Jump to content


Photo

KOSTUNICENJE SRPSKE POLITICKE SCENE, GLEDANO IZ SARAJEVA


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
297 replies to this topic

#286 Braja

Braja
  • Members
  • 713 posts

Posted 08 September 2001 - 00:19

Za Vesnu,

Pa Vesna ja sam nekako mislio da ste vi medju onima koji nisu protiv tudjica u srpskom. Ili gresim?

Advokati - pro et contra ?????

Plave oci? OK! Moje su zelene.

Pozdrav, mora se kuci. Braja

#287 Vesna

Vesna
  • Sleepers
  • 18,721 posts

Posted 08 September 2001 - 00:22

Pozelenele od muke, šta li? :wink: Potpuno Vas razumem, nije lako braniti dotičnog autora.

Brajo, Brajo, mene li napadoste zbog tuđica u srpskom jeziku? A branjenik? Šta ćemo sa njim?

#288 Vesna

Vesna
  • Sleepers
  • 18,721 posts

Posted 08 September 2001 - 00:26

Kad "zagusti", Braji uvek istekne radno vreme!:wink:

Ništa, čekaćemo da prođe večera...

#289 BOSANAC

BOSANAC
  • Members
  • 13 posts

Posted 08 September 2001 - 00:28

POZDRAV SVIMA

Neznam da li je ovo za sto cu sada reci za ovu temu ili ne ali cu ipak to iznijeti.

Svima onima koji kazu da nije bilo ratnih zlocina u Bosni , a ti ce se prepoznati koji su , zelim da kazem sta je teenager od 17 godina kriv za rat .
Ovo govorim u vezi moga iskustva , jer san prezivio logor i vidio svasta u logoru.Ja sam zarobljen kao civil sa 16 1/2 godina u mome mjestu i nikakvih ratnih dejstava nije bilo vec smo samo pokupljeni i odvedeni u logor gdje smo ubijani,muceni gladju i radili teske poslove a pri tome su ljudi premlacivani na smrt samo sto su stali za momenat ili zato sto su uzeli da pojedu neku vocku .

Zelim isto reci tim osobama sta misle o tome kako neko ima poseban sistem mucenja a to je da zrtva klekne na koljena i rasiri noge , ruke drzi iza vrata a zlocinac ga cizmom udara medju noge.
Htjeli vi to ili ne priznati zlocin i genocid je postojo i to organizovan .

Ono sto zelim reci da je cak i u logoru bilo postenih i dobrih cuvara koje bih zelio vidjeti i stisnuti im ruku kao prijateljima .

Toliko od mene imate pozdrav

#290 Ben Akiba

Ben Akiba
  • Members
  • 4,506 posts

Posted 08 September 2001 - 00:29

Dakle vesele zene balkanske, sta vam uradi spartanac. Jos cete se na kraju sve od reda zaljubiti i podzapati zbog njegovih zelenih ociju.

#291 condor

condor
  • Banned
  • 4,809 posts

Posted 08 September 2001 - 00:33

Pa ovaj Braja je poceo da zatrpava forum banalijama i nesmislicama isto kao onaj Zoran Ford Karavan! Jedino je stil malko drugaciji - umesto Zokinog "izvinjavamo se, mlogo se izvinjavamo" ovde imamo klasicne crnogorske arogantne podjebice.

Ja se nisam sasvim zezao sa onim licnim greskama...

#292 Aleksa

Aleksa
  • Members
  • 1,344 posts

Posted 08 September 2001 - 00:37

Pravo da vam kazem Bene meni je bio simpaticniji Raja, onaj drugi crnogorac sa kilometarskog topica.

#293 Vesna

Vesna
  • Sleepers
  • 18,721 posts

Posted 08 September 2001 - 00:37

Bene, niste Vi to dobro shvatili, izgleda.

To Vam se obično ne dešava, ali da nije kojim slučajem nestala ona biljka iz herbarijuma (pozdrav iz Beograda), pa sad sve po malo izgleda zamagljeno i onako veselo, zaljubljeno čak?:wink:

[ Izmena poruke: Vesna na dan 2001-09-08 01:40 ]

#294 Ben Akiba

Ben Akiba
  • Members
  • 4,506 posts

Posted 08 September 2001 - 00:59

Bogami, Vesna, imam ja dobar njuh koji ni ona travka ne moze da pomete.

