Jump to content


Photo

Srpski heroj - Milan Tepic


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
148 replies to this topic

#1 Stefan

Stefan
  • Banned
  • 1,022 posts

Posted 28 September 2004 - 22:40

"Једанпут људи дају ријеч…Она остаје или се погази. Ја сам дао ријеч да ћу да браним ову земљу ако јој буде тешко…" говорио је мајор Милан Тепић. Двадесет и деветог септембра 1991. не желећи да препусти непријатељу оружје којим би убијао његове војнике, мајор Милан Тепић дигао је у ваздух војно складиште у бјеловарском Беденику и себе, и тако се придружио свом давном сународнику ресавском војводи Стевану Синђелићу.
Немојмо заборавити да је са мајорем Тепићем отишло у легенду још неколико редовних војника који нису хтели да га напусте. Нажалост њихова имена не знам.
СЛАВА ИМ !

Са једне стране имамо хероја, мајора Тепића који је остао официр до краја веран роду и заклетви. Човек је жртвовао свој живот да непријатељу у руке не би пало оружје и муниција и да тим средствима његови војници и народ не би били убијани. Сигурно је и њему било јасно да се ЗНГ наоружавао преко Хрватских лука и сувоземним путем преко Словеније и Мађарске... То оружје у магацину је било кап у мору.

Са друге стране имамо екипу генерала Павковић и компанија који држе у шаху читаву нацију. Људи не признају Хашки суд. Можда се може рећи да је Хашки трибунал овакав или онакав, праведан или неправеда, али се не може негирати реалност његовог постојања. Уместо да екипа генерала остану верни заклетви да им је интерес земље и народа испред свега и да седну у авион и мирно оду у Хаг или да посегну за последњим избором сваког официра, они изигравају увређене фрајле. Уколико то сами не ураде власт мора да уради свој посао.

Исти случај је и са Републиком Српско, да сад све не понављам. Доборовољни одлазак у Хаг екипе генерала би био многоструко битнији за ову нацију од било ког складишта муниције. Србија као и свака друга нација у свету има своје пријатеље и непријатеље, савезнике и опоненте и наравно националне циљеве. Свима мора бити јасно да државе које нису благонаклоне према Србији користе Хашки трибунал као полугу за слабљење и кажњавање Србије и Републике Српске.

Педи Ешдаун, махараџа од Босне обилато користи ову полугу да би Републику Српску што више обогаљио. Примарни национални интерес РС је испоручивање свих оптужених зато што би тим гестом из руку нерпијатеља РС избациле главни адут. Овако Ешдаун смењује функционере и централизује Босну, а Срби се не могу позивати на Дејтон кога и сами крше занемаривањем обавеза према Хагу. Милион пута би им била јача позиција када би са себе скинули ту хипотеку, овако дозвољавају шпекулације које праве Тихић и Месић.

Исто важи и за Србију. Ми не можемо заштити наше интересе на Косову позивајући се на резолуцију 1244, ако не поштујемо друге међународне уговоре. Хашки трибунал везује руке и ноге целој нацији у остваривању наших виталних и основних интереса па и очувању територијалног интегритета. Наравно овде треба додати суђење другом ешалону пред домаћим судовима. Решавањем ових питање би много аргуменотваније и квалитетније могли да бранимо нашу позицију на КиМ. И наравно оно што ће неки од дискутаната поменути: инвестиције, интеграције и бла, бла, бла....
Примарни циљ нам мора бити оздрављење и ревитализације и политичка и етичка и биолошка.

Ако господа генерали, могу нека ово схвате као малу жртву у односу на оно што је учинио мајор Тепић, уколико то не могу сами да ураде нека власт ради нешто.
Мисим да је мајор Тепић заслужио да добије улицу у сваком српском граду. Такође бих волео да чујем да је његова породица макар материјално збринута.

И још једном СЛАВА СРПСКОМ ХЕРОЈУ МИЛАНУ ТЕПИЋУ И ЊЕГОВИМ ВОЈНИЦИМА!

