Jump to content


Photo

Nema bubrega za nevernike,


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
36 replies to this topic

#16 BlueSoniq

BlueSoniq
  • Members
  • 893 posts

Posted 16 August 2004 - 12:11

Podrzava se i svaka tranplantacija od zivih osoba,kada zivot iste nije ugrozen(bubreg,roznjaca...),a sve u duhu recenice iz Svetog Jevandjelja po Jovanu 15,13:"od ove ljubavi niko nema vece,da ko zivot svoj polozi za prijatelje svoje".

Znaci nema nikakve selekcije u ovom zvanicnom stavu SPC-a,sto se u zvanicnom aktu br.1016/zap. 648 moze i videti.

Kakvi ste bre lazovcine i licemeri, vi popovi i vasi nadredjeni vanseljenski arhigigamegaturbo skopi!

Da je kojim slucajem doslo do preglasavanja na drugu strani takodje bi u toj vasoj bajci za maloumne (biblija) nasli nekoliko recenica da potvrdite svoje stavove.

Sta to znaci - svako moze da tumaci kako god hoce samo da pita nikoliko mud®aca da mu istumace na pravi nacin. Ta knjiga je toliko divno napisana da je prosto neverovatno koliko je samo sekti do sada proizvela.

#17 AlefShin

AlefShin
  • Members
  • 1,805 posts

Posted 16 August 2004 - 12:33

Vasudeva,
U prvom postu si napisao sledece:
`Crkva je toliko surova da preporucuje da se uskrati neophodna medicinska pomoc onima koji nisu njeni clanovi. Prilazem dokaz.` i
`Crkva kada zeli da kaze nesto neljudski, to obicno kaze posle mnogo stranica blagoglagoljivog tupljenja o dobroti i istini.`
,a u drugom:
`Na svu srecu, ovo jos nije zvanican stav Crkve, ali se ocekuje da ce neki od narednih Sinoda na neki nacin sankcionisati transplantaciju organa.`

Ja sam napisao:
`Vasudeva iznosi misljenje oca Ljube,ne stav Crkve,kao sto se gore moze videti,da bi on i jos par klovnova zlonamerno napali citavu Crkvu.`

Dakle,nisam negirao da si napisao licno misljenje o.Ljube,kao sto nisi preskocio ni da potkacis citavu Crkvu ili si potpuno dvosmislen(nepismen mi ne izgledas,to se po izrazima vidi).

#18 minka

minka
  • Banned
  • 1,886 posts

Posted 16 August 2004 - 15:35

2Predrag Pesic

ej minka, sestro  :lol:  :lol:  :lol: !

tek sad sam provalijo da ti je ovaj potpis iz apokalipse!!!

to je onda kad se Martin bedachi u svojoj sobi pre no shto krene na privodzenje Marlona.

moram reci, kad sam bijo provalijo da je to podpis iz apokalipse, da sam bijo nekako ponosan sho sam ja tvoj brat i sho smo ishli u XIV-tu  :lol:  :lol:  :lol: !!!



evo srx odgovara namesto mene :lol:


Kakvi ste bre lazovcine i licemeri, vi popovi i vasi nadredjeni vanseljenski arhigigamegaturbo skopi!

Da je kojim slucajem doslo do preglasavanja na drugu strani takodje bi u toj vasoj bajci za maloumne (biblija) nasli nekoliko recenica da potvrdite svoje stavove.

Sta to znaci - svako moze da tumaci kako god hoce samo da pita nikoliko mudĀ®aca da mu istumace na pravi nacin. Ta knjiga je toliko divno napisana da je prosto neverovatno koliko je samo sekti do sada proizvela.


covek koji ovako pise & koji se ovako izrazava moze da bude:

jako glup ili jako neobrazovan...

BlueSoniq je obrazovana osoba... B)

Edited by minka, 16 August 2004 - 15:36.


#19 vasudeva418

vasudeva418
  • Banned
  • 2,635 posts

Posted 16 August 2004 - 16:00

Oce Aleph Shin,

Mozda sam zlonameran, mozda sam zloban, mozda sam ovo ili ono, ali ne mislim da sam klovn i pajac. Hajde da Vi i ja napravimo pakt: suzdrzacu se od vredjanja i evo nudim izvinjenje za neke reci koje sam Vam tu i tamo u naletu strasti i oholosti upucivao (privatno sam jako fina osoba, ovde mi prorade kompleksi... pa poludim!!!!!!!), a Vi cete uvaziti barem to da nisam `klovn` i ubuduce se odreci patronizirajuceg stila koji ste poodavno zauzeli.

Jel` moze?

#20 BlueSoniq

BlueSoniq
  • Members
  • 893 posts

Posted 16 August 2004 - 16:09

minka:
covek koji ovako pise & koji se ovako izrazava moze da bude:

jako glup ili jako neobrazovan...

