Jump to content


Photo

Pravi koreni Satanizma


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
30 replies to this topic

#1 Sekhmet

Sekhmet
  • Members
  • 5 posts

Posted 08 June 2004 - 12:26

PROCHITAJTE OVO:

PRAVI KORENI SATANIZMA

Satanizam nije povezan za utvarama, goblinima, vampirima, Halloween chudovishtima i ostalim entitetima.
Satanizam nije povezan sa "zlom"
Satanizam nije izmishljotina ili "reakcija" na hrishcjanstvo
Satanizam nije kreacija Antona LaVeya
Satanizam nije oko smrti

Pravi Satanizam je povezan sa jachanjem chovechanstva da bi izazvalo jednakost sa bogom.
Lucifer nam govori u Crnoj Knjizi (Al Jilwah), da su mnogi tekstovi promenjeni. Istrazhivanjem korena raznih mitova i
religija, ja sam pronashla da se mnogi nauchnici ne slazhu, bilo u religijijskim istrazhivanjima ili nechem drugom.
Ochigledno je da je promenjeno mnogo toga shto je zapisano.

Bogovi su nam ostavili istinu, urezanu i zapisanu u kamenu. Piramide su odolele vremenu. Ochigledno je da su ovi prastari
monoliti sagradjeni da pospeshe (duhovnu) evoluciju chovechanstva. Ove gradjevine su nam ostavili Bogovi koji su znali
nashu sudbinu. Ovi spomenici govore sami za sebe.

Egipatska kultura je stara par hiljada godina, mnogo pre dolaska hrishcjanstva. Egipat ima svoje korene u Staroj Sumeriji.
Mnogo Egipatskih Bogova i Boginja mozhe da se nadje i u Sumerskom panteonu. Judeo/hrishcjanska religija je pokrala mnogo
informacija o originalnim Bogovima, izokrenula ih i promenila. Imena i identiteti su preokrenuti da bi obmanuli i porobili
chovechanstvo.

Judeo/hrishcjanska biblija je puna Sumerskih mitova o kreaciji (genetski inzhenjering), potop (mit o velikom potopu se nalazi
u skoro svakom mitu postojanja), kula Babela i josh mnogo toga; sve ovo je izokrenuto i promenjeno od originalnih verzija.
Imena i identiteti su izmenjeni i pogreshno predstavljani da bi podrzhali ovu lazhnu religiju.

Sfinga je izgradjena u Eri Lava, pre nekih 10,500 godina. Postoji mnogo polemika oko starosti odredjenih gradjevina, jer
chinjenica je da je vecjina Egiptologa muslimanske religije. Kuran tvrdi da je svet pocheo pre 6.000 godina. Ako musliman
tvrdi da je gradjevina stara 8,000 godina, on poriche Kuran. Oni to ne smeju da rade, ne smeju chak ni da diskutuju o njemu.

Pronadjeni su mnogi artefakti i gradjevine koje su starije od judeo/hrishcjanske religije nekoliko hiljada godina. Jedna
zajednichka stvar koja je zajednichka kod svih je da se fokusiraju na ZMIJU. U Egiptu, zmija je vidjana svuda.

Satanizam je uvek bio povezan sa veshticharstvom. "Veshtica" ili "Veshtac" je neko ko zheli da ostvari potpunu kontrolu
njenog ili njegovog zhivota i okoline kroz mocj uma. Ovo je mocj Bogova. Lucifer je uvek znan kao donosilac i davalac znanja
chovechanstvu; jedan koji, zajedno sa Demonima (starim Bogovima) zheli da uzdigne chovechanstvo da bude jednako Bogu.

