Jump to content


Photo
- - - - -

Horor filmovi


  • Please log in to reply
1157 replies to this topic

#1066 kronostime

kronostime
  • Banned
  • 27,590 posts

Posted 17 December 2016 - 09:59

Ako ikad dođe do zombi apokalipse voleo bih da to bude romerovski-TWD tip zombija. Ježim se od ovih brzih i divljih kao u World war Z, 28 days later,...Takve i filmove volim mada ni ove druge ne propuštam. Zombi horor mi je jedan od omiljenih pod žanrova.  Za večeras smo organizovali kućni bioskop, klinci i ja, gde su na repertoaru Train to Busan i ova poslednja epizoda TWD koju nismo mogli zajedno da gledamo iz raznih razloga.

:krsta:


  • 0

#1067 Knipex®

Knipex®
  • Members
  • 6,408 posts

Posted 17 December 2016 - 15:07

Da kazem 5/13.

Kakva ti je to ocena 5/13? :D 3.8/10?

@Kronos
Klinci nisu mali, uskoro 16 i 11. Oni insistiraju da gledaju horor filmove samnom a zombije obožavaju. Uostalom u tom periodu sam i ja počeo sa horor filmovima. Klinka (11) mi je tražila da joj kupim knjige tinejdž horor žanra od R.L.Stajna. Naleteo na neku akciju u laguni gde su bile skoro sve na popustu pa sam ih kupio. Pročitala je 3 do sada. Posle smo zajedno gledali Goosebumps.
  • 0

#1068 ZoltanGeraTucheKera

ZoltanGeraTucheKera
  • Members
  • 9,821 posts

Posted 17 December 2016 - 19:41

Divim se tebi kao roditelju. Za mene i dalje misle da sam psiho. :D
Ocena je hororska po uzoru na Petak trinaesti, za ostale filmove ide ona normalna od 1 do 10. Goosebumps kao seriju ili kao film?
  • 0

#1069 Knipex®

Knipex®
  • Members
  • 6,408 posts

Posted 17 December 2016 - 20:27

Film, 3D verzija. Mislim to je vise komedija ali se knjige vode kao tinejdz horor. Sto se tice uticaja horora na psihu dece u tom uzrastu misljenja sam da im samo moze pomoci da savladaju neke strahove. Siguran sam da nece postati nasilni zbog toga. Pre ce zbog rastuceg huliganizma i opsteg pada moralnih vrednosti u drustvu. Na to sam se i fokusirao. Sad sam skrenuo sa teme malo ali smatram da podjednak udeo u odgovornosti za stvaranje ovako beskrupuloznog ponasanja kod maloletnika snose roditelji i pedagozi po skolama. Neverovatna je doza sujete kod istih. Pedagozi ocekuju postovanje a isto ne pruzaju. Elem trudim se da ih pravilno usmeravam i da obrate paznju na ponasanje ljudi u bezizlaznim situacijama a to sto neki zombi odgrize nekome ruku, neki psihopata prekolje neku devojku ili neki duh zalepi nekog lika za zid, nece uticati na to da deca postanu nasilna nego ce im pomoci da shvate ljudsku prirodu. Sigurno ce im pomoci i u tome kako da reaguju ako se nekada nadju u nekoj teskoj situaciji u zivotu kada ce morati brzo da odluce sta treba da urade.

 

Prvi, da kazemo strasan film a ne horor, sam gledao kada sam imao 9 godina. U pitanju je Alien. Sam sam bio kuci i nije mi bilo bas svejedno. Da sam gledao sa roditeljima sigurno se ne bih tako osecao.


  • 0

#1070 ZoltanGeraTucheKera

ZoltanGeraTucheKera
  • Members
  • 9,821 posts

Posted 17 December 2016 - 21:03

Da ne kazes horor i Alien u istoj recenici ne idu. :D Ja sam, uz pomoc horora, savladao gomilu strahova. Da ne pricam koliko negativnih emocija izbacim u toku gledanja. To je ono sto me i cini normalnim.
Sve nadje svoje vreme, voleo bih da su mi roditelji na taj nacin lecili strahove umesto sto su ih stvarali. :/
  • 0

#1071 kronostime

kronostime
  • Banned
  • 27,590 posts

Posted 17 December 2016 - 21:27

Da ne kazes horor i Alien u istoj recenici ne idu. :D Ja sam, uz pomoc horora, savladao gomilu strahova. Da ne pricam koliko negativnih emocija izbacim u toku gledanja. To je ono sto me i cini normalnim.
Sve nadje svoje vreme, voleo bih da su mi roditelji na taj nacin lecili strahove umesto sto su ih stvarali. :/

tumblr_n70fs7XlOu1rzxqdio1_500.gif

:D


  • 1

#1072 melankolic

melankolic
  • Members
  • 25,300 posts

Posted 01 March 2017 - 12:24

Iščekuje se...

 


  • 0

#1073 Manoly

Manoly
  • Members
  • 14,176 posts

Posted 01 March 2017 - 14:01

tumblr_n70fs7XlOu1rzxqdio1_500.gif

:D

Jedan od omiljenih losih likova iz detinjstva, sjajna tematika za odlican horor.

Prvi deo filma, plus eventualno 3., definitivno najbolji. Citao sam i knjige o Frediju.


  • 0

#1074 ZoltanGeraTucheKera

ZoltanGeraTucheKera
  • Members
  • 9,821 posts

Posted 01 March 2017 - 16:12

Jedan od omiljenih losih likova iz detinjstva, sjajna tematika za odlican horor.
Prvi deo filma, plus eventualno 3., definitivno najbolji. Citao sam i knjige o Frediju.

