Jump to content


Photo

Zvezdane staze na B92


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
388 replies to this topic

#31 jelenalo

jelenalo
  • Members
  • 567 posts

Posted 25 August 2004 - 10:39

Dzizs :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Ok, salji me na "bisere" :lol: :lol: :lol:

#32 majama

majama
  • Members
  • 396 posts

Posted 26 August 2004 - 12:29

Bio bi pun pogodak prikazati ih na B 92, pa B 92 i nema serijski program(čast za Nepristojna ljude). ST se kupuju, inače, na kilo, a svi serijali su u poslednje 2 godine mogli da se odgledaju na kablovskoj.Pod uslovom da imate HRT, ja sam sa uživanjem odgledala Next Genarations, a sada ponekada odgledam i Voyager. :lol: :lol: :lol: :lol:
Oni koji pljuju ST ,nisu nikada čekali sa nestrpljenjem zagrebačko nedeljno popodne koje je davnih 70-ih prikazivao prvi serijal sa kapetanom Kirkom i Mr. Spokom.
:lol:

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

#33 ion

ion
  • Members
  • 2,064 posts

Posted 26 August 2004 - 14:47

Oni koji pljuju ST ,nisu nikada čekali sa nestrpljenjem zagrebačko nedeljno popodne  koje je davnih 70-ih prikazivao prvi serijal sa kapetanom Kirkom i Mr. Spokom.

:lol:
Vala, baš!
Nikad onaj Zalepugin da završi sa kenyanyem...
:lol:

#34 Dunadan

Dunadan
  • Members
  • 12,305 posts

Posted 15 November 2004 - 02:53

kako 'super' epizoda vojadzera teche right now
B'Elanna ima urge za sexom tijekom cele epizode, a poruchnik Paris se suzdrzava.
no, pitanje:
shta se deshava ako neki tip iz posade ima sex sa hologramom na holodeku. posto sigurno ne koristi gumicu, sta se deshava sa onim chega se svi hipiji plashe? je l to ostane u holodeku after end of transmission?

Edited by DUNADAN, 15 November 2004 - 02:55.


#35 djvaske

djvaske
  • Members
  • 1,333 posts

Posted 15 November 2004 - 11:39

laugh.gif
Drago mi je da vidim da DUNADAN kao veliki protivnik ovog serijala, poznaje sve oficire sa Voyager-a i Enterprise-a, kao i da je upoznata sa svojstvima materije i antimaterije. Sumanjam da se razume u i worp pogon. laugh.gif

Lepe su te serije ( deep space 9 je jedini totalni promašaj ) i u ovoj poplavi TV kanala sigurno bi se negde mogu uglaviti. U krajnjoj liniji posle redovnog programa.
SF nije definitivno više u modi, ali svejedno. Obišao sam rodno mesto Luka Skajvokera, a i dalje hoću u svemir. biggrin.gif

Blake-ova sedmorka je neprevaziđeno SF delo britanske TV produkcije.

BTW, ima li ovde još neko mator ( kao ja ) pa da se seća čuvene serije "Svemir 1999-e" ??

#36 Element@l

Element@l
  • Members
  • 1,429 posts

Posted 15 November 2004 - 12:12

Nije losa serija po meni


Simpaticna laugh.gif

#37 Papovac

Papovac
  • Members
  • 998 posts

Posted 15 November 2004 - 13:30

QUOTE(djvaske @ 15 Nov 2004, 12:39)
Blake-ova sedmorka je neprevaziđeno SF delo britanske TV produkcije.

Potpisujem

#38 Dunadan

Dunadan
  • Members
  • 12,305 posts

Posted 15 November 2004 - 16:59

QUOTE(djvaske @ 15 Nov 2004, 11:39)
laugh.gif
Drago mi je da vidim da DUNADAN kao veliki protivnik ovog serijala, poznaje sve oficire sa Voyager-a i Enterprise-a, kao i da je upoznata sa svojstvima materije i antimaterije. Sumanjam da se razume u i worp pogon. laugh.gif

ih, nemam nishta protiv kad se daju na hrvatima bez prepoznatljivish b92 kilometarskih blokova reklama posle kojih zaboravish i koju seriju gledash.
Voyager je idealan, nedeljom uveche, repriza 5 proshlonedeljnih epizoda smile.gif
anyway, niko ne odgovori na moje pitanje.
i da, sinoc je bila epizoda gde je The Doctor a.k.a. hologramska projekcija bio na nekoj planeti. zivo me interesuje kako su to odradili.

#39 djvaske

djvaske
  • Members
  • 1,333 posts

Posted 15 November 2004 - 17:13

Nisam primetio pitanje, ali....
Pretpostavka je da bi resto dešavanja moralo ostati u holodeku. Međutim, siguran sam da sa tako naprednom tehnologijom postoji neka vrsta zaštite i uklanjanja tragova dešavanja.
laugh.gif

Voyager je OK , ali Žan Luk i ekipa su ipak legende 90-ih.

Za nas matorije, jedan je Mr. Spok. laugh.gif

Čini se da će fleka da pusti po koji film iz serijala.

#40 Artur Dent

Artur Dent
  • Members
  • 8,603 posts

Posted 15 November 2004 - 17:18

QUOTE(DUNADAN @ 15 Nov 2004, 16:59)
i da, sinoc je bila epizoda gde je The Doctor a.k.a. hologramska projekcija bio na nekoj planeti. zivo me interesuje kako su to odradili.

