Jump to content


Photo

slucaj Aleister Crowley


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
13 replies to this topic

#1 strucnjak

strucnjak
  • Sleepers
  • 40 posts

Posted 23 August 2004 - 18:05

Crowley je nakon Dr.John Dee-a najveci magijski genij anglosaxonske kulture, i prosto je nepojmljivo zbog cega nije do sada rehabilitovan.
Zasto mu nije dodeljena titula SIR-a, koju je dobio svaki kreten (John Lenon, Elton John, Beavis and Buthead...)?

Dokle god se zvanicna ideologija britanskog kraljevstva ne odrekne svojeg milenarnog sujeverja, na zalost Crowley nece dobiti javno priznanje za svoj doprinos slobodi.

A sta tek reci o Dr.Dee-u? Pa on je idejni tvorac Britanije kao Imperije.
Bio je muza kraljice Elizabete u jednom gotovo ekstaticnom periodu istorijske inkubacije Sakralne Imperije kojom je Engleska kanila postati.
Na zalost, Britanija je postala ruglo. Dr.John Dee je oteran sa dvora.
Mediokriteti su pobedili. Crowley je ocrnjen. Sada je na vlasti Tonny Blair.
Tako to ide...

#2 Mica i Acim

Mica i Acim
  • Members
  • 188 posts

Posted 23 August 2004 - 18:10

Дотични је био - сатаниста. :lol:

#3 strucnjak

strucnjak
  • Sleepers
  • 40 posts

Posted 23 August 2004 - 18:18

Дотични је био - сатаниста.  :lol:

Sta to znaci - satanista?

#4 BlueSoniq

BlueSoniq
  • Members
  • 893 posts

Posted 25 August 2004 - 00:10

To je pomocnik sajdzije. Samo od slabijih majstora. Kad musterija dodje da pita ka'ce biti gotov sat on joj kaze: Od sata-nista.

Dodjite sutra.

#5 Aion

Aion
  • Members
  • 856 posts

Posted 25 August 2004 - 08:30

Dr.Dee je bio genije. Za ovog prvog naznam! Nije mi jasno kako si ih doveo u vezu.

#6 liberty

liberty
  • Members
  • 80 posts

Posted 25 August 2004 - 09:51

To je pomocnik sajdzije. Samo od slabijih majstora. Kad musterija dodje da pita ka'ce biti gotov sat on joj kaze: Od sata-nista.

Dodjite sutra.

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

#7 Zmitjkoe

Zmitjkoe
  • Members
  • 4,978 posts

Posted 25 August 2004 - 10:41

... titula SIR-a, koju je dobio svaki kreten (John Lenon...)?

Ti si kreten. 'bote Crowley. A i John Dee.

#8 zodiac

zodiac
  • Members
  • 935 posts

Posted 25 August 2004 - 11:01

Eh, nisu te dovoljno banovali, kokosko...

#9 strucnjak

strucnjak
  • Sleepers
  • 40 posts

Posted 25 August 2004 - 12:30

Dr.Dee je bio genije. Za ovog prvog naznam! Nije mi jasno kako si ih doveo u vezu.

Kroli se sam doveo u vezu sa Dijem. Naravno, da je Dr. Dee bio veci genije, ali smatram da ni Crowley nije bio lisen genijalnih crta. Uostalom, ovaj poslednji kao da je najavio smrt anglosaksonskog duha.

#10 strucnjak

strucnjak
  • Sleepers
  • 40 posts

Posted 25 August 2004 - 12:32

Eh, nisu te dovoljno banovali, kokosko...

O cemu pricas? I nemoj da mi vredjas drugara.
Uostalom, kao sto rekoh X puta, najlakse je lepiti etikete drugome i time isijavati gluposcu.

#11 Mica i Acim

Mica i Acim
  • Members
  • 188 posts

Posted 25 August 2004 - 13:27

Povukavši se u Nju Hempšajr (Hew Hempshire) nakon pisanja antibritanske propagande za Nemačku, veliki posvećenik onostrane hijerarhije "majstora pseudomudrosti" - Alister Krouli (Edward Alexander Crowley, 1875.-1947.), te 1916. godine kod jezera Paskvani izvodi ritual "Veliko Magijsko Povlačenje" obeležavajući "kraj hrišćanstva", uzdiže se u stepen "Magusa" a žabu koju je krstio kao "Isusa Hrista" razapinje!

Koja nevidjena budaletina. :lol:

#12 vasudeva418

vasudeva418
  • Banned
  • 2,635 posts

Posted 25 August 2004 - 15:18

Da sam ja odrastao u porodici hriscanskih fanatika kao Krouli, i sam bih mozda razapinjao zabe.

#13 strucnjak

strucnjak
  • Sleepers
  • 40 posts

Posted 27 August 2004 - 11:57

Povukavši se u Nju Hempšajr (Hew Hempshire) nakon pisanja antibritanske propagande za Nemačku, veliki posvećenik onostrane hijerarhije "majstora pseudomudrosti" - Alister Krouli (Edward Alexander Crowley, 1875.-1947.), te 1916. godine kod jezera Paskvani izvodi ritual "Veliko Magijsko Povlačenje" obeležavajući "kraj hrišćanstva", uzdiže se u stepen "Magusa" a žabu koju je krstio kao "Isusa Hrista" razapinje!

Koja nevidjena budaletina.  :lol:

To ne znaci da je budaletina.
Njegov sistem vrednosti i asocijacija je ipak malo drugaciji da bismo ga na osnovu postupaka koje ne razumemo svrstali ad hoc u kategoriju koja je nenormalna. Uostalom, biti budala jeste u skladu sa njegovom doktrinom. Simbolizuje metafizicku Nulu.

#14 Mica i Acim

Mica i Acim
  • Members
  • 188 posts

Posted 27 August 2004 - 14:47

Познато је да деца волу да се играју сас жабе... али када то ради самопрокламовани "мајстор премудрости" и "велики маг"... :lol: