Jump to content

Photo

Sirite bolesti jer je to bozija volja

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
81 replies to this topic

#16 Aleksa

Aleksa
  • Members
  • 1,344 posts

Posted 11 August 2004 - 19:39

pa slusaj slovo shin (btw. umes li da "ga" vezujes? :lol:), da ne sirim temu u nezeljenom pravcu, ono sto je, na zalost ta dugogodisnja institucija cinila i cini i propagira je zlocin. ono malo dobrih stvari (humanitarnih i to svako za svoju pastvu, a ostali nek crknu) je gotovo zanemarljivo.

uostalom, zasto je bilo kom verniku potreban posrednik da veruje u boga kako zeli i smatra da treba? zar su vernici debili pa im treba tutor u vidu crkve (potreba ovih drugih je logicna)? to je bila poenta mog komentara a ne skrivanje po coskovima (!).

ovo je okosnica jevandjelja po st. tomasu (koje mu bese jevrejsko ime ?)
koje ne priznaje crkva - iz razumljivih, njima opravdanih razloga :lol: :lol:

i ta biblija za koju se drzite ko pijan plota je ko zna koji prepis i dopis ko zna kog indoktrinatora. slusam samo skolare koji oko dve stvari ne mogu da se sloze \iz jedne iste knjige (valjda razlicita izdanja :lol:), za pocetak oko toga koju religiju bog najvise voli :lol: pa do toga da l' bog ipak najvise volE amerikance i to :lol: :lol:

i aj molim te nemoj mi o jednosmernosti govoriti, nema tog crno-belog sveta viose nigde do u vasim vernickim glavama.

Edited by Aleksa, 11 August 2004 - 19:46.

#17 AlefShin

AlefShin
  • Members
  • 1,805 posts

Posted 11 August 2004 - 21:36

Znaci sve sto je Pravoslavna Crkva(o njoj govorimo?) cinila i propagirala je zlocin?
Sto se tice Crkve kao posrednika,neke stvari nekima nikako da budu jasne.Cak i protestantizam,od najliberalnijeg do najkonzervativnijeg krila,ima neku formu svestenstva.Da ne ulazim u neke finese oko ovoga,ali hocu reci da za svestenika,monaha itd. postoji neka vrsta obuke-skole(mi bi rekli mistagogija),koja je neophodna za obracanje Bogu u Svetom oltaru licem k licu.Kod starih Jevreja u Solomonovom hramu se nije smelo uci u Svetinju nad svetinjama sem za Jom kipur(i to samo prvosvestenik).Ovo nasledjeno postovanje svetinje iziskuje klir tj.svestenstvo.Zatim ,sama sustina hriscanstva lezi u skupu vernika koji cine sabor-Crkvu skupljenih u ime jedinog i istinitog Boga(ne ulazim u to sta ko o ovome misli).Zato je Crkva sabor vernih pre svega,koji se nalaze u svetom hramu(gradjevini) koji je geografsko odrediste,svet zbog svetih i tabuiziranih predmeta u njemu koji na sebi odrazavaju svetost sluzbe za koju su upotrebljeni(sv.Putir,sv.Diskos,ikonostas,sv.ikone...).Kada kazem sluzba,naravno mislim pre svega na sv.Liturgiju i sv.Evharistiju.U hriscanstvu postoji izraz 1 hriscanin= ni1 hriscanin.
Znaci Crkva nije nikakav tutor,njen kriticki odnos prema eventualnom izvitoperenom ljudskom ponasanju svojih vernika se proteze na sve njene clanove,ukljucujuci i klir.Bog ce suditi svima nama,svidelo se to nekom ili ne.Stavise u Novom zavetu pise da ce se svako optuziti ili opravdati sopstvenim recima.
Sto se tice Jevandjelja po Tomi(na jevr.Tumim-mnozina sa -im na kraju znaci blizanci) ,kao i ostalih apokrifnih Jevandjelja,po Filipu,Petru itd. ovo je zaista posebna tema.U tzv.apokrifnim i devterokanonskim knjigama ima dosta toga sto Crkva priznaje,nije istina da se sve totalno odbacuje.Prvi i drugi vek su poznati po mnostvu hriscanskih sekti(montanizam,markioniti,gnostici svih vrsta,evioniti itd.),koje se javljaju bas u vreme uoblicavanja korpusa svetih knjiga NZ-a,tako da nije ni cudo sto je doslo do filtriranja ove literature.Ovo je zaista tema za sebe koja se ne moze nikako opisati u par recenica.

