Jump to content


Photo

Danas sam video...


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
296 replies to this topic

#1 Gluteus Maximus

Gluteus Maximus
  • Banned
  • 520 posts

Posted 24 July 2004 - 23:16

neke popove kako voze Jeep po Bgd-u...

#2 Zmitjkoe

Zmitjkoe
  • Members
  • 4,978 posts

Posted 24 July 2004 - 23:31

Verovatno nebeska donacija. Da se bolje krecu i budu kreteni.

#3 zazie

zazie
  • Members
  • 1,669 posts

Posted 24 July 2004 - 23:43

neke popove kako voze Jeep po Bgd-u...

to su bili misionari. u misiji pokrshtavanja ljudozderskih plemena sa dorcola i iz zabite zagubice.

#4 AlefShin

AlefShin
  • Members
  • 1,805 posts

Posted 25 July 2004 - 00:57

Ne,trebali su da voze trotinete da bi zadovoljili vase visoke eticke i estetske standarde.

#5 zazie

zazie
  • Members
  • 1,669 posts

Posted 25 July 2004 - 02:45

nij epitanje estetike i etike, nego praktike. ne moze se naime trotinetom kroz bespuca beograda. mora dzip. sa satelitskom vezom sa sabornom crkvom.

#6 Gluteus Maximus

Gluteus Maximus
  • Banned
  • 520 posts

Posted 25 July 2004 - 10:03

Aljife,a jel' treba standardi da nam budu niski?
pa da budemo bliski..

#7 AlefShin

AlefShin
  • Members
  • 1,805 posts

Posted 25 July 2004 - 10:49

Ne Minimaximuse,naprotiv,treba da budu visoki,otprilike u idejnoj visini bazicnog posta ovog topika(tj. tvog).

#8 Gluteus Maximus

Gluteus Maximus
  • Banned
  • 520 posts

Posted 25 July 2004 - 18:55

....a trotinet je vishi standard od Jeep-a..?
Ma ja bi' rek'o moj Aljife das'ti to sagled'o kroz neku prizmu...

#9 maxivida

maxivida
  • Members
  • 3,167 posts

Posted 25 July 2004 - 21:14

E, ko ovom poveruje da je pop, taj nikad nije upoznao nijednog popa... :lol:

#10 Dunadan

Dunadan
  • Members
  • 12,305 posts

Posted 25 July 2004 - 22:16

bokca mu
pomislila sam da je tema: Danas sam video... Boga
:lol:

#11 AlefShin

AlefShin
  • Members
  • 1,805 posts

Posted 25 July 2004 - 23:01

Vi maximalci ste bas danas angazovani u pisanju nonsmislica.Prvo GMax pokrene jedan bezobrazno besmislen topik,zatim se nekoliko dezurnih djavoljih advokata papagajski nadovezase,na kraju me maxivida optuzuje da sam lazov...

Kaze,video popove u dzipu.Ja danas vid`o par konduktera u vozu,nekoliko klinaca na rodjendanu brata itd.Treba li tako nesto da bude tema na forumu-religija,odnosno na bilo kom forumu?Cak i na onome posvecenom deci ispod 5 god.,ako takav postoji?

Maxivido,optuzujes me da sam lazov,ili cak ludak koji patoloski prisvaja sebi zanimanje.Vrlo nekulturno.Ovako:rodjen 11.4.72,ozenjen 18.2.2001.,rukopolozen u cin djakona 24.2.2002,u cin svestenika 26.2.2002.Stanujem u porti velikoj oko 1 h,sa jos 3 kolege-komsije,kao najmladji od njih.Potpuni identitet ne zelim da iznosim,a i zasto bih?Na kraju krajeva,ni ja ne znam skoro nikog odavde.A i nebitno je za teme.

E sad,to sto ste ti i mnogi drugi navikli na potpunu marginalizaciju crkve,gde se svestenici svode na,sto rece jedan vladika,paki-paki,gde je nezamislivo da svestenik kaze i jednu jedinu rec o pojedinim drustvenim pojavama,to je meni sasvim shvatljivo,ali nije u redu.
Ironicnije pero,koje imam,ne shvatam kao manu,naprotiv...Sveto pismo odlikuje bas prilicna ironija ,kao i tezina reci,kad su u pitanju ljudi koji ne postuju ili vredjaju Boga.

#12 maxivida

maxivida
  • Members
  • 3,167 posts

Posted 26 July 2004 - 09:11

Ironicnije pero,koje imam,ne shvatam kao manu,naprotiv...Sveto pismo odlikuje bas prilicna ironija ,kao i tezina reci,kad su u pitanju ljudi koji ne postuju ili vredjaju Boga.

