Jump to content


Photo

Лукавост. Зl


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
2 replies to this topic

#1 vowel

vowel
  • Members
  • 1,320 posts

Posted 11 July 2004 - 16:37

Садржај:
1. Лукавост
2. Знак апостола Павла у свакој посланици
3. Гледате ли на оно што вам је пред очима?
4. Контекст облачења, свлачења, преоблачења, станови

Сви који мисле да су хришћани, а писмени су:
Ко је лукави?
Против три последња поглавља компилиране
2. КОРИНЋАНИМА [11,1 - 13,13], посланице коју теолози још увек нису успели да рашчлане.

Да ли стварно верујете да је Павле за себе изјавио да је безуман [11,1-16-19-23; 12,11] и лукав, преваром да задобија [12,16]? Не знате КО ЈЕ ЛУКАВИ? И сад ви мени реците да ли је кукољ посејан у Новом Завету?
Упореди само у 2. Коринћанима 11,13 i 12,16 (није ли то раскринкавање самога себе), да не наводим на колико места се лукав-лукавост у било ком контексту везује искључиво за ђавола:
1. Који расипа мисли лукавих да руке њихове не сврше ништа;
Књига о Јову, глава 5, 12.
2. Који хвата мудре у њиховом лукавству, и намеру опаких обара;
Књига о Јову, глава 5, 13.
3. Јер безакоње твоје показују уста твоја, ако и јеси изабрао језик лукав.
Књига о Јову, глава 15, 5.
4. Потиреш лажљивце; на крвопиоце и лукаве мрзи Господ.
Псалми Давидови, глава 5, 6.
5. Не седим с безумницима, и с лукавима се не мешам.
Псалми Давидови, глава 26, 4.
6. Благо човеку, коме Господ не прима грехе и у чијем духу нема лукавства.
Псалми Давидови, глава 32, 2.
7. Речи су уста његових неправда и лукавство, неће да се опамети да твори добро.
Псалми Давидови, глава 36, 3.
8. Суди ми, Боже, и расправи парбу моју с народом рђавим! Од човека неправедног и лукавог избави ме.
Псалми Давидови, глава 43, 1.
9. Неправду измишља језик твој; он је у тебе као бритва наоштрена, лукави!
Псалми Давидови, глава 52, 2.
10. Љубиш свакојаке речи од погибли, и језик лукав.
Псалми Давидови, глава 52, 4.
11. Усред њега је погибао, с улице његове не одлази превара и лукавство.
Псалми Давидови, глава 55, 11.
12. Ти ћеш их, Боже, свалити у јаму погибли; крвопије и лукави неће саставити половине дана својих. А ја се у Тебе уздам.
Псалми Давидови, глава 55, 23.
13. Не живи у дому мом који ради лукаво; који говори лаж, не стоји пред очима мојим.
Псалми Давидови, глава 101, 7.
14. Преврну се срце њихово те омрзнуше на народ Његов, и чинише лукавство слугама Његовим.
Псалми Давидови, глава 105, 25.
15. Јер се уста безбожничка и уста лукава на ме отворише; говоре са мном језиком лажљивим.
Псалми Давидови, глава 109, 2.
16. Господе! Избави душу моју од уста лажљивих и од језика лукавог.
Псалми Давидови, глава 120, 2.
17. Шта ће Ти дати и шта ће Ти принети језик лукави?
Псалми Давидови, глава 120, 3.
18. Сачувај ме од замке, коју ми метнуше, од лукавства оних, који чине безакоње.
Псалми Давидови, глава 141, 9.
19. А гле, срете га жена у оделу курвинском и лукавог срца,
Приче Соломунове, глава 7, 10.
20. Мржња се покрива лукавством, али се злоћа њена открива на збору.
Приче Соломунове, глава 26, 26.
21. И справе тврдичине зле су; смишља лукавштине да затре ниште речима лажним и кад сиромах говори право.
Књига пророка Исаије, глава 32, 7.
22. А на крају царовања њиховог, кад безаконици наврше меру, настаће цар бестидан и лукав.
Књига пророка Данила, глава 8, 23.
23. И лукавством његовим напредоваће превара у његовој руци, и подигнуће се у срцу свом, и у миру ће погубити многе, и устаће на Кнеза над кнезовима, али ће се потрти без руке.
Књига пророка Данила, глава 8, 25.
24. Разумевши Исус лукавство њихово рече: Што ме кушате, лицемери?
Свето Јеванђеље по Матеју, глава 22, 18.
25. Крађе, лакомства, пакости, злоће, лукавство, срамоте, зло око, хуљење на Бога, понос, безумље.
Свето Јеванђеље по Марку, глава 7, 22.
26. А Он разумевши њихово лукавство рече им: Шта ме кушате?
Свето Јеванђеље по Луки, глава 20, 23.
27. А Исус видевши Натанаила где иде к Њему рече за њега: Ево правог Израиљца у коме нема лукавства.
Свето Јеванђеље по Јовану, глава 1, 47.
28. Рече: О напуњени сваког лукавства и сваке пакости, сине ђавољи! Непријатељу сваке правде! Зар не престајеш кварити праве путеве Господње?
Дела светих апостола, глава 13, 10.
29. Да буду напуњени сваке неправде, курварства, злоће, лакомства, пакости; пуни зависти, убиства, свађе лукавства, злоћудности;
Римљанима посланица, глава 1, 29.
30. Јер је премудрост овог света лудост пред Богом, јер је писано: Хвата премудре у њиховом лукавству.
Коринћанима посланица прва, глава 3, 19.
31. Зато да празнујемо не у старом квасцу, ни у квасцу пакости и лукавства, него у пресном хлебу чистоте и истине.
Коринћанима посланица прва, глава 5, 8.
32. Него се одрекосмо тајног срама да не живимо у лукавству, нити да изврћемо реч Божију, него јављањем истине да се покажемо свакој савести човечијој пред Богом.
Коринћанима посланица друга, глава 4, 2.
===========
Али се бојим да како као што змија Еву превари лукавством својим тако и разуми ваши да се не одврате од простоте која је у Христу.
Коринћанима посланица друга, глава 11, 3.
Јер су такви лажни апостоли, лукави посленици, који се претварају да су апостоли Христови.
Коринћанима посланица друга, глава 11,13
Али нека буде, ја не досадих вама, него лукав будући добих вас преваром.
Коринћанима посланица друга, глава 12, 16.
============
33. Обуците се у све оружје Божије, да бисте се могли одржати против лукавства ђаволског:
Ефесцима посланица, глава 6, 11.
34. Јер утеха наша није од преваре, ни од нечистоте, ни у лукавству;
Солуњанима посланица прва, глава 2, 3.