BlueSoniq je obrazovana osoba... 


Hebote, kakav duhoviti odgovor.
Jesi li ovo sam smislio ili si nashao NAD-DAH-NUCE u bibiliji - sinko.
Evo vernici ugledajte se na vaseg raba koji prednjaci u pameti.

#21 srdjanf.

srdjanf.
  • Members
  • 5,016 posts

Posted 16 August 2004 - 22:30

Blue,
osh da se kachish s celom familijom, samo s Minkom, il samo sa mnom.
i kada cesh prestati sa svojim nacistichkim sranjima?

takodje bi u toj vasoj bajci za maloumne (biblija)



#22 srdjanf.

srdjanf.
  • Members
  • 5,016 posts

Posted 16 August 2004 - 22:40

Oce Aleph Shin,

Mozda sam zlonameran, mozda sam zloban, mozda sam ovo ili ono, ali ne mislim da sam klovn i pajac. Hajde da Vi i ja napravimo pakt: suzdrzacu se od vredjanja i evo nudim izvinjenje za neke reci koje sam Vam tu i tamo u naletu strasti i oholosti upucivao (privatno sam jako fina osoba, ovde mi prorade kompleksi... pa poludim!!!!!!!), a Vi cete uvaziti barem to da nisam `klovn` i ubuduce se odreci patronizirajuceg stila koji ste poodavno zauzeli.

Jel` moze?

enough for me. i forgive you everything. a beautiful and honest statement.

apsolutno se slazhem da jedno sveshteno lice nema prava da se bilo kome obraca na takav nachin. i meni smeta taj patronizujuci nastup.

ps-edit: ja verujem vama da ste fina osoba u privatnosti.

Edited by srdjanf., 16 August 2004 - 22:45.


#23 srdjanf.

srdjanf.
  • Members
  • 5,016 posts

Posted 16 August 2004 - 23:17

apsolutno sam sklon da razumem povod za Vasuove reakcije.
sramota je za nas shto svakakve plitkoumne osobe imaju otvoren prostor za istupanja i sludjivanje ionako vec sludjene javnosti. ne mogu da opravdam ponekad nachin na koji Vasu izlazhe svoje nezadovoljstvo, ali za razliku od mnogih, spreman je da pritisne kochnice i da, ne retko, ispolji kvalitet humanosti koji njegovom buntu daje prometejsku uzvishenost.
Vasu Deva,
get all my love.

#24 queeria

queeria
  • Members
  • 1,429 posts

Posted 16 August 2004 - 23:40

пошто сам члан Православне цркве занима ме њен став. Унапред захвална , Мања

A jel mogu i ja da se uclanim pa da budem clan biblioteke???
Kolika je godisnja clanarina???
Hocu da drzim clansku karticu u dzepu od kosulje da je svi vide, pa da crknu od ljubomore!!!

#25 AlefShin

AlefShin
  • Members
  • 1,805 posts

Posted 17 August 2004 - 09:20

Za tebe nisam ni rekao da si clown,Vasudeva(napisano je `on i par klovnova`),vec za one koji su napisali postove posle tebe.
(interesantno je da Srdjanu ne smeta `blagosiljanje bubrega` ,tvrdnja da su `popovi mracni zaostaci srednjeg veka` i slicne no comment tvrdnje,ali mu zato smeta neki moj patronizirajuci stil,ma sta to znacilo).
Ako smo resili taj problem,evo ruke,ali pre toga bih voleo da znam sta znaci to `patronizirajuci stil`,sa narocitim akcentom kod Srdjana da mi objasni detaljno sta to nemam prava da kazem.Pre nego sto cujem odgovor,naglasio bih da nikada nisam upotrebio ni jednu jedinu vulgarnu rec u svojim postovima,vec kvalifikacije koje ,mada grube,cesto najadekvatnije odgovaraju postovima napisanim na ovom forumu(na zalost je tako).

#26 AlefShin

AlefShin
  • Members
  • 1,805 posts

Posted 17 August 2004 - 09:23

Izgleda da ti,queeria,nisi clan nijedne biblioteke cim ne znas razliku izmedju Crkve i iste.

#27 BlueSoniq

BlueSoniq
  • Members
  • 893 posts

Posted 17 August 2004 - 11:15

Blue,
osh da se kachish s celom familijom, samo s Minkom, il samo sa mnom.
i kada cesh prestati sa svojim nacistichkim sranjima?

takodje bi u toj vasoj bajci za maloumne (biblija)

Sa religijom, biblijom, crkvom, popovima, zatucanoscu i svima koji tu pripadaju da.

Sa nacistickim sranjima nisam ni poceo nego sa kritikom.

