Jump to content


Photo

pitanje za vernike


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
206 replies to this topic

#1 Gluteus Maximus

Gluteus Maximus
  • Banned
  • 520 posts

Posted 10 August 2004 - 13:02

mozete li da kazete kada ste tachno pocheli da verujete u boga?

#2 Gluteus Maximus

Gluteus Maximus
  • Banned
  • 520 posts

Posted 11 August 2004 - 08:24

shta bi..ne sme niko da pisne..?

#3 dzishn

dzishn
  • Members
  • 1,533 posts

Posted 11 August 2004 - 08:27

pa kakvo pitanje, takav i odgovor

#4 Gluteus Maximus

Gluteus Maximus
  • Banned
  • 520 posts

Posted 11 August 2004 - 09:11

da znash.

medjutim, to samo dokazuje moju pretpostavku da vecina,kao ovce ("stado" tojes'..da se irazimo klerikalno) nema pojma ni zashto veruje ni kako im se to desilo...

#5 dzishn

dzishn
  • Members
  • 1,533 posts

Posted 11 August 2004 - 09:49

da znash.

medjutim, to samo dokazuje moju pretpostavku da vecina,kao ovce ("stado" tojes'..da se irazimo klerikalno)  nema pojma ni zashto veruje ni kako im se to desilo...

uchini mi, nemoj se slagati sa mnom

#6 Gluteus Maximus

Gluteus Maximus
  • Banned
  • 520 posts

Posted 11 August 2004 - 14:35

..jel' ti to volish borbu mishljenja ili si samo pozeleo da zazvuchish mudro a nerazumljivo?

#7 minka

minka
  • Banned
  • 1,886 posts

Posted 11 August 2004 - 14:42

cim sam se rodio, uprtio onu pamucnu pelenu na dupe (nije bilo pampersa), pa pravac obliznja crkva...

sta ces - mlados' ludos'

tamo me oni zli mantijasi obrlatili, pa eto me i dan danas drze u svojoj vlasti...

eto, tvoje pitanje ne zasluzuje bolji odgovor

#8 zazie

zazie
  • Members
  • 1,669 posts

Posted 11 August 2004 - 15:30

cim sam se rodio, uprtio onu pamucnu pelenu na dupe (nije bilo pampersa), pa pravac obliznja crkva...

sta ces - mlados' ludos'

eto, tvoje pitanje ne zasluzuje bolji odgovor



:lol:
opet o zaslugama...
a taj gluti,
al vas taj ljuti...


nije pitanje, ako sam shvatlila, kad ste se krstili, nego kad ste pocheli da verujete u boga?

#9 AlefShin

AlefShin
  • Members
  • 1,805 posts

Posted 11 August 2004 - 15:47

Da te obavestim:dobre odgovore na ovo pitanje mozes naci kod jednog Paskala,Dostojevskog,Bele Hamvasa,Kjerkegora...

Sto se mene tice 3 su presudna razloga zbog cega znam da Bog postoji.Prvi je detaljno proucavanje Starog i Novog zaveta,kao i uopste religiozne tematike-komparativne religije,hriscanske antropologije,biblistike(ukljucujuci i kritiku),hriscanske apologetike,istorijata religije(nijedan narod starog vremena nije bio bez neke religije...)...Drugi je vrlo blizak susret sa smrcu u vojsci `92 god(za dlaku),tada sam se zarekao da cu postati svestenik. Treci je potpuno egsistencijalno i svakakvo drugo razocarenje bilo kakvom ateistickom filosofijom i ostalim nus-produktima iste.

#10 Indy

Indy
  • Members
  • 21,392 posts

Posted 11 August 2004 - 15:48

a taj gluti,
al vas taj ljuti...

Valjano skrojiti pitanje
Uzrokovalo bi manje skitanje

#11 minka

minka
  • Banned
  • 1,886 posts

Posted 11 August 2004 - 15:55

Da te obavestim:dobre odgovore na ovo pitanje mozes naci kod jednog Paskala,Dostojevskog,Bele Hamvasa,Kjerkegora...

Sto se mene tice 3 su presudna razloga zbog cega znam da Bog postoji.Prvi je detaljno proucavanje Starog i Novog zaveta,kao i uopste religiozne tematike-komparativne religije,hriscanske antropologije,biblistike(ukljucujuci i kritiku),hriscanske apologetike,istorijata religije(nijedan narod starog vremena nije bio bez neke religije...)...Drugi je vrlo blizak susret sa smrcu u vojsci `92 god(za dlaku),tada sam se zarekao da cu postati svestenik. Treci je potpuno egsistencijalno i svakakvo drugo razocarenje bilo kakvom ateistickom filosofijom i ostalim nus-produktima iste.

evo sad cu da bidnem jako fin... :lol:

jerbo je zazie to trazio/la

dakle ovo sto sam citirao AlefShina - stojim otprilike tu negde iza sva tri razloga - detalji su nebitno drugaciji, ali je sustina ista.

#12 BlueSoniq

BlueSoniq
  • Members
  • 893 posts

Posted 11 August 2004 - 15:58

Alef: Prvi je detaljno proucavanje Starog i Novog zaveta,kao i uopste religiozne tematike-komparativne religije,hriscanske antropologije,biblistike(ukljucujuci i kritiku),hriscanske apologetike,istorijata religije


Pa ti si car. Svako normalan je postupio upravo suprotno od tebe. Sto se tice drugog razloga (rat i okruzenje) vecina ljudi je takodje shvatila da boga nema. Recimo Remark je to divno opisao u svojim delima.

#13 zazie

zazie
  • Members
  • 1,669 posts

Posted 11 August 2004 - 16:05

a taj gluti,
al vas taj ljuti...

Valjano skrojiti pitanje
Uzrokovalo bi manje skitanje

da.
al veshto pitanje
izaziva ritanje...

#14 Indy

Indy
  • Members
  • 21,392 posts

Posted 11 August 2004 - 16:10

Bice da se to nesto
Tek retkima cini vesto

#15 Ajzakov Titanik

Ajzakov Titanik
  • Banned
  • 523 posts

Posted 12 August 2004 - 09:49

Nisam od onih koji se secaju detinjstva do sitnih detalja. Kolko se secam roditelji mi uglavnom nisu pricali o Crkvi, Bogu i tome slicno. Cekali su da dodjem sam do nekih zakljucaka. Secam se jedino kad sam imao oko 7 godina da me je keva vodila u crkvu Sv. Petke gde mi je neki popa objasnjavao freske na krovu.
Kad sam imao oko 10 godina nekako sam skapirao da cu i ja jednom umreti. To je otprilike vreme za to. Tih godina bih ponekad prelistao Bibliju koju imamo u kuci.
Nesto kasnije nasao sam Nietscheove knjige - Antihrist i tome slicno... Nekako zakljucih da je prerano da to citam pa sam ponovo usao u tu tematiku sa nekih 17-18. Kazu da je Nietsche filozof za tinejdzere.
Eto toliko o tome. Zadovoljni?