Jump to content

Photo

Zvezdane staze na B92

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
388 replies to this topic

#1 DrZoidberg

DrZoidberg
  • Members
  • 82 posts

Posted 04 July 2004 - 22:17

Dakle, bilo bi lepo kad bi naša najbolja televizija imala mogućnost da u nekoj bližoj budućnosti emituje neki od serijala ove popularne SF serije. Mislim da bi to okupilo veliki broj ljubitelja naučne fantastike, ali i svih ostalih, i time još povećalo popularnost ove televizije.
Ajde da čujem vas ostale šta mislite o tome. :lol:

#2 Goranz

Goranz
  • Members
  • 11,307 posts

Posted 04 July 2004 - 22:34

To ce sigurno privuci nase gledaoce :lol: ....nema nista od toga,ako oces da gledas ST ,kablovska ili Divx. Naravno ,ne iskljucujem da Kosava po 12986390130109 put krene sa emitovanjem DS9..

#3 Zli

Zli
  • Members
  • 546 posts

Posted 05 July 2004 - 00:09

Ako hoće da puste neku sf seriju, najbolje je da to bude babylon 5, svih pet sezona. Dobra priča + Mira Furlan... čudi me da neko do sad nije to otkupio.

#4 tonyk

tonyk
  • Members
  • 47 posts

Posted 05 July 2004 - 09:33

Mogli bi Originalni ST da smeste u "Starinsku televiziju".

#5 Little Red Rooster

Little Red Rooster
  • Members
  • 219 posts

Posted 05 July 2004 - 10:16

A kakve veze ima Star Trek sa SF-om?

#6 Dunadan

Dunadan
  • Members
  • 12,305 posts

Posted 05 July 2004 - 13:55

Mislim da bi to okupilo veliki broj ljubitelja naučne fantastike, ali i svih ostalih, i time još povećalo popularnost ove televizije.

ne dao bog da im padne na pamet da puste ijedan Star Trek serijal.

ikad

#7 Goranz

Goranz
  • Members
  • 11,307 posts

Posted 05 July 2004 - 14:02

Mislim da bi to okupilo veliki broj ljubitelja naučne fantastike, ali i svih ostalih, i time još povećalo popularnost ove televizije.

ne dao bog da im padne na pamet da puste ijedan Star Trek serijal.

Tako je ....najbolje je da vrateCoupling pa da po ceo dan balimo na kvalitetan humor...

#8 Dunadan

Dunadan
  • Members
  • 12,305 posts

Posted 05 July 2004 - 22:05

ne nego ces da balavish na fejzere i neutroprotonske blastere zbog kojih postoji opasnost da se wormhole urushi zajedno sa Deep Space 9 koji je at the moment zauzet od strane Valerijanaca koji pokushavaju da kroz wormhole provuku svoju flotu ne znajuci da je Kapetan Sisko pored toga shto je prepun africhkog melanina u isto vreme i prophet, koji ce uspeti da porazgovara sa bogovima i ubedi ih da nema duge sa druge strane duge.

uostalom, Vojadzer se vrnuo kuci, a ni n-ta generacija Enterprajza vishe nije interesantna

#9 Larko

Larko
  • Banned
  • 6,536 posts

Posted 05 July 2004 - 22:51

ne nego ces da balavish na fejzere i neutroprotonske blastere zbog kojih postoji opasnost da se wormhole urushi zajedno sa Deep Space 9 koji je at the moment zauzet od strane Valerijanaca koji pokushavaju da kroz wormhole provuku svoju flotu ne znajuci da je Kapetan Sisko pored toga shto je prepun africhkog melanina u isto vreme i prophet, koji ce uspeti da porazgovara sa bogovima i ubedi ih da nema duge sa druge strane duge.

uostalom, Vojadzer se vrnuo kuci, a ni n-ta generacija Enterprajza vishe nije interesantna

kolicina technobabble-a u toj seriji je sasvim podnosljiva. pre 7-8 godina sam procitao knjigu, cini mi se nekog lika sa MIT-a, gde objasnjava kako je star trek (prvi i drugi serijal) dosta korektno ispostovao i igrao se raznim konceptima astrofizike, kvantne mehanike itd. knjigu mi je neko u medjuvremenu cornuo, tako da ne mogu da se setim ko je tacno autor. cini mi se da se zvala 'the science of star trek'.
u svakom slucaju, u odnosu na ab fab, allo allo i onaj digicam shit americkih studenata rezije koji se daje oko 1 po ponoci, to bi bio cist pogodak.

#10 Croft

Croft
  • Members
  • 76 posts

Posted 05 July 2004 - 23:18

Možda sam samo neupućen, ali nije mi jasno kako je ta serija toliko popularna i šta ljudi vole u tom kiču? Pa još čitav muzej u Las Vegasu... :lol: Još ni jednu epizodu nisam mogao da gledam duže od 5 minuta...

