Jump to content


Photo

SIMS 2


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
16 replies to this topic

#1 clown

clown
  • Members
  • 107 posts

Posted 16 October 2004 - 17:48

jel igra neko ovo? da li neko zna gde mogu da skinem OBJECTS sa oficijalnog sajta. tamo ne mogu jel mi trazi da se registrujem sa seriskim brojem a ja naravno imam piratsku verziju....

#2 Faithless

Faithless
  • Members
  • 183 posts

Posted 16 October 2004 - 22:09

Ne znam ne igram...

probaj ovde:

http://www.sims2.the...ms/freebies.php

i ovde

http://www.simslice.com/ts1home.htm

#3 clown

clown
  • Members
  • 107 posts

Posted 17 October 2004 - 17:21

na ovom prvom ima ali to su linkovi ka oficijalnom sajtu tako da mi to nista ne znaci.....u svakom slucaju hvala :lol:

#4 monopollist

monopollist
  • Members
  • 328 posts

Posted 19 October 2004 - 15:25

Hm, hocu i ja da igram :lol:

Gde da kupim igricu?
Jel mi treba neka extra konfiguracija ili ova moja tragedija moze da posluzi?

#5 clown

clown
  • Members
  • 107 posts

Posted 19 October 2004 - 15:40

zaboravi...igra je prilicno zahtevna....p4 2.4 ghz gf4 ti 4200 128 ddr 512 ddr-ram i igra mi ne ide bas glatko :lol:

#6 clown

clown
  • Members
  • 107 posts

Posted 19 October 2004 - 15:42

a inace igricu ili sta god hoces imas nedeljom ispred skc-a na berzi....sem ako ih murija ne rastera ko prosli put.... :lol:

#7 monopollist

monopollist
  • Members
  • 328 posts

Posted 19 October 2004 - 16:00

zaboravi...igra je prilicno zahtevna....p4 2.4 ghz gf4 ti 4200 128 ddr 512 ddr-ram i igra mi ne ide bas glatko :lol:

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Moram podhitno da kupim nov komp.

#8 milosh76

milosh76
  • Banned
  • 3,560 posts

Posted 21 October 2004 - 21:54

Cudo niko nije pomenuo to da KREK za SIMS2 ne dozvoljava gradnju, ili sam ja jedan od retkih koji je kupio tu verziju igre? Voleo bih da mi neko kaze da ima krek za SIMS2 koji R A D I. Sto se tice zahtevnosti... pa smanjite opcije na minimum, smanjite rezoluciju na 800X600 pa nek secka, ali ce bar raditi. Meni secka malkice ali sam se navikao(AMD 2200+, 256 DDR RAM, GE FORCE4 440 MX...). Kod jednog ortaka je radilo na slabijem AMD-u i integrisanoj GE FORCE2 grafickoj... pa ko ce jos razumeti te proizvodjace :lol:

#9 Grunf

Grunf
  • Members
  • 1,066 posts

Posted 22 October 2004 - 20:44

Evo ti utupstvo kako da instaliras simse 2, a da ti radi build mode:

1. Instaliraj Alcohol 120% i napravi image fajlove sva tri CD-a simsa.
2. Instaliraj poslednju verziju Deamon tolls.
3. Instaliras Sims 2 sa VIRTUALNIH diskova koje si napravio u Alcoholu.
4. Odes na www.gamecopyworld.com i nadjes "NO CD patch" za simse 2 (oko 12mb ako se dobro secam). To je CD image koji onda ubacis u virtualni CD (daemon tools). Igru pokreces shortcut-om sa desktopa, posto si ubacio shatro CD.

Napomena: Kreiranje virtualnih diskova (image fajlova) moze da potraje. Meni je trajalo oko 8 (osam) sati po CD-u. Preporucujem da to pustis uvece. Bas sam se bio zainatio :lol: Diskovi su zasticeni nekom jebenom safedisc tehnologijom... Kad pravis image fajlove, u Alcoholu ukljuci sve moguce emulacije koje postoje. Prijavice ti gomilu gresaka pri pravljenju fajlova, ali nema veze... Nikako ne diraj origininalni .exe fajl u instalacionom folderu igre.

Edited by Grunf, 22 October 2004 - 20:45.