P.S.Shin volim zbog Shadaj(=Shomer Delatot Jisrael-Cuvar vrata novoga Izraela),Sinaj,JH Sh VH=Jehoshuah=Isus=Spasitelj,Simon-Petar,Shma Jisrael,B`ra Sh it,MoShe itd.

#18 zazie

zazie
  • Members
  • 1,669 posts

Posted 11 August 2004 - 22:18

P.S.Shin volim zbog Shadaj(=Shomer Delatot Jisrael-Cuvar vrata novoga Izraela),Sinaj,JH Sh VH=Jehoshuah=Isus=Spasitelj,Simon-Petar,Shma Jisrael,B`ra Sh it,MoShe itd.

ja volim nirvanu...

#19 queeria

queeria
  • Members
  • 1,429 posts

Posted 11 August 2004 - 23:22

Ako si zensko i imas decka onda on mora da ga stavi ili da dozvoli da mu ti stavis. Slicno i ako si pasivan homoseksualac.
Ako si zensko i volis zensko onda tu svejedno nema penetracije.

Prosto ko pasulj i bez bilo kakve diskriminacije.

Prosvetljenje broj 1.
Postoje zenski kondomi koji su slicne debljine neko obicni ali su znatno siri i stave se u vaginu... Kod nas je tesko da se nadju...
Prosvetljenje broj 2.
U lezbejskom seksu ima penetracije. Zato se na ruku stavljaju rukavice, na dildo kondom.
Postoje femidoni koji se koriste za oralni seks (lizanje)...
Mogucnost da se dobije HIV je veoma mali pri lezbejskom seksu, ali ipak postoji...

#20 iris w

iris w
  • Members
  • 83 posts

Posted 12 August 2004 - 10:46

Nista. Razlike izmedju te dve crkve su daleko manje nego sto bi se po pisanju nekih na ovom forumu dalo zakljuciti. (Tu ubrajam i ekstremne orto-klerikalce, kao i ekstremne pravoslav-hejtere).

I agree with you. Kada sam to napisala prvenstveno sam mislila
na razliku u organizaciji i hijerarhiji medju ovim institucijama.
to mora da utice i na 'rad' na terenu.

interesuje me, sta je zaista pravi razlog instruisanja ovih, ocigledno
stetnih uverenja. Povecati svoje 'stado'/ siriti uticaj bez obzira na posledice
ili... ne smem ni da pomislim( naivno) - afirmacija duhovnog nad fizickim?

I'm in ecstasy
Singing i'm singing
Sounding hanging breathe
I'm begging you love could mean ecstasy
I'm in ecstasy
Ecstasy

#21 Pobunjenik

Pobunjenik
  • Members
  • 3,359 posts

Posted 12 August 2004 - 12:44

Сама Црква не познаје проблем "полно-преносних болести" јер га решава са благочешћем и побожношћу, и тражи испуњавање моралног закона да је чак и једну Свету тајну установила која штити своја чеда од ПРЕНОШЕЊА болести на такав начин. Ако се та болест "преноси", или "налази у ситуацији" са могућношћу да се пренесе онда она такве грешке санкционише и до 17 година одлучењем од св. причешћа (по св. Василију).
о. Љубо

Морам признати да овај део нисам баш најбоље разумео. Да ли би неко озбиљан и разборит могао да ми појасни о чему се ради? Како то Црква не познаје проблем полно-преносних болести, и како то штити своја чеда?