Doktor nosi portabl holoemiter na levoj nadlaktici, a Tores i Kim su modifikovali sensor array da bude snazni holoemiter, pa tako doca moze da se seta okolo, doduse, samo kada imaju energije na pretek. wink.gif

#41 autsajder

autsajder
  • Members
  • 3,607 posts

Posted 15 November 2004 - 17:31

HRT vec vise od godinu dana hronoloski emituje sve postojece Star Trek serijale, pa sam imao priliku da upotpunim poznavanje svog omiljenog, The Next Generation. Moram da priznam da su me ovi noviji malo smorili, valjda je prezasicenost od pet epizoda sedmicno u tolikom periodu bila neizbjezna. U svakom slucaju, veliki + za HRT, a B92 nek` reprizira nesto drugo, npr. probrane sezone X Files tongue.gif.

Sto se tice pitanja, mozgalica jest nezgodna. I ja sam gledao epizodu sa raspomamljenom B`Elannom, ali mi ovaj problem nije zapao za oko. Logicno bi bilo pretpostaviti da poslije takvog opstenja mora da se uzme sundjer u ruke, sad ne bas bukvalno, nego to vjerovatno rjesava neka zero tolerance dezintegrativna dekontaminacija prema svim stranim materijama koje ostanu u holodeku poslije svake seanse. Ili, da se vratimo da epizodu, mozda se vulkanska kohabitacija ne okoncava ovako kao ljudska, pa i nema sta da se cisti.. rolleyes.gif

QUOTE
Za nas matorije, jedan je Mr. Spok.

Uh, to sam glatko preskocio. Probao i nije islo.

QUOTE
Čini se da će fleka da pusti po koji film iz serijala

Pa i filmove je pustio HRT. brezveze.

Edited by autsajder, 15 November 2004 - 17:37.


#42 Dunadan

Dunadan
  • Members
  • 12,305 posts

Posted 15 November 2004 - 18:36

QUOTE(autsajder @ 15 Nov 2004, 17:31)
Sto se tice pitanja, mozgalica jest nezgodna. I ja sam gledao epizodu sa raspomamljenom B`Elannom, ali mi ovaj problem nije zapao za oko.

kako glupa epizoda.
da se u seriji govori o Homo sapiensima a ne o ultra ultra uzvishenim Homo sapiensima, njih dvoje bi se kresnuli i imali time of their lives.
podsetila me ta epizoda na problematiku Vojadzera.
kako to sa libidom shljaka na tako ogranichenom prostoru gde ispada da niko ni sa kim ne razmenjuje telesne technosti (mada ochekujem da Kapetanica uskoro kapitulira pod 1. Oficirom smile.gif) mislim, kako se oslobadjaju tenzije?
bilijar u holodeku?
Kapetanica koja glumi guvernantu u nekom od romana Dzejn Ostin?
what? how?

#43 autsajder

autsajder
  • Members
  • 3,607 posts

Posted 15 November 2004 - 18:49

QUOTE
kako to sa libidom shljaka na tako ogranichenom prostoru gde ispada da niko ni sa kim ne razmenjuje telesne technosti..


Ne znam kako ce ovaj serijal da se zavrsi, posto ga ranije nisam gledao, ali prethodnu generaciju su nacisto upropastili sa tim neumjerenim `uparivanjima` (O`Brien i ona kosooka naucnica, Worf i Jadzia Dax, doktor Bashir i zaboravihko...), kao da nisu vise znali sta da rade sa onim likovima, dok ne osmisle novi serijal.

QUOTE
njih dvoje bi se kresnuli i imali time of their lives.

Pa B`Ellana je half klingon, half human..sama je onom vulkancu rekla da postoji mogucnost da on ne prezivi veseli dogadjaj.. i ja bih razmislio dvaput.

Vojadzer kao SF jos i bozepomozi, ali sta reci za ove lude Ruse sto se dobrovoljno javljaju za let na Mars??

#44 Dunadan

Dunadan
  • Members
  • 12,305 posts

Posted 15 November 2004 - 18:53

uh, deep space 9 je kriminal kako je losha.
otkud taj Wolf tamo? secam ga se kod Zan Luka.

i shta fali letu na Mars?
oduvek me je interesovalo kako se vrshi 'nuzda' u vakuumu

#45 autsajder

autsajder
  • Members
  • 3,607 posts

Posted 15 November 2004 - 19:04

QUOTE
otkud taj Wolf tamo? secam ga se kod Zan Luka.

Prekomandovan je poslije penzionisanja stare posade Enterprajza. U nekim epizodama DS9 pojavljivali su se stari likovi, cak i Zan Luk. Meni se svidjela zavrsnica ovog serijala zbog razrade teme velikog rata medju kvadrantima, cime je apsolutno prevazidjena najveca manjkavost same ideje o jednoj staticnoj stanici kao popristu desavanja SF serijala koji je slavu stekao `probijanjem novih granica`. Jeste, malo su ga razvukli pri kraju, ali finale je bilo pristojno.

QUOTE
i shta fali letu na Mars?

Ne fali mu nista i ja sam radoznao da vidim kako ce to da prodje (nadam se da cu to da dozivim, a u medjuvremenu sa zanimanjem pratim sta one prckalice kopaju i snimaju na povrsini crvene planete), ali cisto u kontekstu opaske na skucenost Vojadzera po pitanju odgovarajucih partnera..Misija leta na Mars potrajace nekoliko godina - sta ce ti ljudi da rade za vrijeme puta, ko ce s kim da se druzi i kako?

Edited by autsajder, 15 November 2004 - 19:30.