Jump to content


Photo

EBAY


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
59 replies to this topic

#31 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 04 July 2007 - 10:28

QUOTE(baklavica @ 4 Jul 2007, 03:21) <{POST_SNAPBACK}>
Pa podnela sam prijavu, samo mislim da taj povracaj novca vazi kod artikala koji su zasticeni, a? Ovaj nije bio...
Blokirao je mail! Slala sam mu brdo nekih poruka na ebay, pa valjda cu da mu dosadim na kraju smile.gif. Mogu da mu pripretim srpskom vezom laugh.gif
Ima nas sestoro prevarenih, pa kontam da je bolje da podnesemo zajednicku prijavu...
Tnx! smile.gif

Nema zasticenih artikala.Nije poslao placenu robu dobijas 100% obestecenje od kreditne kartice ili pay pala a ako si poslala cek 80% od ebaya.

#32 baklavica

baklavica
  • Members
  • 128 posts

Posted 04 July 2007 - 10:43

Kako nema? huh.gif Mislim, naravno da je bolje ako nema smile.gif
QUOTE
Conditions d'élégibilité
....
* Vous avez acheté un objet sur un site eBay qui offrait une Protection pour les acheteurs eBay (Ceci est visible sur la Page objet, sur la droite sous les détails du vendeur ainsi que dans la section réservée aux moyens de paiements)


#33 avramova

avramova
  • Members
  • 8,594 posts

Posted 04 July 2007 - 10:52

QUOTE(MAGRIPA65 @ 4 Jul 2007, 11:28) <{POST_SNAPBACK}>
Nema zasticenih artikala.Nije poslao placenu robu dobijas 100% obestecenje od kreditne kartice ili pay pala a ako si poslala cek 80% od ebaya.


Vidi, Magripa: U EU uopste nije uobicajeno placanje na Ebay-u kreditnim karticama. Placanje cekovima vise i ne postoji.

Ebay garantuje povracaj do 500 Eura ako platis preko pay pala , ili ti oni isplate nekih 80% vrednosti,
ako dokazes da si platio a robu nisi dobio, ali , ako se ne varam , tu se radi samo do iznosa do 200 Eura.
Ako si kupio nesto sto kosta 40 Eura, dobijes refund od 10 Eura..
30 eura je minimum koji zadrzavaju..

Naravno da mozes i kreditnom karticom da platis /cekom zaista ne/, ali u Evropi samo oni sa manje od
dva grama mozga u glavi daju u etar broj svoje kreditne kartice..

A pojam " zasticeni artikal" stvarno ne postoji. Prosto i ne znam
koji artikal bi mogao da se naziva" zasticenim"..

Mozda Parma shunka rolleyes.gif

Lep pozdrav
Teja

Edited by Teja, 04 July 2007 - 10:54.


#34 baklavica

baklavica
  • Members
  • 128 posts

Posted 04 July 2007 - 12:01

Hm, a sta je ovo?



#35 avramova

avramova
  • Members
  • 8,594 posts

Posted 04 July 2007 - 12:39

QUOTE(baklavica @ 4 Jul 2007, 13:01) <{POST_SNAPBACK}>
Hm, a sta je ovo?



Pojma nemamo.. Francuski nam nije materni jezik..
Pazarimo u Ebay-u na jeziku koji razumemo..

Lep pozdrav
Teja

#36 baklavica

baklavica
  • Members
  • 128 posts

Posted 04 July 2007 - 12:51

U redu je, uopste ne mislim da cu od tebe cuti ista korisno anyway*.

*- u svakom slucaju

#37 avramova

avramova
  • Members
  • 8,594 posts

Posted 04 July 2007 - 13:13

QUOTE(baklavica @ 4 Jul 2007, 13:51) <{POST_SNAPBACK}>
U redu je, uopste ne mislim da cu od tebe cuti ista korisno anyway*.

*- u svakom slucaju


Svasta ti korisno od mene mozes da cujes, a narocito sto se pazara i bazara tice.
Nego ja obicno prevodim na srpski ono sto na nemackom pise obzirom da nemacki,
ali nazalost ni francuski nisu bas svakome ovde maternji jezici..

