Jump to content


Photo

FRP-ovi!


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
20 replies to this topic

#1 Artur Dent

Artur Dent
  • Members
  • 8,603 posts

Posted 11 June 2004 - 13:21

Sta mislite o FRP-ovima?
Da li se igrate?
Da li ste se igrali?
Koji sistem koristite?
I sve sto vam padne napamet...

#2 banecare1

banecare1
  • Members
  • 677 posts

Posted 11 June 2004 - 13:25

ja samo F1 sa volanom i fudbal sa jaranom

#3 Zli

Zli
  • Members
  • 546 posts

Posted 11 June 2004 - 13:36

Vampire od White wolfa, imam, igrao jedanput, sad niti imam vremena niti imam s kim...

Call of Cathulhu deluje odlično, kad bih kupovao to bi mi bilo sledeće. Ali ni ovo što imam ne koristim tako da...

DnD i sve ono sa zmajevima, mačevima i ostalim mi idu na živce... Sem Planescape-a, ali i to je samo zbog verzije za kompjuter.

#4 Artur Dent

Artur Dent
  • Members
  • 8,603 posts

Posted 11 June 2004 - 13:49

Sem Planescape-a, ali i to je samo zbog verzije za kompjuter.

O kompjuterskim cemo posebno, ovde idu samo karte, kockice, pen&paper, minijature i ostalo...

#5 Zli

Zli
  • Members
  • 546 posts

Posted 11 June 2004 - 14:07

Ako su i karte onda Magic obavezno mora da se pomene. I imam i igram, samo gledam gde na netu mogu da se naruče da me ne bi drali oni iz Dragona...

Čujem da je Vampire: the Eternal Struggle još bolja, naročito za više od dva igrača. Ali kod nas ne može baš tako lako da se nađe, ako ga uopšte ima negde.

#6 Artur Dent

Artur Dent
  • Members
  • 8,603 posts

Posted 11 June 2004 - 14:18

Čujem da je Vampire: the Eternal Struggle još bolja, naročito za više od dva igrača. Ali kod nas ne može baš tako lako da se nađe, ako ga uopšte ima negde.

Ja nisam nigde ovde video, ni u Dragonu (u kome nisam bio vise od godinu dana btw.), ni u BGD.

#7 Melyanna

Melyanna
  • Members
  • 208 posts

Posted 14 June 2004 - 14:26

Da, ali samo na netu RPG/FRP. LOTR. Elem, otvorila sam board pa treba jos ljudi da bi se zapocelo rpg-ovanje, frp-ovanje...

The Ring Svratite kad imate vremena.

#8 Artur Dent

Artur Dent
  • Members
  • 8,603 posts

Posted 16 June 2004 - 16:38

Da pokusam malu reanimaciju teme.

Posle osam godina igranja Rolemaster-a, u nemogucim uslovima (ponekad i vise od deset igraca), presli smo pre dve godine (mi=regularna ekipa od deset clanova) na D&D i rezultati se vide. Nivo samog rolepalyinga je nizak, ali se bar moze igrati, dok je siroti Rolemaster umirao u najstrasnijim mukama. Zato respect za D&D. :lol:

Sto se svetova tice, u Rolemaster danima su GM-ovi (4-5 koji se rotiraju na par meseci) imali svoje fantasy kreacije, u rasponu od Middle Earth i Shadow World klonova do alternate history Earth (i to 2. vek p.n.e., rani srednji vek, kraj 18. veka) i sf okruzenja (mesavina Nivenovog "Prstena" i Simmonsovog "Hiperiona"). Sada, u D&D-u, imamo dve kampanje, jedna u Forgotten Realms (Dalelands) i jedna na Dark Sun-u.

#9 Celt

Celt
  • Members
  • 1,147 posts

Posted 03 July 2004 - 11:08

Da pokusam malu reanimaciju teme.

Posle osam godina igranja Rolemaster-a, u nemogucim uslovima (ponekad i vise od deset igraca), presli smo pre dve godine (mi=regularna ekipa od deset clanova) na D&D i rezultati se vide. Nivo samog rolepalyinga je nizak, ali se bar moze igrati, dok je siroti Rolemaster umirao u najstrasnijim mukama. Zato respect za D&D. :lol:

Sto se svetova tice, u Rolemaster danima su GM-ovi (4-5 koji se rotiraju na par meseci) imali svoje fantasy kreacije, u rasponu od Middle Earth i Shadow World klonova do alternate history Earth (i to 2. vek p.n.e., rani srednji vek, kraj 18. veka) i sf okruzenja (mesavina Nivenovog "Prstena" i Simmonsovog "Hiperiona"). Sada, u D&D-u, imamo dve kampanje, jedna u Forgotten Realms (Dalelands) i jedna na Dark Sun-u.