Egipat i stare religije su od Lucifera. Satanizam,(dodushe, ime je promenjeno/novo), je originalna religija. Osoba samo treba
da ima dovoljno znanja, i da gleda otvorenih ochiju da vidi pravo znachenje hieroglifa i ostalih slika u Egipatskim
piramidama, grobnicama i hramovima i da vidi da su ovo u stvari instrukcije za dostizanje Bozhanskog nivoa. Mrtvi su
sahranjivani po obichaju sa porukom da su to instrukcije za zhivot posle smrti. Jer se ta individua spremala da se
reinkarnira u BOGA. Sveta zmija je vidjana apsolutno svuda u egiptu. Zmija predstavlja LUCIFERA.

Zmija je isto vidjana svuda u gradjevinama i artefaktima Stare Mesopotamije. Zmija se smatrala svetim u mnogim krajevima
sveta. Lucifer je Ea, isto znan kao Enki. Jedan od prvih Nefilima (Bogova) koji je doshao na ovu planetu da osnuje prvu
civilizaciju je Lucifer/Enki. U Sumerskoj mitologiji, simbol Enkija je uvek zmija. Zmija predstavlja zhivot, DNK, kundalini
zhivotnu energiju koja lezhi uspavana negde na pochetku kichme (kod prve chakre), koja kad se aktivira, transformishe ljudsku
dushu u dushu Boga.

"Rogati Bog" potiche iz Sumerije. Sumerski Bogovi su nosili shlemove sa rogovima. U paganskim religijama se obozhavao Rogati
Bog. Sa pojavom hrishcjanstva, oni su umalo izbrisani iz nashe svesti. I opet, Rogatom Bogu opet lepe etiketu "zla".

Judeo-hrishcjanstvo se prvi put pojavilo 4.000 p.n.e. Prvi znan napad pod okriljem njihovog "boga",
na sledbenike stare religije se odigrao u Egiptu(pojavom Ankenatona i Atonovog kulta). Zmija je dobila potpuno novo znachenje
tachnije, postala je "zla". "Drvo zhivota" je vecj bilo poznato u Egiptu. Ovo je urezano na dva para od tri stuba u Karnaku i
Luksoru, pre 5,000 godina.

Slika postaje chista gde izokrenuta pricha o Zmiji i Drvetu Zhivota iz "raja" dolazi. Jednom vrlo svet i poshtovan simbol u
starom Egipatu i Mesopotamiji, predstavljajucji dostizanje i jednakost sa Bogom za ljudska bicja, sa dolaskom
judeo/hrishcjanstva, sada je postao epitom za svo "zlo" i "greh."

Istiniti Bog i Kreator chovechanstva (Lucifer/Dazdbog/Ea) je proklet i zaboravljen. Njegovi simboli su omalovazhavani. Stari
Bogovi, Baal (Beelzebub/Enlil), Dagon, Nergal, Belial i mnogi drugi su pretvoreni u "Djavole i Demone". Sledbenici ovih bogova
su masovno bili ubijani. Biblioteke starih znanja su bile paljene i rushene, kako bi se obrisalo svo pamcjenje i veze sa
originalnim bogovima.

#2 vasudeva418

vasudeva418
  • Banned
  • 2,635 posts

Posted 08 June 2004 - 12:59

Evo, procitali smo. I sta sad? Zasto ste nam ovo poturili pod nos? Imate li misljenje o ovome ili tako malo trolujete da Vam prodje dan?

Moderatoru, baci ovo u kantu, nije ni za sta.

#3 Sekhmet

Sekhmet
  • Members
  • 5 posts

Posted 08 June 2004 - 13:06

Nemam naviku da ista poturam,nego da ukazem i onda ljudi kazu svoje misljenje,po mogucstvu uz argumente,mislim i ako pljujete pljujte argumentovano.Ovo je forum,znas,razmenjuju se ideje i misljenja.

#4 Gwydion

Gwydion
  • Members
  • 1,336 posts

Posted 08 June 2004 - 13:47

Nemam naviku da ista poturam,nego da ukazem i onda ljudi kazu svoje misljenje,po mogucstvu uz argumente,mislim i ako pljujete pljujte argumentovano.Ovo je forum,znas,razmenjuju se ideje i misljenja.

Tema treba u djubre zato sto nema veze sa logikom i istinom. jezidi jesu Sheitanisti ali to nema veze sa ovim sto ti pricas. Imao sam priliku da pitam neke od njih o ovakvim idejama i ljudi se zgrazavaju. Modern isatanizam jeste kreacija Antona laVey-a. Satanizam pre njega je bio romanticna i veoma pro-levicarska kreacija francuskih dekadentnih krugova.
Ni trunke tog anema u danasnje takozvanom 'tyradicionalnom satanizmu"
koji je cisti falsifikat. Lucifer nema veze sa Jezidima. Lucifer je etrursko bozanstvo koje sa hriscanstvom nema nikakve veze. Sticaje mokolnosti u ranim danima Crkve postojao je Biskup koji se zvao Lucifer, a to je onda bilo popularno i cesto imemedju hriscanima, koji se nije slagao sa nekim drugim hriscanima. Da bi ga degradirali ime helel ben sahar su u bibliji preveli kao Lucifer. Ako ti imas neke veze sa Etrurcima onda slobodno koristi to ime, ako nemas nemoj. Egipcani nemaju veze sa satanizmom, Sumeri nemaju veze sa satanizmom, vestice nemaju veze sa satanizmom.
Savremeni demoni iz gromoara uglavnom nemaju veze sa starim Bogovima vec su samo neki hriscani nekim idejama dali iemna po starim Bogovima.
Rogati Bog, ako cemo iskreno, kao predstava se javlja jos u Mohendzo Daru, Drvo zivota je neo-pitagorejski izum i nema veze sa originalnom merkhaba kabalom gde je umesto toga postojalo sedam sfera/nebesa. Dazbog nema veze sa Luciferom. Ajde ti idi i furaj svoje pubertetske probleme na nekom drugom mestu a ozbiljne stvari ostavi ozbiljnim ljudima!

#5 vasudeva418

vasudeva418
  • Banned
  • 2,635 posts

Posted 08 June 2004 - 15:40

Da, `teo sam i to da priupitam: po kom osnovu se Dazbog, bog kise (dazda...etimoloski je tu i dazdevnjak) moze identifikovati sa Luciferom? Gde je tu, tacno, spona? Potom: da li je autor ovog teksta isti covek koji ga je stavio na forum, ili je u pitanju citat? Ako je citat, ciji je? Kako to da piramide `govore same za sebe`? Kako je autor dosao do toga da je Sfinga sagradjena pre 10.500 godina, sto autoritativno saopstava, iako dosadasnja naucna saznanja, i pored odredjenih diskrepancija koje jos nisu sasvim razresene, govore da je sazidana oko 2.500 godina PNE, u doba 4. dinastije? Zasto polazi od toga da su citaoci budale koje veruju svemu sto je `napisato u novine`?
Nazalost, tragaoci za okultnim znanjima vrlo cesto su amateri, a neki od njih su i zlobni amateri. Ta je oblast, avaj, nepregledno polje kukolja sa ponekim klasom zita.

#6 Gwydion

Gwydion
  • Members
  • 1,336 posts

Posted 08 June 2004 - 17:09

Da, `teo sam i to da priupitam: po kom osnovu se Dazbog, bog kise (dazda...etimoloski je tu i dazdevnjak) moze identifikovati sa Luciferom? Gde je tu, tacno, spona? Potom: da li je autor ovog teksta isti covek koji ga je stavio na forum, ili je u pitanju citat? Ako je citat, ciji je? Kako to da piramide `govore same za sebe`? Kako je autor dosao do toga da je Sfinga sagradjena pre 10.500 godina, sto autoritativno saopstava, iako dosadasnja naucna saznanja, i pored odredjenih diskrepancija koje jos nisu sasvim razresene, govore da je sazidana oko 2.500 godina PNE, u doba 4. dinastije? Zasto polazi od toga da su citaoci budale koje veruju svemu sto je `napisato u novine`?
Nazalost, tragaoci za okultnim znanjima vrlo cesto su amateri, a neki od njih su i zlobni amateri. Ta je oblast, avaj, nepregledno polje kukolja sa ponekim klasom zita.