#28 srdjanf.

srdjanf.
  • Members
  • 5,016 posts

Posted 17 August 2004 - 11:36

ne ja nisam zbunjen - to je zgodna shala :lol:

samo sam u vozu za diznilend.
blue, ako vecinu svojih postova nazivash 'kritikom', ili si zheshce zlonameran i podao igrach, ili si shizofren, ili nas zajebavash samo tako da ti prodje vreme. kad bi me na ulici kritikovao ovako, ja bih te verovatno nabo u glavu. ako se ne bi shlogirao momentalno, onda bismo se kidali, tebra, kao protagonisti pekiceve novele 'besnilo' - pa ko pobedi.

u svetu inteligentnih ljudi koji imaju minimum obrazovanja i smisla za samo-kritichko, tvoj pristup se naziva 'hejt' - direktan, prostachki i, da prostish, chkepsy hejt. kad budesh uspeo da izbalansirash osobu koja sedi ispred kompjutera i ovu koja pizdi ovde unutar kompjutera, mozhda ce i poneki od tvojih postova moci da se prihvati kao kritika.

ovako, histerishi i dalje (hebiga, tvoj je bord, mozhe ti se).
samo nemoj to da nazivash demokratijom.
tvoji termini se ne razlikuju nimalo, ama bash nimalo, od nachina na koji su nam se obracali nemachki oficiri i "intelektualci" :lol: svojevremeno.

#29 srdjanf.

srdjanf.
  • Members
  • 5,016 posts

Posted 17 August 2004 - 11:47

(Interesantno je da Srdjanu ne smeta `blagosiljanje bubrega` ,tvrdnja da su `popovi mracni zaostaci srednjeg veka` i slicne no comment tvrdnje,ali mu zato smeta neki moj patronizirajuci stil,ma sta to znacilo).
Ako smo resili taj problem,evo ruke,ali pre toga bih voleo da znam sta znaci to `patronizirajuci stil`,sa narocitim akcentom kod Srdjana da mi objasni detaljno sta to nemam prava da kazem.Pre nego sto cujem odgovor,naglasio bih da nikada nisam upotrebio ni jednu jedinu vulgarnu rec u svojim postovima,vec kvalifikacije koje ,mada grube,cesto najadekvatnije odgovaraju  postovima napisanim na ovom forumu(na zalost je tako).

dragi oche A.Sh.[ae-bila?] :lol: ,
apsolutno mi smeta, ali upotrebljavam maksimum napora da budem suzdrzhan, prvo, a drugo, ne zhelim da se spushtam na taj prostachki nivo komunikacije.
dragi brate, imash patronizujuci stil nastupanja, shto nije nishta pogrdno samo po sebi, vec je vishe kao neka duhovna mana koja se da ispraviti (neshto slichno sam primetio kod vladike P., recimo, slichan vajb, shto me ne sprechava da budem friendly sa njim). kako bilo, ne zhelim da tebe kritikujem, dragi brate, ne zhelim da ukazujem na tvoje slabosti jer necu da dajem materijala pojedinima ovde na osnovu kojeg ce kidisati na tebe.
mimo toga, zhelim ti svaki mir i napredak u tvom pozivu i u sluzhbi.
shalom shalom.

ps. dragi oche Alef Shin, u mom sistemu imash prava da kazhesh shta god ti je srcu i na umu (tojest ne bash sve, recimo aleksa shantic je jednom rekao da 'shto na um to na drum' i nije bash neka uspeshna filozofija), ali morash biti malo senzibilniji prema osetljivicama kao shto je Lijepa Djeva.

Edited by srdjanf., 17 August 2004 - 11:49.


#30 BlueSoniq

BlueSoniq
  • Members
  • 893 posts

Posted 17 August 2004 - 11:48

to srdjanf:

? Ti bi me nabo na ulici kad bih ti ja rekao da si licemeran i lazov?

I sem toga zbog cega si se ti nasao uopste uvredjenim u prethodnim postovima ako ne pripadas grupi ljudi kojoj sam se obracao?

'Hejt' - teska rec za ono sto ja osecam. Ali nema veze. Nisam ni zlonameran, za sada mi nisu utvrdili shizofreniju, ako si hteo da me uvredis, a i nije mi cilj da besciljno 'lupetam' po forumu pa sta bude.

Dosta mi je bre vise vernika i zatucanih osoba koje svakodnevno srecem u zivotu. Sa svojim 'idejama' ugrozavaju opstanak svake pojedine jedinke u drustvu kao i napredak iste, i to je ono sto me je pokrenulo da se borim. Naravno crkva nikad nece biti pobedjena, ali cemo se truditi da bar malo smanjimo uticaj koji moze imati na drzavu i drustvo u celini. Opasno se priblizavamo oligarhiji, a to je uzasno.