Lep pozdrav
Teja

#38 baklavica

baklavica
  • Members
  • 128 posts

Posted 04 July 2007 - 13:39

U pravu si, sorry.

Znaci, kaze da, kao jedan od koraka u proveri od koga i sta kupujes, vidis da li te ebay stiti u slucaju prevare. Kupovina u primeru nije pokrivena od strane ebay-a. Na drugim mestima kazu da te pokrivaju do izvesne sume. Na to sam mislila kad sam pomenula zasticeni artikal. E, sad, u spisku uslova za legitimnost reklamacije placanje preko pay pala i ova protection sur les acheteurs (zastita kupaca) stoje kao dva odvojena uslova.

Znaci, e-mail mu je blokiran, telefon lazan, na ebay kaze da je poslao kartu i da su je ukrali u posti. Smrdi dry.gif

#39 Tresko

Tresko
  • Members
  • 7,316 posts

Posted 04 July 2007 - 14:33

Generalno, najbezbedniji način je da se plaća preko Pay-pal-a, a da se isti veže na neku prepaid kreditnu karticu. Tako, i u slučaju da ti neko mazne brojeve, može da te ošteti samo za ono što si imala kao prepaid na kartici(dopuniš je neposredno pred kupovinu). Ja, recimo tako kupujem. A stanje na prepaid kartici, VISA ELEKTRON je obično 0 ili oko 0, osim neposredno pred kupovinu.

Jedino tako imaš šanse da ti je bar jedan deo iznosa garantovan. Sva druga plaćanja, se tretiraju kao stvari izmedju stranaka, i e-bay ih ne pokriva.

Ako vas je šestoro prevareno, i svi prijave policiji, preduzeće nešto sigurno.

#40 avramova

avramova
  • Members
  • 8,594 posts

Posted 04 July 2007 - 14:37

QUOTE(baklavica @ 4 Jul 2007, 14:39) <{POST_SNAPBACK}>
U pravu si, sorry.

Znaci, kaze da, kao jedan od koraka u proveri od koga i sta kupujes, vidis da li te ebay stiti u slucaju prevare. Kupovina u primeru nije pokrivena od strane ebay-a. Na drugim mestima kazu da te pokrivaju do izvesne sume. Na to sam mislila kad sam pomenula zasticeni artikal. E, sad, u spisku uslova za legitimnost reklamacije placanje preko pay pala i ova protection sur les acheteurs (zastita kupaca) stoje kao dva odvojena uslova.

Znaci, e-mail mu je blokiran, telefon lazan, na ebay kaze da je poslao kartu i da su je ukrali u posti. Smrdi dry.gif


Nadam se da nije neka velika lova u pitanju ( pod velikom za Ebay podrazumevam nesto , recimo preko 80 Eura),
tako da ces od Ebay-a ( ako je 80 u pitanju) dobiti bez ikakvih problema 50 nazad. A onih 30 , hebi ga, zaboravi.

Ne isplati se da se majes sa prijavljivanjima i gubljenjem vremena u policiji.

Prevaranti postoji i nista im ne mozes.

Lep pozdrav
Teja

#41 avramova

avramova
  • Members
  • 8,594 posts

Posted 04 July 2007 - 14:41

QUOTE(Tresko @ 4 Jul 2007, 15:33) <{POST_SNAPBACK}>
Generalno, najbezbedniji način je da se plaća preko Pay-pal-a, a da se isti veže na neku prepaid kreditnu karticu. Tako, i u slučaju da ti neko mazne brojeve, može da te ošteti samo za ono što si imala kao prepaid na kartici(dopuniš je neposredno pred kupovinu). Ja, recimo tako kupujem. A stanje na prepaid kartici, VISA ELEKTRON je obično 0 ili oko 0, osim neposredno pred kupovinu.