#11 Dunadan

Dunadan
  • Members
  • 12,305 posts

Posted 06 July 2004 - 00:26

u svakom slucaju, u odnosu na ab fab, allo allo i onaj digicam shit americkih studenata rezije koji se daje oko 1 po ponoci, to bi bio cist pogodak.

eh
pa je l treba praviti poredjenje u odnosu na trenutno stanje sa serijama na b92 ili poredjenje sa serijama in general?
u poredjenju sa alo alo i najgori shit star treka je sto u glavu iz prostog razloga shto u nekoj Pambukovici postoji jedna osoba koja ne zna svaku epizodu napamet pa kao zbog te osobe vredi prikazati :lol:
ali ako poredish sa ponudom, pa majku mu, valjda postoje neke kvalitetnije serije razumnih cena.

pa ko ce blesav gledati star trek?

#12 Goranz

Goranz
  • Members
  • 11,307 posts

Posted 06 July 2004 - 00:38

Naravno da si u pravu...Serija kao sto je Star Trek, svojim nebuloznim idejama(covek osvaja svemir,dolazi u kontakt sa drugim rasama i slicne shitine :lol: :lol: ) ,ne sme da ide naustrb groundbreaking serija na nasim televizijama kao sto Ali Mekbil (advokati se malo sude malo kresu a malo pevaju :lol: :lol:),Seks i Grad ( neverovatna serija o promiskuitetnim zenama :lol: :lol: :lol: ) , Prijatelji (6 dominantnih idiota u Americi :lol: ) , Coupling ( 6 dominantnih idiota,samo ovog puta u Engleskoj :lol: :lol: :lol: ) itd...

Ovde mnogi nisu videli ni The Next Generation ,nesumnjivo jednu od najuspesnijih americkih serija u novijoj istoriji, ni pomenuti Voyager ...no,kao sto rekoh bolje da B92 pocne da emituje Prijatelje pa da po milioniti put vidimo kako je Fibi zaljubljena u Dzoija,a on u Moniku,a Monika u Cendlera ,a Ros u Dzenifer Eniston , a Cendler u sve njih...

#13 Little Red Rooster

Little Red Rooster
  • Members
  • 219 posts

Posted 06 July 2004 - 09:59

Ovde u NL skoro svakog dana na nekom kanalu ide neki od Star Trek serijala. Ranije sam i pokusavao da odgledam poneku epizodu, a sada momentalno menjam kanal cim naletim na ST. Zapleti krajnje imbecilni, dosadni i predvidljivi, likovi totalno klisetizirani, svi Zemljani (i poneki Vulkanac/robot/Klingonac) su dobri, fini, lepi, pametni, junacine, mirotvorci, zlikovaca ima samo medju drugim rasama. Naravno, ako bi se serija umesto u svemiru u buducnosti desavala na Zemlji u danasnje vreme, umesto posade Enterprisea ubacili USA marinci mirotvorci, umesto raznih pobunjenih i zlih planeta/rasa Sadam, teroristi, Sloba, busmani, ne bi bilo nikakve razlike. Dosadno do bola! U originalnom serijalu im se mozda i potkrala poneka pristojna epizoda, ali Voyager, Next Generation i DS9 su debilnije cak i od Battlestar Galactica. Ipak, moje misljenje o tim monumentalnim dostignucima scenaristicke misli prikazano u ST serijalima se donekle popravilo kad sam pokusao da odgledam par epizoda Far(t)scape.

Ako bi ovi iz b92 da kopaju po starim serijama sa prizvukom SF-a, tu je neprevazidjeni Max Headroom, koji je danas aktuelniji nego sto je bio kad je snimljen, a mozda ne bi skodilo ni da se ponovo prikaze VR5. A ako neko voli space operu sa sjajnom karakterizacijom likova, onda sam uvek za Blake's 7, kod nas je ionako svojevremeno prikazana samo prva od 4 sezone.

#14 pixy

pixy
  • Members
  • 4,111 posts

Posted 06 July 2004 - 12:22

Tri dana se već premišljam da li da odgovorim ili ne...

ma evo, napisaću, pa nek ide život

Star Trek serije.... su NEOPISIVO SMARANJE i NEVEROVATNO ZAGLUPLJUJUĆE

Ne, ja ne govorim sa pozicije ljubitelja onoga što voli Goranz :lol: , ali mi je strano da tražim bilo šta da se popuni program. Jeste ono bez gaćica debilno, jeste AlloAllo kretenizam viđen hiljadu puta, bolnica neopevano njeSra, ali tražiti Star Trek? Treba zaista imati želudac za to. Ima toliko dobrih predloga, evo nešto od toga je već pomenuto na topicu.

Ajmo Zoidberg ponovo

:lol:

#15 carolija

carolija
  • Members
  • 20 posts

Posted 06 July 2004 - 13:02

ko jos gleda zvezdane staze? hocemo poslednji serijal sopranosa i reprizu x-files