Jump to content

Photo

Prvo reci, a onda bombe

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
2 replies to this topic

#1 vasudeva418

vasudeva418
  • Banned
  • 2,635 posts

Posted 01 September 2004 - 11:36

Pocechu topic jednom ogradom. Iako nisam Bosanac, evo klisea, sasvim slucajno nastalog: moj prvi komsija je musliman, cestitam mu Bajrame, a on mi ulazi u kuchu kada mu trebaju merdevine ili neka takva glupost. Mnogo je fin covek, i nije jedini fin musliman kojeg poznajem.
Sa druge strane, olosh (Ebu Davud i njemu slicni) koji se u poslednje vreme pojavio na forumu kao da iskljucivo spada u onih 6-7 posto muslimana koji su podlegli zaraznom fundamentalizmu i licemernoj apologiji terora.

Uostalom, to su samo reci. Mene brine da sa reci ne predju na dela i ne pocnu da raznose autobuske stanice u Beogradu i upadaju u nashe shkole sa bombama. A, nazalost, verujem da je ideoloshki rat koji je na forumu otpoceo pre par nedelja deo shire, mnogo opasnije priche. Zato bi bilo dobro da, ako iko u `nadleznim organima` posmatra delovanje ovog foruma, pribelezi IP ljudi koji brane klanje nepalskih talaca, otimanje ruske dece i atentate na knjizevnike kao sto je Salman Ruzdi. Ovo su vrlo zajebane stvari, a, iskreno, zabrinut sam, jer se ovde pristupa tolerantno prema ljudima koji se hvale time sto se njihova vera `najbrze siri!`

#2 Indy

Indy
  • Members
  • 21,392 posts

Posted 01 September 2004 - 11:42

Zato bi bilo dobro da, ako iko u `nadleznim organima` posmatra delovanje ovog foruma, pribelezi IP ljudi koji brane klanje nepalskih talaca, otimanje ruske dece i atentate na knjizevnike kao sto je Salman Ruzdi.

Premda se u osnovi slazemo, ne vidim zasto ne bi bilo lakse uraditi ono za cim vapijem danima - banovati ih. Jednostavno i po kratkom postupku.

Inace, internet je prepun neverovatnih svinjarija, ima otvoreno teroristickih web sajtova, danas sam recimo slao link za sajt Hamas-a (to su ovi sto ubijaju decu, ukljucujuci tu i njihovu decu, i smatraju to opravdanim).

Po deseti put (barem) molim administratore da onemoguce sirenje ovakve propagande.

Na zalost, sa foruma je jasno da medju ostatkom forumasa ima vise nego dovoljno naivnih, nepromislenih i zavedenih koji uopste ne shvataju o cemu se ovde radi.

Mislim da je deo problema u tom sto mi se cini (ispravite me ako nisam u pravu, obradovacu se) da se dobar deo stanovnika Srbije uopste ne oseca direktno ugrozen od strane militantnog islama. Misle da se to njih ne tice.

Nista ne bi moglo da bude pogresnije.

#3 vasudeva418

vasudeva418
  • Banned
  • 2,635 posts

Posted 01 September 2004 - 11:44

Ne verujem da je banovanje dovoljno, mislim da su u pitanju ozbiljni i zaista potencijalno opasni ljudi, a ne napaljeni klinci, i da bi neko trebalo da ih proveri. Ne treba nam novi Madrid.

Edited by vasudeva418, 01 September 2004 - 11:45.