Jedino tako imaš šanse da ti je bar jedan deo iznosa garantovan. Sva druga plaćanja, se tretiraju kao stvari izmedju stranaka, i e-bay ih ne pokriva.Ako vas je šestoro prevareno, i svi prijave policiji, preduzeće nešto sigurno.


Pa mislim da nisi u pravu. Ebay svuda ima iste principe trgovine. Ako ti u Nemackoj garantuju vracanje iznosa do 200 Eura ( uz odbitak od
30 Eura), onda je to u celoj Evropi isto. Nema veze kako si placao.

Ako se Baklavica zaintaci rolleyes.gif posaljem joj ( naravno , u prevodu rolleyes.gif ) propise Ebay-a..

Lep pozdrav
Teja

#42 Viloticka

Viloticka
  • Members
  • 726 posts

Posted 04 July 2007 - 14:44

QUOTE(Tresko @ 4 Jul 2007, 00:52) <{POST_SNAPBACK}>
Od februara na ovamo, pojavilo se dosta likova, uglavnom iz Rumunije, koji phishingom ukradu nekom od prodavaca sa dobrim rejtingom identitet, i prodaju(lažno) mnoge, naravno i skupe stvari(npr. laptopove). Naručiš, platiš i nikad ne dobiješ. A pravi prodavac(ako se neko vreme nije logovao-a takve biraju), i ne zna da je "prodao" gomilu stvari.


E, sad si me podsetio... I meni se desilo... Na jednom od naloga koje smo imali na eBay poceli da mi stizu preteci emailovi da posaljem karte za koje sam uzela pare, a onda je stiglo od eBay-a da platim njima proviziju (2% ili koliko bese uzimaju).

Nezgoda sa eBay-om, i tad sam se jako nasekirala, je sto nemas telefon da zoves nego samo email. A oni moroni sto odgovraju na email jebe se njima sta si ih pitao, oni te samo linkuju na parce sajta koje se odnosi na tvoje pitanje (obicno disklajmeri, Q&A i te gluposti). Ja sam pobelela pitajuci sta se ovde desava, ljudi mi traze karte, nalog mi zablokiran. Dobila sam svaki put isti odgovor: da bi uopste pricali o ovome treba da odblokiras racun, a da bi ga odblokirala evo ti link sa objasnjenjima zasto mi blokiramo racun. Radilo se o tome da sam prvo trebala da platim pa tek onda da pricamo. Da platim proviziju za robu koju nisam valjala. Ma da se nosite u pm. Vise mi oci nisu videli (ne pod tim imenom anyway ph34r.gif )

Onda su za drugi nalog hteli da me legitimisu... A zasto - vile ih znale. Da im faksiram ne znam ni ja sta. Ja kazem ljudi ja nemam faks. E tu se stvar komplikuje. Stigoh do pola citajuci sta onda treba da radim i reko zajebi... Mogu ja i bez eBay-a. Obaska sto su mi na pitanje u cemu je ovde problem slali link na stranicu sa objasnjenjem zasto oni u globalu legitimisu ljude.

Elem, moje iskustvo je sledece: uvek napravi novi hotmail/yahoo/whatever email nalog sa svakim eBay nalogom, jer ce ti pre ili kasnije doqrciti njihovo idiotsko opominjanje i uterivanje tudjih dugova.

#43 avramova

avramova
  • Members
  • 8,594 posts

Posted 04 July 2007 - 14:55

QUOTE(Viloticka @ 4 Jul 2007, 15:44) <{POST_SNAPBACK}>
E, sad si me podsetio... I meni se desilo... Na jednom od naloga koje smo imali na eBay poceli da mi stizu preteci emailovi da posaljem karte za koje sam uzela pare, a onda je stiglo od eBay-a da platim njima proviziju (2% ili koliko bese uzimaju).


, moje iskustvo je sledece: uvek napravi novi hotmail/yahoo/whatever email nalog sa svakim eBay nalogom, jer ce ti pre ili kasnije doqrciti njihovo idiotsko opominjanje i uterivanje tudjih dugova.


Ja vec 4 godine koristim svoj originalni mail, adresu ,ime i racun iz banke.

