Jump to content


Photo
- - - - -

IELTS


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
96 replies to this topic

#31 Indy

Indy
  • Members
  • 21,392 posts

Posted 11 October 2004 - 23:12

Jesi bio fizicar/hemicar ili sa onih zenskih  :lol:  smerova korektor/novinar? Koje si godine zavrsio?

Ne, ja sam isao u pravu gimnaziju (prirodno-matematickog smera), pre nego sto je Shuvar poceo da eksperimentise sa nama... (maturirao sam 1980).

#32 Emboy

Emboy
  • Banned
  • 755 posts

Posted 12 October 2004 - 00:29

Za pripremu (Emboy ako si iz Beograda) preporucujem kopirnicu preko puta JDPa u Njegosevoj (zavucena u dvoristu) ima super knjiga koja je meni dosta pomogla oko priprema za IELTS, pogotovo za pisanje.

Hvala ti za ove forenzicke izvestaje o TOEFL-u i IELTS-u.

Poseticu tu kopirnicu mada sam se vec uclanio u British Council ! (Cijena ? - Sitnica: 2K dinara). Nisam se samo uclanio zbog IELTSA vec zbog opsteg filinga; bibilioteka im nije losa iako sam ocekivao vise.

Koja je razlika izmedju Academic i General Training, nisam uspeo da skontam ?

#33 Indy

Indy
  • Members
  • 21,392 posts

Posted 12 October 2004 - 00:33

Academic je tipicno trazen za postdiplomske studije (ja sam taj polagao). General je valjda za vojne svrhe (ako ces u djenerale...) :lol:

#34 Crveniautobus

Crveniautobus
  • Members
  • 4,131 posts

Posted 12 October 2004 - 04:51

Cambridge Proficiency test (CPE) i rekli su mi da je taj test za Britaniju u rangu Toefl-a za US...


To jeste jako dobar ispit, ali, ako hoces da studiras, polazi IELTS za Britaniju. Proficiency je ispit koji znaci da je tvoj engleski (ako dobijes A) najblize sto je to moguce nekome ko se rodio na engleskom govornom podrucju.

IELTS ima mnogo veci scope i opisuje sve moguce nivoe znanja jezika, od nule do Proficiency, grade A.

#35 Chihiro

Chihiro
  • Members
  • 393 posts

Posted 12 October 2004 - 16:08

zanima me da li je neko polagao (ili ima nameru da polaze) u British Council-u neki od Cambridge testova?  Naime, meni je vishe ljudi (neki od njih profesori u privatnim skolama engleskog jezika) preporucilo da polazem Cambridge Proficiency test (CPE) i rekli su mi da je taj test za Britaniju u rangu Toefl-a za US...

CPE je odlican test, polagala sam ga dosta davno pa se ne secam svih detalja. Po onome sto znam o ostalim testovima, CPE najpouzdanije ocenjuje nivo znanja engleskog jezika (americki Toefel je luk i voda u poredjenju sa njim). Postoji vise Cambridge testova, za sve nivoe znanja, a proficiency test je najvisi nivo.

Dobro razmisli kako stojis sa engleskim pre nego sto se prijavis za polaganje. Pre svega, savetujem ti da prodjes neki od pripremnih kurseva - toplo, toplo preporucujem Institut za strane jezike u Jovanovoj, ako si u Beogradu. Oni su cak i u vreme izolacije Jugoslavije imali par engleza koji su drzali te kurseve.

Druga stvar koju treba da znas je da taj test nije moguce proci nabubavanjem gramatickih pravila i lista reci. Test je vrlo inteligentno sastavljen i ocenjuje koliko se, da kazem, elegantno sluzis engleskim. Potrebno je bar par godina citanja na engleskom da bi se prosirio vokabular i vladanje frazama, sto ce reci bar tridesetak knjiga.

Ovaj test omogucava zaposljavanje ili upis na fakultete u Velikoj Britaniji bez polaganja dodatnih jezickih ispita.

#36 ozzy

ozzy
  • Members
  • 1,785 posts

Posted 12 October 2004 - 18:26

CPE je odlican test, polagala sam ga dosta davno pa se ne secam svih detalja. Po onome sto znam o ostalim testovima, CPE najpouzdanije ocenjuje nivo znanja engleskog jezika (americki Toefel je luk i voda u poredjenju sa njim). Postoji vise Cambridge testova, za sve nivoe znanja, a proficiency test je najvisi nivo.