Оно што теолози тврде је то да је Посланица коју зовемо 2. Коринћанима компилирана касније, састављена из више делова, да недостоје ПИСМО СА МНОГИМ СУЗАМА (2. Коринћанима 2,4)...
Оно што је мени прво пало на памет је неуки превод, друга мисао ми је била дрскост са којом (се) потура безумље апостолу чак 3 пута у једном истом поглављу, 11-ом (11,1-16-19), трећа - општи цинизам (11,4) и манипулација (ауто)биографијом апостола. Наравно, анализирао сам и догматиком, али о том потом, јер оно што је очигледно и више је него довољно да подигнем глас против лукавства ђаволског у Библији, против хуљења на апостола Павла, против изопачења хришћанства.
Назад на врх странице


Знак у свакој посланици
ДОПУНА ИЛИ ПОЧЕТАК:
шта Павле подразумева под Благодаћу и зашто рече и даде знак у свакој својој посланици, тј. који је?
Солуњанима посланица друга св. апостола Павла 3:
17. Поздрав мојом руком Павловом, које је знак у свакој посланици, овако пишем:
18. Благодат Господа нашег Исуса Христа са свима вама. Амин.
Колошанима посланица св. апостола Павла 4,18:
Поздрав мојом руком Павловом. Опомињите се мојих окова. Благодат са свима вама. Амин.
Коринћанима посланица прва св. апостола Павла 16:
21. Поздрављам вас ја, Павле својом руком.
22. Ако ко не љуби Господа Исуса Христа да буде анатема, маран ата.
23. Благодат Господа нашег Исуса Христа с вама;
24. И љубав моја са свима вама у Христу Исусу. Амин.
По редоследу садржаја:
* Римљанима посланица св. апостола Павла 16,24:
Благодат Господа нашег Исуса Христа са свима вама. Амин.
* Коринћанима посланица прва св. апостола Павла 16,23-24:
Благодат Господа нашег Исуса Христа с вама; И љубав моја са свима вама у Христу Исусу. Амин.
=============
 2. Коринћанима, глава 13,13:
Благодат Господа Исуса Христа и љубав Бога Оца и заједница Светога Духа са свима вама. Амин.
=============
 Галатима посланица св. апостола Павла 6,18:
Благодат Господа нашег Исуса Христа са духом вашим, браћо. Амин.
 Ефесцима посланица св. апостола Павла 6,24:
Благодат са свима који љубе Господа нашег Исуса Христа једнако. Амин.
 Филибљанима посланица св. апостола Павла 4,23:
Благодат Господа нашег Исуса Христа са свима вама. Амин.
 Колошанима посланица св. апостола Павла 4,18:
... Благодат са свима вама. Амин.
 Солуњанима посланица прва св. апостола Павла 5,28:
Благодат Господа нашег Исуса Христа с вама. Амин.
 Солуњанима посланица друга св. апостола Павла 3,18:
Благодат Господа нашег Исуса Христа са свима вама. Амин.
 Тимотију посланица прва св. апостола Павла 6,21:
... Благодат с тобом. Амин.
 Тимотију посланица друга св. апостола Павла 4,22:
... Благодат с вама. Амин.
 Титу посланица св. апостола Павла 3.15:
... Благодат са свима вама. Амин.
 Филимону посланица св. апостола Павла 1,24:
Благодат Господа нашег Исуса Христа са духом вашим. Амин.
 Јеврејима посланица св. апостола Павла 13,25:
Благодат са свима вама. Амин.

КОМЕНТАР:
Видите ли знак Павловом руком у свакој посланици како пише?
Из других Павлових посланица сасвим је јасно да он под Благодаћу подразумева Дух Свети, нарочито имајући у виду да је за свога века највише ревновао за Дарове Духа, а што овај писац 3 последња поглавља 2. Коринћанима није знао, јер да је знао, не би погрешио, јер Дух је један, али ево и доказа:
Ефесцима, глава 4:
7. А свакоме се од нас даде Благодат по мери дара Христовог.
8. Зато говори: Изишавши на висину запленио си плен, и даде даре људима.
Римљанима, глава 12:
6. А имамо различите дарове по Благодати која нам је дана: ако пророштво, нека буде по мери вере;
1. Коринћанима, глава 12:
3. Зато вам дајем на знање да нико ко духом Божијим говори неће рећи: Анатема на Исуса; и нико не може Исуса Господом назвати осим Духом Светим.
4. Дарови су различни, али је Дух један.
Галатима, глава 5:
4. Одвојисте се од Христа, ви који хоћете законом да се оправдате, и отпадосте од Благодати.
5. Јер ми Духом чекамо од вере наду праведности.
Јеврејима, глава 10:
29. Колико мислите да ће горе муке заслужити онај који сина Божијег погази, и крв завета којом се освети за погану уздржи, и Духа Благодати наружи?

Назад на врх странице


2. Коринћанима, глава 10,7:
Гледате ли на оно што вам је пред очима?
Да, цела 10.-та глава Павловог писанија најбоље раскринкава оних неколико иза ње тако да не остаје ни трачка сумње да су подметнута, тј. да се Павле са њиховим аутором спорио још онда, али ево пар примера из 2. Коринћанима 10:
3. Јер ако и живимо по телу, не боримо се по телу.
4. Јер оружје нашег војевања није телесно, него силно од Бога на раскопавање градова, да кваримо помисли
5. И сваку висину (охолост; види нпр. Исаија 2,12 и/или Авакум 2,5) која се подиже на познање Божије, и робимо сваки разум за покорност Христу,
И ЈОШ У Ефесцима 6:
11. Обуците се у све оружје Божије, да бисте се могли одржати против лукавства ђаволског:
12. Јер наш рат није с крвљу и с телом, него с поглаварима и властима, и с управитељима (господарима) таме овог света, с духовима пакости (злобе) испод неба (у поднебесју).
ПА ДАЉЕ 2. Коринћанима 10:
8. Јер ако се шта и више похвалим влашћу нашом коју нам даде Господ на поправљање, а не на кварење ваше, нећу се постидети.

12. Јер не смемо себе мешати или се поредити с другима који хвале сами себе; али кад сами по себи себе мере и пореде сами себе са собом, не разумевају.
13. А ми се нећемо хвалити преко мере, него по мери правила ког нам Бог меру раздели да допремо и до вас.
14. Јер се ми далеко не простиремо, као да не досежемо до вас; јер допресмо и до вас с јеванђељем Христовим,
15. Не хвалећи се преко мере у туђим пословима, имајући пак наду кад узрасте вера ваша да ћемо се у вама величати по правилу свом изобилно,
16. Да у далеким странама од вас проповедимо јеванђеље, и да се не похвалимо оним што је по туђем правилу урађено.
17. А који се хвали, Господом нека се хвали.
18. Јер онај није ваљан који се сам хвали, него ког Господ хвали.

