Jump to content


Photo
* * * * * 1 votes

Poslednji film koji ste gledali


  • Please log in to reply
16354 replies to this topic

#16276 DonJuan

DonJuan
  • Members
  • 21,299 posts

Posted 07 November 2018 - 22:37

Bohemian Rhapsody 

:hail:  :hail: 
 

Rami i ostatak Queena pokidao/li, kamera sjajna, film 9/10

Odlicno, bas odlicno..

Uzivao!!
 

NIsam hteo da pišem o ovom filmu, pošto sam die hard fan grupe Queen, i verovatno sam pristrasan.

 

Ono što je neverovatno, da iskreno nisam upoznao osobu koja je gledala film, a da joj se film nije svideo. Sa druge strane kritika.....Deluje poznato kada je Queen u pitanju..


  • 1

#16277 Squabbit

Squabbit
  • Members
  • 5,532 posts

Posted 07 November 2018 - 23:03

Ista stvar, ali sam zbog toga imao veelika ocekivanja. Zenka mi se rasplakala 3x u toku filma, ja za malo..

Bas bas dobar film, + je sto nema puno dramatizacije/adaptacije.. 

Tipda kada je upoznao Mary i sl..


  • 1

#16278 dali_man

dali_man
  • Members
  • 3,376 posts

Posted 08 November 2018 - 11:25

Ja sam poceo da cimam sve u okolini da obavezno idu da gledaju film.

 

Sto se kritike tice, Fredi je bio toliko kompleksna licnost, da je svaki od kriticara hteo da film prikaze ono sto bi njemu bilo zanimljivo. Jedan od kriticara je kukao zbog toga sto nema ni jedne scene seksa. Yebes film o njemu ako se ne vidi kako guzi nekog baju. <_<


Edited by dali_man, 08 November 2018 - 11:31.

  • 1

#16279 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 08 November 2018 - 11:30

Ne volim Queen, nikad u životu nisam kupio ni jedan njihov CD i menjam stanicu kad sviraju na radiju, ali film je must see.
  • 1

#16280 Chaos Is Me

Chaos Is Me
  • Members
  • 16,595 posts

Posted 08 November 2018 - 12:03

Leto (2018)

 

https://www.imdb.com...ref_=fn_al_tt_1

 

Ovaj film je sinoć otvorio Slobodnu zonu i više je interesantan selektorima verovatno zbog konteksta u kome se nalazi režiser Kiril Srebrenikov (trenutno u kućnom pritvoru) nego zbog samog kvaliteta filma, koji je IMHO dosta tanak. Sve vreme neki prvi plan, dosta šizofreno, ima odličnih artisitičkih momenata ali je supstrat gotovo nikakav. Ne bih imao ništa protiv da je film potpuno nadrealan i u sferi fantazije, niti da je potpuno u dokumentarističkom duhu rađen, ovako smo ni tamo ni ovde. Glavni glumac je Korejac Teo Yoo, dosta tanak baja, a utisak kvari i to što on ne izgovara rečenice na ruskom, nego je to naknadno sinhronizovano i kalemljeno. Nije sad neko đubre od filma, može da se pogleda, ali nema tu snagu i autoritativnost da otvori jedan ovakav festival koji je uvek bio nešto više od pukog filmskog festivala. Odličan govor btw Rodoljuba Šabića koji je otvorio festival. Za film od mene 5/10.


  • 0

#16281 A sad

A sad
  • Members
  • 3,504 posts

Posted 08 November 2018 - 20:36

Jel to film o Viktoru Coju? 


  • 0

#16282 Chaos Is Me

Chaos Is Me
  • Members
  • 16,595 posts

Posted 09 November 2018 - 09:55

Aha.


  • 0

#16283 A sad

A sad
  • Members
  • 3,504 posts

Posted 09 November 2018 - 17:01

To onda mora da se gleda! 


  • 0

#16284 The(wizard of)O.

The(wizard of)O.
  • Members
  • 6,852 posts

Posted 14 November 2018 - 22:56

Boemska Rapsodija  :thumbs: 

Da odmah na pocetku napisem kako nisam ultra fan Queena,ali se podrazumeva da mi je njihov muzicki opus vise nego poznat. 
Pripadam generaciji koja je rasla uz MTV. Naravno ne ovaj danasnji ili kakav je poslednjih xy godina vec MTV koji je bio utociste velikih izvodjaca i bendova za koje su spotove rezirali Skorseze,Fincer i drugi. Queen je bila grupa koja je relativno dobro napravila tranziciju ka bas ovakvoj publici tako da sam preko video spotova za 'Radio Ga Ga' ili 'I Want To Break Free' poceo stidljivo da se upoznajem sa njihovim postojanjem. Live Aid-a se secam kao kroz maglu,ali se vec vrlo dobro secam koncerta posvecenog preminulom Frediju na Vembliju 1992. Ondasnji 3K je danima vrteo i reprizirao taj koncert. Kada sam vec dobrano formirao svoj muzicki ukus,jedan njegov deo je zauzeo i Queen. 

