Jump to content


Photo

Delije & Grobari...


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
17 replies to this topic

#1 voyageur

voyageur
  • Members
  • 613 posts

Posted 01 August 2004 - 23:06

Pitanje je prosto..za navijace Zvezde i Partizana ( Partizana i Zvezde, kako hocete )...prvo da se izjasnim, navijam za Partizan...a pitanje je..

za Grobare : da li vise mrzite Zvezdu nego sto volite Partizan,
za Delije : da li vise mrizte Partizan nego sto volite Zvezdu..


...po raznim komentarima na raznim tv kanalima, sto putem SMS-a sto putem kontakt programa, usled raznih prozivanja mislim da vise ima MRZITELJA protivnicke ekipa nego pravih ljubitelja svoje..

cuo sam bezbroj izjava " vise mrzim Zvezdu nego sto volim Partizan, i obrnuto ".." ma samo oni da prsnu, jedva cekam da pukne petarda ponovo itd "...i razni drugi komentari...

sad je i pred Partizanom i pred Zvezdom takmicenje u Evropi...jeli normalno da ja kao navijac Partizana sad zelim Zvezdi sve najgore ? nije niti zelim...jedino sto ubije u pojam sto ako recimo navijam da Zvezda udje u LS ove sezone, posle toga sledi prozivanje, prepucavanje, ubijanje u pojam, i prosto coveku bude zao sto je bio patriota u tim trenutcima.....

moj burazer, navijac Zvezde, navijao za Partizan i radovao se posle Newcastle-a pa mu se posle smucilo :lol:...cini mi se da se i meni moze desiti isto ove sezone, ako Zvezda prodje YB

#2 Cofi

Cofi
  • Members
  • 360 posts

Posted 15 August 2004 - 19:59

Vidim da je ovaj topic ''malo'' stariji,ali ipak sta me kosta da odgovorim.Bicu kratak,ja vise volim zvezdu nego sto mrzim partizan.Za partizan navijam svakom prilikom u Evropi,i ja sam se radovao protiv Njukasla,ali mi nije preselo,bilo mi je lepo da gledam tim iz moje zemlje kako igra sa evropskim velikanima.Nikada necu promeniti misljenje jer ne navijam za Partizan u Evropi zato sto moj ortak navija za Zvezdu kada igravelike utakmice,vec zato sto sam SRBIN!!!!!!!!!!!!!Naravno u domacem prvenstvu bi radije skocio sa mosta nego da navijam za Partizan,ali to je normalno i zove se RIVALITET.Mislim da je odlican topic jer sam i ja poceo da primecujem u zadnje vreme ovakve komentare.Ko je pravi Srbin nikada se nece dvoumiti da li navija za neki nas tim u Evropi ili ne.Pozdrav za sve forumase.

#3 voyageur

voyageur
  • Members
  • 613 posts

Posted 31 August 2004 - 00:38

Vidim da je ovaj topic ''malo'' stariji,ali ipak sta me kosta da odgovorim.Bicu kratak,ja vise volim zvezdu nego sto mrzim partizan.Za partizan navijam svakom prilikom u Evropi,i ja sam se radovao protiv Njukasla,ali mi nije preselo,bilo mi je lepo da gledam tim iz moje zemlje kako igra sa evropskim velikanima.Nikada necu promeniti misljenje jer ne navijam za Partizan u Evropi zato sto moj ortak navija za Zvezdu kada igravelike utakmice,vec zato sto sam SRBIN!!!!!!!!!!!!!Naravno u domacem prvenstvu bi radije skocio sa mosta nego da navijam za Partizan,ali to je normalno i zove se RIVALITET.Mislim da je odlican topic jer sam i ja poceo da primecujem u zadnje vreme ovakve komentare.Ko je pravi Srbin nikada se nece dvoumiti da li navija za neki nas tim u Evropi ili ne.Pozdrav za sve forumase.




odlican topic ali kao sto vidis niko se ne javlja, mozda sam trebao da otvorim temu pod SPORT a ne NAVIJACI, mada u stvari ovde i pripada...
anyway, drago mi je da vidim da ima neko ko normalno razmislja na tu temu.
ja navijam za Patizan i navijao sam za Zvezdu da prodje PSV, da udje u LS, cisto zato jer bi to bio ogroman pomak za nas fudbal imati dve sezone za redom ekipu u LS...verovatno bi onda sledece sezone igrali samo jedno kolo kvalifikacija ili mozda isli direktno u LS...sve je to u interesu naseg fudbala ali ponekad su navijacke strasti daleko iznad interesa sporta uopse...slepilo, sta ces. :lol:

#4 marko023

marko023
  • Members
  • 355 posts

Posted 08 September 2004 - 12:25

ja navijam za Zvezdu, i navijao sam da Partizan prodje u kup UEFA..
kad je vec to tako, zasto niko ne navija za reprezentaciju? nego su tu opet prepucavanja zvezda/partizan?

