Jump to content


Photo

Muzički kviz


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
267 replies to this topic

#16 J'en ai marre!

J'en ai marre!
  • Members
  • 1,070 posts

Posted 07 September 2004 - 10:40

Dobro, bio bi red da bujdossminipitikovski postavi pitanje pošto je pogodila, al' ako je u prolazu, nek kurdi zada sledeće pitanje jer se najviše zanimao. :lol:

Edit: 'teo sam da okačim jednu stvar od Kontraritma, al' ne da host da hotlinkujem, pa mi izbrisa mp3 posle par sati. Al' su ažurni majku im... :lol:

Edited by J'en ai marre!, 07 September 2004 - 14:41.


#17 kurdi

kurdi
  • Members
  • 3,206 posts

Posted 07 September 2004 - 15:02

uh... aj da se zadrzimo u domacim vodama i da ne bude pretesko...

sta povezuje huseina hasanefendica i zeljka brodarica?

edit:
zapravo ovo je glupo, posto husein nije poznat ni po cemu osim po onome sto ga povezuje za zeljkom.

malo manje glupo:

sta povezuje zeljka brodarica i mitra subotica?

Edited by kurdi, 07 September 2004 - 19:55.


#18 murga_nbgd

murga_nbgd
  • Members
  • 332 posts

Posted 07 September 2004 - 15:13

secam se kontraritma ali ne bih pogodio u zivotu. Za Radica mi je bio kao neki trag ali je on je svirao u milion bendova. Njega sam imao na dlanu ali ne i Kontraritam:).

Plocu Kontraritma je Suggs (pevach Madness-a) vrteo kao lud u svojoj emisiji na jednom londonskom radiju skoro 2 godine sa pitanjem upucenim slushaocima:"Iz koje zemlje je ovaj bend?" NIKO nije pogodio!I sam Suggs nije verovao da je bend iz tamo nekog Novog Sada u tamo nekoj Jugi... :lol:

#19 kurdi

kurdi
  • Members
  • 3,206 posts

Posted 07 September 2004 - 22:52

oce neko bar da proba, nije valjda bas tolko nezanimljivo pitanje.
a reko bih ni tesko... a posle dobijete da postavite sami svoje sopstveno... isplati se... tjah.

#20 Mesplède

Mesplède
  • Members
  • 682 posts

Posted 07 September 2004 - 23:15

Da proba? Uvek.

Vodič za blefiranje na kvizovima koje vam može doneti tačan odgovor nudi dve najverovatnije opcije:

a) svirali su zajedno

B) jedan drugom je producirao album

#21 kurdi

kurdi
  • Members
  • 3,206 posts

Posted 07 September 2004 - 23:23

kolko ja znam ni jedno ni drugo nije tacno... no mogu da ti pomognem da opstim principa bez znanja dodjes do dleimicnog odgovora...

1. pomenuo si makar jednu kljucnu rec :lol: (kkao se zove ona igra, dve tacne boje, al samo je jedna na pravom mestu...)

2. radili su isto.

3. to nije bilo njihovo primarno zanimanje (makar po meni, al vecina bi se slozila)

4. u tom svom sporednom zanimanju su ucestvovali na objektivno mnogo bitnijim plocama nego sto su u svom primarnom ikada postigli.

#22 Mesplède

Mesplède
  • Members
  • 682 posts

Posted 08 September 2004 - 00:43

Eh sad. Primarno sviranje ili produciranje?

Ja pojma nemam o domaćoj sceni, ono baš ništa, tako da samo pokušavam da inspirišem ljude da pokušavaju.

#23 kurdi

kurdi
  • Members
  • 3,206 posts

Posted 08 September 2004 - 00:46

e je*iga sad... mozes bar da formulises to u vidu pokusaja pogadjanja... npr ti pitas jel im ta sekundarna aktivnost bila produciranje, pa ja kazem da (mada je za zeljka brodarica jappu ipak pomalo diskutabilno sta mu je primarno, a sta sekundarno), a ne ovako ti mene pitas jel sviranje ili produciranje.

a u konacnom odgovoru se nalazi ime grupe za koju garantujem da si cuo. cak znas pesme, verovatno i poneki tekst...

#24 Mesplède

Mesplède
  • Members
  • 682 posts

Posted 08 September 2004 - 01:09

Hajde, kada već druge nije sramota,

Je l' to učestvovanje u jednom teenage bandu, koji je na prilično standardan rokerski način pomalo ušla u legendu?

#25 kobni zelaya

kobni zelaya
  • Members
  • 925 posts

Posted 08 September 2004 - 01:19

Producirali Azru?

#26 kurdi

kurdi
  • Members
  • 3,206 posts

Posted 08 September 2004 - 01:19

:lol: :lol: :lol:

zbunjujeme tvoja taktika, zasto sad ti kreces sa zagonetkama... ?
a mislim vec sam ti reko cini mi se, al da ponovimo i dodamo:

obojica su muzicari (mitar subotic je poznatiji kao rex illusivii ili kao suba) i obojica se pomalo iznenadjujuce pojavljuju kao producenti jednog od reciumo 5, a sigurno 10 najlegendarnijih ex-yu bendova, koji vole i stari i mladi.

suba se kao producent tu i nije ensto proslavio, a jappa (zeljko) bas jeste, sto je pomalo cudno, posto je nekom drugom prilikom producirao recimo i crvenu jabuku.

(ovo vec postaje smesno... a recimo zhabac i zhabotinsky sigurno znaju, al njih nema, a meni se spava)

daklem pitanje je koji su legendarni ex-yu bend producirali i zeljko brodaric i mitar subotic, a bome i husein h?

posto ti sve ovo nista ne govori, mogu samo da ti dam direktne hintove na doticni bend:

1. covek koji je nekada bio u tom bendu danas nastupa zajedno sa violinistom koji se oblaci kao zena.

2. drugi covek koji je nekada bio u tom bendu je posle bio u bendu cije ime ima dodirnih tacaka sa nazivom filma (u nasem prevodu) u kojem je igrala jamie lee curtis

#27 kobni zelaya

kobni zelaya
  • Members
  • 925 posts

Posted 08 September 2004 - 01:24

A...a...Azra.

#28 kurdi

kurdi
  • Members
  • 3,206 posts

Posted 08 September 2004 - 01:25

Producirali Azru?

daklem trazi se odgovor ovog tipa - nije tacno, al nije ni daleko, po mnogo cemu.

#29 manitu

manitu
  • Members
  • 123 posts

Posted 08 September 2004 - 01:28

HH -> "Haustor"
Jappa -> "Treci svijet"
Rex -> "Bolero"

to je valjda to ...

#30 kurdi

kurdi
  • Members
  • 3,206 posts

Posted 08 September 2004 - 01:29

A...a...Azra.

sta vise, dovolni si blizu da si siprovocirao jos jedan hint - u tom bendu sto ima veze sa jamie lee jeste svirao i neko ko je bio i u azri.