Aleksa, znate kako je bilo u skolskom dvoristu Jelene Cetkovic: pratite nekoga kilometrima da bi vam se na kraju dopao njegov drug.

[ Izmena poruke: Ben Akiba na dan 2001-09-08 02:01 ]

#295 condor

condor
  • Banned
  • 4,809 posts

Posted 08 September 2001 - 01:17

Septimius:
"Ahmede, vi kazete da su Muslimani u WWII (tada nema Bosnjaka kao naroda!) pretrpeli procentualno najvece zrtve i da su izgubili 12,5% stanovnistva i da je za to najveci krivac "cetnicka kama".
..........
Drugo, dela koje ste naveli navode cifre koje danasnja istoriografija manje-vise uspesno koriguje ili ih negira. Vi vrlo dobro znate koliki je problem utvrdjivanje cak i pribliznog broja ubijenih u WWII na prostorima Jugoslavije. Brojke se krecu od 1,1 mil. do preterivanja u vidu 1,7 mil."


Septimiuse, ne rece kolike je ko zrtve pretrpeo prema podacima koje ti smatras verodostojnim (ni koji su to podaci). Sto ne bi bilo lose da ucinis. Mene se, moram da to priznam, vrlo dojmio podatak da su Muslimani procentualno najvece zrtve II svetskog rata. Kao i ogromna vecina Srba bio sam uveren da je to bez konkurencije moj narod - Srbi.

#296 Sister

Sister
  • Members
  • 1,166 posts

Posted 08 September 2001 - 01:28

Bene, nisam sigurna za žene forumske, ali vidim da je Vama srce zatreperilo zbog brajinih zelenih očiju. Tsk, tsk, a oženjen čovek i otac, ko bi rekao... :wink:

#297 Ben Akiba

Ben Akiba
  • Members
  • 4,506 posts

Posted 08 September 2001 - 01:43

Condor pise:

"Kao i ogromna vecina Srba bio sam uveren da je to bez konkurencije moj narod - Srbi."

Nije valjda Condore da ti je posle toliko godina Ahmedov prilog otkrio da si sve vreme bio u zabludi? Pa uzmi i procitaj jedan od Ahmedovih referenci, Bogoljuba Kocovica (Ahmed pise Bogoljub K.), da vidis sta tamo pise. Nije Kocovic vrhunski autoritet ali, na primer, Aleksa Djilas, kome verujem na rec, kaze da su Kocovicevim podaci prilicno pouzdani. Ali isto tako povedi racuna i o onome sta pise Septimius, tj. koliko je od pobijenih bosanskih i sandzackih muslimana nastradalo na Istocnom frontu, koliko u ustaskim uniformama u borbama sa Titovim partizanima i Drazinim cetnicima, a koliko u sastavu Titove vojske, koliko posle ustanka protiv komunista (1945.) u Cazinskoj krajini (kada su cekali povratak kralja Petra), koliko kao zrtve Titovih revolucionarnih sudova (kao npr. brat Mese Selimovica), a koliko kao civilne zrtve cetnicke kame. Nece biti da je vecina spada u ovu poslednju kategoriju.

Kada to obavis, onda pronadji podatke o broju Srba pobijenih na Istocnom frontu ili u bilo kojim zajednickim operacijama sa bilo kojom od okupatorskih vojski. Taj broj uporedi sa brojem Srba nastradalih u Jasenovcu, broj Srba nastradalih u nemackim odmazdama u Srbiji u jesen 1941. (Kragujevac+Kraljevo+Sabac = 10,000 streljanih civila), brojem Srba pobijenih u ustaskim odmazdama u Hrvatskoj, brojem Srba pobijenih u muslimanskim odmazdama u Hercegovini i istocnoj Bosni, brojem Srba pobijenih u vreme uspostavljanja Titove revolucionarne vlasti u Srbiji 1944., kao i brojem Srba pobijenih na Sremskom frontu, kod Zidanog mosta, i td. Saberi, podvuci crtu i uporedi sa brojem muslimanskih zrtava i okolnosti pod kojima su te zrtve nastale. Kada sve to obavis, onda nam kazi da li si ti i svi mi, ogromna vecina Srba, bili u zabludi.

[ Izmena poruke: Ben Akiba na dan 2001-09-08 03:05 ]

#298 Ben Akiba

Ben Akiba
  • Members
  • 4,506 posts

Posted 08 September 2001 - 01:52

Sisterka, sklonite svoju ruku sa mog srca.