#5 voyageur

voyageur
  • Members
  • 613 posts

Posted 09 September 2004 - 00:16

zato sto je reprezentacija spala na tako niske grane da "navijacima" Zvezde i Partizana sada predstavlja jedino zadovoljstvo prozivanje i zvizdanje igracima koji su igrali za suparnicku ekipu ( ili igraju ).

nismo mi ni Italijani ni Eglezi da tek tako prevazidjemo klubske razmirice, ocigledno

#6 milosh76

milosh76
  • Banned
  • 3,560 posts

Posted 22 September 2004 - 08:43

Takodje sam navijac Zvezde, i UVEK kada igra u Evropi navijam i za Partizan. Nervirao sam se prosle godine u LS vise nego pola grobara(ja tugu nisam utapao u pivu :lol: ). Meni je to jako glupo i nezrelo da neko vise MRZI drugi klub nego sto voli svoj!

#7 Phil

Phil
  • Members
  • 1,629 posts

Posted 22 September 2004 - 23:54

Ма ја више волим Партизан него што мрзим Звезду, и то важи за већину навијача (да више воле свој клуб него да мрзе туђ) али је зајебанција много боља када се и једни други понашамо другачије. Зато нека дуго живи Северина, пардон Звезда.
О репрезентацији и не вреди размишљати док сами спортисти не створе тамо дух који имају ватерполисти, кошаркаши, одбојкаши.

Edited by Phil, 22 September 2004 - 23:55.


#8 Radovan

Radovan
  • Banned
  • 679 posts

Posted 12 October 2004 - 00:20

Naravno da je ljubav prema Partizanu iznad svega i da se ona nemoze nisacim porediti.Mrznja prema cergi je tu tek nekako usputna.
Uvek cu se daleko vise radovati uspehu Partizana nego porazu zvezde ali mi ne pada napamet da sada ovde lazem kako navijam za zvezdu u evropi. Ne navijam i nikada nisam navijao jer je to jednostavno nespojivo sa psihologijom svakog pravog navijaca.Nemoguce je za nekog ko ima iskustvo na tribini da navija za bilo koji drugi klub osim onoga koji je odabrao.
Nijedan pravi navijac nikada ne menja klub za koji navija (imam par drugara bivsih cigana i grobara koji sada navijaju za Rad iz nekih samo njima poznatih razloga ) i oni za mene nikada nece biti pravi navijaci.
Kada god i skoro sa kim god da igra zvezda (ajde sad nemogu bas da navijam za cibonu ili dinamo z )uvek navijam protiv.
A sto se reprezentacije tice dok ne budemo imali drzavu necemo imati ni reprezentaciju ovakva kakva je ona me nimalo ne zanima.

#9 Cofi

Cofi
  • Members
  • 360 posts

Posted 15 October 2004 - 13:46

pitanje je sta ko zeli da bude

1.Srbin
2.''pravi navijac''

ali jedna stvar me raduje vidim da vecina ljudi podrzava domace klubove u Evropi :lol: ,izgleda da ipak ima nade za Srpski rod,a ovi drugi nisu zasluzili ni da ih spomenem :lol:

#10 Radovan

Radovan
  • Banned
  • 679 posts

Posted 16 October 2004 - 11:17

pitanje je sta ko zeli da bude

1.Srbin
2.''pravi navijac''

ali jedna stvar me raduje vidim da vecina ljudi podrzava domace klubove u Evropi :lol: ,izgleda da ipak ima nade za Srpski rod,a ovi drugi nisu zasluzili ni da ih spomenem :lol:

Po tebi ovo pod jedan iskljucuje ovo pod dva?
Jednostavno su mi smesne te price kako zbog patriotizma treba navijati za zvezdu u evropi...

#11 Italo_Disco_Bg

Italo_Disco_Bg
  • Members
  • 80 posts

Posted 06 November 2004 - 00:13

Ovaj topic od starta nije dobro postavljen.I nije mi jasno poredjenje ova dva kluba.Sa jedne strane imate Partizan,lokalni beogradski klub skromne istorije sa nekoliko lokalnih uspeha i totalno nepoznat u Evropi,za dalje i da ne pricam.On je recimo kao Rapid,ili Dinamo Bukurest,Fljamuntari,Dinamo Zagreb i slicni.
A sa druge Crvenu Zvezdu koja je jedini klub na Balkanu koji ima veliko ime,tim koji je svetski poznat i za koji je svako dete culo na SVIM meridijanima.Tim koji je bio sampion Evrope i sveta.
Zaista je iracionalno poredjenje ma koliko se to nekima cinilo kod nas,u Evropi vecina prosecnih navijaca nije ni culo za Partizan.
Dakle Zvezdu mozete da poredite sa Barselonom,Ajaksom,Bajernom iz Minhena,Olimpikom,...
A ako zelite da poredite lokalne beogradske klubove kao sto su Zemun,Rad,Partizan,Zeleznik,Hajduk Lion,OFK-u nemojte da stavljate Zvezdu,svetskog i evropskog sampiona u isti kos sa njima.
Nije isto Bajern Minhen i Minhen 1860 zar ne ?

I nadam se da ovako ucestalo vredjanje Crvene Zvezde koja je imala neuspesnu sezonu,sto se desava i sa finansijski mnogo jacim klubovima,nadam se da se to vise nece ponavljati jer nema nista gore nego kada slabiji doceka momenat kada jacem malo ne ide pa pocne sa pakosnim prebacivanjima.

A sta ce Partizan da uradi u evropi me interesuje isto kao sta ce da uradi Dinamo Tbilisi...

#12 copkillah

copkillah
  • Members
  • 4,075 posts

Posted 06 November 2004 - 00:39

QUOTE(Italo_Disco_Bg @ 6 Nov 2004, 01:13)
I nadam se da ovako ucestalo vredjanje Crvene Zvezde koja je imala neuspesnu sezonu,sto se desava i sa finansijski mnogo jacim klubovima,nadam se da se to vise nece ponavljati jer nema nista gore nego kada slabiji doceka momenat kada jacem malo ne ide pa pocne sa pakosnim prebacivanjima.

Neuspešnu sezonu...
I tako to od '92.. Frustrira malo, a?

I shvati, sada Partizan ima kakvu-takvu reputaciju u Evropi, a zvezda je topovsko meso... Davno beše '91...

#13 Italo_Disco_Bg

Italo_Disco_Bg
  • Members
  • 80 posts

Posted 06 November 2004 - 07:58

Vidis,opet ta opcinjenost poredjenjem sa Zvezdom.Da bi mi mogli da razgovaramo o tome taj tim koji pominjes(partizan) je morao bar nekad u svojoj istoriji da bude prvak Evrope,ili bar nesto slicno.
Dakle,ne poredite babe i zabe,imate svoj Cukaricki,Mladost Lucani,Dinamo Zagreb i timove vaseg ranga.I ti timovi imaju svoje navijace pa se obratite njima,oni su vas nivo a ne delije koje su u Bariju Zvezdu ispratile u vecnost.
Nemam mrznje prema bilo kom timu,ali rekoh nikad nisam voleo sitne strvinare koji jedva docekaju da neko malo poklekne da bi se zruradili.To samo pokazuje kakav si covek.Zato i treba da navijas za tog za koga navijas,da mrzis a ne da volis.

#14 Cofi

Cofi
  • Members
  • 360 posts

Posted 06 November 2004 - 11:38

QUOTE(Radovan @ 16 Oct 2004, 12:17)
QUOTE(Cofi @ 15 Oct 2004, 12:46)
pitanje je sta ko zeli da bude

1.Srbin
2.''pravi navijac''

ali jedna stvar me raduje vidim da vecina ljudi podrzava domace klubove u Evropi smile.gif ,izgleda da ipak ima nade za Srpski rod,a ovi drugi nisu zasluzili ni da ih spomenem thumbdown.gif

Po tebi ovo pod jedan iskljucuje ovo pod dva?
Jednostavno su mi smesne te price kako zbog patriotizma treba navijati za zvezdu u evropi...

ne samo za Zvezdu...ZA SRPSKE KLUBOVE!!!A za crnogorske kako ko.... biggrin.gif ,a i ovaj topic pocinje da mi se ne dopada sve je stilu ''vodite rat a ne ljubav''

#15 copkillah

copkillah
  • Members
  • 4,075 posts

Posted 06 November 2004 - 11:58

Nije nikakvo poredjenje sa zvezdom, a još manje mržnja.
Samo je iznošenje činjeničnog stanja stvari: zvezda beše veliki klub nekad davno...

Meni je najiskrenije žao što je tako i što ne možemo da se prepucavamo ko je dalje stigao u Evropi i ko ima bolje rezultate. Bio bih najsrećniji da je tako i žao mi je što je zvezda pala toliko nisko da služi za podsmeh raznim strvinarima.
Ali tako je kako je, moraćeš da naučiš da živiš sa tim, a vidim da će to da ti bude veliki problem.

Jebiga, svakom svoje. Nama Evropa, vama Čukarički, Mladost Lučani i ostala teška gostovanja.
Nadam se da će od sledeće sezone biti malo bolje....