Ne bih rekao posto ovo lici na ono sto se moze naci na Joy of Satan sajtu, dakle jedne onlajn new age satanisticke zajednice prilagodjene domacicama i tinejdzerkama koje jos uvek citaju Bravo.

#7 Sekhmet

Sekhmet
  • Members
  • 5 posts

Posted 08 June 2004 - 18:27

Bez obzira ne misljenja mnogih o JoSu i na to sto se ni ja ne slazem sa mnogim stvarima u celoj toj organizaiciji,da text jeste napisn na osnovu texta Maxine Dietrich iz JoS.
Poredjenje Slovenskog i Sumerskog panteona jos nije zavrseno ali kada se uporede atributi bogova mozemo otprilike da nadjemo koji je koji.Isto tako se i Dazbogovi donekle poklapaju sa atributima Enkija,ali kao sto rekoh poredjenje je on going projakat.

Kako je autor dosao do toga da je Sfinga sagradjena pre 10.500 godina, sto autoritativno saopstava, iako dosadasnja naucna saznanja, i pored odredjenih diskrepancija koje jos nisu sasvim razresene, govore da je sazidana oko 2.500 godina PNE, u doba 4. dinastije?

Pa barem je starost kamena moguce odrediti s tim sto naravno sto osetljiviji uredjaji tacniji podaci,govore oko 2,500,pa mnogo stvari su naucnici govorili a kasnije sa novim otkricima morali da poricu.A pogtovo i ako se manemo naucnih metoda na sumerskim tablicama su zapisani mnogi dogadjai pa je i izgrdanjna piramida jedan od njih(koga zanima Zecharia Sitchin-The Earth Chronicles 12 knjiga.

Ako ti imas neke veze sa Etrurcima onda slobodno koristi to ime, ako nemas nemoj. Egipcani nemaju veze sa satanizmom, Sumeri nemaju veze sa satanizmom, vestice nemaju veze sa satanizmom.

Ne hriscanska verzija satanizma zaista nema veze sa tim niti njihv "djavo" ali sto ocigledno odmah na pocetku prenebegli jasno iskazanu vezu Enki=Lucifer,ili ako se vama ne svidja to ime, samo Enki.


Ovaj ,da,naodvez,to sto odma svi krenu sa argumentum ad hominem je beskorisno,to na meni ne pali tako da pre nego sto krenete sa komenatrima na racun godina,pola,moje inteligencije zaustavite se i ustedite sebi vreme.

Edited by Sekhmet, 08 June 2004 - 18:31.


#8 Gwydion

Gwydion
  • Members
  • 1,336 posts

Posted 08 June 2004 - 19:47

Bez obzira ne misljenja mnogih o JoSu i na to sto se ni ja ne slazem sa mnogim stvarima u celoj toj organizaiciji,da text jeste napisn na osnovu texta Maxine Dietrich iz JoS.
    Poredjenje Slovenskog i Sumerskog panteona jos nije zavrseno ali kada se uporede atributi bogova mozemo otprilike da nadjemo koji je koji.Isto tako se i Dazbogovi donekle poklapaju sa atributima Enkija,ali kao sto rekoh poredjenje je on going projakat.
 
Pa barem je starost kamena moguce odrediti s tim sto naravno sto osetljiviji uredjaji tacniji podaci,govore oko 2,500,pa mnogo stvari su naucnici govorili a kasnije sa novim otkricima morali da poricu.A pogtovo i ako se manemo naucnih metoda na sumerskim tablicama su zapisani mnogi dogadjai pa je i izgrdanjna piramida jedan od njih(koga zanima Zecharia Sitchin-The Earth Chronicles 12 knjiga.
 

