Jump to content


Photo

Kontracepcija


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
29 replies to this topic

#1 natasha

natasha
  • Banned
  • 3,104 posts

Posted 10 August 2004 - 10:22

Dobro, 'ajmo ovako. Dakle, nema idealne kontracepcije, dakle nesto sto je efikasno, komforno, stiti od prenosa infekcija, ne izaziva nezeljene efekte.

E, sada ovo konvencionalno znamo valjda. Samo da dodam lovacku pricu, neka budala iz ulice moje grandma, pa kaze. Lezi ona tako na krevetu, i vidim ja izmedju nogu viri nesto metalno, uvijeno. Pitam sta ti je to. Kaze spirala :lol: Povucem ja to, bacim cimne ta spirala o pod... :lol: :lol: :lol:

Recent achievements
Transdermalni flasteri
To je mali flaster (lepi se u donjem abdominalnom delu)koji ima rezervoar sa lekom/hormonima koji se programirano oslobadjaju tokom 7 dana. Flaster se menja svakih 7 dana 3 nedelje, pa ide 1 nedelja pauze pa onda ponovo. Isto kao i pilule, jeru su i ovde hormoni aktivne komponente. Prednost je u tome sto su nezeljeni efekti manje izrazeni jer je delovanje selektivnije, u smislu kad se popije lek to ide u krvotok i deluje na sve organe podjednako, a ovde posto je skracen put od mesta primene do targeta, nezeljeni efekti su manje izrazeni.Efikasnost 99%, kod debljih zena 92% (lek se zadrzava u masnom tkivu koze).
Paznja: ne narucivati preko Neta, pojavili su se neki lazni flasteri. Ovi pravi se koriste iskljucivo na lekarski recept. Sve ostalo tipa, da izostane ciklus 3 meseca je nadri-vradzbina koju treba izbegavati.

Advantages

Easy to use.
Can be worn for three weeks.
Effects fertility one month at a time.
Does not interrupt sex play.
Disadvantages

Does not protect against sexually transmitted infections, including HIV/AIDS.
Raised risk of heart attack and stroke.
Requires a prescription.

Experimentalna faza:

The Vaginal Ring

A new innovation in contraceptive health is the vaginal ring, a unique hormonal method that is inserted into the vagina and provides month-long protection against pregnancy.

Using state-of-the-art technology, the ring releases a continuous low dose of the hormones estrogen and progestin over a 21-day period. At the end of the 21-days, the ring is removed for seven days to make way for a menstrual period. A new ring is then inserted and the protective cycle begins all over again. Like the pill, the ring is a highly effective hormonal method of birth control.

The Male "Pill"

Male contraceptive research is beginning to yield a number of leads in the area of male contraception. Studies are now underway to test hormonal methods of birth control which will provide safe, reliable and reversible male contraception. One method currently under consideration is a combination of two hormones that stop the production of sperm. More studies are being done to determine whether an oral pill, an implant or injection, or a combination of these would be most effective. The promise of male contraception would mean that men will also be able to share the responsibility for birth control with their female partners.

#2 vasudeva418

vasudeva418
  • Banned
  • 2,635 posts

Posted 10 August 2004 - 10:59

Boze mili, podari mi kontraceptivnu pilulu za muskarce...Kako bi to bilo divno, covece...

#3 minka

minka
  • Banned
  • 1,886 posts

Posted 10 August 2004 - 11:29

a jel ste probali metodu poznatu kao APSTINENCIJA :lol:

#4 zazie

zazie
  • Members
  • 1,669 posts

Posted 10 August 2004 - 11:39

ovde se narod chesto sterilishe... mushkarci pogotovo. kad se skockaju da nece da prave (vishe) dece...

#5 Gluteus Maximus

Gluteus Maximus
  • Banned
  • 520 posts

Posted 10 August 2004 - 11:48

a jel moze od sajber seksa da se zatrudni?