Неко је овде спомињао да Црква не одобрава секс пре брака. То је веома исправно становиште, али бојим се да је у данашње време неприменљиво. Данас у Србији, земљи која се већ 60 година суочава с комунизмом (читај НОВИМ СВЕТСКИМ ПОРЕТКОМ), где су скоро сви морални критеријуми пали у воду, ако се неко заветује да неће имати сексуални однос пре брака - тај/та онда неће ни ступити у брак! Замислите ситуацију да нека девојка каже дечку: "Еј, знаш, ништа од секса пре брака." Па исте секунде би је тај дечко оставио и тражио неку која хоће секс!

Све је то лоше, знам, али такво је стање ствари у Србији.

Зато нам је најпотребнији ДУХОВНИ И МОРАЛНИ ПРЕОБРАЖАЈ!

#22 stargatenow

stargatenow
  • Members
  • 442 posts

Posted 12 August 2004 - 16:37

Зато нам је најпотребнији ДУХОВНИ И МОРАЛНИ ПРЕОБРАЖАЈ!

Ne, nego je potrebno samo istrebiti gamad koja pokusava da zarazi normalne ljude svojim ludackim idejama.

#23 Dream

Dream
  • Members
  • 551 posts

Posted 12 August 2004 - 17:36

Ako se vec bojis da ces se zaraziti...

Ja se ne bojim, dovoljno sam obrazovan da znam kako da se zastitim. Na zalost, mnogi (vecina?) to ne znaju, dobrim delom zahvaljujuci i gorenavedenim stavovima crkvenih organizacija.
Da li i ides kod zubara koji ne stavlja rukavice? Sta ce biti ako tako pokupis neku bolest, bozija volja? Zasto peres ruke (ako ih peres)? Ti onda radis direktno protiv bozije volje...

jasam jednom rekao zubaru kada mi je vadio zub da na kljesta stavi kondom jer cuo sam ako kljesta nisu cista mogu da zaraze kojekakvim bolescurinama.

#24 Aleksa

Aleksa
  • Members
  • 1,344 posts

Posted 12 August 2004 - 19:06

Znaci sve sto je Pravoslavna Crkva(o njoj govorimo?) cinila i propagirala je zlocin?

* u principu jeste. da su se (kao da jesu) oni pitali globalnije opismenjavanje ne bi nikad bilo sprovedeno. ovo je samo primer.

Sto se tice Crkve kao posrednika,neke stvari nekima nikako da budu jasne.Cak i protestantizam,od najliberalnijeg do najkonzervativnijeg krila,ima neku formu svestenstva.

* ima, zensko svestenstvo cime dokazuju da su najdalje odmakli u reformama. cenim i postujem sto se trude da kako tako drze korak sa vremenom u kome zive i pri tom ne gube pastvu. pametno. ali to su oni, nisu slucajno bas njihove drzave najdalje otisle u razvoju.

Da ne ulazim u neke finese oko ovoga,ali hocu reci da za svestenika,monaha itd. postoji neka vrsta obuke-skole(mi bi rekli mistagogija),koja je neophodna za obracanje Bogu u Svetom oltaru licem k licu.

* ja rekoh da ni svestenici ni crkva uopste nisu potrebni bilo kome da veruje u boga kako zeli i kakvim ga zamislja a ni da mu se moli ako smatra za shodno.

Kod starih Jevreja u Solomonovom hramu se nije smelo uci u Svetinju nad svetinjama sem za Jom kipur(i to samo prvosvestenik).Ovo nasledjeno postovanje svetinje iziskuje klir tj.svestenstvo.

* ne iziskuje nista, oni su sami sebi dali tu ulogu, pre svega zbog privilegija koje uzivaju tim polozajem.

Zatim ,sama sustina hriscanstva lezi u skupu vernika koji cine sabor-Crkvu skupljenih u ime jedinog i istinitog Boga(ne ulazim u to sta ko o ovome misli).Zato je Crkva sabor vernih pre svega,koji se nalaze u svetom hramu(gradjevini) koji je geografsko odrediste,svet zbog svetih i tabuiziranih predmeta u njemu koji na sebi odrazavaju svetost sluzbe za koju su upotrebljeni(sv.Putir,sv.Diskos,ikonostas,sv.ikone...).Kada kazem sluzba,naravno mislim pre svega na sv.Liturgiju i sv.Evharistiju.U hriscanstvu postoji izraz 1 hriscanin= ni1 hriscanin.