Ako ti imas neke veze sa Etrurcima onda slobodno koristi to ime, ako nemas nemoj. Egipcani nemaju veze sa satanizmom, Sumeri nemaju veze sa satanizmom, vestice nemaju veze sa satanizmom.

Ne hriscanska verzija satanizma zaista nema veze sa tim niti njihv "djavo" ali sto ocigledno odmah na pocetku prenebegli jasno iskazanu vezu Enki=Lucifer,ili ako se vama ne svidja to ime, samo Enki.


Ovaj ,da,naodvez,to sto odma svi krenu sa argumentum ad hominem je beskorisno,to na meni ne pali tako da pre nego sto krenete sa komenatrima na racun godina,pola,moje inteligencije zaustavite se i ustedite sebi vreme.

Na osnovu cega se to poredi? Sta se uopste zna o autenticnom slovenskom panteonu? Ko pravi ta poredjenja? U pitanju je veoma pipav posao koji zahteva enormnu edukovanost i mentalnu spretnost. Mislis li da mozes to, ti ili neko koga poznajes, nije bitno uopste ko? Veruj mi na rec da je to posao kojeg bi se malo ko prihvatio.

Egiptologija je veoma ozbiljna nauka. Ti mozes videti da to pitanje starosti uopste nije tako jednostavno i da se tu vode ozbiljne naucne rasprave. Zecharia Sitchin definitivno ne spada u literaturu koju mozes navoditi a da te neko shvai ozbiljno. U odnosu na njega je cak i Deniken bio ozbiljan autor. Zecharia je jednostavno isto toliko pouzdan koliko i Zona sumraka ili Trece oko. A da budem iskren po stepenu besmislenosti nije daleko od pomenutih publikacija.

Konacno, koja je tvoja verzija satanizma? Postoji li neki drugi satanizam sem hriscanskog? Pre hriscana Satana nije ni postojao, kako onda moze postojati neki ne-hriscanski satanizam?

#9 Sekhmet

Sekhmet
  • Members
  • 5 posts

Posted 08 June 2004 - 20:40

Satana kao pojma zla bla bla nije postojao ali ni u Enkijevoj veri judeo-hriscanski bog nije postojao.Enki je originalni stari bog cije je mesto uzurpirano od strane jehove i on je degradiran.Kada je pocela vladavina jehove Enki\Lucifer je proglasen za zlog i dobio "epitet" hriscanskog shvatanja djavola.
Poredjenje panteona naravno da ne radim sama,a sto se znanja tice ne brinite puno je pametnih glava u ovome.
Moje shvatanje satanizma je bas to Enki=Lucifer=originalni i jedini pravi bog.A sto se Sitchina tice,ako nesto zvuci kao SF ne mora da znaci da to i jeste,a kad budem mogla rado cu priloziti transkripte pravih sumerskih plocica,za sad to ne mogu.

#10 Gwydion

Gwydion
  • Members
  • 1,336 posts

Posted 08 June 2004 - 22:54

Satana kao pojma zla bla bla nije postojao ali ni u Enkijevoj veri judeo-hriscanski bog nije postojao.Enki je originalni stari bog cije je mesto uzurpirano od strane jehove i on je degradiran.Kada je pocela vladavina jehove Enki\Lucifer je proglasen za zlog i dobio "epitet" hriscanskog shvatanja djavola.
Poredjenje panteona naravno da ne radim sama,a sto se znanja tice ne brinite puno je pametnih glava u ovome. 
  Moje shvatanje satanizma je bas to Enki=Lucifer=originalni i jedini pravi bog.A sto se Sitchina tice,ako nesto zvuci kao SF ne mora da znaci da to i jeste,a kad budem mogla rado cu priloziti transkripte pravih sumerskih plocica,za sad to ne mogu.

