Jump to content

Photo

İslam

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
207 replies to this topic

#16 Mica i Acim

Mica i Acim
  • Members
  • 188 posts

Posted 20 August 2004 - 15:33

То њихово убеђивање спада у онај парадокс... ко о чему? Курва о поштењу... :lol:

#17 Quelqu'un

Quelqu'un
  • Members
  • 362 posts

Posted 20 August 2004 - 18:12

Mica i Acim,
preporučujem vam da pročitate malo više o širenju islama kako u svetu tako i među arapskim plemenima :lol:

vasudeva418,
Ako treba nabrajaćemo sve ratove hrišćana i muslimana pa ćemo videti kojih ima više :lol:

Uostalom ko su bili krstaši? Ko je imao kolonije? Ko je prouzrokovao dva svetska rata? Koja sila je danas najveći zločinac u svetu?

Samo opušteno...

Pozdrav

#18 zazie

zazie
  • Members
  • 1,669 posts

Posted 20 August 2004 - 18:35

malo ljudi znaju o islamu.
a morace da nauche, jer islam je sad "novi globalni neprijatelj civilizacije" :):):)

islam se mozda shirio miroljubivije od hrishcanstva, ali se nije shirio iskljuchivo miroljubivo, prema tome, spada u istu kategoriju.

#19 Mica i Acim

Mica i Acim
  • Members
  • 188 posts

Posted 20 August 2004 - 18:36

Не бригај. Већ урадио... :lol:

Ево ти примера... Ови потурчени на Балкану нису Мухамеданство примили из неке вере, него из ниско материјалних разлога што нису хтели да плаћају харач, а и нису хтели да изгубе свој иметак, дућане, радње и остало по градовима. :lol:

#20 zazie

zazie
  • Members
  • 1,669 posts

Posted 20 August 2004 - 18:38

ako su tako uradili, znachi neku veru nisu ni imali, josh dok su bili hrishcani... :)
ko je sad tu naopak :P:P:P, pitam se?

#21 Aleksa

Aleksa
  • Members
  • 1,344 posts

Posted 20 August 2004 - 18:58

pa ako su im propovedali hriscanstvo kao sto to nama radi otac alef, meni jasno zasto prodase veru za veceru :lol:
jos da nam popovi nisu bili tak'e stipse vratili bi ih u tor kad osmanlije odose lol

Edited by Aleksa, 20 August 2004 - 19:15.

#22 Mica i Acim

Mica i Acim
  • Members
  • 188 posts

Posted 20 August 2004 - 20:04

Слабих у вери је одувек било... а да је јаких било показује чињеница да је већина Православне популације издржала турски зулум од око 500 година без потурчавања.

А они јадници који су пали на испиту и потурчили се, морали су Турцима да показују како су лојални па су постали већи зулумаши и од самих Турака. Отуда и потиче оно народно "потурица гори од Турчина". Као такви, потурчени Срби морали су бити презрени од Православних Срба, и повратка једноставно није ни могло бити. Част изузетцима! Познајем човека који је проучио историјат своје лозе, пронашао како су се презивали, коју су славу салвили, и вратио се у Православље, вратио оригинално презиме, и сада је наш брат. :lol:

#23 Quelqu'un

Quelqu'un
  • Members
  • 362 posts

Posted 20 August 2004 - 20:53

Mica i Acim,
pa ako je većina naroda izdržala 500 godina da se ne poturči to govori da je u Osmanlijskom carstvu svako mogao da živi i ispoveda veru koju je želeo. Slažem se da su neki menjali veru zbog ekonomske koristi. U jednom postu sam to delimično objasnio... to je post od 20.VIII u 02:53. On je u vezi sa arapskim a ne turskim osvajanjem ali ima dosta sličnosti.

zizie,
"novi globalni neprijatelj civilizacije"?!?! :lol:

Mislim da je svako širenje mačem pogrešno bez obzira koja je religija u pitanju. Ti koji su širili islam ili hrišćanstvo na silu definitivno nisu dobri vernici u svojim veroispovestima. Zato je možda nepravedno osuđivati neku religiju na osnovu postupaka pojedinaca koji se nazivaju njenim pripadnicima.

See you

#24 zazie

zazie
  • Members
  • 1,669 posts

Posted 20 August 2004 - 20:57

ni staljin nije bio dobar komunista... i shta sad imamo od toga? ti si uostalom i pocheo o tome kako eto islam se nije toliko bash shirio pendrekom ko hrishcanstvo. odredi se koja ti je zvaka prvo, pa onda prichaj.

a sa ovim poslovichkim acimom, doshao chovek da troluje... ignore bre.

#25 Gonzo

Gonzo
  • Members
  • 3,133 posts

Posted 20 August 2004 - 21:14

Quelqu'un,

Blago tebi, moci ces da tuces zenu, to je u Islamu dozvoljeno.

#26 Quelqu'un

Quelqu'un
  • Members
  • 362 posts

Posted 20 August 2004 - 21:15

zazie,
o kojoj kontradikciji govoriš? U mojim postovima je sve jasno k'o dan. Moj akcenat je bio na toleranciji, a ne na širenju vere (na ovo sam morao da odgovaram tvojoj opasci o Iranu). Pa ne možeš očekivati da baš svi ljudi koji su rođeni kao ovi ili oni budu idealni. Šta nije jasno?

#27 Quelqu'un

Quelqu'un
  • Members
  • 362 posts

Posted 20 August 2004 - 21:18

Gonzo,

blago meni? Što? Ti bi da tučeš ženu? Hajde mi dokaži to što si napisao.

#28 Gonzo

Gonzo
  • Members
  • 3,133 posts

Posted 20 August 2004 - 21:26

pa ima onaj hadis gde se dozvoljava udaranje "nepokorne" zene.

.
.
.
.

ma boli me kurac, tusrci se i radi sta hices. Samo kad se ti i tvoji prisetite i pocnete da pridrzavate drugih hadisa i sura (ono u stilu Alah ce ih vasom rukom kazniti) onda se nadam da ce raditi nuklearke.

#29 Nemke

Nemke
  • Banned
  • 379 posts

Posted 21 August 2004 - 01:09

Ja bih samo istakao da se kroz istoriju proteze pitanje koja religija je vise gluposti i zabluda ukorenila u ljudima. Naravno posledice su zlo i mrznja nevidjenih razmera koje ce kao sto vidimo da pooootraju. Ako mora da postoji religija (a ja MISLIM da mora zbog ljudske gluposti) onda sam ja za neku verziju anticke koja propoveda da ljudi treba da uzivaju u zivotu jer to i bogovi(ili 1 bog svejedno) cine i da slave zivot bas u njihovu(Njegovu) cast.

Edited by Nemke, 21 August 2004 - 01:11.

#30 mile curcic

mile curcic
  • Members
  • 10,837 posts

Posted 21 August 2004 - 01:32

"Ako mora da postoji religija (a ja MISLIM da mora zbog ljudske gluposti) onda sam ja za neku verziju anticke koja propoveda da ljudi treba da uzivaju u zivotu jer to i bogovi(ili 1 bog svejedno) cine i da slave zivot bas u njihovu(Njegovu) cast."

Па управо то и проповеда хрићанство и то далеко више од многобожачке античке религије. Е сад, ако је неком уживање у животу у се, на се и пода се, онда то није оно што проповеда хрићанство јер такво "уживање" у животу је деградација човека.