Jump to content


Photo

Omiljeni negatici u filmovima


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
90 replies to this topic

#1 Agent Smith

Agent Smith
  • Members
  • 764 posts

Posted 18 July 2004 - 09:03

Koji su vam omiljeni negativci iz filmova ? Al nemojte samo da nabrajate, već i obrazložite.
Evo mojih favorita :

10. Predator - Savršen koncept: Rastafarijansko vanzemaljsko čudovište, koje privlači vrelina i
okršaji, uz korišćenje naizgled primitivnih spravica. Najjača scena : kada vođa
predatora dobaci pištolj iz 18 veka Deniju Gloveru kao zaslugu za fer-borbu.

9. Robot R2 (Kejn) iz Robokapa 2 - Pomahnitali policijski robot-ubica koji je u stvari narkos. Robot-narkoman, totalni sajberpank.

8. Švarceneger kao Terminator u prvom delu - Najbolje Arnijeva uloga u kojoj je majstorski
dočarao robota-ubicu koji se do zadnjeg šrafa upinje da ostvari zadatak. Najjača
scena: Kada Arni pobije pola kluba, a onda, mrtav ladan, bez trunke razmišljanja ili emocija menja okvir, repetira i sprema se da oduva Saru Konor. U drugom i
trećem delu su od njega napravili običnu no-problemo hasta-la-vista talk-to-the-
hand seka-persu.

7. Rutger Hauer u filmu Autostoper : Sadistički manijak koji se stalno smeška i smišlja stvari koje
sadistički manijaci obično smišljaju ( odsečeni prst u pomfritu)
Najjača scena : Kad rasčereči devojku glavnog glumca pomoću kamiona.
Inače, isti glumac i u Bladerunneru, mada ga ja tamo doživljavam kao jedini
pozitivni lik, čiji je jedini greh strah od smrti. " Time to die " Zakon.

6. Ralf Fajns kao nacistički oficir u Šindlerovoj listi : Čudovište koje bez ikakvog razloga ili smisla
ispucava metke logorašima u glavu, a to ga u isto vreme i neverovatno smara.
Inače pravi lik po kojem je Fajns glumio ( ako se ne varam, zvao se Hamon) bio je
pet puta veći i gori sadista. Sick.

5. Kevin Spejsi u filmu Sedam : Totalno kul, promišljeni i precizno isplanirani odlazak u smrt, ali
ne pre nego što totalno sjebe lik Breda Pita.

4. Kevin Spejsi u filmu Dežurni Krivci : Fenomenalno skrivanje iza lika blago retardiranog,
šepavog, sitnog kriminalca.Najjača scena : Kada njegov lik opisuje Kajzer Sozea
kao visokog, dugokosog manijaka koji je poubijao svoje protivnike plus njihove p
porodice pride. "Priča koju mafijaši pričaju svojoj deci
pred spavanje " Brilliant.

3. Hanibal Lektor : Ultrajezivi gotivni gospodin koji kažnjava glupost i bezobrazluk gustiranjem
onih koji to čine. Jedna od jačih scena : Kada skemba onog smušenog talijanskog
detektiva, pa ga bez milosti ubije na onako jeziv način.

2. Kurgan iz Gorštaka : Ta pojava, taj glas... brrrr.
" Hi, my name is Candy.
Of korzzzz ju arrrrrrrrr.......!!!", brrrr.
Šteta što ga je onaj šminker Lambert ubio na kraju. Al bi bila fora da ga je Kurgan
raspolutio na pola, uf.

1. Aleksandar Larč iz Paklene Pomorandže : "Uvek je dobro vreme za malo ultra-nasilja".
Inače ovaj lik je zapravo
anti-heroj, i za razliku od ostalih, jedini je bio do pakla i nazad.
Prvo je bio zlikovac, pa su ga skembali i isprali mozak, pa je postao krotak i
prostodušan, da bi kasnije ponovo prošao čistilište i vratio se na staro.
Svaka scena u filmu je jaka, evo jedne : Kada ga izbubecaju matore skitnice u
nekom prolazu, a onda ga muče bivši pajtosi, koji su postali panduri u
međuvremenu...
" Well, well, well, well...Well, well, well, well...Well, well, well, well......" Zakon film.

#2 maxivida

maxivida
  • Members
  • 3,167 posts

Posted 18 July 2004 - 11:15

Da, meni je Larč više tragična figura nego negativac.

Elem, bio ovaj topik pre izvesnog vremena, pročačkaj po arhivi. Sećam se da sam glasala za Darta Vejdera. A od ovih kojih si se ti setio, definitivno Fajns u Šindlerovoj listi. Pogotovu ona scena, kad se ujutru probudi, obavi malu nuždu, pa snajperom skida logoraše s terase (dok mu ne proviri voda za kafu, pretpostavljam :lol: ).

#3 Billy Mahony

Billy Mahony
  • Members
  • 1,712 posts

Posted 18 July 2004 - 11:47

Za mene je bez sumnje najveći negativac na filmu Henry Silva, on je u svim njegovim filmovima sadističko nevidjeno djubre, koje samo njegova majka može da voli i to kao malog.

