Jump to content


Photo
- - - - -

Horor filmovi


  • Please log in to reply
1157 replies to this topic

#1141 KRAJ RADA FORUMA B92!

KRAJ RADA FORUMA B92!
  • Members
  • 1,316 posts

Posted 02 December 2018 - 20:42

https://m.imdb.com/title/tt7085842/

In un giorno la fine (2017)

Verovatno najslabiji sa ove liste. Ne smatram to nekom pokudom, kad je u dobrom drustvu kao sto je ovde slucaj. Covek, pokvaren lift, zombiji, sta bi moglo lose da krene? Ja sam veliki fan zombija i ovo je odlicno odradjena zamisao. Napeto, zabavno, dosta dobrih likova u filmu (za koje se ne treba vezivati kao sto ja radim), malo klisea, ali nista previse glupo. Uzivao sam! Zanimljiv je razvoj glavnog lika.

 

Ako nisi gledao, Berlinsko i Parisko vidjenje zombi apokalipse.

 

Berlin

 

Pariz


  • 2

#1142 ZoltanGeraTucheKera

ZoltanGeraTucheKera
  • Members
  • 9,821 posts

Posted 02 December 2018 - 20:48

Parisko jesam. Jedan od boljih filmova iz tog podzanra ove godine.

Berlinsko nisam uspeo da nadjem, a planirao sam da odgledam. Tako da mi tu treba pomoc. :D
  • 0

#1143 ZoltanGeraTucheKera

ZoltanGeraTucheKera
  • Members
  • 9,821 posts

Posted 03 December 2018 - 07:28

Berlin je odlican. :+1: Nema greske.
  • 0

#1144 Knipex®

Knipex®
  • Members
  • 6,408 posts

Posted 04 December 2018 - 10:58

Taman sam razmišljao da pitam za neki noviji horor sa zombi tematikom pošto me klinci ubiše da im nađem, hvala obojici. Inače kome se svideo Train to Busan uskoro izlazi drugi deo. Meni je bio odličan tako da jedva čekam.


  • 1

#1145 ZoltanGeraTucheKera

ZoltanGeraTucheKera
  • Members
  • 9,821 posts

Posted 04 December 2018 - 23:46

^ Mislim da bi Overlord mogao uskoro da se nadje neka solidna verzija na netu. Hteo do bioskopa sa devojkom, ali malo sam zakasnio zbog obaveza i propustio sam.
Mislim da i tu ima zombija.
Cuo sam za Busan, ali nisam znao da ce uskoro. Ima li neki datum izlaska, datum za trejler ili tako nesto? Tu bih svratio do bioskopa. Znam da ce Zombieland 2 isto da izadje uskoro.
  • 0

#1146 Knipex®

Knipex®
  • Members
  • 6,408 posts

Posted 06 December 2018 - 23:07

Nisam video datum izlaska Train to Busan 2. Inace evo trece vece zaredom pravimo kucni bioskop. Sinoc gledali Mara, preksinoc Ghost stories i veceras cemo The Nun. Zena radi trecu smenu ove nedelje pa koristimo priliku :D


  • 0

#1147 ZoltanGeraTucheKera

ZoltanGeraTucheKera
  • Members
  • 9,821 posts

Posted 07 December 2018 - 07:21

The nun nemam nesto zelje da gledam, imam spremno, ali me sama ideja ne mami previse. :/ Ova prva dva sam odgledao. Ghost stories jos odavno, a Maru pre par dana.
Mara je veoma lose trosenje Olge (:heart:). :( Bas su procestili sa tim filmovima o paralizi sna i uvek se upecam da odgledam. Zanimljiv mi je taj fenomen, ali svaki put nekako zabrljaju tako dobru ideju sa kojom se dosta ljudi moze povezati. Probaj Aterrados o kome sam pisao, meni je odlican kao klasican vecernji horor.


Odgledao sam Mandy sa Kejdzom i moram reci da mi se jako dopao. Nema greske, topi se u ocima.

Edited by AugustUndergroundsMordum, 07 December 2018 - 07:21.