* uh, idolopoklonstvo par exelance! joshua ben josif bese i zasnovao novu religiju na kritici postojece (kojoj je rodjenjem pripadao) izmedjuostalog i o obozavaju zlatnog govEda.

Znaci Crkva nije nikakav tutor,njen kriticki odnos prema eventualnom izvitoperenom ljudskom ponasanju svojih vernika se proteze na sve njene clanove,ukljucujuci i klir.Bog ce suditi svima nama,svidelo se to nekom ili ne.Stavise u Novom zavetu pise da ce se svako optuziti ili opravdati sopstvenim recima.

* e jebiga acheron niko jos nije preplivao u suprotnom smeru da nam opise had pa stoga nemamo ni ja ni ti bas nikakav dokaz ima li ga il nema. (a i camdzija haron vozi samo u jednom pravcu :lol:
slusaj, ja svoje ponasanje ne smatram izvitopirenim a sta o tome misle neki svestenici me bas zabole. a da li se odnose kriticki prema svom kleru - u ta posla im se ne mesam dok se oni ne mesaju u moja..

Sto se tice Jevandjelja po Tomi(na jevr.Tumim-mnozina sa -im na kraju znaci blizanci) ,kao i ostalih apokrifnih Jevandjelja,po Filipu,Petru itd. ovo je zaista posebna tema.U tzv.apokrifnim i devterokanonskim knjigama ima dosta toga sto Crkva priznaje,nije istina da se sve totalno odbacuje.

* odbacuje, odbacuje, zato sto je srz to da je crkva apsolutno nepotrebna kao posrednik i da svako od nas u sebi nosi boga (!)

Prvi i drugi vek su poznati po mnostvu hriscanskih sekti(montanizam,markioniti,gnostici svih vrsta,evioniti itd.),koje se javljaju bas u vreme uoblicavanja korpusa svetih knjiga NZ-a,tako da nije ni cudo sto je doslo do filtriranja ove literature.Ovo je zaista tema za sebe koja se ne moze nikako opisati u par recenica.

* mislis filtriranje kao eufemizam za plagijat? ok, ako ti je tako lakse mada sam protiv upotrebe stilskih figura osim ako svrha nije umJetnicka.

* ps. ir vet, kinderleh, elte vern, vet ir aleyn fershteyn,
vilfil in di oysyes lign trern, un vilfil geveyn.
zeit zhe kinderlach gedenkt zhe tayere vos ir lerent do
zogt zhe noch a mol un take noch a mol komets aleph "O".

* pps. a o nelogicnostima (evo sad mene sa eufemizmom) iz starog i novog zaveta ihaa, al' moze i neki drugi put i na malu kasicicu, bojim se riknuce mi pc :lol:

Edited by Aleksa, 12 August 2004 - 19:26.

#25 cosak od Avale

cosak od Avale
  • Members
  • 306 posts

Posted 13 August 2004 - 04:05

[quote name='Pobunjenik' date='12 Aug 2004, 12:44'] [QUOTE]Неко је овде спомињао да Црква не одобрава секс пре брака. То је веома исправно становиште, али бојим се да је у данашње време неприменљиво. Данас у Србији, земљи која се већ 60 година суочава с комунизмом (читај НОВИМ СВЕТСКИМ ПОРЕТКОМ), где су скоро сви морални критеријуми пали у воду, ако се неко заветује да неће имати сексуални однос пре брака - тај/та онда неће ни ступити у брак! Замислите ситуацију да нека девојка каже дечку: "Еј, знаш, ништа од секса пре брака." Па исте секунде би је тај дечко оставио и тражио неку која хоће секс!

Све је то лоше, знам, али такво је стање ствари у Србији.

Зато нам је најпотребнији ДУХОВНИ И МОРАЛНИ ПРЕОБРАЖАЈ![quote] [/quote]
Ti si pao s Marsa, i priznaj to samome sebi (drugima je vec odavno jasno), te prestani da davis (gori si od Jehovinih Svedoka, ukoliko vec i nisi jedan od njih).