Ne mogu da se setim ni jednog filma gde nije mučio i maltretirao ljude, bilo kao agent CIA, mafiozo ili trgovački putnik, bilo bi mi drago kad bi neko pronašao neki film gde je bio slightly normal.

#4 juliana

juliana
  • Members
  • 1,408 posts

Posted 18 July 2004 - 17:47

linda fiorentino u last seduction

#5 Hippie

Hippie
  • Members
  • 4,385 posts

Posted 18 July 2004 - 21:16

Zed :lol: [Bob Goldthwait] u Policijskoj Akademiji, dok jos nije postao pandur, ne znam koji je to tacno deo.... ali o-bo-za-vam-ga!! :lol:

imala sam frenda, yebote klon Zeda.. ali potpuno su identicni! :lol:

Edited by Hippie, 18 July 2004 - 21:19.


#6 Nelica

Nelica
  • Members
  • 2,870 posts

Posted 18 July 2004 - 21:17

Likovi koji igraju "necastivog" (daleko mu kuca bila) ; :lol: .
Al Pacino u Devil's Advocate & Luis Cypher (Robert DeNiro) u Angel's Heart. :lol: Perfektni glumci za perfektne uloge.

Edited by Nelica, 18 July 2004 - 21:18.


#7 Il Pirata

Il Pirata
  • Members
  • 191 posts

Posted 18 July 2004 - 21:46

Kriger (Stevo Zigon) u Otpisanim :lol: :lol: :lol:

#8 eoten

eoten
  • Members
  • 1,132 posts

Posted 18 July 2004 - 22:07

Leks Lutor (Džin Hekman) u Supermenu I. Za mene je to izvanredno napisana,duhovita i dobro odigrana epizoda.

#9 pridoslica

pridoslica
  • Members
  • 157 posts

Posted 18 July 2004 - 22:33

Geri Oldmen u filmu "Peti element". Ne secam se kako se lik zvao, ali je bio odlican.

#10 Bustin

Bustin
  • Members
  • 4,490 posts

Posted 18 July 2004 - 22:50

Rutger Hauer kao Roy Batty u Blade Runner-u
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

Douglas Rain kao HAL (glas) u A Space Odyssey
"I know I've made some very poor decisions recently, but I can give you my complete assurance that my work will be back to normal. I've still got the greatest enthusiasm and confidence in the mission. And I want to help you. "

Alan Ford kao Brick Top Polford u Snatch:
"Do you know what "nemesis" means? A righteous infliction of retribution manifested by an appropriate agent. Personified in this case by an 'orrible cunt... me."

Edited by Bustin, 18 July 2004 - 22:51.


#11 zaghy

zaghy
  • Members
  • 109 posts

Posted 19 July 2004 - 00:31

Luiz Flečer kao medicinska sestra u Letu Iznad Kukavičjeg Gnezda. :lol:
bičarka 1OO%

#12 Friend of Peachy Carnahan

Friend of Peachy Carnahan
  • Banned
  • 18,085 posts

Posted 19 July 2004 - 01:48

ja kad god probam o ovome da razmisljam zakucam se kod Gary Oldmana u True Romance
evo i sad

#13 makaronee

makaronee
  • Members
  • 1,164 posts

Posted 19 July 2004 - 07:21

G.Oldman aka agent Norman Stansfield u filmu Leon / L.Besson / 1994

antologijska scena u kojoj se pomenuti ubacuje u kvartiru zvizduci betovena uz pomoc krateza i zelenih pilulica

#14 Marvin (Paranoid Android)

Marvin (Paranoid Android)
  • Banned
  • 5,617 posts

Posted 19 July 2004 - 09:43

1. Dart Vejder - ultimativni zli lik. Iako je Rat Zvezda onako blag film po teškim scenama, po njegovom prvom ulaska na ekran, gde ni reč nije prozborio, odmah smo svi znali - ovo je bad boy. Sav u crnom, sa sve plaštom, ona maska, naglašeno disanje, glas kao iz dna pakla, 10 od 10!

2. Hanibal Lekter - Anthony Hopkins u njegovom najboljem izdanju. Kao što reče doktor one bolnice, "čisti psihopata". Ali uprkos tome, psihopata donekle džentlmenskog lika. Scena kada napada dva čuvara iz njegovog kaveza, i sledeći pogled na sobu, nekoliko minuta kasnije, kada cajkani pronalaze jednog čuvara razapetog na rešetke, sa iznutricama koje vise je da se čovek smrzne...

3. Džek Nikolson u "Isijavanje". Sjajan portret razvijanja psihoze.

4. Kevin Spejsi u "Se7en". Već odlično rečeno.

5. Lorens Olivieje u "Maratoncu" - scena kada buši zube Dastin Hofmanu je očaravajuća. Koji sam ja bolestan lik kada ovako to opisujem :)))

#15 hooyadahoo

hooyadahoo
  • Members
  • 2,866 posts

Posted 19 July 2004 - 11:03

Geri Oldmen u filmu "Peti element". Ne secam se kako se lik zvao, ali je bio odlican.

Zorg.
:lol:
doyaya