Kako uzurpirano? Ako Jevreji nisu imali Enkia kao Bozanstvo u svom panteonu kako je onda Jehova uzurpirao Enkijevo mesto? Potom Helel ben Sahar koji je kasnije u Vulgati preveden kao Lucifer nije bio Enki dakle ta prica otpada.
Sto se tice panteona bas me interesuju te pametne glave i koji su to izvori? Ko je tako merodavan da autorativno moze govoriti o slovenskom paganizmu? Da li su oni priznati od strane Svetskoh kongresa autenticnih pre-hriscanskih religija? Ne bih rekao posto su njihove delegacije u kojima su bili ljudi iz Poljske, Litvanije i Rusije dolazile ovde i ja znam sa kim su se sretali. Tacnije jedina osoba u Beogradu sa kojom sam ih ja upoznao bila je Maja Mandic. Ali Maja je u pre rekonstrukcionistickoj prici nego sto je u prici koja bi imala validnu liniju slovenskog paganizma. Dakle ko u ovoj zemlji to moze merodavno uraditi? Ja mislim niko ali ti se sa mnom neces sloziti naravno :lol:
Ako je to tvoje shvatanje satanizma onda mi nije jasno sto to ne zoves mesopotamskim paganizmom posto to sa satanizmom nema nikakve veze. Ali ama bas nikakve. Sto se tice Sitchina to je gomila besmislica. Ako hoces uputicu te ja na neke validne izvore za pitanja egiptologije, a Sitchin je u odnosu na njih Secirovski. a i knjige mu imaju bas toliku vrednost kao i izjave pomenutog.

#11 Pobunjenik

Pobunjenik
  • Members
  • 3,359 posts

Posted 09 June 2004 - 12:45

САТАНИЗАМ

Последњи и крајњи облик отпадања од православне истине јесте сатанизам. Шта је то? То је обожавање Сатане уместо Бога. У најширем смислу речи сваки грех је сатанизам, служење Сатани. Али постоје тајна друштва која свесно служе Сатани сматрајући га вишим од Бога.

Сатанизма је било у целој историји људског рода. У 15. веку је у Француској било суђење неком окултисти Жил д’Лавал, да је жртвовао ђаволу двеста дечака да би му ђаво показао како се прави вештачко злато. И заиста, у његовим замцима Тифож, Машикул и Шатимсе пронађене су многе дечије лобање. Окултисти и сатанисти тога доба скупљали су се на тајне састанке и призивали ђавола да им се јави. Приносили су му жртве, некада и људске.

Данашњи сатанизам има више разних праваца и организација. Најпознатија је организација ОТО (Ред источног храма). Најпознатији сатаниста двадесетог века је Алистер Кроули. Он је у својим списима поставио као врховни закон кога човек треба да се држи, закон Телема. Кратко речено, тај закон гласи: живи како хоћеш и чини што ти је по вољи. У ствари, то је порицање свих моралних принципа, што заправо и јесте суштина Сатане и сатанизма.

Кроули се активно бавио призивањем Сатане, одностно свога демона кога је називао Хоронзон. Постоји опис како је 1909. године у Сахари он са својим пријатељем и медијумом Виктором Нојбургом призивао Хоронзона, и овај му се јавио, али су обојица једва спасили живу главу, а психички су били још како много оштећени.

Та психичка оштећења доживљавају многи који се баве спиритизмом, медитацијом и директним призивањем демона.

Хришћанину је у Библији прописан однос према свим врстама окултизма, чаробњаштва и врачања што све сачињава различите форме сатанизма. Библија нам описује разне случајеве кад је Спаситељ изгонио зле духове из опседнутих људи. Најизразитији је пример бесног Гарница описан у Јеванђељима (Матеј, 8, 28 – 34; Марко, 5, 2 – 20; Лука, 8, 26 – 39). Апостол Павле је у Филипима истерао злог врачарског духа из једне робиње (Дела апостолска, 16, 16 – 18). А Бог у Старом завету преко Мојсија говори Јеврејима: ”Нека се не нађе у тебе који би водио сина или кћер своју кроз огањ, ни врачар, ни који гата по звездама, ни који гата по птицама, ни урочник, ни бајач, ни који се договара са злим духовима, ни који пита мртве, јер је гад пред Господом ко год тако чини” (5. Мојсије, 18, 10 – 12).