Ovaaaj... je l' bi mogao ja jednom da se pridruzim ? Jes' da sam igrao samo ring, i to odavno, al' nema veze... A ? :lol:

#10 Artur Dent

Artur Dent
  • Members
  • 8,603 posts

Posted 03 July 2004 - 18:18

Da pokusam malu reanimaciju teme.

Posle osam godina igranja Rolemaster-a, u nemogucim uslovima (ponekad i vise od deset igraca), presli smo pre dve godine (mi=regularna ekipa od deset clanova) na D&D i rezultati se vide. Nivo samog rolepalyinga je nizak, ali se bar moze igrati, dok je siroti Rolemaster umirao u najstrasnijim mukama. Zato respect za D&D. :lol:

Sto se svetova tice, u Rolemaster danima su GM-ovi (4-5 koji se rotiraju na par meseci) imali svoje fantasy kreacije, u rasponu od Middle Earth i Shadow World klonova do alternate history Earth (i to 2. vek p.n.e., rani srednji vek, kraj 18. veka) i sf okruzenja (mesavina Nivenovog "Prstena" i Simmonsovog "Hiperiona"). Sada, u D&D-u, imamo dve kampanje, jedna u Forgotten Realms (Dalelands) i jedna na Dark Sun-u.

Ovaaaj... je l' bi mogao ja jednom da se pridruzim ? Jes' da sam igrao samo ring, i to odavno, al' nema veze... A ? :lol:

Mozemo da se nesto dogovrimo, ali na PM. :lol:

#11 voyageur

voyageur
  • Members
  • 613 posts

Posted 04 July 2004 - 02:41

Znam da ovo ne spada ovde, ali...ljudi poseduje li neko bilo koju od ovih RPG igrica za PC...Final Fantasy ( VII, VIII, IX,X,XI )...ako ima bilo ko ili zna gde mogu da se nabave ove igrice neka mi javi jer sam prelistao brojne kataloge nasih pirata i niko ne nudi ove igre za PC...HELP please.

#12 Artur Dent

Artur Dent
  • Members
  • 8,603 posts

Posted 04 July 2004 - 17:25

Znam da ovo ne spada ovde...

Sto se mene tice, spada. :lol:
A jedan moj drugar se lozi na FF, pa cu pogledati sta ima i javiti ti na PM.

#13 voyageur

voyageur
  • Members
  • 613 posts

Posted 04 July 2004 - 18:15

to bi bilo SUPER...ajde pa mi javi, nema sanse da nadjem negde

#14 hristodulo

hristodulo
  • Members
  • 1,144 posts

Posted 10 July 2004 - 21:08

da li je frp ona diplomatija sto smo je igrali na sezamu?

to je bas bilo super, tema: uoci prvog svetskog rata... znaci postojala su javna saopstenja, ali i tajni dogovori preko privatnih poruka...

odlicna je to bila razbribriga... a i zabava... igraci su bili duhoviti... mita i laci :lol:

Edited by hristodulo, 10 July 2004 - 21:10.


#15 Artur Dent

Artur Dent
  • Members
  • 8,603 posts

Posted 10 July 2004 - 21:47

da li je frp ona diplomatija sto smo je igrali na sezamu?

to je bas bilo super, tema: uoci prvog svetskog rata... znaci postojala su javna saopstenja, ali i tajni dogovori preko privatnih poruka...

odlicna je to bila razbribriga... a i zabava... igraci su bili duhoviti... mita i laci :lol:

Nije. Diplomacy je strategija. Igrao sam je i ja sa njima (i jos nekoliko drugara) par puta na tabli, ne preko sezama, i bivalo je zabavno. Meni je mailom to malo previse depersonalizovano, sto moze da bude dobro za "ciste" stratege, ali za "muljatore" i "vacarose" je neprocenjivo blago biti u istoj prostoriji sa protivnicima. :lol: