Jump to content


Photo
* * * * * 1 votes

Poslednji film koji ste gledali


  • Please log in to reply
16354 replies to this topic

#15901 n4l1m

n4l1m
  • Members
  • 8,684 posts

Posted 30 August 2017 - 17:15

gledao davno, bas odlican movie, drama, trilier, sve kako treba.. -_-


  • 0

#15902 Duh koji lebdi

Duh koji lebdi
  • Members
  • 2,838 posts

Posted 30 August 2017 - 19:55

Wonder Woman (2017).
Jedan iznenadjujuce dobar superherojski film. Razlikuje se od ostalih ne samo po tome sto kao protagonistu imamo zenu, vec je i sam setting zanimljiv (malo se filmova uopste bavi Velikim ratom), gluma je kvalitetna, kamera, kostimi...Superherojsko je smanjeno na neku da kazemo najmanju mogucu meru (doduse ne kao u Loganu, ali ako uporedimo sa raznim drugim Iks Menima, Ajron Menima, Kapetanima, Spajdermenima...ovo je ipak drugi nivo). Blago je kroz film provucena feministicka ideja i borba za prava manjina (supporting roles Marokanac, Indijanac i Skot), za sta naravno ne kazem da je lose i uopste nije vestacki i nametljivo. Mozda najbolji uradak iz DC kuhinje (mada mi Dawn of Justice nije bio katastrofa), i dokaz da superherojskim filmovima humor nije poslednji adut.
  • 0

#15903 /13/Ален Шмит/

/13/Ален Шмит/
  • Members
  • 4,593 posts

Posted 01 September 2017 - 02:24

Posle visegodisnjih predrasuda odgledah Srpski Film (2010)

Moram utiske podeliti u dva dela.

Prvi. Film kao film je vrlo solidno uradjen, sobzirom na stanje nase kinematografije poslednji godina.

Drugi. Ovo nije jedan od onih filmova gde mozes suvereno reci da imas muda pogledati a da se busas da ti nije strasan. To samo moze zivotinja, pa ni ona. Ja sam posle filma pustio suzu jer me je toliko sokirao niz vise dogadjaja, jednostavno moras imati empatiju za stradale likove. Posebno za decaka. Iskreno nemam vise reci, ne znam sta vise iskuckati..
  • 0

#15904 Escalade

Escalade
  • Members
  • 15,598 posts

Posted 01 September 2017 - 08:12

sto kaze Sergej kada je citao scenario 5 minuta mislim da je to nesto najbolje napisano, 5 minuta da je nesto najgore...s tim da ja mnogo vise naginjem na drugu stranu.

ali uspeli su ono sto nisu uspeli mnogi i to im skidam kapu, da me potpuno ostave bez teksta po zavrsetku gledanja

s strane imam neko low key postovanje prema filmu, other than that ako te film izmlatretira na ovakav nacin  postavlja se pitanje kakva je poenta tog filma.


  • 0

#15905 pierre van hooijdonk

pierre van hooijdonk
  • Banned
  • 9,326 posts

Posted 01 September 2017 - 09:54

Gledao odavno, naravno dosta jaka prica i dosta nekih hardcore scena, preterivanja dosta ali nisam nesto pogodjen / uznemiren samim filmom. 

 

btw, odlican soundtrack

 


  • 0

#15906 ZoltanGeraTucheKera

ZoltanGeraTucheKera
  • Members
  • 9,821 posts

Posted 01 September 2017 - 11:05

Interesantne stvari su da je ovo verovatno jedan od boljih nasih filmova u 21. veku, takodje i da je snimljen u skroz nezavisnoj produkciji i kao takav (sa ogranicenim sredstvima), postigao sasvim dobar uspeh.
Ukoliko je neko makar pogledao onaj short iz antologije "ABC of death", znao bi da Spasojevic voli trilere sa malo gore-a unutra. Film je imao par rupa u glumi, ali su Sergej i pogotovo Srdjan odradili najbolje uloge u njihovoj karijeri.
Sada stizemo do onoga sto svi zameraju i to ostavlja pitanje - koliko je sve to sokantno i nesvakidasnje? Kada pogledas okruzenje filma, vidis razoren svet, malu sredinu gde je sve lako platiti i srediti. I na kraju, da li je sve deo jos jednog "veceg filma"?
Tu stizemo do naziva filma.
  • 0

#15907 spooky_bn

spooky_bn
  • Members
  • 281 posts

Posted 02 September 2017 - 20:23

Ja sam nekako odgledao taj, nazovi, film do kraja, mada mi je posle nekih scena dolazilo da odustanem. Bezvredno s*anje napravljeno, verovatno, samo s namerom da sokira.


  • 0

#15908 ital

ital
  • Members
  • 58 posts

Posted 03 September 2017 - 15:39

dobar je srpski film, kvalitetno uradjen.bolji od mnogih americkih horora recimo.

http://www.imdb.com/title/tt2090465/  Black Butterfly (2017) svideo mi se do pred kraj a onda su poceli sa iznenadjujucim obrtima i unistili film.

http://www.imdb.com/title/tt0114168/  Powder (1995) dobar film, svideo mi se

http://www.imdb.com/title/tt1241317/ Death Note (2017) ljudi koji su gledali animiranu seriju razocarani su filmom, sto se i vidi po oceni.meni je film bio bas zanimljiv, ima odlicnu radnju, ako se izuzmu holivudski klisei.moracu da pogledam tu seriju koja vazi za klasik


  • 0

#15909 PrettyFlacko

PrettyFlacko
  • Members
  • 3,498 posts

Posted 04 September 2017 - 12:44

To što vas je šokiralo u Srpskom filmu, jeste nešto što se dogadja, o čemu je i bilo priče prije nego što je film izašao.

Film nije istinita priča, ali svijet koji prikazuje apsolutno postoji.


Edited by PrettyFlacko, 04 September 2017 - 12:44.

  • 1

#15910 Escalade

Escalade
  • Members
  • 15,598 posts

Posted 04 September 2017 - 13:10

Interesantne stvari su da je ovo verovatno jedan od boljih nasih filmova u 21. veku, takodje i da je snimljen u skroz nezavisnoj produkciji i kao takav (sa ogranicenim sredstvima), postigao sasvim dobar uspeh.
Ukoliko je neko makar pogledao onaj short iz antologije "ABC of death", znao bi da Spasojevic voli trilere sa malo gore-a unutra. Film je imao par rupa u glumi, ali su Sergej i pogotovo Srdjan odradili najbolje uloge u njihovoj karijeri.
Sada stizemo do onoga sto svi zameraju i to ostavlja pitanje - koliko je sve to sokantno i nesvakidasnje? Kada pogledas okruzenje filma, vidis razoren svet, malu sredinu gde je sve lako platiti i srediti. I na kraju, da li je sve deo jos jednog "veceg filma"?
Tu stizemo do naziva filma.

 

Sergej sto bi se reklo svoj na svome, ali Srdjan mi je bas slab, kao da je otaljavao i ravno izgovarao svoje linije


  • 0

#15911 ZoltanGeraTucheKera

ZoltanGeraTucheKera
  • Members
  • 9,821 posts

Posted 04 September 2017 - 13:31

Sergej sto bi se reklo svoj na svome, ali Srdjan mi je bas slab, kao da je otaljavao i ravno izgovarao svoje linije

Moze biti, mene je svakako ubedio (to mi je najbitnije od svega). :)
Postoje na netu sasvim dobre analize filma u sitna crevca, ali necu da reklamiram bilo koga ovde.
  • 0

#15912 yossarian

yossarian
  • Members
  • 3,774 posts

Posted 07 September 2017 - 21:22

u6r2JkJ.jpg

 

I Don't Feel at Home in This World Anymore

 

 

Simpatican film, Rose iz 'Two and Half Man' skroz pristojno odradila posao.

Prva nagrada zirija na Sundance festivalu 2017.

 

 

Potpuno random naleteo na Netflixu i odgledao ga... a sutra još jednom...

 

Za one koji vole filmove u  stilu "Ghost World" i "Big Lebowski", totalna preporuka.

Gluma je odlična, fotografija prelepa, sve vrvi od sitnih detalja...


  • 3

#15913 Ne sam Safete

Ne sam Safete
  • Members
  • 29,994 posts

Posted 08 September 2017 - 09:14

Potpuno random naleteo na Netflixu i odgledao ga... a sutra još jednom...

 

Za one koji vole filmove u  stilu "Ghost World" i "Big Lebowski", totalna preporuka.

Gluma je odlična, fotografija prelepa, sve vrvi od sitnih detalja...

Ilajdza je simpatican skroz :) 

Jos jedna iscasena uloga. Krenuo je sa Dirk Gently's Holistic Detective Agency , pa ovaj film ... cekam sljedecu ulogu.


  • 1

#15914 Knipex®

Knipex®
  • Members
  • 6,408 posts

Posted 08 September 2017 - 10:02

Odgledah prekjuce Death Note. Zabavan filmic za gledanje sa klincima :) Na tu neku tinejdz grupaciju gledaoca i cilja. Ako je neko gledao japansku anime seriju neka se ne nervira. Ima dosta razlika. Kraj filma daje nagovestaj da ce biti nastavka sto su moji klinci sa odusevljenjem konstatovali.


  • 0

#15915 /13/Ален Шмит/

/13/Ален Шмит/
  • Members
  • 4,593 posts

Posted 08 September 2017 - 14:32

Kill List (2011) 

 

MV5BNzM3NzU2NzUzMV5BMl5BanBnXkFtZTcwNjY2

 

Solidan film, kraj mi je pretanko odrađen.


  • 0