Dobro razmisli kako stojis sa engleskim pre nego sto se prijavis za polaganje. Pre svega, savetujem ti da prodjes neki od pripremnih kurseva - toplo, toplo preporucujem Institut za strane jezike u Jovanovoj, ako si u Beogradu. Oni su cak i u vreme izolacije Jugoslavije imali par engleza koji su drzali te kurseve.

Druga stvar koju treba da znas je da taj test nije moguce proci nabubavanjem gramatickih pravila i lista reci. Test je vrlo inteligentno sastavljen i ocenjuje koliko se, da kazem, elegantno sluzis engleskim. Potrebno je bar par godina citanja na engleskom da bi se prosirio vokabular i vladanje frazama, sto ce reci bar tridesetak knjiga.

Ovaj test omogucava zaposljavanje ili upis na fakultete u Velikoj Britaniji bez polaganja dodatnih jezickih ispita.

Prvo, hvala na savetima. Ja svakako planiram da idem na neke pripreme, samo josh nisam odlucio gde. Moje znanje engleskog bash i ne mogu da ocenim, medjutim ziveo sam oko godinu dana u Engleskoj i tamo su svi hvalili kako spikam B) Ipak, polaganje nije jeftino tako da josh uvek razmisljam da li da polazem CPE ili nesto malo lakse...

Edited by ozzy, 12 October 2004 - 18:29.


#37 Chihiro

Chihiro
  • Members
  • 393 posts

Posted 12 October 2004 - 19:17

Ipak,  polaganje nije jeftino tako da josh uvek razmisljam da li da polazem CPE ili nesto malo lakse...

Najjednostavniji nacin da proveris da li vredi da polazes taj ispit je da uradis par practice testova (British Council ima nekoliko knjiga, a mozes ih i kupiti. Njihov sajt za S&M je ovde). Ako ti Reading i Use of English lako idu, verovatno ces proci i ostala tri dela. Posto si boravio u Engleskoj, u velikoj si prednosti kod Listening testa, jer su trake koje pustaju totalno real life scenario gde je pola izgovorenog mumlanje, pa ako si navikao da razabiras na konju si.

To je inace najprestizniji britanski test, pa ako imas sanse da ga prodjes, najvise ce ti i koristiti.

#38 pixy

pixy
  • Members
  • 4,111 posts

Posted 12 October 2004 - 22:36

(jeste malo zeznuto ali se treba koncentrisati + i na TOEFLu se cuje samo jednom a u IELTSu unapred znate sta je pitanje te znate na sta treba obratiti paznju);

deder, objasni ovo

ništa nisam shvatio...

#39 lessa

lessa
  • Members
  • 278 posts

Posted 13 October 2004 - 11:07

I, kako si prosla na IELTS-u? (I koliko traze tamo gde ti ides na pd studije)?

sve zajedno 8.5

9 na slusanju i tekstovima, 8 na pisanju i razgovoru

za UK u principu traze da IELTS bude sve zajedno 7, s tim da ti nijedan deo ne bude manje od 6. za pravnike traze malo visi rezultat.

#40 lessa

lessa
  • Members
  • 278 posts

Posted 13 October 2004 - 11:14

deder, objasni ovo

ništa nisam shvatio...

izvinjavam se na konfuznosti.

ajde malo cu da prosirim, mozda ce nekome koristiti.

prva razlika izmedju TOEFLa i IELTSa je u nacinu zapisivanja odgovora. za TOEFL imate papir gde za svako pitanje treba obojiti odgovorajuci kruzic (npr. za 6. pitanje tacno je pod C ti obojis kruzic sa C kod broja 6) dok se kod IELTSa sve pise rukom (na formularu na odgovarajucem mestu naravno) i nisu sva pitanja multiple choice te ponekad treba da napises rec, dve ili tri pa se time proverava i spelling.