Mislim da sam ne tako davno (pre najvise godinu dana) odgledao jedan odlican,autorizovani dokumentarni film o Queenu. Zbog toga mi je dosta iz filma kojeg sam sinoc pogledao u bioskopu bilo vec poznato,a dalo se primetiti da clanovi benda i producenti filma Brajan Mej i Rodzer Tejlor nisu ipak zeleli da se neke stvari pojave u ovom ostvarenju reditelja Brajana Singera. 
Zna se da je projekat poceo da se realizuje jos pre nekih 5.godina i da su u kreativni proces cesto prekidale nesuglasice i razlicita vidjenja na relaciji producenti/reditelji/scenaristi pa cak i glumci. Zato je par reditelja i scenarista "otpusteno" sa projekta,a povukao se i popularni glumac Sasa Baron Koen koji je trebao da igra Fredija Merkjurija,ali po njegovom vidjenju u nekoj mracnijoj ulozi. 

Ocito je intencija autora Boemske Rapsodije bila da se akcenat vise stavi na karijeru samog benda:njegove pocetke,razvoj,dostizanje statusa najvece zive atrakcije i ponovnog uzdizanja na Live Aid-u,nego na privatni aspekt clanova benda (citaj:Fredija). Ipak,ovde jeste po mom misljenju pronadjen dobar i odrziv balans izmedju ta dva dela koji onda i drzi paznju gledaoca uz sjajnu muziku koja je mora provlaciti kroz ovakav film. 
Gluma i glumci na visokom nivou mada je jasno da gotovo ceo film nosi sjajni Rami Malek u ulozi neponovljivog Fredija Merkjurija,ali i ostale,epizodne uloge nisu prosle neprimetno kod mene,posebno Lusi Bojnton kao Meri. 
Mada je biografski,film unosi zeljeni dasak svezine jer nema bas mnogo biografskih filmova posvecenih bendovima. Narociti je kvalitet filma u tome sto zaista moze da se svidi i gledaocima koji nisu fanovi grupe Queen.

Mozda sam ispao naivan ako sam mislio da ce u filmu biti prikazana jedna objektivna mrlja u njihovoj karijeri. Kada su negde tokom '80-ih posetili JAR i odrzali nekoliko koncerata iskljucivo pred belackom publikom. To recimo nije bilo nikako dobro prihvaceno u javnosti posebno sto je vec tada juznoafricki rezim bio izopsten i gotovo potpuno izolovan od tzv.medjunarodne zajednice i progresivnih snaga. Ocekivano je bilo da Mej i Tejlor to ipak nece ubaciti u film. Njih dvojica od same Merkjurijeve smrti zaista vode racuna da se plamen Queena nikada do kraja ne ugasi,a Boemska Rapsodija je samo poslednji u nizu projekata realizovanih (izmedju ostalog) u tu svrhu.

Malo je za moj ukus zbrzan kraj. Film koji traje preko dva sata mogao je da dopusti luksuz od jos nekih 5.minuta,ali je akcenat od starta zapravo bio na njihovom legendarnom nastupu na Live Aidu-u pa se zavrsetkom nastupa na Vembliju i film zavrsava. A i nema svako talenat Kristofera Nolana da spektakularno zatvori pricu. Mislim - kako moze kraj bez 'Show Must Go On"?  ;) 

Nisam pogledao previse filmova u 2018 pa onda mozda nije u redu da ovo napisem,ali ajde...film ulazi u drustvo najboljih u ovoj godini i "vidim" nekoliko nominacija za Oskara.
Film je zabavan,lep i tuzan istovremeno.
Moja preporuka,pa slobodno i apsolutna.


  • 4

#16285 Drakaris

Drakaris
  • Members
  • 1,289 posts

Posted 15 November 2018 - 18:50

Sada sam pogledao Hereditary (2018). Film me je bas dosta razocarao, neverovatno koliko je nahajpovan. Ako hocete da pogledate neki horor, ovaj film zaobidjite.


  • 0

#16286 DonJuan

DonJuan
  • Members
  • 21,299 posts

Posted 16 November 2018 - 08:35


Malo je za moj ukus zbrzan kraj. Film koji traje preko dva sata mogao je da dopusti luksuz od jos nekih 5.minuta,ali je akcenat od starta zapravo bio na njihovom legendarnom nastupu na Live Aidu-u pa se zavrsetkom nastupa na Vembliju i film zavrsava. A i nema svako talenat Kristofera Nolana da spektakularno zatvori pricu. Mislim - kako moze kraj bez 'Show Must Go On"?  ;) 
 

Nisi gledao odjavnu špicu do kraja  :D


  • 1

#16287 The(wizard of)O.

The(wizard of)O.
  • Members
  • 6,852 posts

Posted 16 November 2018 - 12:05

Nisi gledao odjavnu špicu do kraja  :D

U hebem mu misa... :(


  • 0

#16288 Markoss

Markoss
  • Members
  • 10,970 posts

Posted 20 November 2018 - 23:01

Odgledah Juzni Vetar, nakon dvonedeljnog smaranja bliskih mi ljudi. 