Nemaš ti "ironičnije pero" prijatelju, nego na svaki post odgovaraš sarkazmom koga se ni najogorčeniji kompleksaši s ovog foruma ne bi postideli. Naravno da to s Biblijom veze nema. A ti sebe možeš da opravdavaš kakvim god hoćeš izgovorima, samo što ćeš ovde malo koga navući na tu demagogiju.

Sarkastični ljudi su besni i ozlojađeni. Vi hrišćani bi trebalo da budete mazohisti po difoltu, pogotovu popovi. Treba da trpiš, a ne da se svađaš. Ja te razumem, jer si odreagovao ljudski, odnosno, onako kako bih ja odreagovala da sam na tvom mestu. Ali u tom slučaju, prodaješ muda za bubrege.

Mada, organizovana religija se na to svodi, kako god da okreneš. Ima u vašem preduzeću mnogo većih licemera od tebe. S vremenom ćeš avanzovati, ne sumnjam.

#13 gotivac

gotivac
  • Members
  • 3,096 posts

Posted 26 July 2004 - 09:42

I, da se nadovežem na Maxividin post, jedan crosspost sa raznog:

QUOTE (AlefShin @ 25 Jul 2004, 11:35)
Cim dodje neki pristojan broadband u moj dom,jedna od prvih stvari ce biti p2p download njihovih mp3-a.


Ccc, pope, a nema li tamo u Bibliji neka zapovest koja kaže "ne ukradi" ili nešto slično? Ili ne znaš da je skidanje muzike bez plaćanja autorskih prava kradja?



#14 AlefShin

AlefShin
  • Members
  • 1,805 posts

Posted 26 July 2004 - 11:44

Ako si zaista citala Bibliju,i to malo detaljnije,verovatno si primetila svojevrsni sarkazam,ne cinizam,upucen na racun obezbozenog drevnog sveta(npr.Moavaca,Amonaca,Filistejaca,Vavilona...,a nejcesce izabranog naroda),od strane svih proroka.Mojsiju Bog govori o mogucnosti potpunog unistenja naroda koga vodi kroz pustinju,on sam prorokuje vrlo teske stvari(mnogi ne znaju da je holokaust opisan u Tori vrlo precizno pre,dakle, 3500 god.),da ne govorimo o teskim recima sv.Jeremije,sv.Isaije,sv.Amosa i svih ostalih proroka sve do Gospoda Isusa Hrista i njegovih javnih razoblicavanja mnogih.Naravno da Sveto Pismo nije samo kritika i opomena,vec i milost prisutna pre svega u Novom Zavetu,ali smirenost duha koju licno imam,mislila ti sta hoces,ne implicira i dopustanje da svako sa ovog foruma,koji cesto nema ni najosnovnije duhovno obrazovanje,olako vredja sve ono sto mi u SPC smatramo za sveto.A to tvoje shvatanje da ja sad kao svestenik trebam mazohisticki da citam ovde sve i svasta sto se podvodi pod diskusijom o religiji,kao sto je ova tvoja kvazilekcija koju mi ti delis,nema veze sa pravoslavljem.Mi hriscani smo duzni da trpimo zlo onda kada su gonjenja u pitanju(kao sto je bilo u Rimskom carstvu do 314.g.,komunizam,Turci...)i da stradamo ne izdajuci svoju veru,sto ne podrazumeva cutanje pred npr. ovakvim kvazimnenjima koje ti zelis da profilises,koja uopste nisu hriscanska,i vode otprilike precutnom slaganju sa masom nekompetentnih i zlonamernih `rezona` vezanih za Crkvu.
Da ne govorim o tome da je nekulturno opet od tebe sto me ucis necemu cime se bavim,ali to je valjda neki deo tvog opsteg duhovnog stanja.

P.S.Gotivni,posto me vec pratis,trebalo bi da znas da njihove albume(Ozric) ne mozes da nadjes ovde ni za lek.

#15 Pobunjenik

Pobunjenik
  • Members
  • 3,359 posts

Posted 26 July 2004 - 12:10

Mi hriscani smo duzni da trpimo zlo onda kada su gonjenja u pitanju(kao sto je bilo u Rimskom carstvu do 314.g.,komunizam,Turci...)...

И као што нас данас прогоне ове "демократе".

Не видим битну разлику између онога што су радили комунисти и онога што данас раде хуманисти. И једни и други имају исти циљ: УНИШТЕЊЕ ХРИШЋАНСТВА!!!

Смета им организована религија. Па што се онда не побуните против масонерије, хуманиста, розенкројцера....Не, њима је ХРИШЋАНСТВО смртни непријатељ.

И управо зато морамо стати у његову одбрану, јер ако нам униште религију, аутоматски ће бити уништена:

ПОРОДИЦА;

НАЦИЈА;

ПРИВАТНА СВОЈИНА;

ДРЖАВА;

И што је најважније:

СЛОБОДА!!!!!