Jump to content


Photo

Nove lazi SPC i klerofasista u vladi


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
97 replies to this topic

#31 vowel

vowel
  • Members
  • 1,320 posts

Posted 08 July 2004 - 23:54

Kako nekima nije vise muka od pljuvanja po crkvenjacima? Mislim, kakva je to paranoidna patologija koja stalno iznalazi izgovore da osine kakvog bradonju? Dokle vise? Ignorisite ih ako vam se ne svidjaju. Ni meni se ne svidjaju ali ih ne trazim svecom da bi im zafrljacio grudu izmeta u lice. Daj ne budite bas takvi ateist-talibancici. To je dakako besmisleno.

nije to bas tako besmislino; radi se o strahu

#32 Gonzo

Gonzo
  • Members
  • 3,133 posts

Posted 08 July 2004 - 23:59

ne radi se o strahu, ne laskaj sebi.
BTW, kakva je to religija kad je se ljudi plase?

#33 vowel

vowel
  • Members
  • 1,320 posts

Posted 09 July 2004 - 00:13

ne radi se o strahu, ne laskaj sebi.
BTW, kakva je to religija kad je se ljudi plase?

jok ja, ni Bogu, a kamoli sebi;
ima raznih strahova, mozemo samo da analiziramo kako se manifestuju, nije li banalizacija mimikrija?
mozda se plase nepoznatog?
p.s. evo da ti otkrijem da si se prikljucio forumu na moj rodjendan, pa da me se "manje plasis"

Edited by vowel, 09 July 2004 - 00:15.


#34 Gonzo

Gonzo
  • Members
  • 3,133 posts

Posted 09 July 2004 - 00:33

teza da se radi o strahu je tvoja.

Srecan rodjendan

#35 vowel

vowel
  • Members
  • 1,320 posts

Posted 09 July 2004 - 00:55

medj cim se vrsi balans, sta se suprotstavlja, promerava, razdvaja, od-nosi:
1. crkva i drzava?
a) sekularizacija i profanizacija/banalizacija i fanatizam (gradiranje)
2.pojedinacno i opste (strah, frustracije, nepoznavanje/poimanje..., lenjost)?
ja trazim pozadinu, alibi, jer i meni je enigma ovo ventilisanje vecine; mislim, net je informativna tehnologija, a ne daktilografska terapija B) a propo interesantnog slucaja koji ceka dija[COLOR=red]gnozu

#36 BlueSoniq

BlueSoniq
  • Members
  • 893 posts

Posted 09 July 2004 - 09:59

Odgovor Miletu i Vowelu. SLOBODA.

#37 vowel

vowel
  • Members
  • 1,320 posts

Posted 09 July 2004 - 18:01

Odgovor Miletu i Vowelu. SLOBODA.

sloboda ZA, ili sloboda OD
sloboda vs. sreca
p.s. mogao bi neko da otvori temu bilo o slobodi (oslobodjenju), bilo o sreci (...
p.p.s. a ja svojevremeno napisah i kao neku pesmu

Edited by vowel, 09 July 2004 - 18:02.


#38 BlueSoniq

BlueSoniq
  • Members
  • 893 posts

Posted 12 July 2004 - 12:20

sloboda od tiranije i sloboda od religije i sloboda od bajki i sloboda od slobodnog misljenja i govora ........................................................


Sloboda za sve ljude. Samo slobodan covek moze biti srecan, jer najveca je sreca biti slobodan.

Edited by BlueSoniq, 12 July 2004 - 12:21.


#39 vowel

vowel
  • Members
  • 1,320 posts

Posted 12 July 2004 - 20:15

sloboda od tiranije i sloboda od religije i sloboda od bajki i sloboda od slobodnog misljenja i govora ........................................................


Sloboda za sve ljude. Samo slobodan covek moze biti srecan, jer najveca je sreca biti slobodan.

zar nije bolje biti slobodan ZA, imati slobodu ZA?
jer dok god ti trazis slobodu OD, to nije prava sloboda, dok god se oslobadjas, ti zapravo nemas slobodu, i uvek postoji neka stega, pritisak, i sl. kojih bi da se oslobodis; u poredjenju sa onima koji nemaju taj problem, gde je tvoja sloboda, na kom nivou? e, zato te upitah o slobodi ZA, a ne slobodi OD (tj. PROTIV);
koja je mera tvoje slobode, ako ne oslobodjenje od ovog ili onog? i onda kao za sve ljude? providan si.

#40 Mica i Acim

Mica i Acim
  • Members
  • 188 posts

Posted 12 July 2004 - 20:23

sloboda od tiranije i sloboda od religije i sloboda od bajki i sloboda od slobodnog misljenja i govora ........................................................


Sloboda za sve ljude. Samo slobodan covek moze biti srecan, jer najveca je sreca biti slobodan.

Позната је изјава енглеског сатанисте Кроулија: "Чини све што ти је воља и нека ти то буде једини закон".

Да ли је то дефиниција "слободе" коју спомињеш? :lol:

#41 BlueSoniq

BlueSoniq
  • Members
  • 893 posts

Posted 13 July 2004 - 09:38

Ne. Posotoje zakoni prirode i drustva kojih ljudi moraju da se pridrzavaju.

Borba za slobodu postoji dok god postoje smetnje (prepreke) na tom putu oslobodjenja. Kad se uklone sve te prepreke i kocnice, a religija je jedna od njih, nece vise biti potrebe za borbom. Tako da mogu da ti odgovorim: borba za slobodu.

#42 Mica i Acim

Mica i Acim
  • Members
  • 188 posts

Posted 13 July 2004 - 14:02

Слобода о којој ти говориш води у ништавило. То су још древни философи утврдили.

#43 BlueSoniq

BlueSoniq
  • Members
  • 893 posts

Posted 13 July 2004 - 14:41

Zasto ovo vodi u nistavilo? Mozes li da to pojasnis sa malo vise recenica?

#44 Mica i Acim

Mica i Acim
  • Members
  • 188 posts

Posted 13 July 2004 - 14:46

Наравно...

“Сваки човек који хоће да стекне пуну слободу треба да буде довољно храбар да оконча свој живот... Ово је крајња граница слободе, ово је све, даље нема ништа. Ко се усуди да изврши самоубиство, постаје Бог. Свако може ово да учини и тако да постави крај постојању Бога, а онда неће постојати апсолутно ништа...”

Шта то значи ? Човек не може да избегне чињеницу његове стварности: као створење, он није у стању да избегне датост свога постојања. Шта је та самопотврдна слобода постојања? Како се она изражава, како се остварује? Горње речи заправо тврде: ако је за човека самоубиство једини начин упражњавања апсолутне онтолошке слободе, онда слобода води у ништавило.

Надам се да није превише тешко за разумети.

Edited by Mica i Acim, 13 July 2004 - 14:47.


#45 BlueSoniq

BlueSoniq
  • Members
  • 893 posts

Posted 13 July 2004 - 15:08

Ma to je totalna glupost. Kad umres i okoncas svoje postojanje nista nisi postigao. Cilj slobode nije smrt vec zivot.