  • 1

#1148 ZoltanGeraTucheKera

ZoltanGeraTucheKera
  • Members
  • 9,821 posts

Posted 25 December 2018 - 13:08

Setio sam se da dodam sto se onih Dravotovih manje poznatih, stranih zombija tice i:
Juan of the dead, kubanski
https://m.imdb.com/title/tt1838571/

Go Goa Gone, indijski (a valjda stize i drugi deo)
https://m.imdb.com/title/tt2436516/

Oba filma su mi se jako dopala, pogotovo ovaj prvi koji je prilicno genijalan.
  • 0

#1149 KRAJ RADA FORUMA B92!

KRAJ RADA FORUMA B92!
  • Members
  • 1,316 posts

Posted 28 December 2018 - 00:56

Setio sam se da dodam sto se onih Dravotovih manje poznatih, stranih zombija tice i:
Juan of the dead, kubanski
https://m.imdb.com/title/tt1838571/

Go Goa Gone, indijski (a valjda stize i drugi deo)
https://m.imdb.com/title/tt2436516/

Oba filma su mi se jako dopala, pogotovo ovaj prvi koji je prilicno genijalan.

 

Nisam ti ih predlagao zato sto nisu u rangu sa onima.

Ovo su sprdacine, plus indijski je negledljiv.

Ali o ukusima sve najbolje. :)

 

Na tom tragu je i Tokyo Zombie

 

A ako bas insistiras na tim parodijama, obavezno gledaj kevu svih zombi spufova, najblize Evil Dead-u i Shaun of the Dead-u sto se moze prici.

 

Cockneys+vs+Zombies.jpg

 

Inace, Britanci su imali jednu vrhunsku zombi alegoriju, mnogo pre nego sto je poceo ovaj globalni undead hype.

Dead Set


Edited by Duh Daniela Dravota, 28 December 2018 - 00:57.

  • 0

#1150 ZoltanGeraTucheKera

ZoltanGeraTucheKera
  • Members
  • 9,821 posts

Posted 28 December 2018 - 04:41

Juan of the dead je daleko od obicne sprdacine. Meni, iskreno, jedan od najjacih zomkom filmova. Ima tu neceg u cemu se lako mozemo pronaci sada.
Indijski je stvar koju mozes da pustis popodne i ubijes vreme, kao Cooties kad pustis. :D Nema nikakvu dubinu (za razliku od kubanskog), ali mi je bio zabavan.

Sto se ovog gore tice, Dead set je vrhunska mini serija. Lagano je moglo i malo duze da traje, iako bi mozda izgubilo poentu. Predobro uradjeno.

Cockneys vs. Zombies je takodje fantasticna stvar, gledao sam cim je izaslo. Pa onda jos par puta. :D

Ali ovaj japanski vec nisam odgledao. Sad cemo ga upisati.

Nisam gledao jedino serije, sto je cudno. Sem Ash vs. Evil dead, nista drugo nisam pogledao na ovu temu, iako mi ubedljivo spada najomiljeniji podzanr.
  • 0

#1151 Escalade

Escalade
  • Members
  • 15,598 posts

Posted 28 December 2018 - 08:40

da dead set je gem


  • 0

#1152 Knipex®

Knipex®
  • Members
  • 6,408 posts

Posted 29 December 2018 - 05:50

Ja sam se dugo vremena nadao da će izaći nastavak dead seta, odnosno druga sezona, ali jbg ništa od toga.


  • 0

#1153 ZoltanGeraTucheKera

ZoltanGeraTucheKera
  • Members
  • 9,821 posts

Posted 29 December 2018 - 14:14

Ja se i dalje nadam da ce izaci "28 meseci kasnije", tako da ste dobri. :/
  • 0

#1154 johnnykola

johnnykola
  • Members
  • 119 posts

Posted 03 January 2019 - 10:21

Martyrs.jpg?

 

Pogledajte, odličan je.


  • 0

#1155 netraja

netraja
  • Members
  • 1 posts

Posted 06 January 2019 - 12:37

Kakvi nas tek Horor Filmovi 2019 čekaju u kinima.


  • 0