#2 vladan

vladan
  • Members
  • 25,392 posts

Posted 28 September 2004 - 22:47

Milan Tepic je zbunjeni i prevareni nesrecnik u ludom, konfuznom i zlom vremenu, dezorjentisan jadnik koji je svojim (ali i zivotima jos nekolicine vojnika) platio svoju zabunu i neznanje: Da Milosevic, Jovic, Kadijevic i Adzic brane Jugoslaviju svih njenih naroda. Nesrecni (i priglupi) Milan Tepic nije prepoznao da neki od "branilaca" brane svoju politicku moc, a drugi veliku Srbiju - ali niko onu Jugoslaviju za koju je taj nesrecnik polozio zivot.

#3 Stefan

Stefan
  • Banned
  • 1,022 posts

Posted 28 September 2004 - 22:55

Milan Tepic je zbunjeni i prevareni nesrecnik u ludom, konfuznom i zlom vremenu, dezorjentisan jadnik koji je svojim (ali i zivotima jos nekolicine vojnika) platio svoju zabunu i neznanje: Da Milosevic, Jovic, Kadijevic i Adzic brane Jugoslaviju svih njenih naroda. Nesrecni (i priglupi) Milan Tepic nije prepoznao da neki od "branilaca" brane svoju politicku moc, a drugi veliku Srbiju - ali niko onu Jugoslaviju za koju je taj nesrecnik polozio zivot.

Хенри, ако је то тако онда сваком ко је положио живот за отаџбину можеш да прилепиш те атрибуте. Увек и у свим ратовима имали смо народ који се борио и део власти или власт која се богатила на народној крви, али то не значи да хероја није било нити их има.
Било какав да је био он је ХЕРОЈ, што се за поменуту екипу не може рећи и мнооого већу жртву је доборовољно поднео у поређењу са оним што се тражи од генералске екипе.

Edited by Stefan, 28 September 2004 - 22:56.


#4 vladan

vladan
  • Members
  • 25,392 posts

Posted 28 September 2004 - 23:01

Da je onakvo "herojsko delanje" budalasta besmislica, pokazao je Tepic svojom smrcu; da je glorifikacija tog "herojstva" budalastina najprimitivnije vrste, pokazuje nam Stefan.
Na to mogu samo da uzviknem: Ju, ju, ju, ju, ju..!
Zar ne, ijuju?

#5 pikli

pikli
  • Members
  • 2,042 posts

Posted 28 September 2004 - 23:04

Slava mu :lol:

#6 harambasa

harambasa
  • Members
  • 4,057 posts

Posted 28 September 2004 - 23:05

Слава пуковнику МИлану Тепићу. У Београду има своју улицу (Хероја Милана Тепића) а у РС орден. Мислим да заслужује улицу у сваком српском граду. Жртвовао је свој живот да би спасио стотине ако не хиљада јер би то наоружање било употребљено од стране усташа над народом Крајине и БиХ.

Edited by harambasa, 28 September 2004 - 23:06.


#7 Stefan

Stefan
  • Banned
  • 1,022 posts

Posted 28 September 2004 - 23:07

Da je onakvo "herojsko delanje" budalasta besmislica, pokazao je Tepic svojom smrcu; da je glorifikacija tog "herojstva" budalastina najprimitivnije vrste, pokazuje nam Stefan.
Na to mogu samo da uzviknem: Ju, ju, ju, ju, ju..!
Zar ne, ijuju?

Народ Републике Српске се мајору Милану Тепићу одужио тако што је једно високо војно одликовање назвао по овом хероју.
Не знам Хенри ко је за тебе ратни херој. Ставио само ово ратни, да не би почео да ми говориш о пекарима, лекарима, водоинсталерима. Наравно има хероја у миру, али ко је ратни херој или још боље који официр може бити херој?