А данас ми живимо у времену кад је нестало званичног државног атеизма, али га је заменио окултизам свих врста и сујеверје свих облика. Ту су разни ”видовњаци”, разне ”пророчице”, разни ”научни” астролози, разни часописи са хороскопима, ”Треће око” и читав низ разних других празноверица под видом ”науке” и ”пута спасења” који нам нуде све секте.

Како да поступимо?

Свето Писмо каже: ”Луд верује свашта, а мудар пази на своје кораке” (Приче Соломонове, 14, 15).

ДР ЛАЗАР МИЛИН

#12 vasudeva418

vasudeva418
  • Banned
  • 2,635 posts

Posted 10 June 2004 - 10:00

Evo, Pobunenik nam je sve rekao. Hajde da ugasimo topic i odemo kod oca Joila na Ostrog da dusu spasemo!

#13 Bustin

Bustin
  • Members
  • 4,490 posts

Posted 10 June 2004 - 10:39

Ja bi se samo nadovezo da satanisti, po mom skromnom misljenju, slusaju gotik metal.

#14 vasudeva418

vasudeva418
  • Banned
  • 2,635 posts

Posted 10 June 2004 - 10:43

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

#15 Gwydion

Gwydion
  • Members
  • 1,336 posts

Posted 10 June 2004 - 15:01

САТАНИЗАМ

Последњи и крајњи облик отпадања од православне истине јесте сатанизам. Шта је то? То је обожавање Сатане уместо Бога. У најширем смислу речи сваки грех је сатанизам, служење Сатани. Али постоје тајна друштва која свесно служе Сатани сматрајући га вишим од Бога.

Сатанизма је било у целој историји људског рода. У 15. веку је у Француској било суђење неком окултисти Жил д’Лавал, да је жртвовао ђаволу двеста дечака да би му ђаво показао како се прави вештачко злато. И заиста, у његовим замцима Тифож, Машикул и Шатимсе пронађене су многе дечије лобање. Окултисти и сатанисти тога доба скупљали су се на тајне састанке и призивали ђавола да им се јави. Приносили су му жртве, некада и људске.

Данашњи сатанизам има више разних праваца и организација. Најпознатија је организација ОТО (Ред источног храма). Најпознатији сатаниста двадесетог века је Алистер Кроули. Он је у својим списима поставио као врховни закон кога човек треба да се држи, закон Телема. Кратко речено, тај закон гласи: живи како хоћеш и чини што ти је по вољи. У ствари, то је порицање свих моралних принципа, што заправо и јесте суштина Сатане и сатанизма.

Кроули се активно бавио призивањем Сатане, одностно свога демона кога је називао Хоронзон. Постоји опис како је 1909. године у Сахари он са својим пријатељем и медијумом Виктором Нојбургом призивао Хоронзона, и овај му се јавио, али су обојица једва спасили живу главу, а психички су били још како много оштећени.

Та психичка оштећења доживљавају многи који се баве спиритизмом, медитацијом и директним призивањем демона.

Хришћанину је у Библији прописан однос према свим врстама окултизма, чаробњаштва и врачања што све сачињава различите форме сатанизма. Библија нам описује разне случајеве кад је Спаситељ изгонио зле духове из опседнутих људи. Најизразитији је пример бесног Гарница описан у Јеванђељима (Матеј, 8, 28 – 34; Марко, 5, 2 – 20; Лука, 8, 26 – 39). Апостол Павле је у Филипима истерао злог врачарског духа из једне робиње (Дела апостолска, 16, 16 – 18). А Бог у Старом завету преко Мојсија говори Јеврејима: ”Нека се не нађе у тебе који би водио сина или кћер своју кроз огањ, ни врачар, ни који гата по звездама, ни који гата по птицама, ни урочник, ни бајач, ни који се договара са злим духовима, ни који пита мртве, јер је гад пред Господом ко год тако чини” (5. Мојсије, 18, 10 – 12).