 

Spoiler alert:

 

Scenario u teoriji nije toliko los, ali jednostavno mi nemamo dovoljno dobre mladje glumce da film sa ok scenariom ispadne ok. Preslabi smo s ovim mladjim glumcima koji bi trebali da "nose" film, i kad je to tako, onda na kraju film bude bukvalno da se klinci Sumaheri izloze na njega dok rade policajke sa biciklovima u svojoj ulici. 

 

Jedini glumac koji vadi film je Glogovac. Covek ubija kako glumi, bukvalno dok sam gledao scene sa njim, sve vreme sam bio uveren da taj lik stvarno negde postoji, a ne da je fiktivan. Ali zato Bjelogrlic, lik po xy put glumi samog sebe, odnosno Eksera iz Vratice se rode, cak je i odnos s Bikovicem ovde preslikan odnosu sa Svabom iz Roda. Ziki Todorovicu leze ovakve "bavim se nekim sitnim prevarama, al sam klosar" uloge, i skroz je ok izneo.

 

Bikovic s druge strane, bas netalentovan glumac. Necu sad da ispadne da pricam ono sto svi hoce da cuju, ali on ne moze da glumi pozitivca, a sto je najgore ne moze da glumi ni nekog badass negativca. On bukvalno moze da glumi nekog iritantnog tatinog sina, nekog negatvica jajaru koji ce na kraju da zavrne najboljeg druga s kojim je odrastao i slicno, jednostavno za ove uloge nema talenat. Ne moze ni sebe da glumi bukvalno, ne moze ni onaj beogradski kurceviti akcenat da skine, a zivi ceo zivot tu. 

 

I dva klise momenta koji su me izuzetno iznervirali (a vidjao sam ih i u drugim filmovima)

 

1. lik koji ubija/krade/se bavi nelegalnim poslovima ima neki "hnjoooj" odnos sa majkom koja je obicno napravljena kao izuzetno glupa zena kojoj je samo bitno da joj sin bude sit ("jeedi pile majkino...sipaj jos"), a apsolutno joj puca ona stvar sto joj sin pljacka tudje majke.

 

2. film se prelama time sto je Bikoviceva riba bas slucajno trudna (tezak klise), i onda jedna apsolutna nelogicnost gde je njega bolelo uvo za mamu, tatu, mladjeg brata, pa i tu devojku, i sve drugove, ali odjednom kad je cuo da je riba trudna (pritom je to cuo od pandura koji je jurio da ga rokne tad, msm wtf, sto bi mu verovao?), onda je poverovao u ozbiljnost problema i bio u fazonu "predajem se, aj se dogovorimo".

 

Da se razumemo, moze da se pogleda film, ali je daleko od nekog kvaliteta i hajpa koji se napravio oko njega. 

 

I kad smo kod domace kinematografije, najnepodnosljiviji lik u ovom novom talasu "placenih" fdu prijemnih je Andrija Kuzmanovic. Sacuvaj boze koji je ono netalenat koji izlazi iz wc solje bukvalno, i od kog pokusavaju da naprave nekog smekera (lik ima 120kg i to sala, ne misica) toliko da sad bleji i na nekim bilbordima, iako nije prosao pored nekog manekenstva, a kamoli harizme. 


Edited by Markoss, 20 November 2018 - 23:06.

  • 2

#16289 Green23

Green23
  • Members
  • 3,978 posts

Posted 21 November 2018 - 09:07

Meni je baš bilo teško kad sam gledao scene sa Glogovcem, znajući da su mu to uz film Zaspanka za vojnika, poslednje scene koje je odgulmio. :(
  • 0

#16290 /13/Ален Шмит/

/13/Ален Шмит/
  • Members
  • 4,593 posts

Posted 21 November 2018 - 20:51

Prvi čovek (2018)

 

https://www.imdb.com/title/tt1213641/

 

MV5BMDBhOTMxN2UtYjllYS00NWNiLWE1MzAtZjg3

 

Kad sam skidao ovaj film mislio sam da će biti nešto nalik na Apolo 13 kojeg jako volim, al sam se prevario. Usput, nisam gledao trejler pre gledanja filma. Kao prvo, sviđa mi se što se film fokusira uglavnom na samog Amstronga i njegov put do Meseca, kao drugo, ovaj film me je rasplakao kao nikoji drugi film naučne fantastike (pored Interstelara) zbog (spoiler, neću reći).

 

Teško mi pada što je film pomalo ravnodušan prema nekim stvarima, nekako mi i sam Amstrongov lik deluje hladan, nikakav, isto kao i lik njegove žene. Dosta likova u filmu deluju linearno.

 

Apolo 13 je bio zabavan, ovaj uopšte nije. Nije da očekujem da Prvi Čovek bude izuzetno ozbiljan naučno fantastičan film kao recimo Virus Andromede iz 70-ih za kojeg smatram da je najbolji N/F film ikad pored 2001 ali ipak očekujem viši spektar emocija jer ipak je Amstrong prvi ikad zakoračio na Mesec.

 

Dajem mu 8/10, bio bi 9/10 da nije tako linearan.


  • 0