Специјално за Хенрија:
Не вреди ти подметање да ја користим неки други ник (ijuju). И ти и ја знамо да је Хенри == владан == потпуковник, а сада ће сви то да знају :lol: . Сигуран сам да ти можеш да провериш и утврдиш да се ја јављам САМО под једним именом и то СТЕФАН. Модератор може слободно да провери ове моје тврдње и провери ИП број и све остало. Имам само једно име и њега користим. Ја немам потребе да "дискутујем" сам са собом, као што си ти то радио.Жао ми је што ћеш морати да пензионишеш Хенрија и владана, али препознаћу те већ под неким другим ником . :lol:

Edited by Stefan, 29 September 2004 - 00:14.


#8 Stoprocentni

Stoprocentni
  • Members
  • 5,096 posts

Posted 28 September 2004 - 23:09

Niko ne spori hrabrost pokojnog Tepica. Slava mu. Tek da su ovi danasnji haski optuzenici barem priblizno toliko hrabri i predaju se.

Ipak, ne mislim da se bilo koja ulica ili bilo sta treba nazivati imenima ljudi iz proslog perioda koji nas je katastrofalno unazadio.

#9 vladan

vladan
  • Members
  • 25,392 posts

Posted 28 September 2004 - 23:11

Kakav patos, kakva teatralnost za jednog priglupog podoficira, koji uopste nije razumeo sta se desava. Uzgred, on je klasicni primer za ono sto bi ovi nazvali "komunjara".
Tacno, Harambasin i Stefanov nivo, Dusanovih kostiju u kutiji za cipele.
Laku noc gospodi na ovom forumu - naravno, ne imenovanima, jer oni to nisu. Oni su ostrascena nacionalisticka duhovna sirotinja, a takvi ne mogu nikada postati gospoda.

#10 Stefan

Stefan
  • Banned
  • 1,022 posts

Posted 28 September 2004 - 23:18

Kakav patos, kakva teatralnost za jednog priglupog podoficira, koji uopste nije razumeo sta se desava. Uzgred, on je klasicni primer za ono sto bi ovi nazvali "komunjara".
Tacno, Harambasin i Stefanov nivo, Dusanovih kostiju u kutiji za cipele.
Laku noc gospodi na ovom forumu - naravno, ne imenovanima, jer oni to nisu. Oni su ostrascena nacionalisticka duhovna sirotinja, a takvi ne mogu nikada postati gospoda.

Хенри, макар ти би као потпуковник ЈНА требало да знаш шта је официрска заклетва. Или ти ниси био од људи којима је реч битна.
Можда припадаш соју Брозових подгузних официра, за њих заклетва и униформа нису ништа значиле.
За све ове злочине који су почињени широм бивше Југославије, своје руке су умешали Титови официри и полицајци.
Не мораш ме Хенри сматрати господином, јер ја то и не очекујем од Титовог потпуковника, ви сви "другови и другарице" сте мали црвени Титови хемороиди.

#11 Role

Role
  • Members
  • 169 posts

Posted 28 September 2004 - 23:23

Baš sam prijatno iznenađen da se neko setio Majora Tepića. Našem narodu je u genima da zaboravlja i blati ljude koji su dali najviše što su mogli za ovu zemlju - svoj život. Ako je neko verovao u svoje ideale i život položio zbog njih ja mu skidam kapu jer to govori da je takav čovek imao neki cilj i smisao života. Svako ko to ismeva izaziva u meni takvo gađenje jer smrt bilo koga kod razumnih ljudi može samo da izazove osećanje žalosti. Po tome se bar malo razlikujemo od životinja.

Neka mu je večna slava i hvala.

#12 fancy

fancy
  • Members
  • 7,551 posts

Posted 28 September 2004 - 23:33

Немојмо заборавити  да је са мајорем Тепићем отишло у легенду још неколико редовних војника који нису хтели да га напусте. Нажалост њихова имена не знам.

Tepić je budala samoubica i ubica.

