Jump to content


Photo

nick cave


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
167 replies to this topic

#1 girlnextdoor

girlnextdoor
  • Members
  • 564 posts

Posted 20 September 2004 - 09:53

samo bih malo procaskala sa iskrenim fanovima (i razmenila utiske)

#2 girlnextdoor

girlnextdoor
  • Members
  • 564 posts

Posted 20 September 2004 - 10:00

...ne znam da li sam proshli put uspeshno poslala,ako jesam onda je ovo drugi poziv na dopisivanje - prichajmo o CAVE-u...

#3 kurdi

kurdi
  • Members
  • 3,206 posts

Posted 20 September 2004 - 10:19

ma taj seje zlo.

#4 ceres

ceres
  • Members
  • 566 posts

Posted 20 September 2004 - 10:20

Nobody's baby

I've searched the holy books
I tried to unravel the mystery of Jesus Christ, the saviour
I've read the poets and the analysts
Searched through the books on human behaviour
I travelled this world around
For an answer that refused to be found
I don't know why and I don't know how
But she's nobody's baby now

I loved her then and I guess I love her still
Hers is the face I see when a certain mood moves in
She lives in my blood and skin
Her wild feral stare, her dark hair
Her winter lips as cold as stone
Yeah, I was her man
But there are some things love won't allow
I held her hand but I don't hold it now
I don't know why and I don't know how
But she's nobody's baby now

This is her dress that I loved best
With the blue quilted violets across the breast
And these are my many letters
Torn to pieces by her long-fingered hand
I was her cruel-hearted man
And though I've tried to lay her ghost down
She's moving through me, even now
I don't know why and I don't know how
But she's nobody's baby now
She's nobody's baby now
Nobody's baby now
She's nobody's baby now

:lol: :lol: :lol:

#5 girlnextdoor

girlnextdoor
  • Members
  • 564 posts

Posted 20 September 2004 - 10:55

ej,bre kurdi shto si tako negativan? :lol:
mislim da si malo promashio poentu,a i temu...hajde mi reci shta bi po tebi trebalo da se seje,ha? :lol: :lol: i nemoj cave-a da mi vredjash!!! :lol:

#6 kurdi

kurdi
  • Members
  • 3,206 posts

Posted 20 September 2004 - 11:22

ej,bre kurdi shto si tako negativan? :lol:
mislim da si malo promashio poentu,a i temu...hajde mi reci shta bi po tebi trebalo da se seje,ha? :lol:  :lol:  i nemoj cave-a da mi vredjash!!! :lol:

eh, sala je u pitanju, nema veze...

a nick-a volem, spavao sam jednom na podu u ulazu banke po cici zimi da bi ga gledo (tom prilikom sam i zadobio potpise na kicking against the pricks B) ). doduse tad sam bio mnogo mladji, ne verujem da bih danas tako.

#7 girlnextdoor

girlnextdoor
  • Members
  • 564 posts

Posted 20 September 2004 - 11:38

e,pa to je vec druga pricha...
sada ti malo i zavidim,shto se tiche spavanja na podu po cichi zimi - sve za gore-pomenutog...tj.ne bash sve,eto ja sam ga promashila(svesno) :lol: pre tri-chetiri godine,kada je nastupao u peshti,a ja bila u petom mesecu trudnoce :lol: ,tako da bash i nije bilo zgodno odluchiti se za taj korak...nadam se da sledeci put necu biti noseca...ha,ha,ha.

#8 HoldenCaulfield

HoldenCaulfield
  • Members
  • 1,364 posts

Posted 20 September 2004 - 11:59

Pre par godina sam procitao negde da smo jedna od retkih drzava Evrope u kojoj je Cave popularniji od Mrs. Minogue.

Mislim da je vreme da poseti ovaj deo Evrope ponovo.
Mislim da kada to bude cinio, nece zaobici i nas.

#9 girlnextdoor

girlnextdoor
  • Members
  • 564 posts

Posted 20 September 2004 - 12:07

eto,dok sam ja negde prochitala(neki intervju) da je jedini razlog zashto ga nema u bgd-u,taj shto niko iz njegove ekipe(misli se na menadzere i sl.)nema nikakav podatak o popularnosti,tj.broj prodatih albuma - naravouchenije - ljudi kupujte originale...ili za sve su krivi pirati...ma daj! ali iskreno,najiskrenije se nadam da cu dozhiveti i to da nick cave gostuje u bgd-u!!!mada,propustila sam najbolje godine(i moje,a i njegove)sada mi je isuvishe blag,ali nije da sam prestala da ga slusham+volim...
bez njegove muzike moj bi zhivot bio prazan...