Nikada nisam imala frku ako sam morala sa njima nesto da raspravljam.

Uvek dobijes ( na mail) tacno ime osobe sa kojom raspravljas svoju zajebanciju i uvek mozes da se pozoves na to ime.

Lep pozdrav
Teja

#44 Viloticka

Viloticka
  • Members
  • 726 posts

Posted 04 July 2007 - 15:01

QUOTE(Zverilla @ 4 Jul 2007, 06:00) <{POST_SNAPBACK}>
generalno treba izbegavati firmiranu odecu obucu parfeme
skoro su pravili analizu, od 10ak uzoraka jedan je bio original.


Firmirana odeca za dzabe... Kako da ne... Zasto bi neko prodavao recimo parfem od $200 za $20?? Zato sto je jeftina kopija i vredi $2...

QUOTE(Teja @ 4 Jul 2007, 19:52) <{POST_SNAPBACK}>
Naravno da mozes i kreditnom karticom da platis /cekom zaista ne/, ali u Evropi samo oni sa manje od
dva grama mozga u glavi daju u etar broj svoje kreditne kartice..


Ne znam kako je u Evropi ali ja ovde (Syd) trosim moju karticu samo tako... Nase banke mogu da stopiraju transakciju. Ako ja prebacim pare na tudj racun onda ne mogu nista, ali ako neko skine sa mog racuna pare a ne da mi nista za uzvrat imam SEST MESECI vremena da otkazem transakciju.

Ovo je proverena informacija jer sam i sama imala eftpos (ne znam dal se u Evropi isto zove - onaj mandrak da provuces karticu i naplatis uslugu). Sa manual-om mi je stiglo i objasnjenje zasto je vazno da se musterija potpise i zasto moram tu dokumentaciju da cuvam min 6 meseci.

Ja na srecu nisam imala slucajeve da se ponisti trasakcija, ali moj prijatelj jeste. On ima radnju u centru grada gde mu dodje i prodje svakakav narod i kaze imao je slucajeva da mu zaposleni ne paze i ne proveravaju potpis i za par meseci stize otkaz uplate...

Verujem da PayPall radi na istom principu. Ne verujem da eBay iz svog dzepa nadoknadjuje minuse i kradje nego otkaze transakciju kod PayPall-a i jos naplati za dangubu.

#45 Viloticka

Viloticka
  • Members
  • 726 posts

Posted 04 July 2007 - 15:10

QUOTE(Teja @ 4 Jul 2007, 23:55) <{POST_SNAPBACK}>
Ja vec 4 godine koristim svoj originalni mail, adresu ,ime i racun iz banke.

Nikada nisam imala frku ako sam morala sa njima nesto da raspravljam.


Ti si jedna od srecnih korisnika. Lepo je cuti da ima i takvih.
Moj prijatelj ima biznis preko eBay-a i njega su otkucali tax office-u... Poslali su i njemu pismo da mu kazu da je tokom godine trgovao preko iznosa od $50.000 i da podleze GST-ju i ko zna cemu sve ne... I da su poslali email ATOu (Australian Tax. Office) te da pripremi papire, trebace mu.

Drukare...

QUOTE(Teja @ 4 Jul 2007, 23:55) <{POST_SNAPBACK}>
Uvek dobijes ( na mail) tacno ime osobe sa kojom raspravljas svoju zajebanciju i uvek mozes da se pozoves na to ime.


To si TI dobila u TVOM slucaju. Moj slucaj je bio malo drugaciji. Sa osobom sa kojom sam bila "u raspravi" nisam imala sta da raspravljam jer mi je nalog bio hakovan i neko je u moje ime njih opeljesio. E, da - to verovatno ne znas jer je u tvom slucaju sve islo glatko - kad ti je nalog BLOKIRAN ne mozes ni mami da posaljes poruku jer treba prvo da ga ODBLOKIRAS, tj da platis ono sto si duzan. Znaci prvo plati ceh koji je neko drugi napravio, pa da pricamo. eBay policy...

Jel si sad ukapirala semu? Mogu jos jednom, nije mi tesko...