А данас ми живимо у времену кад је нестало званичног државног атеизма, али га је заменио окултизам свих врста и сујеверје свих облика. Ту су разни ”видовњаци”, разне ”пророчице”, разни ”научни” астролози, разни часописи са хороскопима, ”Треће око” и читав низ разних других празноверица под видом ”науке” и ”пута спасења” који нам нуде све секте.

Како да поступимо?

Свето Писмо каже: ”Луд верује свашта, а мудар пази на своје кораке” (Приче Соломонове, 14, 15).

ДР ЛАЗАР МИЛИН

Gospodin Lazar Milin bio je poznat po tome sto je voleo da pise ali nije bas najbolje vladao materijom koju je obradjivao. Tacnije nije je poznavao uopste. Jedini tradicionalni i autenticni satanisti su Jezidi koji to rade vec stotinama godina i kad ih Turci ne proganjaju normalno zive u Maloj Aziji kao etnicka zajednica. Kazu da su casni ljudi i da nema nikakve moralne devijantnosti medju njima. Evropski satanisti feudalnog doba su bili socioloska pojava a ne ontoloska. U pitanju je bio prost puk cije je oktretanje djavolu bilo cisto egzistencijalne prirode jer su zahvaljujuci crkvi koja je branila vladajuci stalez i verskim razlozima opravdavala bedu i siromastvo naroda kmetovi bili doslovno gladni. Ono sto Lazar Milin navodi su informacije iz iknvizicionih izvora i verodostojne su i koliko nacisticka propaganda protiv Jevreja. Sto se tice Kroulija ako je "Cini sto ti volja" satanisticko pravila i ako je to negacija svega moralnoga onda bi Giospodin Milin da je ziv morao da pojasni kako to da Krouli to nije sam izmislio vec autorsko pravo na to ima onaj koji je to prvi napisao? Konkretno prvobitni autor te recenice je Sveti Avgustin koji je jos uvek Crkveni otac kojeg priznaju obe Crkve pa bi u tom smislu i Vatikan i Pravoslavlje kao Crkvenog Oca priznavale jednog satanistu?
Dalje, kod Kroulija je ta rec Volja oznacena grckom recju Thelema. Jovan Damaskin u Ispovedanju pravoslavne vere Volju (thele) ni u jednom momentu ne definise kao satanisticku (ve pre kao bozansku) i suprostavlja je reci boule sto bi bilo nesto blisko zelji, tj profanim porivima, te blisko onom znacenju koje koristi Gospodin Milin kada komentarise pomenuto "Cini sto ti volja". Da li time Gospodin Milin odstupa od Jovana Damaskina korigujuci ono sto je on napisao?

I konacno ko je taj ko moze da nekog etiketitira negativnom etiketom "satanisticko"? Ili da udarimo etiketu "satanizam" na bilo sta sto nam se ne dopada, bas kao sto su i za Exit pricali da je to "Satanisticki skup" sto svako ko je odrastao na asfaltu moze da okarakterise kao totalnu besmislicu? Pre nekih tridesetak godina u Engleskoj su isto tako neki vajni strucnjaci objasnjavali zaposlenima u Skotland Jardu sta je satanizam i koje su satanisticke grupe i na listu onih koji po njima to jesu su bili stavili i Pravoslavnu crkvu? Da li bi se pobunejnik slozio sa time da je pravoslavlje satanizam? Ja se ne bih ali neki strani protestantski "strucnjaci" su to ocigledno mislili. Prilicna zbrka, zar ne?