#10 voyageur

voyageur
  • Members
  • 613 posts

Posted 23 October 2004 - 01:09

1. Instaliraj Alcohol 120% i napravi image fajlove sva tri CD-a simsa.


zar nisu na 4 cd-a ?

4. Odes na www.gamecopyworld.com i nadjes "NO CD patch" za simse 2 (oko 12mb ako se dobro secam). To je CD image koji onda ubacis u virtualni CD (daemon tools). Igru pokreces shortcut-om sa desktopa, posto si ubacio shatro CD.


nije neophodan deamon tools, moze sve iz alkohola bez problema, samo se instalira igra i ne pokrene se patch i igra radi savrseno ! znaci nikako patchovati jer u protivnom nece da radi.

Napomena: Kreiranje virtualnih diskova (image fajlova) moze da potraje. Meni je trajalo oko 8 (osam) sati po CD-u.


sto je mnogo mnogo je heheehhe :lol:...nemam pojma, ali meni uvek za jedan cd ne treba vise od 5-10 minuta ???...
instalirao sam igru pre par dana bez ikakvih problema ( snimio image fajlove od ortaka ), i jedina fora je bila da se na kraju u alkohol ubaci cini mi se drugi ili prvi disk i da bude aktivan stalno kao virtualni drajv...inace se radi o fajlu od oko 2 MB...itd

a o zahtevnosti igre sta da kazem, cini mi se da je memorija najbitnija, sto vise to bolje.

Edited by voyageur, 23 October 2004 - 01:13.


#11 copkillah

copkillah
  • Members
  • 4,075 posts

Posted 23 October 2004 - 12:59

Ko može neka nabavi dvd verziju igre i glava će manje da boli :lol:

#12 GG

GG
  • Banned
  • 5,491 posts

Posted 23 October 2004 - 13:00

Ne moras da pravis image nijednog cd-a, vec instaliras igru sa diskova.
Onda u alcochol ubacis taj mini image sa neta i igra radi k'o bog :lol:

Evo ti citat sa jednog foruma, korak po korak. Ja sam tako uradio i nemam nuikakvih problema


1. Downlaod Alcohol 120% from: http://trial.alcohol-soft.com/en/ After downloading install the software!

2. Downlaod the Image from: http://217.172.47.61...kupImageEng.zip

3. Inside the zipped image file you will see one file named: "Sims2_1_RIP.MDF". Extract all files into desktop or any other location you like!

4. Start alcohol 120% and you'll see a blank window having heading as: name / type / size etc. Just DRAG the extracted Sims2_1_RIP.MDF file inside there!

5. Now u'll see a new entry inside there saying: "Sims2_1_RIP" double click or execute the file (your 98% done!) - This will automatically create a virtual drive insde ure computer which will look like a new drive with Original sims2 disc. 

6. Now use your original sims2.exe file which is in the "TSBin" folder in the installed directory (not any cracked/patched version). If you overwritten the file before, try looking inside your burnt disc!

7. Just double click the exe file, run as you used to, will take a lilttle bit more time (be patient), so you have to wait.. but will work 100% fine! Smoothly after loading... and all modes work just fine!


Jos jedna napomena - pravi cd ne sme biti prisutan u cd romu.

#13 clown

clown
  • Members
  • 107 posts

Posted 25 October 2004 - 09:54

ma ne moras da skidas alcohol....skini deamon tools http://www.daemon-to...rtal/portal.php i skines mini image(googluj)...to ti je sve zajedno manje od 1 mb.....i build mode radi.... e a official objects mozete da nadjete na nekom torrent sajtu...npr http://www.demonoid....=0&c=0&s=sims 2 (treba vam torrent program npr http://bittorrent.com/) za sada su tu...halloween ukrasi zive ograde i alienware kompjuter) :lol:

#14 wagabund

wagabund
  • Members
  • 1,617 posts

Posted 26 October 2004 - 18:28

mislim da je daemon tools manje zahtevan po pitanju memorijskih resursa. a igrica je stvarno odlichna. jedva chekam neki novi sim city.

#15 voyageur

voyageur
  • Members
  • 613 posts

Posted 26 October 2004 - 18:50

postoji li neki cheat da se izbegne umiranje simsa ? :lol: