Jump to content


Photo

O rukobludiji


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
33 replies to this topic

#31 srdjanf.

srdjanf.
  • Members
  • 5,016 posts

Posted 12 July 2004 - 12:23

Odgovoricu ti, prvo, sta ja mislim o njemu. Ja se Koraca secam iz obrazovnih emisija i tu mi je ostao u jednom vrlo lepom secanju. Posle je bio jedan od aktivista... Jedna je stvar insistirati na istini, druga je nabijati na nos samo jedan deo istine. Drugim recima, ako govoris o srpskim zlocinima vrlo je neukusno ne pomenuti i ostale balkanske zlocine a jos neumesnije potpunom tabu-temom proglasavati zlocine koji se i danas vrse u ime drzave SAD. Uzmimo, tim povodom Natasa Kandic i FHP imaju znatno kvalitetniji stav. Potom, za razliku od Mileta Isakova, ja nijednom nisam cuo Koracevu osudu krupnog kapitala ili vanrednog stanja. Kada se sve to sabere, ostaje nejasno zasto SDU nije u sastavu DS... A kada se tome doda njegovo zalaganje za prava homoseksualaca i sve se transponuje na desnicu, jasno je zasto postoje takvi antagonizmi.


hvala da si ti ovo odredio, jer da sam ja slichno napisao, captain Zhupich (Hal 9000) bi me ponovo napao da sam fashista. btw, fashista ne mogu da budem (sve i da hocu) usled genetskog koda (i mushka i zhenska strana su srpski i jevrejski socijalisti, komunisti [u pred-titovskom i ne-staljinistichkom smislu te rechi] a tata se druzhio josh od 60-ih sa ljudima koji danas sachinjavaju neko vredno jezgro drushtvenog zhivota u zemlji (chika Ficha David, f.e.).

Hm. Ne mogu da ne primetim da su se razliciti talibani raspomamili upravo posle 5. oktobra. I da je njihovo jezgro u DS a ne u populistickoj, primitivno patrijarhalnoj SRS.


chudno. ne mogu nishta da odgovorim na ovo jer zaista ne znam, a 5. oktobar je i poslednji put kada sam bio u zemlji (ako se izuzme munjevita poseta Egzitu 2001 i primorju istog leta).

Aj malo pojasni sta ti znaci tvoja definicija 'anarho-teoslovo-filozof'  :lol: ...


hnn. :lol: . mislim da je to neshto kao u onoj platonovoj prichici o Pecini kada se jedan nekako izvuche od mnoshtva, pa izadje van gde ga obasja svetlost. egzaltiran i prepun ushicenja, jedan se vrati u Pecinu, gde ga mnoshtvo utuche lancima i kamenjem i primitivnim bejzbolkama, a zatim ga tako prebijenog zauvek privezhe teshkim lancima za zid, do kraja zhivota, gde on mozhe da posmatra samo odsjaj svetla, u igrama senki na zidu, a ne i svetlo samo.
u zhivotu,
'anarho' oznachava da nema zakona mimo i iznad ljubavi; drugim rechima, ja mogu da volim i pedere, lezbejke, narkomane, kurve, cigane, crnce, palestince...(i da budem voljen od njih) i da mi bude super-okej i da me boli briga shta ce mi konvencija reci, odnosno kako ce me odrediti. josh blizhe, ako je moja ljubav, naprimer, prljava greshna narkomansko-lezbejska dusha, nema tog zakona (osim prirodnog zakona selekcije :lol: ) koji ce mene sputati da izrazim svoju ljubav prema njoj, da je ljubim...

:lol: + :lol:

#32 srdjanf.

srdjanf.
  • Members
  • 5,016 posts

Posted 12 July 2004 - 13:25

Ako ce ovakva da nam bude propoved, kao ovaj slucaj gore, necemo definitivno daleko da doguramo. Ali je jos veca greska svoditi pravoslavlje na ovakvu `misao`, koja nam samo steti. A pojedini jedva cekaju...Poslastica No.1.
Treba obratiti paznju na druge autore, recimo rusku religiozno-filosofsku misao 19.-20.veka, (npr. Berdjajev,sv.Jovan Kronstatski,Leontjev,Rozanov,Bulgakov,Sestov,Florovski,Florenski...) njihov sustinski verski optimizam je predivan. To je sustina, ne ono.

naravno da je to lepo neshto, shto je samo pravoslavna teoloshka misao mogla stvoriti. svi ovi ljudi koje si pobrojao, AlefShin, bili su ljudi svog vremena, ljudi industrijalizacije, alijenacije individue, ljudi teshkih i preteshkih okolnosti i uslova egzistencije.
no ljudi koji nikada nisu izgubili tu svoju unutrashnju vedrinu.
razgovaram puno sa mladjim sveshteno-sluzhiteljima iz Srbije (monasima i ne-), i kazhu mi da vi imate veliki problem sa ovom para-crkvom, kazhu mi da vam prave veliku shtetu u javnosti, ali u evharistijskom i eklisioloshkom pogledu. zanimljivo, to nije sluchaj samo u Srbiji. meni je nepoznat uzrok ovakvom religioznom nihilizmu u pravoslavlju, i sklon sam upotrebiti izraz N. Berdjajeva "religiozni materijalizam". furthermore, poshto su ekonomski uslovi stravichni, logichki se namece zakljuchak da su tkz. nihilisti samo obichni materijalisti koji transcenduju svoje ekonomske strepnje u kvazi-teoloshko. shto je najcrnje i najgore, oni vas sveshtenike ne slushaju u crkveno-duhovnim stvarima, a ne retko vas i direktno mrze, boraveci sa svojim fantomskim isusom, znachi, mimo sveshtenih tajni ispovesti, pokajanja i evharistije - u nekom obliku psihopatoloshkog ego-centrizma, okupiranosti sobom (jer gospod ne obasjava zaista svojom svetloshcu ovakve zaumne i protiv-chovechne predele nesvesnog).
moji prijatelji iz teoloshke akademije San Vladimir u Njujorku (shkola chiji prvi posle-ratni rektor je bio i o. Georgije Florovski) [moja krajnja destinacija :lol: ] mi kazhu da i oni imaju slichan problem sa nihilistima pravoslavlja. nejasno je ko ce pobediti, ali ja mislim da se sada sa pravoslavljem odigrava jedna velika unutrashnja degradacija (kroz slichno je proshao judaizam XVII-XIX veka, sa epizodom o Shabataj Zviju, dok se posledice toga osecaju chak u danashnjoj jevrejskoj teologiji ili u, naprimer, pseudo-duhovnim intelektualizacijama Sigmund Frojda :lol: ). ova degradacija je direktna konsekvencija raspadanja srpskog drushtva i svih nedaca kroz koje je Srbija kao nacija proshla poslednjih decenija.
da bismo se izborili (namerno upotrebljavam 1. lice mnozhine) protiv ovog destruktivnog virusa, moramo prepoznati uzrok i pogodno tle za rasprshenje bolesti prethodno u nama samima - a ne kao Irinej, Amfilohije i Atanasije, kada im ja skrecem pazhnju na neshto da reaguju sa ignorancijom samo zato shto sam ja, tobozh, josh uvek suvishe mlad chovek. bolest je uzela maha sredinom devedesetih, i kada se mogla josh sprechiti epidemija, Irinej i Amfilohije tobozh nisu imali vremena da se njome zabave, nego su petljali tamo gde im mesto nije, sa onim izrodima karadzicem i miloshevicem.

sad mi imamo kugu,
a generacije posle nas ce lomiti glavu (i srce) dok ne isprave krive drine modernog srpskog bogoslovlja.

pozdrav, i praznichni mir :lol: א ש

Edited by srdjanf., 12 July 2004 - 13:29.


#33 zeos

zeos
  • Members
  • 727 posts

Posted 16 July 2004 - 12:16

Uh, bila mi je zanimljiva tema, ali vidim da ovde nema nista od onanisanja, osim oralnog izmedju ucesnika. Steta, tema je bas obecavala.

#34 AlefShin

AlefShin
  • Members
  • 1,805 posts

Posted 16 July 2004 - 23:12

Pogresio si topic,izgleda.Pogledaj pod razno.Taj ce ti biti inspirativniji.