ЈАСНА Галатима 6:
4. А сваки да испита своје дело, и тада ће сам у себи имати похвалу, а не у другом.
14. А ја Боже сачувај да се чим другим хвалим осим крстом Господа нашег Исуса Христа, ког ради разапе се мени свет, и ја свету.
УПЕЧАТЉИВА Галатима 1:
6. Чудим се да се тако одмах одвраћате на друго јеванђеље од Оног који вас позва Благодаћу Христовом,
7. Које није друго, само што неки сметају вас, и хоће да изврну јеванђеље Христово.
8. Али ако и ми, или анђео с неба јави вам јеванђеље другачије него што вам јависмо, анатема да буде!
9. Као што пре рекосмо и сад опет велим: ако вам ко јави јеванђеље другачије него што примисте, анатема да буде!

Сви г

#2 vowel

vowel
  • Members
  • 1,320 posts

Posted 11 July 2004 - 16:39

Сви горе наведени стихови инкриминишу и оцрњују следеће као накнадно подметнуте апостолу, тј. накнадно прилепљене 2.-ој КОРИНЋАНИМА
Коринћанима посланица друга 12: [мутљавина висине, хваљења туђим и потврда безумља]
1. Али ми се не помаже хвалити, јер ћу доћи на виђења и откривења Господња.
2. Знам човека у Христу који пре четрнаест година (или у телу не знам; или осим тела, не знам: Бог зна) би однесен до трећег неба.
3. И знам за таквог човека (или у телу, или осим тела, не знам: Бог зна)
4. Да би однесен у рај, и чу неисказане речи којих човеку није слободно говорити..
5. Тим ћу се хвалити, а собом се нећу хвалити, већ ако слабостима својим.
6. Јер кад бих се и хтео хвалити, не бих био безуман, јер бих истину казао; али штедим да не би ко више помислио за мене него што ме види или чује шта од мене.
11. Постадох безуман хвалећи се: ви ме натерасте; јер је требало да ме ви хвалите; јер ни у чему нисам мањи од превеликих апостола, ако и јесам ништа.

Коринћанима посланица друга 11: [пакошћење и безумна струка хвале по телу]
4. Јер ако онај који долази другог Исуса проповеда ког ми не проповедасмо, или другог Духа примите ког не примисте, или друго јеванђеље које не примисте - ви то добро подносите!
5. Јер мислим да ни у чему нисам мањи од превеликих апостола.
16. Опет велим да нико не помисли да сам ја безуман; ако ли не, а оно барем као безумног примите ме, да се и ја шта похвалим.
17. А шта говорим не говорим по Господу, него као у безумљу, у овој струци хвале.
18. Будући да се многи хвале по телу, и ја ћу да се хвалим.

2. Коринћанима, глава 11: [гомилање безумља, за које, као и за лукавост не постоји позитиван контекст у целој Библији, напротив, но претражите сами]
1. О да бисте мало потрпели моје безумље! Но и потрпите ме.
16. Опет велим да нико не помисли да сам ја безуман; ако ли не, а оно барем као безумног примите ме, да се и ја шта похвалим.
19. Јер радо подносите безумне кад сте сами мудри.
23. Јесу ли слуге Христове? Као безуман говорим, ја сам још више. Више сам се трудио, више сам боја поднео, више пута сам био у тамници, често у смртној опасности;
2. Коринћанима, глава 12:
11. Постадох безуман хвалећи се: ви ме натерасте; јер је требало да ме ви хвалите; јер ни у чему нисам мањи од превеликих апостола, ако и јесам ништа.

