na "Walter brani Sarajevo"


PS:

"Imal zime Marinko?"

Edited by Krampa, 05 November 2004 - 15:54.


#23 Marvin (Paranoid Android)

Marvin (Paranoid Android)
  • Banned
  • 5,617 posts

Posted 05 November 2004 - 16:37

Ima "Bata brani u Sarajevu"! biggrin.gif

Ne verujem da ima za olimpijski plamen...

Kao što rekoh, skini klijent za DC++ filesharing mrežu, naći ćeš sva čuda sveta... ja neki dan skinuo epizodu štrumpfova laugh.gif

Kad instaliraš klijentče, podesi settings tako da označiš kao "shared" bar jedno 10Gb muzike, filmova, programa, čega već... valjda imaš toliko materijala na kompu? Onda moraš da se konektuješ kroz taj program na neki hub (server) gde se okupljaju naši, a najbolji su ti

dc.balcan.net
hotelbalkan.no-ip.com
balkanspies.servebeer.com
srbija.no-ip.com
exyu.no-ip.com
exyugoslavia.no-ip.info
hub.yuwa.org
topbosna.no-ip.org
supermuzika.no-ip.org
sarajevska-raja.no-ip.info
bosniahub.no-ip.com
dijaspora.no-ip.com

Konektuj se u isto vreme na 3-4 huba, pa udari search... ako nema, diskonektuj se, i probaj na neka druga 3-4 huba... lak je program za korištenje, shvatiš sve za pola sata... pitaj ako ne ide.

#24 Krampa

Krampa
  • Members
  • 4,481 posts

Posted 06 November 2004 - 13:49

Odlicno. Hvala Marvine.

Hail.gif to DC. Najbolji je. Jedini program za skidanje koji valja.

Elem, hvala na listi hubova. Nisam imao srece da pronadjem Primus ali nadam se da ce nesto biti preko vikenda.

Edited by Krampa, 06 November 2004 - 13:49.


#25 Marvin (Paranoid Android)

Marvin (Paranoid Android)
  • Banned
  • 5,617 posts

Posted 06 November 2004 - 14:27

Ubedljivo najbolji. Jurim ovu poslednju epizodu trećeg ciklusa, i rekoše mi na drugim forumima "skini eMule, tamo ima sve od TLN". Skinem eMule, udarim search, stvarno ima mnogo toga, međutim... tamo ima neki "kreditni" sistem, znači dok drugi ne počnu masovno da skidaju od tebe, ti ne možeš da dobiješ pristojnu brzinu, pa onda ti čak nalazi i fajlove čiji korisnici nisu trenutno onlajn... kakvo njesra!

Moj ti je savet da probaš radnim danima, i to od negde 3 pa do 7 popodne (evropsko vreme). Tad sam i ja često na vezi s posla, a i pola naših u Kanadi i USA...

Ako baš ne možeš naći, šibni mi poruku, uploadovaću ti ta dva fajla na neki FTP ili webspace, ako ih imaš...

#26 zzzzz

zzzzz
  • Members
  • 2,055 posts

Posted 07 November 2004 - 20:10

QUOTE(Marvin (Paranoid Android) @ 4 Nov 2004, 22:00)
Evo skrpih nekako 6 epizoda trećeg ciklusa, ali se sećam nekih stvari koje fale - menjanje valuta, porodica Popušlić ali pre njihovog kućnog rata, kad se mama Popušlić vraća s pijaca gde je pazarila sveži sneg, i prolazi kroz carinsku kontrolu 5 nezavisnih država Trebevićke ulice... nikako još tu da nađem...

Menjanje valuta je, ako se ne varam, najposlednjija epizoda - specijal za novu '92.

#27 Marvin (Paranoid Android)

Marvin (Paranoid Android)
  • Banned
  • 5,617 posts

Posted 08 November 2004 - 09:53

QUOTE(zzzzz @ 7 Nov 2004, 20:10)
Menjanje valuta je, ako se ne varam, najposlednjija epizoda - specijal za novu '92.

Ovo nisam znao. Mislio sam da je iz trećeg serijala. Ako je ovako, zna li neko, koji su još skečevi iz ovog specijala?

#28 Yeahlenn

Yeahlenn
  • Members
  • 601 posts

Posted 09 November 2004 - 23:41

Ja sam ranije gledao VHS sa Djurinim snimcima (bez Neleta i ekipe). Staro, Djura imao dosta kracu kosu.
Skechevi:
-Plivanje
-Pecanje
-Djura kao konobar donosi pivo devojci
-Tombola (doneli u studio meshalicu, i iz nje izvlacili brojeve smile.gif)

Mozda jos nesto tu ima, ali ne mogu da se setim...

#29 Vakula

Vakula
  • Members
  • 334 posts

Posted 11 November 2004 - 13:35

cini mi se da niko nije spomenuo
audio snimak iz 1984 godine ;dali se zvao toplista nadrealista
ili tako nesto; u svakom slucaju genijalno:

steve rezonski u sahovskom mecu protiv dugokontova
kundurica sa najnovijim filmom i Dzeni
Vakter brani u Sarajevu
puske Majakovski Sanski Most
Bojan Krizaj (rodio te otac i majka i komsija-zasto si zamucal na otvaranju olimpijade?)
ping pong Dzordz ping pong Wilson
itd...

#30 Marvin (Paranoid Android)

Marvin (Paranoid Android)
  • Banned
  • 5,617 posts

Posted 11 November 2004 - 13:49

QUOTE(Vakula @ 11 Nov 2004, 13:35)
cini mi se da niko nije spomenuo
audio snimak iz 1984 godine ;dali se zvao toplista nadrealista
ili tako nesto; u svakom slucaju genijalno:

steve rezonski u sahovskom mecu protiv dugokontova
kundurica sa najnovijim filmom i Dzeni
Vakter brani u Sarajevu
puske Majakovski Sanski Most

Pa evo, gore smile.gif Pitao Krampa ima li neko radio emisije "Primusa", pa smo našli... pogledaj replike pre 3-4 posta.