Častiti tog lika nekakvim herojskim obeležjem je sramota za modernu Srbiju. Nadam se da će se takva partizanština potpuno iskoreniti u ovom narodu što skorije.

Šta se drugo do nesuvislog patetisanja nad poremećenim čovekom i moglo očekivati od bednog lažova.

#13 Stefan

Stefan
  • Banned
  • 1,022 posts

Posted 28 September 2004 - 23:38

Tepić je budala samoubica i ubica.

Častiti tog lika nekakvim herojskim obeležjem je sramota za modernu Srbiju. Nadam se da će se takva partizanština potpuno iskoreniti u ovom narodu što skorije.

Šta se drugo do nesuvislog patetisanja nad poremećenim čovekom i moglo očekivati od bednog lažova.

fancy тебе су изгледа убацили са клупе за резервне играче пошто нам владан, а Бога ми и Хенри полако одлазе у форумску историју (истина владан нешто брже :lol: )
Искрено се надам да ћеш се сам застидети зато што Тепића називаш будалом и поремећеним. Ако човек да свој живот због својих часних идеала он може бити само херој.
Чак и ако га не сматраш херојем зашто мрзиш и пљујеш мртвог човека?Разумео бих да кажеш да је његова жртва узалудна или нешто слично, али да кажеш да је поремећен то стварно не разумем.

За тебе имам исту поруку и на овом топику, као и на оном претходном:

Када пас уједе човека, човек не реагује тако што ће ујести пса. Када говедо ритне човека, човек нећe ритнути говедо. Па ни ја нећу реаговати увредама на твоје простоте и увреде.

Edited by Stefan, 29 September 2004 - 00:02.


#14 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 28 September 2004 - 23:43

2 harambasa
......................................


Opet baljezgas. O kojim "ustasama" laprdas, nesretnice?
Prolazis li ti pored Ambasade Republike Hrvatske? Sta tamo visi na fasadi?

Nema tog "heroja" ili "nesretnika" koje vi ne bi upregli u vase hovnjive srBske taljige! Dokle bre?
Evo ti moj stari post, - da jios jedanput vidis ko si.

Kinik:
"Dokle ces, bRe, da uzimas u ta usta to nesretno dete? Kako te samo nije sramota.
Ti nesto da se produciras o toboznjoj zabrinutosti, kao boli te dusa, kao pun si razumevanja?
A da si obicna lazovcina, i to ona seljacka, dinaroidna - evo ti potvrde. Samo da te podsetim na tvoja dva srBska bi-sera. Na topicu "Samo vas posmatram" - istovario si se:

>> ... Neki golub preletac vojvodjanski, njen izgled necu komentarisati s obzirom da je GejSeSovac odnosno da postoji dobra sansa da je lezIbejka ... Zar se Hrustanovicka kupa, kad je pocela? ... <<

>> ... stvarno nisi fer kada napadas nas Dinarce. Tamo gore po katunima nema fotoreportera ili videokamera pa nikome ne smeta kada cuperci idu na sve strane kao na glavi nase drage gradonacelnice. Sto se tice stoke, znam da u Lici grade kuce tako sto je stala u prizemlju dok su prostorije za ljude na spratu. Po frizuri bih rekao da prethodne noci nije bilo mesta za Radmilu na spratu ... <<

Pa posle neka mi neko prebaci sto kazem da vas treba vratiti odakle ste se razmileli ... "

...

#15 Stefan

Stefan
  • Banned
  • 1,022 posts

Posted 28 September 2004 - 23:57

Волео бих да питам оне који омаловажавају Топићеву жртву: зар он није жртвовао мноого више и то добровољно да би свом народу обезбедио неку корист, од "жртве" коју би направила екипа генерала да се благоизволи предати Хагу и овом народу скине омчу са врата.
Пало ми је на памет да ове његове речи треба послати "екипи", па нека се равнају.

Edited by Stefan, 28 September 2004 - 23:58.