2. Коринћанима, глава 13
3. Јер тражите да искушате Христа што у мени говори, који међу вама није слаб, него је силан међу вама.
4. Јер ако и распет би по слабости, али је жив по сили Божијој; јер смо и ми слаби у Њему, али ћемо бити живи с њим силом Божијом међу вама (за вас).
Коментар ова 2 последња стиха је да Христос није био распет по слабости, него је имао власт коју је од Оца примио да положи свој живот, чак не опирући се када је могао од Оца више од 12 легиона анђела да умоли (Матеј 26,53), да би га касније узео, после 3 дана (4. јеванђеље 10,17-18). Дакле, та власт, чак заповест коју је примио од Оца (4. јеванђеље 10,18), контекст Послања, послушности и понижења до гроба (Филибљанима 2,7-8), се никако не може назвати слабошћу, нити преко ње правити (гностички) дуализам (слабости) тела и (силе) Духа, јер је она основ вере и трпљења којим спасавају душе сви хришћани. Значи, ако је једном распет за откуп греха многих, онда сигурно није по слабости својој или Очевој, већ слабости нас и духова у тамници који пре немаху наде, а којима као и нама проповеди јеванђеље. Такође, ако смо ми слаби телом својим, духом који је срчан и којим се у Њему молимо нисмо слаби.

КОМЕНТАР ОПШТИ:
Сасвим је јасно да је овај саркастично пакостио (нпр. 12,7...) и трудио се што више да наружи апостола Павла не вадећи безумље из властитих уста и изопачивао апостола Павла речи, а највероватније је његово недело припојено јер се лукаво послужио Павловом биографијом представљајући је као своју, а што сада не бих копирао, јер ако коме оволика аргументација није довољна, мада није исцрпљена...
А шта ће бити са преводиоцима, који невешто хтедоше бруку да заташкају... касно ли се сетише?
Назад на врх странице


Контекст облачења, свлачења, преоблачења, станови
Против мутљавине у 2. Коринћанима 12, јер... i...
Општепознато је да како некад, тако и данас постоје људи који загаворају, а не упражњавају, или упражњавају вребајући друге, искуства близу смрти, вантелесна (OOB & NDE). Општепознато је да су то у махом некрсти задојени разним источним синкретистичким учењима одвајања духа од тела под називом самоспознаја, преко, тј. кроз медитације, а да ли су крштени они који су, када су као умрли, тј. у клиничкој смрти били ван тела и разгледали, немам статистику.

Дигресија: Намењена је онима који знају да је 1. човек Адам постао душа жива, а последњи Адам дух који оживљује (1. Коринћанима 15,45...), јер Реч Господња продире до раздеобе душе и духа,... (Јеврејима 4,12...), као претња да не би ко пао непокоравајући се (4,11). Дакле, не одбацујмо Реч Господњу, нити дозволимо синкретизам учења којима у хришћанству није место. Сачувајмо душе своје, ако смо већ крштени примили залог Духа, тј. запечаћени Њиме. Растимо у познању Христа, Господа нашега, а онима који су ван реците да пре самоспознаје ће попадати, или, пак, њом бити почишћени. Да искористим прилику и да додам, да што се тиче просветљења, њега нико не негира, али се ради поред [зло]употребе контекста и о замени теза, јер у хришћанству је оно увод (Јеврејима 6,4 и 10,32), а код других закључак. Значи, сачувајмо душе, а инкриминишимо (блокирајмо) индивидуалне духовне самоспознаје сваког некрста, знајући, очекујући, верујући, уграђујући се, имајући заједништво са светима познањем да смо тело Цркве Христове, ако смо већ добили залог Духа Светога.
 Дела 20,10 А Павле сишавши паде на њ, и загрливши га рече: Не узнемиравајте се, јер је душа његова у њему. (пао је са 3. спрата и дигоше га мртвог, 20,9)
 Осија 9,7 ...пророци су луди, безумни су у којима је дух,... (Осија 9,8)

Наставак: Циљ овог поглавља је да спречим да се библијски преводи који инклинирају таквима, фалш преводи, те ванконтекстуално тумачење искористе у те сврхе (самоспознајно-у-вантелесне). Значи, доказујем да ко за живота свлачи, те оставља свој стан је нечист дух, односно да нема апостолску потврду, насупрот, јер апостолу Господ рече да има да пострада за Његово име, што значи да говори о ономе што га чека, а на другом месту у
Ефесцима 2,2 против, цитирам: по кнезу који влада у ваздуху (ветру), по духу који сад ради у синовима противљења;

