Jump to content


Photo

Duhovna inteligencija


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
32 replies to this topic

#31 Ajzakov Titanik

Ajzakov Titanik
  • Banned
  • 523 posts

Posted 12 August 2004 - 06:44

ovo je maltene prepisano sa zadnje korice knjige

jedne od onih "kako da date smisao svom zivotu za deset dana, pritom gubeci 20 kilograma i postajuci multimilioner i vrhunski ljubavnik"


Za razliku od IQ, kojim raspolažu kompjuteri,

i koji omogucuje da u dos promptu otkucas "if all zip are zams and all zams are zooms, are all zips zooms?" i kompjuter kaze "um, yeah i think so... so what do i get on this test of yours?"

ne brate, ne raspolazu kompjuteri IQom.


[

I ja sam skeptican prema takvim knjigama. Odlucio sam se za kupovinu ove kada sam video cime se sve bavio autor. Studirala fiziku i filozofiju na MIT, pa zavrsila psihologiju i teologiju na Harvardu. Oduvek me zanimala takva multidisciplinarnost.

A ovo drugo je verovatno preuzeto od nekog od bezbroj viceva koji kruze internetom. Eto kako svaka medalja ima dve strane.
Glede kompjutera - pa ucio sam ja u skoli ponesto od informatike. Profa rece da je kompjuter toliko glup da ne moze da pogresi. To je bilo tada. Sada, cini mi se, da je Microsoft omogucio racunalima mnogo visi nivo inteligencije :lol:

#32 Aion

Aion
  • Members
  • 856 posts

Posted 12 August 2004 - 10:23

Da li je duhovnost isto sto i religioznost?

Naravno da ne!

Umetnost i moral mogu da postoje bez religioznosti, a itekako spadaju u duhovnost.

#33 vowel

vowel
  • Members
  • 1,320 posts

Posted 14 August 2004 - 16:18

http://www.dogpile.c.....telligence%22