Jump to content


Photo

EBAY


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
59 replies to this topic

#16 grupa autora

grupa autora
  • Members
  • 16 posts

Posted 19 October 2004 - 18:43

kupujem/prodajem vec 5 godina, pocela kao prodavac sportske memorabilije, sve dobra iskustva. jedino lose iskustvo bila kupovina prosle godine (suncane naocare) i to jer nisam obratila paznju na feedback - sva upozorenja su u tome. steta oko 40ak $ ali debela pouka jer je pacijent naravno zauzvrat mojih "komplimenata" i mene okaljao. rizikovala sam 15 puta vise para ali feedback je bio vrh. najveci porok su mi tasne, iako ih ne kupujem cesto kad mi nesto zapadne za oko, ma nema tu... odma' se pretvaram u snajperistu :lol:
meni ebay super dodje da se resim sezonskog krsha po stanu a ujedno zaradim paricu za sitne troskove. prosto da ne verujes, nesto sto bi ti skartirao nekom drugom je blago :lol:
upravo sam u procesu postiranja nekih parfema, starih zimskih stvari... mada, primetila sam, cene su sve vislje, sve vise ima prevaranata i novih user-a, nisu vise bargains kao nekad. zna se market cena svega pa se tako uz masu novih clanova i ebay pretvara iz buvljaka u preprodavnicu.

#17 baklavica

baklavica
  • Members
  • 128 posts

Posted 03 July 2007 - 13:58

Ushinuo me lik za neku kartu mad.gif . Prebacila sam mu pare na racun i prvo mu je kobajagi trebalo 6 dana da uplata uopste stigne, a onda mi nikad nije ni posalo kartu.
Jel mogu ja to da tuzim? U momentu kupovine imao je 100% (doduse, 24 evalauacije - ali je prodavao neke laptopove i cuda za silne pare). I nisam sama, zahebao je nas sestoro...

#18 Tresko

Tresko
  • Members
  • 7,316 posts

Posted 03 July 2007 - 15:52

QUOTE(baklavica @ 3 Jul 2007, 14:58) <{POST_SNAPBACK}>
Ushinuo me lik za neku kartu mad.gif . Prebacila sam mu pare na racun i prvo mu je kobajagi trebalo 6 dana da uplata uopste stigne, a onda mi nikad nije ni posalo kartu.
Jel mogu ja to da tuzim? U momentu kupovine imao je 100% (doduse, 24 evalauacije - ali je prodavao neke laptopove i cuda za silne pare). I nisam sama, zahebao je nas sestoro...

Od februara na ovamo, pojavilo se dosta likova, uglavnom iz Rumunije, koji phishingom ukradu nekom od prodavaca sa dobrim rejtingom identitet, i prodaju(lažno) mnoge, naravno i skupe stvari(npr. laptopove). Naručiš, platiš i nikad ne dobiješ. A pravi prodavac(ako se neko vreme nije logovao-a takve biraju), i ne zna da je "prodao" gomilu stvari.

Već mesecima pljušte tužbe i krivične prijave. Ako si platila putem pay-pal-a imaš neke šanse da dobiješ nazad pare. Ako ne,......................

Naročito ako je tip kao plaćanje zahtevao da mu dopuniš pre-paid kreditnu karticu.

#19 baklavica

baklavica
  • Members
  • 128 posts

Posted 03 July 2007 - 16:02

Ma ne, jedini nacin placanja je bio bankovni trasfer, Belgium to Belgium.
Evo sad mu je neko dao super evaluaciju..Dobio svoju kartu za Dzastina Timberlejka dry.gif .

#20 Viloticka

Viloticka
  • Members
  • 726 posts

Posted 03 July 2007 - 19:04

Prodavala, uglavnom. Ono sto hocu da kupim je skupo. Gledala sam neki komad kancelarisjkog nametaja (sta i kako... duga prica). Elem, popizdeh kad sam videla posto je bilo. Odem na pravu aukciju polovnih stvari i kupim DESET PUTA jeftinije.

Ono sto sam prodavala otislo je naravno ispod cene... Takva valjda tura bila, ko ce ga znati...

#21 avramova

avramova
  • Members
  • 8,594 posts

Posted 03 July 2007 - 20:44

QUOTE(Tresko @ 3 Jul 2007, 16:52) <{POST_SNAPBACK}>
Od februara na ovamo, pojavilo se dosta likova, uglavnom iz Rumunije, koji phishingom ukradu nekom od prodavaca sa dobrim rejtingom identitet, i prodaju(lažno) mnoge, naravno i skupe stvari(npr. laptopove). Naručiš, platiš i nikad ne dobiješ. A pravi prodavac(ako se neko vreme nije logovao-a takve biraju), i ne zna da je "prodao" gomilu stvari.

Već mesecima pljušte tužbe i krivične prijave. Ako si platila putem pay-pal-a imaš neke šanse da dobiješ nazad pare. Ako ne,......................

Naročito ako je tip kao plaćanje zahtevao da mu dopuniš pre-paid kreditnu karticu.



Zar i ovo postoji? Ja mislila da ovo postoji samo kod nekog telefonskog seksa rolleyes.gif

Ja trgujem zestoko ( uglavnom kupujem ,ali kada mi se ne dopadne i prodajem) preko Ebay-a , ali nikada ne kupujem
neku skupu tehnicku robu, nakit, antikvitete..