Псалам 83:
12. Јер говоре: Освојимо насеља Божија.
13. Боже мој! Заповеди нека буду као прах, као песак пред ветром.
Авакум 2,5 А како вино вара, такав је човек охол, нити остаје у стану; јер раширује дух свој као гроб, и као смрт је, која се не може наситити и збира к себи све народе и скупља к себи сва племена.
2. Коринћанима, глава 5:
1. Јер знамо да кад се земаљска наша кућа тела раскопа, телесни шатор, имамо зграду од Бога, кућу нерукотворену, вечну на небесима.
2. Јер за тим уздишемо, желећи обући се у свој небески стан.
3. И да се обучени, не голи нађемо!
4. Јер будући у овом телу, уздишемо отежали; јер нећемо да се свучемо, него да се преобучемо (још обучемо), да живот прождере смртно.
5. А Онај који нас за ово исто створи, Бог је, који нам и даде залог Духа. (и запечати нас Духом Светим! Ефесцима 1,13)
6. Добре смо, дакле, воље једнако, јер знамо да путујемо у телу, далеко од Господа.
7. Јер по вери живимо, а не по гледању.
8. И постајемо смели и више волимо умрети и настанити се код Господа (у контексту: Матеј 16,25-26; 10,39; Марко 8,35-37; 4. Јеванђеље 12,25; те Лука 17,33)
Зао превод: Али се не бојимо, и много волимо отићи од (из) тела, и ићи ка Господу.
9. Зато се и старамо, било да боравимо овде, било да одлазимо да будемо Њему угодни.
Зао превод: или улазили или одлазили, ()
10. Јер нам се свима ваља јавити на суду Христовом, да примимо сваки шта је који у телу чинио, или добро или зло;
11. Знајући, дакле, страх Господњи људе саветујемо; а Богу смо познати, а надамо се да смо и у вашим савестима познати.
12. Јер се не хвалимо опет пред вама, него вама дајемо узрок да се хвалите нама, да имате шта одговорити онима који се хвале оним шта је споља, а не шта је у срцу.
Филибљанима, глава 1:
23. А обоје ми је мило, имајући жељу отићи и с Христом бити, које би много боље било;
24. Али остати у телу потребније је вас ради.
1. Петрова, глава 1:
13. Јер мислим да је право докле сам год у овом телу да вас будим опомињањем,
14. Знајући да ћу скоро тело своје одбацити као што ми каза и Господ наш Исус Христос.
Коментар за крај:
Значи, кад апостол говори о свлачењу старог човека, умртвљивању удова у Колошанима 3, о умирању греху у Римљанима 6, он тим речима не заговара (медитацијом) OOB & NDE, нити кратак одар да се човек не може пружити и покривач узак да се не може умотати (Исаија 28,20), јер пре него се прекине уже сребрно (Проповедник 12,6), кад Господ исече конопце безбожничке (Псалам 129,4), биће почишћени са лица земље (Енох 38), на небо се неће попети, на земљу неће сићи (Енох 45), Јер наш рат није с крвљу и с телом, него с поглаварима и властима, и с управитељима таме овог света, с духовима пакости испод неба (у поднебесју, високим местима)(Ефесцима 6,12). Не искушавајте милости Господње (Псалам 107,26-43), И не ожалошћавајте Светог Духа Божијег, којим сте запечаћени за дан избављења (Ефесцима 4,30), Јер знамо да сва твар уздише и тужи с нама до сад; а не само она, него и ми који новину духа имамо, и ми сами у себи уздишемо чекајући посињење и избављење телу свом (Римљанима 8,22-23).
Немојте пренебрећи да убогог Лазара анђели Божији однесоше у наручје Авраму (Лука 16,22), разбојника на крсту лично Христос одведе у рај (Лука 23,43), Свети Стефан умоли Господа који стајаше са десне стране Богу, кад виде славу Божију, отворена небеса и Сина Човечијег где стоји с десне стране Богу, да прими дух његов (Дела 7,55-60). Е, кад окусише смрт (Матеј 16,28), и то кроз патњу и понижење смрт, па је праведно да се сада они теше у становима небеским.
1. Солуњанима, глава 4:
15. Јер вам ово казујемо речју Господњом да ми који живимо и останемо за долазак Господњи, нећемо претећи оних који су помрли.
16. Јер ће сам Господ са заповешћу, са гласом Арханђеловим, и с трубом Божјом сићи с неба; и мртви у Христу васкрснуће најпре;
17. А потом ми живи који смо остали, заједно с њима бићемо узети у облаке на сусрет Господу на небо, и тако ћемо свагда с Господом бити.
18. Тако утешавајте један другог овим речима.
Псалам 84 Како су мили станови Твоји, Господе над силама!
Псалам 34,7 Анђели Господњи станом стоје око оних који се Њега боје, и избављају их.

#3 vowel

vowel
  • Members
  • 1,320 posts

Posted 11 July 2004 - 16:42

formatirano, ovde:
http://www.geocities...ismo/lukavi.htm