Nikada nisam svrstavao Fredija u omiljene negativce. Uvek sam vise voleo Majersa ili Pinheda, ovog drugog pogotovo.
Dzejson me je nervirao zato sto je vise glumio prezervativ nego ubicu.
@Melankolic, reziser je Jordan Peele, sto mi je totalno iznenadjenje. Samo zbog toga iscekujem da vidim o cemu se radi. Vise ocekujem nastavak Aliena i "A cure for wellness".
  • 0

#1075 melankolic

melankolic
  • Members
  • 25,300 posts

Posted 01 March 2017 - 18:41


@Melankolic, reziser je Jordan Peele, sto mi je totalno iznenadjenje. Samo zbog toga iscekujem da vidim o cemu se radi. Vise ocekujem nastavak Aliena i "A cure for wellness".


Film ima odlične kritike, kako na IMDB- u tako i od ozbiljnih filmskih kritičara.
Meni, iskreno, u ovim zrelim godinama horor ima smisla gledati samo ako postoji širi kontekst priče, a to postoji u slučaju ovog filma koji je refleksija Trumpove Amerike (horor žanr) prikazan kroz odnos crne i bele Amerike.
  • 0

#1076 ZoltanGeraTucheKera

ZoltanGeraTucheKera
  • Members
  • 9,821 posts

Posted 01 March 2017 - 20:16

Film ima odlične kritike, kako na IMDB- u tako i od ozbiljnih filmskih kritičara.Meni, iskreno, u ovim zrelim godinama horor ima smisla gledati samo ako postoji širi kontekst priče, a to postoji u slučaju ovog filma koji je refleksija Trumpove Amerike (horor žanr) prikazan kroz odnos crne i bele Amerike.

Iskreno, nisam znao misljenje rezisera o Trampu. Ako nadjes nesto sto je izjavio, voleo bih da procitam.
Ja sam bio fokusiran na to kako ce on odraditi film, znao sam pozadinu filma, ali nisam shvatao da je inspirisana ovim novim dogadjajima. Dosta filmova postoji na ovu temu i bave se posastima rasizma i zabrinjavajuce je sto broj takvih filmova raste u poslednje vreme - time ukazuje na sve goru situaciju i podele, iako bi trebalo da napredujemo kao drustvo. To je veoma tuzno.
Jedan od povezanih filmova na ovu temu:

http://m.imdb.com/title/tt0084899/
White dog iz 82. koji ti preporucujem da odgledas, ako vec nisi.
  • 0

#1077 melankolic

melankolic
  • Members
  • 25,300 posts

Posted 02 March 2017 - 00:56

Iskreno, nisam znao misljenje rezisera o Trampu. Ako nadjes nesto sto je izjavio, voleo bih da procitam.
Ja sam bio fokusiran na to kako ce on odraditi film, znao sam pozadinu filma, ali nisam shvatao da je inspirisana ovim novim dogadjajima. Dosta filmova postoji na ovu temu i bave se posastima rasizma i zabrinjavajuce je sto broj takvih filmova raste u poslednje vreme - time ukazuje na sve goru situaciju i podele, iako bi trebalo da napredujemo kao drustvo. To je veoma tuzno.
Jedan od povezanih filmova na ovu temu:http://m.imdb.com/title/tt0084899/
White dog iz 82. koji ti preporucujem da odgledas, ako vec nisi.


Nisam siguran da li je film baziran na realnoj situaciji u današnjem američkom društvu ali tema filma neodoljivo ukazuje na to.
Btw, ima nekoliko horor filmova kojima je stvaranje straha samo paravan da onim pažljivijim gledaocima ukažu na ozbiljne društvene probleme (otuđenost, rasizam, zombirano društvo i sl.).
Kada naiđem na tako neki film, to probudi u meni znatiželju.
  • 0

#1078 taylor25

taylor25
  • Members
  • 8 posts

Posted 12 March 2017 - 22:50

gledam sinoć na cinestaru, odličan horor, ja mislim francuski. radi se o trudnoj ženi koju napadne neka žena u crnom. film se zove Neznanka na pragu. glumi beatrice dalle
  • 0

#1079 ZoltanGeraTucheKera

ZoltanGeraTucheKera
  • Members
  • 9,821 posts

Posted 12 March 2017 - 23:31

gledam sinoć na cinestaru, odličan horor, ja mislim francuski. radi se o trudnoj ženi koju napadne neka žena u crnom. film se zove Neznanka na pragu. glumi beatrice dalle

Ovi nasi kad ga prevedu, razvale ga. :D
http://m.imdb.com/title/tt0856288/
Vaistinu dobar horor.

Edited by *nistavilo*, 12 March 2017 - 23:32.

  • 0

#1080 Knipex®

Knipex®
  • Members
  • 6,408 posts

Posted 13 March 2017 - 08:04

Pre neko veče sam na TV-u gledao The cabin in the woods. Naleteo vrteći kanale na sam početak filma i proverim na imdb ocenu, 7.0. Kako li je dobio toliku ocenu sam Bog zna. Ništa posebno, a imao je dobru ideju. Nekako mi sve deluje sabijeno da bi stalo što više "Strašnih" stvari. Priča zbrzana, kao da su štedeli na minutima filma. Na kraju blagi ukus razočarenja.


  • 0