sto se tice slusanja - imas tekst pred sobom i pitanja pred sobom dok slusas pa znas unapred na sta treba da obratis paznju (daju ti cak nekih 10ak sekundi pre svakog segmenta da pogledas pitanja i pripremis se, npr. ako vidis da ce ti traziti da upises adresu koja se pominje u razgovoru onda cekas taj deo razgovora). mozes da zvrljas po knjizi sa pitanjima dok traje razgovor (tj. smes da vatas beleske) sto kod TOEFLa ne mozes. ako je neki tezi spelling zadatak (npr. pominje se u dijalogu ime koje ti treba da napises) gotovo uvek ga i u samom dijalogu speluju. meni je sve u svemu IELTS deo sa slusanjem bio laksi od TOEFL dela jer mozes da vatas beleske. i za IELTS i za TOEFL razgovor (predavanje) ili tako nesto cujes samo jednom.

nadam se da je sada bar malo jasnije

#41 lessa

lessa
  • Members
  • 278 posts

Posted 13 October 2004 - 11:20

Poseticu tu kopirnicu mada sam se vec uclanio u British Council ! (Cijena ? - Sitnica: 2K dinara). Nisam se samo uclanio zbog IELTSA vec zbog opsteg filinga; bibilioteka im nije losa iako sam ocekivao vise.

Koja je razlika izmedju Academic i General Training, nisam uspeo da skontam ?

ovaj prirucnik koji sam ja onomad uzela je bio nesto okolo 200 dinara. ima i practice testova (sto istina ne vredi za deo sa slusanjem niti sa pricom) ali za citanje i pisanje je super.

Academic i General se razlikuju po tome za sta sluze - academic je za studije, general nekima traze za posao ali time se vec nisam toliko bavila.

razlika je u samom sadrzaju testa jer za Academic je npr. pisani deo onakav kakav sam napisala (analiza statistickih podataka +esej) a general je fokusiran na svakodnevne situacije pa onda treba da napises zalbu nekome kako ti npr. curi radijator (to je neko ovde vec pominjao) + esej na neku svakodnevniju temu (za ovo bas nisam skroz sigurna, nadam se da ne traze da se pise o sljivama).

#42 Emboy

Emboy
  • Banned
  • 755 posts

Posted 13 October 2004 - 11:40

Pre nego krenem u akciju, mozes li mi potvrditi da li radi ta kopirnica u Njegosevoj i danas i gde je tacno ? tia

#43 lessa

lessa
  • Members
  • 278 posts

Posted 13 October 2004 - 11:57

Pre nego krenem u akciju, mozes li mi potvrditi da li radi ta kopirnica u Njegosevoj i danas i gde je tacno ? tia

pa ne mogu da dam desnu ruku (a ni levu) da radi i danas. radila je pre tri meseca ako ti to nesto pomaze a radi odavno te ne vidim zasto bi je odjednom zatvorili.

nalazi su u donjem delu Njegoseve (ono sto je sada poplocano sa kaficima i sto izlazi na Srpskih vladara). ne znam tacno broj ali na ulazu u zgradu ima znak Fotokopiranje ili fotokopirnica (jedina je u tom nizu) pa onda u ulaz, kroz dvoriste i u dvorisnoj je zgradi. ne mozes da promasis. recimo da je iznad Arilja a ispod Poste, ali opet ne mogu da se zakunem.

ako ne uspe javi se na PM ja cu probati da nadjem svoj prirucnik da ti dam (cini mi se da sam ga nekome vec dala samo moram da se setim kome).

#44 Emboy

Emboy
  • Banned
  • 755 posts

Posted 13 October 2004 - 12:17

Nema frke, u petak sam u BG i to bas idem do Italijanskog Kult. centra, a on je bas u Njegosevoj ! Prosli put sam isao ovako, sisao iz krunske i onda levo u njegosevu, a sad cu desno u taj za saobracaj zatvoren deo, right ?

#45 lessa

lessa
  • Members
  • 278 posts

Posted 13 October 2004 - 12:21

Nema frke, u petak sam u BG i to bas idem do Italijanskog Kult. centra, a on je bas u Njegosevoj ! Prosli put sam isao ovako, sisao iz krunske i onda levo u njegosevu, a sad cu desno u taj za saobracaj zatvoren deo, right ?

iz krunske, ulicom svetozara markovica, pa na desno

srecno