#10 Hefestus

Hefestus
  • Members
  • 6,822 posts

Posted 20 September 2004 - 12:33

Ko voli ranog Cava nega check Anitu Lane, ona je napisala nekoliko legendarnig stvari za Birthday Party kao "Dead Joe" "From Her To Eternity
"....

#11 girlnextdoor

girlnextdoor
  • Members
  • 564 posts

Posted 20 September 2004 - 13:19

Ko voli ranog Cava nega check Anitu Lane, ona je napisala nekoliko legendarnig stvari za Birthday Party kao "Dead Joe" "From Her To Eternity
"....


...poshto bash volim ranog cave-a(pogotovo"B.P."),chula sam za a.l.(bivshu suprugu),ali za "from her ..." ne bih bash rekla da je njen text,poshto ga imam u knjizi poezija od...do...znachi sve nick-ove autorske pesme(a iskreno i ne zvuchi bash kao da je zhena napisala,iskreno),+ i nije "birthday party",nego je na albumu "bad seeds"-a... eto,tako.mala ispravka,ne zhelim da zvuchim loshe,ali ovo su chinjenice.

...a ako neko bash voli cave-a, neka prochita(ako vec nije) roman " I magarica ugleda andjela" (iliti ..."and the ass saw the angel")...pa da malo porazgovaramo o utiscima,ha?.. :lol:

...evo ga upravo na b92 - novi singl "nature boy" matorog cave-a ...

#12 johnnioza

johnnioza
  • Members
  • 1,480 posts

Posted 20 September 2004 - 14:54

Procitao sam Caveov roman pre nekih godinu dana, i bio sam naprosto odushevljen velichinom njegovog literarnog genija. Chak mislim da bi mnogo vishe pruzio svetskoj kulturnoj bashtini da je reshio da se prevashodno bavi pisanjem. No, ovo je vec tema za neki drugi podforum.

#13 Born Too Loose

Born Too Loose
  • Members
  • 1,205 posts

Posted 20 September 2004 - 15:39

eto,dok sam ja negde prochitala(neki intervju) da je jedini razlog zashto ga nema u bgd-u,taj shto niko iz njegove ekipe(misli se na menadzere i sl.)nema nikakav podatak o popularnosti,tj.broj prodatih albuma - naravouchenije - ljudi kupujte originale...ili za sve su krivi pirati...ma daj! ali iskreno,najiskrenije se nadam da cu dozhiveti i to da nick cave gostuje u bgd-u!!!mada,propustila sam najbolje godine(i moje,a i njegove)sada mi je isuvishe blag,ali nije da sam prestala da ga slusham+volim...
bez njegove muzike moj bi zhivot bio prazan...

Vec si dozivela da covek gostuje u BG ali si izgleda tad imala druge prioritete :lol:.

#14 Hefestus

Hefestus
  • Members
  • 6,822 posts

Posted 20 September 2004 - 21:54

Ko voli ranog Cava nega check Anitu Lane, ona je napisala nekoliko legendarnig stvari za Birthday Party kao "Dead Joe" "From Her To Eternity
"....


...poshto bash volim ranog cave-a(pogotovo"B.P."),chula sam za a.l.(bivshu suprugu),ali za "from her ..." ne bih bash rekla da je njen text,poshto ga imam u knjizi poezija od...do...znachi sve nick-ove autorske pesme(a iskreno i ne zvuchi bash kao da je zhena napisala,iskreno),+ i nije "birthday party",nego je na albumu "bad seeds"-a... eto,tako.mala ispravka,ne zhelim da zvuchim loshe,ali ovo su chinjenice.

...a ako neko bash voli cave-a, neka prochita(ako vec nije) roman " I magarica ugleda andjela" (iliti ..."and the ass saw the angel")...pa da malo porazgovaramo o utiscima,ha?.. :lol:

...evo ga upravo na b92 - novi singl "nature boy" matorog cave-a ...

Sto se tice "from her ...." to je malo pikanterija, dobro si uocila :lol: Nije bas jasno koja je Anitina uloga, tj kolika je njena uloga u toj pesmi.
U svakom slucaju obavezno check A.L.
Ako si propustila check neke Blixine projekte sa Einsturzende Neubautten recimo Halber Mensch.

#15 Artur Dent

Artur Dent
  • Members
  • 8,603 posts

Posted 04 October 2004 - 21:24

Pre par godina sam procitao negde da smo jedna od retkih drzava Evrope u kojoj je Cave popularniji od Mrs. Minogue.

Mislim da je vreme da poseti ovaj deo Evrope ponovo.
Mislim da kada to bude cinio, nece zaobici i nas.

Ne znam, meni su neki koncetrni promoteri rekli da je jako skup i u varijanti samo on i klavir, o celoj ekipi i da se ne govori. Dodouse, doticni i nisu poznati kao ljudi siroke ruke i spremni na rizik. :lol: Promoteri, ne The Bad Seeds.