#6 zazie

zazie
  • Members
  • 1,669 posts

Posted 10 August 2004 - 11:55

shto pitash? jel imash jutsarnju muchninu koju nikako sebi da objasnish?

#7 Gluteus Maximus

Gluteus Maximus
  • Banned
  • 520 posts

Posted 10 August 2004 - 11:59

ne pitaj..ko da sam zivu machku proguto.

#8 natasha

natasha
  • Banned
  • 3,104 posts

Posted 10 August 2004 - 12:01

a jel ste probali metodu poznatu kao APSTINENCIJA :lol:


Advantage:100% efikasna

Disadvantages: povecanje telesne tezine, rigidnost mozga

#9 Billy Mahony

Billy Mahony
  • Members
  • 1,712 posts

Posted 10 August 2004 - 12:11

Dr. Nataša:

Disadvantages: povecanje telesne tezine, rigidnost mozga


Aaaa... znači doktorka to je bolest koja muči mnoge na forumu!
A ja vido komšiju kako odvaja zecove u posebne kaveze kad ih sprema za tov, al nisam znao zašto.
Šta ti je nauka....

#10 zazie

zazie
  • Members
  • 1,669 posts

Posted 10 August 2004 - 12:20

da li se rigidnost mozga povecava konzumiranjem zecheva sa rigidnim mozgovima, od tovljenja na bazi apstinencije, pitam se...

#11 Billy Mahony

Billy Mahony
  • Members
  • 1,712 posts

Posted 10 August 2004 - 12:35

da li se rigidnost mozga povecava konzumiranjem zecheva sa rigidnim mozgovima, od tovljenja na bazi apstinencije, pitam se...

To zaista treba utvrditi u populaciji koja je*e zečice (sa zaštitom ili bez, holesterola, mislim). :lol:

#12 vasudeva418

vasudeva418
  • Banned
  • 2,635 posts

Posted 10 August 2004 - 12:45

apstiniracu kada crknem.

#13 Dunadan

Dunadan
  • Members
  • 12,305 posts

Posted 10 August 2004 - 14:18

The Male "Pill"

Male contraceptive research is beginning to yield a number of leads in the area of male contraception. Studies are now underway to test hormonal methods of birth control which will provide safe, reliable and reversible male contraception. One method currently under consideration is a combination of two hormones that stop the production of sperm. More studies are being done to determine whether an oral pill, an implant or injection, or a combination of these would be most effective. The promise of male contraception would mean that men will also be able to share the responsibility for birth control with their female partners.

u ovo je odlichno.
jos pre x godina gledala na TV-u, da u Kaliforniji vec rade na hormonskoj kontracepciji za mushkarca.

ne znam zasto su se prva istrazivanja bazirala samo na jajnoj celiji, valjda su kontali da je lakshe regulisati metabolizam jedne celije nego hiljada i hiljada spermatozoida.
a u sustini, lakshe je regulisati jedan mushki hormon nego chitavu lepezu zenskih.

#14 djvaske

djvaske
  • Members
  • 1,333 posts

Posted 10 August 2004 - 14:47

Boze mili, podari mi kontraceptivnu pilulu za muskarce...Kako bi to bilo divno, covece...

Bilo bi lepo kada bi se javio neko iz medicinske branše da me demantuje ili da potvrdi, ali....
Nekoć davno sam načuo da su se Holanđani bavili nekim hormonskim preparatom, koji se ubrizgavao pod kožu i koji je garantovao privremenu sterilizaciju, na neko vreme.
Šta se tačno zbivalo nažalost nemam informacije, ali je bila predviđena upotreba na muškome spolu.

#15 yoyogi

yoyogi
  • Members
  • 6,418 posts

Posted 10 August 2004 - 16:55

2 Natasha:

Nisi pomenula "Morning After" kontraceptivne pilule? Ili je mozda bilo implicitno pa nisam primetio.

To, navodno, radi kao i redovna kontraceptivna pilula, osim sto je ad-hoc.