Nisam nikada imala nekih problema da mi neko na primer nije poslao robu.
Ali uvek kada je moguce koristim paypal za placanje.

Lep pozdrav
Teja

#22 Zverilla

Zverilla
  • Members
  • 910 posts

Posted 03 July 2007 - 21:00

generalno treba izbegavati firmiranu odecu obucu parfeme
skoro su pravili analizu, od 10ak uzoraka jedan je bio original.

#23 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 03 July 2007 - 21:22

QUOTE(Teja @ 3 Jul 2007, 13:44) <{POST_SNAPBACK}>
Zar i ovo postoji? Ja mislila da ovo postoji samo kod nekog telefonskog seksa rolleyes.gif
Lep pozdrav
Teja

Ako placas karticom ili koristis paypal ne moras da brines.Izbegavati money orders i cashier check kao oblik placanja jer mozes da izgubis 20% posto Ebay ne pokriva troskove slanja kao i celokupan iznos transakcije.Ako platis karticom mozes da osporis transakciju i ako prodavac nije u mogucnosti da dokaze da je isporucio robu kosta te nula.Eksperti za tuzbe tu ovek vide neku racunicu.

Edited by MAGRIPA65, 04 July 2007 - 07:59.


#24 scepa

scepa
  • Members
  • 480 posts

Posted 04 July 2007 - 03:41

koristim...uglavnom na neke sitnije stvari...do 200 baksa...nikad nisam prodavao, mada mislim sad da stavim poneku stvar posto ih se nakupilo...mada, u zadnje vreme tu je craigslist.com (klasicni oglasi), koji je postao jako popularan (bar ovde u americi)...tako da ponekad recimo oko elektronike, i kompjutera se mogu naci ok stvari, po povoljnim cenama, plus cenjkanje uspeva...a kontam da je bolje od ebay-a zato sto bar mozes da vidis stvar pre nego sto je vidis

#25 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 04 July 2007 - 06:35

QUOTE(scepa @ 3 Jul 2007, 20:41) <{POST_SNAPBACK}>
koristim...uglavnom na neke sitnije stvari...do 200 baksa...nikad nisam prodavao, mada mislim sad da stavim poneku stvar posto ih se nakupilo...mada, u zadnje vreme tu je craigslist.com (klasicni oglasi), koji je postao jako popularan (bar ovde u americi)...tako da ponekad recimo oko elektronike, i kompjutera se mogu naci ok stvari, po povoljnim cenama, plus cenjkanje uspeva...a kontam da je bolje od ebay-a zato sto bar mozes da vidis stvar pre nego sto je vidis

A i ne placas procenat kod prodaje.Strava stvar.Ja sam cak i auto prodao na istoj.

#26 scepa

scepa
  • Members
  • 480 posts

Posted 04 July 2007 - 06:41

QUOTE(MAGRIPA65 @ 4 Jul 2007, 00:35) <{POST_SNAPBACK}>
A i ne placas procenat kod prodaje.Strava stvar.Ja sam cak i auto prodao na istoj.



e da to je poseban + ...ovi na ebay su poceli da deru posteno sa tim fees ...

#27 baklavica

baklavica
  • Members
  • 128 posts

Posted 04 July 2007 - 08:26

Cek, znaci sad nema sanse da ista uradim? Imam broj njegovog racuna (na koji sam prebacila pare). Da odem u muriju?

#28 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 04 July 2007 - 08:34

QUOTE(baklavica @ 4 Jul 2007, 01:26) <{POST_SNAPBACK}>
Cek, znaci sad nema sanse da ista uradim? Imam broj njegovog racuna (na koji sam prebacila pare). Da odem u muriju?

Pa mozes da ga tuzis sudu u Beogradu a on je u Nigeriji.
Postupak je da podneses zahtev za neisporucenu robu kod ebaya i nakon 60 dana oni ti vrate 80% od iznosa koji si platio/la minus troskovi transporta.
Naravoucenije: koristi kartice(Amex je najbolji) ili paypal ako ne zelis da te opljackaju.

Edited by MAGRIPA65, 04 July 2007 - 09:05.


#29 Tresko

Tresko
  • Members
  • 7,316 posts

Posted 04 July 2007 - 09:12

QUOTE(baklavica @ 4 Jul 2007, 09:26) <{POST_SNAPBACK}>
Cek, znaci sad nema sanse da ista uradim? Imam broj njegovog racuna (na koji sam prebacila pare). Da odem u muriju?

Ako imaš njegove podatke(broj računa), i potvrdu kad si doznačila novac, a račun je kako si rekla u Belgiji(što verovatno znači da je i on u Belgiji), napiši mu mail upozorenja, da ako ti u roku od 5 dana ne vrati novac, ideš u policiju da ga prijaviš.

Ako ti ne vrati novac, stvarno idi u policiju i prijavi ga za prevaru.

#30 baklavica

baklavica
  • Members
  • 128 posts

Posted 04 July 2007 - 10:21

Pa podnela sam prijavu, samo mislim da taj povracaj novca vazi kod artikala koji su zasticeni, a? Ovaj nije bio...
Blokirao je mail! Slala sam mu brdo nekih poruka na ebay, pa valjda cu da mu dosadim na kraju smile.gif. Mogu da mu pripretim srpskom vezom laugh.gif
Ima nas sestoro prevarenih, pa kontam da je bolje da podnesemo zajednicku prijavu...
Tnx! smile.gif