S tobom zivot (i seks) mora da su pakleno dosadni. :lol:

#26 Guest_Tutuola_*

Guest_Tutuola_*
  • Guests

Posted 13 August 2004 - 04:13

Ja znam bar jednu osobu koja se zbog raznoraznih postova toliko osusila da ju je tuzno gledati. I svi joj pricaju da ne treba toliko da posti, ali ne vredi to je utuvilo u glavu da mora i ko zna kojih razloga (nece da kaze) da ja vise i ne znam kad posti a kad ne.
Pre neki dan me zapanjila, gledala je kesicu od sladoleda da li ima mleka, da ako bude postila se ne zajebe slucajno sto ce da unese malo mleka.
To ti bre udje u svaku poru - celiju tvog mozga pa se ti posle izvadi iz tog maloumnog lavirinta.

Ovo je stvarno horror!

#27 John Doe

John Doe
  • Banned
  • 887 posts

Posted 13 August 2004 - 04:20

Ja znam bar jednu osobu koja se zbog raznoraznih postova toliko osusila da ju je tuzno gledati. I svi joj pricaju da ne treba toliko da posti, ali ne vredi to je utuvilo u glavu da mora i ko zna kojih razloga (nece da kaze) da ja vise i ne znam kad posti a kad ne.
Pre neki dan me zapanjila, gledala je kesicu od sladoleda da li ima mleka, da ako bude postila se ne zajebe slucajno sto ce da unese malo mleka.
To ti bre udje u svaku poru - celiju tvog mozga pa se ti posle izvadi iz tog maloumnog lavirinta.

Gos'n Bluesoniq,

Iiiiiju, ta nemojte kas'ti!

Ma je l' to rec o ovim nasim postovima na forumu? :lol:

Eto i ja se sav osusio, pa stavio i odgovarajuci avatar, tek da se sve uklapa.

Sto kazu kod klero-fasisticko-konzervativno-retrogradno-nehumano-crkveno-srednjevekovnih elemenata:

prema svecu i tropar. :lol:

Ali ne brinem se ja za Vas- mleko sa 3,2 posto mlecne masti, i da vidis! :lol:

Edited by John Doe, 13 August 2004 - 04:30.

#28 BlueSoniq

BlueSoniq
  • Members
  • 893 posts

Posted 13 August 2004 - 10:00

Ja volim i ono 2.8% kravicu, ali i suboticko i novosadsko. Za alpsko sam cuo da nije dobro - ima neke nezdrave elemente!

Ono Imlekovo od 1.8% mi je malo vodeno.

#29 Dee

Dee
  • Members
  • 660 posts

Posted 16 August 2004 - 21:05

Pa ti kad legnes sa deckom sledeceg puta ga pitaj da li je ateista. Ako nije ateista - korpa.

pater Ajzakov Titanik,
nije li takav vid seksualnosti svojstveniji sveštenim licima? :lol:

Da 'prostite, Stargatenow mi se ipak ne čini sveštena, već prije osve(ij)štena osoba. :lol:

#30 Dee

Dee
  • Members
  • 660 posts

Posted 16 August 2004 - 22:06

Sto se tice Crkve kao posrednika,neke stvari nekima nikako da budu jasne.Cak i protestantizam,od najliberalnijeg do najkonzervativnijeg krila,ima neku formu svestenstva.Da ne ulazim u neke finese oko ovoga,ali hocu reci da za svestenika,monaha itd. postoji neka vrsta obuke-skole(mi bi rekli mistagogija),koja je neophodna za obracanje Bogu u Svetom oltaru licem k licu.

pater AlefShin,

morali biste znati da Protestantizam ne priznaje "Sveti oltar" i službe uz njega - sacerdotalizam. :lol:

Nadalje, svećenikom (pastorom) tzv.Protestantskih crkava u užem smislu se postaje diplomiranjem na Teološkom fakultetu, dok je u Evanđeoskim crkvama moguće biti svećenikom (pastorom) i bez formalnog teološkog obrazovanja (ovisno o denominaciji).

Dakako, ne treba niti naglašavati; spol nije bitan! B)